رفتن به مطلب

اين هيت سينک نياز به فن داره يا خير

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

مي خواستم ببينم مين بوردي که من اخيراً خريداري کردم نيازي به فن داره يا خير

مشخصات main board asus m2a-vm

cpu 4000 amd am2 x2

مشخصات مين بورد از سايت asus:

http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=101&l3=496&l4=0&model=1568&modelmenu=1

چيپي که اين جا قرار داره AMD 690G هست که دست روي هيت سينک مي زارم خيلي داغ هست

تصوير هيت سينک که روي چيپ ست مين بورد قرار گرفته رو مشاهده مي کنيد به نظر شما به خاطر گرماي اين قطعه نياز به فن هست يا خير ؟ اگه پاسخ مثبت هست چه فن اي بايد بگيرم که روي اين هيت سينک کوچيک بخوره؟

منظورم هيت سينکي هست که در تصوير آخر مشاهده مي کنيد که در سايز بزرگ مشاهده مي کنيد

با تشکر

1568_l.jpg

12962804102768fb8a9b6be09c0e793344ee0f8.jpg

1296279aeb9673f8387d06a6aef458c1746e690.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

cpu 4000 amd am2 x2

http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=101&l3=496&l4=0&model=1568&modelmenu=1

تصوير هيت سينک که روي چيپ ست مين بورد قرار گرفته رو مشاهده مي کنيد به نظر شما به خاطر گرماي اين قطعه نياز به فن هست يا خير ؟ اگه پاسخ مثبت هست چه فن اي بايد بگيرم که روي اين هيت سينک کوچيک بخوره؟

منظورم هيت سينکي هست که در تصوير آخر مشاهده مي کنيد که در سايز بزرگ مشاهده مي کنيد
با تشکر 

با سلام

دوست خوبم به نظر من احتیاج به فن نداره و اگر نیاز به فن داشت مطمئن باشید که خود ایسوس چنین کاری رو انجام میداد ولی :

میتونید برای اینکه عمر مادر بوردتون بیشتر بشه و خاطرتون جمعتر باشه میتونید از یک فن ساده برای اون استفاده کنید .

لینک به دیدگاه

سلام

cpu 4000 amd am2 x2

با تشکر 

با سلام

دوست خوبم به نظر من احتیاج به فن نداره و اگر نیاز به فن داشت مطمئن باشید که خود ایسوس چنین کاری رو انجام میداد ولی :

میتونید برای اینکه عمر مادر بوردتون بیشتر بشه و خاطرتون جمعتر باشه میتونید از یک فن ساده برای اون استفاده کنید .

با تشکر از راهنمايي خوب شما

نظر کارشناسي شما براي بنده که بسيار قابل احترام و قابل استفاده هست و براي ديگران نيز به همچنين

فقط چيزي که هست چون گرما براي همه چي مضر هست و عمرش رو کم مي کنه به گفته شما بهتره که يک فن بگذارم ولي اندازه اين هيت سينک خيلي کوچک هست موندم چه طور يک فن روي اين هيت سينک بزارم که از گارانتي هم خارج نشه يعني طوري نباشه که بزنه هيت سينک رو خراب کنه

نکته ديگه که شايد براي همه آزار دهنده نباشه ولي من از همين الانش استرس دارم اين هست که مي ترسم يک فن بگذارم و به علت کوچکي يه مشکلي برام پيش بياد اون هم زوزه کشيدن فن هست که حالتي بسيار ازار دهنده هست و اعصاب رو خراب مي کنه نمي دونم شايد براي همه آزار دهنده نباشه ولي من خودم شخصاً هميشه موقع خريد کارت گرافيک فقط هيت سينک دار مي خريدم براي اين که زوزه کشيدن فن و ايجاد صداي زنبور مانند براي کاربر دائمي کامپيوتر بسيار آزار دهنده هست

با تشکر و سپاس فراوان

لینک به دیدگاه

با تشکر از راهنمايي خوب شما

نظر کارشناسي شما براي بنده که بسيار قابل احترام و قابل استفاده هست و براي ديگران نيز به همچنين

فقط چيزي که هست چون گرما براي همه چي مضر هست و عمرش رو کم مي کنه به گفته شما بهتره که يک فن بگذارم ولي اندازه اين هيت سينک خيلي کوچک هست موندم چه طور يک فن روي اين هيت سينک بزارم که از گارانتي هم خارج نشه يعني طوري نباشه که بزنه هيت سينک رو خراب کنه

نکته ديگه که شايد براي همه آزار دهنده نباشه ولي من از همين الانش استرس دارم اين هست که مي ترسم يک فن بگذارم و به علت کوچکي يه مشکلي برام پيش بياد اون هم زوزه کشيدن فن هست که حالتي بسيار ازار دهنده هست و اعصاب رو خراب مي کنه نمي دونم شايد براي همه آزار دهنده نباشه ولي من خودم شخصاً هميشه موقع خريد کارت گرافيک فقط هيت سينک دار مي خريدم براي اين که زوزه کشيدن فن و ايجاد صداي زنبور مانند براي کاربر دائمي کامپيوتر بسيار آزار دهنده هست

با تشکر و سپاس فراوان

سلام دوست عزیز . این مدل نیازی به فن نداره اما فکر کنم اگه هم فن ببندی از نظر گارانتی به مشکل نخوری . اما اگه میخواهی که مشخص نشه میتونی فنت رو با بست پلاستیکی یا نخ محکم ببندی به هدسینگ . اینجوری جای پیچ هم نمی افته ، در ضمن اگه میخواستی فن تهیه کنی اگه تو بازار فن مخصوص گرافیک پیدا کردی که میتونی استفاده کنی . اگه پیدا نکردی سعی کن فنی رو بخری که نازک باشه و پره های اون بزرگ باشه . تو یه سایز چند مدل مختلف فن هست . اونهایی که پهنای زیادی دارن و دایره وسطشون بزرگه و پره های کوچیکی دارن صدای زیادی دارن ولی هرچی نازک تر بشه و پره ها مسطح تر و بزرگتر صدای کمتری تولید میکنه .

در ضمن شما این فن رو میتونید با قیمتی بسیار پایین تهیه کنید و بعد از چند ماه عمر مفیدش وقتی که به سرو صدا افتاد اونو عوض کنید .

لینک به دیدگاه

درود

دوست گرامی اصولا چیپست هابه دلیل نوع فعالیتشون روی برد هیچ زمانی دمای چندان پایینی ندارند اما خوب یک حد متوسط نیز حدودا دارند که با دست زدن به هت سینک روی آن نمیتوان نسبت به داغ بودن ان تصمیم گرفت.بهتر است برای چک کردن ان از طریق بایوس مادربرد اقدام کنید .نظر شخصی من این هست که این چیپست احتیاجی به فن اظافی ندارد اما اگر خودتون تمایل به این کار رو دارید میتونید از فن های کوچک کارت گرافیک استفاده کنید که به وسیله بست پلاستیکی محکم میشوند که ان هم باز ممکنه همون مشکلات صدای فن و .... را داشته باشه.موفق باشید

لینک به دیدگاه

دوستان عزيز

يک فايل ضميمه کردم شايد براي شما هم جالب باشه والله اين رو از يک کتاب الکترونيک براتون در اوردم البته چون حجم کاملش زياد بود همين تکه رو گذاشتم ببينيد چرا اين طرف که در تصوير مشخص هست داره هيت سينک رو کج مي کنه شايد براي شما هم جالب باشه مايل کردن يک طرف پره هاي هيت سينک چيپ ست

خيلي گشتم تا اين رو پيدا کردم فايل ضميمه هست

با تشکر

hitsink.pdf

لینک به دیدگاه

در مورد فن من از اين فروشگاه در شيراز مي تونم اين نمونه رو بخرم تصويرش و لينک اش رو ببنيد لطفاً:

البته اين فني که من الان اينجا عکس گذاشتم فکر نکنم به در بخور باشه چون من هوا رو مي خواهم به زير و لا به لاي هيت سينک وارد کنه که اين فقط اطراف رو خنک مي کنه نظر شما چيه؟

http://www.fafait.ir/fan/fan-fan.html

12974054b6638d21b79713645cdd3b4e6734abd.jpg

يک نکته ديگه اين که وقتي دست به هيت سينک مي زنم دستم مي سوزه نه که بسوزه ولي داغي اش مثل يک اطو برقي هست و اين مي ترسم عمرش رو کم کنه و کاشکي هست سينک cpu طوري بود که بادش به اين مي خورد و اين رو هم خنک مي کرد الان باد اون هم به اطراف پراکنده مي شه ولي به اين هيت سينک اثري نمي گذاره

با تشکر

لینک به دیدگاه

درود

همشهری گرامی همانطور که در پست قبلی هم خدمتتون عرض کردم برای تصمصم گیری درباره بالا یا پایین بودن نسبی دمای چیپست روی برد شما باید از روی بایوس نگاه کنید تا بتوان درباره قرار دادن فن تصمیم گرفت براش.این فنی که شما قرار دادید و اتفاقا بنده مدتی پیش برای یکی از دوستان از همین فروشگاه فافا تهیه کردم فن کارت گرافیک هست که اگر اشتباه نکنم سطح خود فن و هت سینک زیرین آن باید از سطح هت سینک مورد نظر شما بیشتر باشه.البته امکان جدا کردن آن از هت سینک وجود داره ولی باز به دلیل تفاوت اندازه خود فن با هت سینک شما مشکل بستن اون روی هت سینک به وجود میاد .موضوع بعدی اینکه ترتیب قرار گرفتن سیمهای وصل شده به کانکتور برق فن باید با کانکتور روی برد شما یکی باشه تا خدای نکرده باعث مشکلات دیگر نشود.به نظر بنده زیاد روش حساس نباشید و با دیدن دمای بردتون در بایوس اگر عادی هست از بستن فن صرف نظر کنید چون انجام دادن کارهای ذکر شده در اون فایل پی دی اف ضمن اینکه تاثیر چندان محسوسی نداره برد شما رو از گارانتی خارج میکنه .موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود

همشهری گرامی همانطور که در پست قبلی هم خدمتتون عرض کردم برای تصمصم گیری درباره بالا یا پایین بودن نسبی دمای چیپست روی برد شما باید از روی بایوس نگاه کنید تا بتوان درباره قرار دادن فن تصمیم گرفت براش.این فنی که شما قرار دادید و اتفاقا بنده مدتی پیش برای یکی از دوستان از همین فروشگاه فافا تهیه کردم فن کارت گرافیک هست که اگر اشتباه نکنم سطح خود فن و هت سینک زیرین آن باید از سطح هت سینک مورد نظر شما بیشتر باشه.البته امکان جدا کردن آن از هت سینک وجود داره ولی باز به دلیل تفاوت اندازه خود فن با هت سینک شما مشکل بستن اون روی هت سینک به وجود میاد .موضوع بعدی اینکه ترتیب قرار گرفتن سیمهای وصل شده به کانکتور برق فن باید با کانکتور روی برد شما یکی باشه تا خدای نکرده باعث مشکلات دیگر نشود.به نظر بنده زیاد روش حساس نباشید و با دیدن دمای بردتون در بایوس اگر عادی هست از بستن فن صرف نظر کنید چون انجام دادن کارهای ذکر شده در اون فایل پی دی اف ضمن اینکه تاثیر چندان محسوسی نداره برد شما رو از گارانتی خارج میکنه .موفق باشید

سلام به همشهري گرامي

با تشکر از توضيحات خوب و جامعي که فرموديد

والله خودم هم اين فن گرافيک رو که ديدم خوشم نيومد فکر نکنم اين فن توان خنک کردن اين هيت سينک رو داشته باشه امروز رفتم داريوش يک فن کوچک گرفتم قيمت اش هم 700 تومان گفتم مي گيرم فوقش نمي خوره بهش

بعد آوردم خونه يه خورده چلم کاري شد ولي خوب تونستم با همين نخ و يک پيچ بزنم به هيت سينک ولي با نخ بستن اش کار سختي بود در ضمن تصويرش و فيش اي که زدم در زير گذاشتم ضمنا فن روش نوشته 12 ولت مشکي که نداره ؟

با تشکر

تصاوير فن و فيش اتصال به مين بورد:

1301428c38440a888d98084d395beb98192395a.jpg

1301429599606f4ee9ddbd7738973fc5de75694.jpg

لینک به دیدگاه

سلام به همشهري گرامي

با تشکر از توضيحات خوب و جامعي که فرموديد

والله خودم هم اين فن گرافيک رو که ديدم خوشم نيومد فکر نکنم اين فن توان خنک کردن اين هيت سينک رو داشته باشه امروز رفتم داريوش يک فن کوچک گرفتم قيمت اش هم 700 تومان گفتم مي گيرم فوقش نمي خوره بهش

بعد آوردم خونه يه خورده چلم کاري شد ولي خوب تونستم با همين نخ و يک پيچ بزنم به هيت سينک ولي با نخ بستن اش کار سختي بود در ضمن تصويرش و فيش اي که زدم در زير گذاشتم ضمنا فن روش نوشته 12 ولت مشکي که نداره ؟

با تشکر

.jpg[/img]

با درود

دوست عزیزم کار جالب و خوبی کردید و هیچ موردی به جز اینکه عمر دستگاهتون بالاتر بره نداره .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...