رفتن به مطلب

راهنمایی در مورد کوچ از amd به intel

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان بنده سی پی یو 8350 دارم با مادریرد m5a97r2 که متاسفانه این مادربرد برای این سی پی یو در اورکلاک جواب گو نیست به همین جهت قصد خرید مادربرد ASUS M5A99FX Pro R2  دارم که با بررسی که خودم انجام دادم هیچ گونه تفاوت خاصی بین این مادربرد با مادربرده ای ASUS Crosshair V Formula-Z   و ASUS SABERTOOTH 990FX  و  ASUS M5A99FX Pro R2 مشاهده نکردم البته اگر دوستان با دلیل ذکر کنند که کدام یک بهتر است ممنون میشم 

بنده دنبال کراس نیستم یک 7970 گیگاهرتز دارم که برام کافیه فقط با توجه کولر سی پی یوم فقط تا 4.6 میتونم سی پی یوم را اورکلاک کنم 

سوالم اصلیم این است که میتونم مادربرد خودم رو 250 بفروشم و 300 روش بزارم و یک عدد ASUS M5A99FX Pro R2 را تهیه کنم و تا 4.6 اورکلاک کنم 

و یا اینکه کلا سی پی یو و مادربردمو بفروشم 800 تومان و 800 تومان دیگه روش بزارم و یک عدد 4770k بگریم با یک عدد مادربردی که بشه این سی پی رو باهاش تا 4.2 اورکلاک کرد

کارمم با کامپیوتر بازی و تبدیل فیلم است به نظر شما بزرگان کدام مورد را انتخاب کنم ایا کلا به اینتل کوچ کنم و یا با خرید مادربرد بهتر سی پی یو رو اورکنم و ازش لذت ببرم 

منتظر پیشنهادات شما عزیزان هستم 

ویرایش شده توسط hossin
لینک به دیدگاه

رفتن شما به اینتل میتونه علاقه باشه وگرنه خوب اینتل بهتره از لحاظ تکنولوژی hyper theread

براتون هزینه بر میداره اگر مشکل مالی ندارید کوچ کنید

ویرایش شده توسط del2771
لینک به دیدگاه

درود

نظر بنده روی اینتل هست چون در حالت معمولی پرفرمنس بهتری رو نصبت به cpu که فرمودید داره.در صورتی که بحث بودجه در میان نیست بهتره به جای تعویض مین کوچ کنید به سمت اینتل..

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4770K-vs-AMD-FX-8350

http://www.cpu-world.com/Compare/451/AMD_FX-Series_FX-8350_vs_Intel_Core_i7_i7-4770K.html

ویرایش شده توسط Mohamad Hajati
لینک به دیدگاه

کوچ کردن بهتر هست هم سیستم نو میشه هم تجربه جدید در اورکلاک دارید با سی پی اینتل تجربتون هم بیشتر میشه 

لینک به دیدگاه

درود

نظر بنده روی اینتل هست چون در حالت معمولی پرفرمنس بهتری رو نصبت به cpu که فرمودید داره.در صورتی که بحث بودجه در میان نیست بهتره به جای تعویض مین کوچ کنید به سمت اینتل..

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4770K-vs-AMD-FX-8350

http://www.cpu-world.com/Compare/451/AMD_FX-Series_FX-8350_vs_Intel_Core_i7_i7-4770K.html

یعنی اختلاف پرفرمانس انقدر زیاده که ارزش داره 800 تومان اضافی بدم یا نه با خرید مادربرد خوب و اور تا فرکانس 4.6 میتونم 500 تومان کمتر هزینه کنم 

لینک به دیدگاه

کوچ کردن بهتر هست هم سیستم نو میشه هم تجربه جدید در اورکلاک دارید با سی پی اینتل تجربتون هم بیشتر میشه 

ممنون از راهنماییتون و لی دوستان اختلاف قیمت را هم درنظر بگیرن 300 تومان کجا و 800 تومان کجا 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ولی پیشنهاده من اینه که چند ماهه دیگه با این سیستم سر کنید و تا اومدنه سریه جدید پردازنده هایه اینتل صبر کنید 

از قراره معلوم این پردازنده ها تو 3 ماهه دوم سال 2014 عرضه میشن و رویه همین سوکته 1150 جواب میدن (با آپدیت بایوس) 

8350 قدرته خوبی داره و بیشتره کانورتور ها دیگه قابلیت استفاده از تمامه هسته ها رو دارن مثه MediaEspresso 

که تو این نرم افزار قابلیت استفاده از کارت گرافیک هو گنجانده شده 

شما از چه کانورتورهایی استفاده میکنید و این که از قدرته کارتتون تو این کار بهره میبرین یا خیر 

درود 

لینک به دیدگاه

ولی پیشنهاده من اینه که چند ماهه دیگه با این سیستم سر کنید و تا اومدنه سریه جدید پردازنده هایه اینتل صبر کنید 

از قراره معلوم این پردازنده ها تو 3 ماهه دوم سال 2014 عرضه میشن و رویه همین سوکته 1150 جواب میدن (با آپدیت بایوس) 

8350 قدرته خوبی داره و بیشتره کانورتور ها دیگه قابلیت استفاده از تمامه هسته ها رو دارن مثه MediaEspresso 

که تو این نرم افزار قابلیت استفاده از کارت گرافیک هو گنجانده شده 

شما از چه کانورتورهایی استفاده میکنید و این که از قدرته کارتتون تو این کار بهره میبرین یا خیر 

درود 

ممنون از پیشنهادتون بیشتر کارم بازی است و تبدیل فیلم که بیشتر با WinAVI All-in-One Converter و ConvertXtoDVD 4 کار میکنم که اولی فوق العاده است که یک فیلم یک ساعتی را در عرض 4 یا 5 دقیه به نسخه دی وی دی با پر کردن 100 درصد سی پی یو انجام میده ولی دومی ضعیفتر است و این کارو در عرض 10 دقیه انجام میده تو این دو تا نرم افزار گزینه تحت عنوان استفاده از کارت گرافیک نداره 

لینک به دیدگاه

xilisoft.png

x264-1.png

x264-2.png

با xilisoft کار کردم در نحوه استفاده از سی پی یو 8350 ضعیف کار میکنه کلا 30 الی 40 درصد سی پی یو رو اشغال میکنه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گفته دوستان تایید میشه و من توصیه می کنم می کنم پلتفورم اینتل رو بگیرید.مخصوصا اگر اهل بازی هستید.باز برای مولتی تسکینگ و ریپ یا کانورت 8350 خیلی ضعیف نیست به دلیل 8 هسته ای بودند ولی برای گیم به دلیل استفاده نشدن از تعداد بالای هسته ها ؛ قدرت بالای هسته ها کاربردی تر میشه(4770)

در مورد اورکلاک نشدن هم بیشتر بر میگرده به خود پردازنده تا مادربرد.بنده خودم 8150 داشتم که با ولتاژ 1.38 روی ایر فرکانس 5100 رو بوت میکرد با M5A97 Pro و فرکانس 5000 رو با 1.42 پایدار بود.

و دوستان هم 8350 داشتند با ولتاژ 1.4 فرکانس 4.5 رو نمی تونستند پایدار کنند و مینشون هم Crosshair V Formula-Z بود که بهترین برد ساخته شده در این زمینه هست.

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون ولی به نظرم دیگه بازی ها دارن به سمت استفاده بیشتر از چهار هسته تو بازی ها میشن مثل تصویر زیر در مورد اورکلاک هم چون مادربردم تکنولوژی digi vram نداره نمیتونه سی پی یو رو تو فرکانس بالا استیبل کنه 

به خاطر همین دو موضوع بالا فعلا مردد شدم 

post-11960-0-88629700-1388934551_thumb.png

post-11960-0-07915600-1388934560_thumb.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این با با گفته نرم افزاره اوله شما از cuda  میتونه استفاده کنه 

شما هم درایروه کرات (منظور کاتالیست هست) کامل نصب کنید و تو تنظیمتنه نرم افزار بگردین 

Nvidia%20Cuda%20@%20Work%2030sec%20After

لینک به دیدگاه

این با با گفته نرم افزاره اوله شما از cuda  میتونه استفاده کنه 

شما هم درایروه کرات (منظور کاتالیست هست) کامل نصب کنید و تو تنظیمتنه نرم افزار بگردین 

Nvidia%20Cuda%20@%20Work%2030sec%20After

بله دوست عزیز cuda رو ساپورت میکنه اما ای ام دی رو نه تو اپشن برنامه هم گزینه کودا داره 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...