رفتن به مطلب

انتخابی سخت از میون این سه مدل مانیتور / دوستان نظر بدین

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام و درود و احترام خدمت سروران و دوستان عزیز و گل

گرامیان یه فرصتی برام پیش اومده که از دبی مانیتور مورد نظرمو سفارش بدم که خواستم تو این انتخاب

سخت یاری کنید تا بنده هم به تجریبیاتم اضافه بشه و هم انتخاب هوشمندانه ای کرده باشم

که لذا ازتون میخوام نظرات مفید و کارشناسانه و فنیتون رو در مورد این

سه مانیتور فوق العاده به اشتراک بزارید .

جسارتا برای انتخابتون دلیل فنی لحاظ کنید و نه از روی طرفداری !

موارد استفاده هم ( فیلم و اینترنت و ایناست و گهگاهی هم بازی )

متشکرم

DELL ULTRASHARP U2412M

این مانیتورو از نزدیک دیدم و کیفیتش رو هم احساس کردم که فوق العاده بوده

(مشخصات فنی از سایت سازنده )

dell-ultrasharp-u2412m-front.jpg

Dell-U2412M-back.jpg

ultrasharpu2412m-gallery-07.jpg

ASUS VG248QE

این مانیتور هم معرف همگان هست و شاید چند تن از دوستان هم داشته باشن

02-front.jpg

back-angle.jpg

inputs.jpg

BENQ XL2420T

این مانیتور هم از لحاظ فنی به جز پورتها هیچ فرقی با مدل ایسوس نداره و زیباست

gallery-1.jpg

gallery-2.jpg

gallery-3.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

عطاجان قیمت ها رو هم بگو چند میشه هر کدوم؟ و اینکه این مدل DELL وارد بازار داخلی شده؟

به نظرم شما که اولویت استفاده برای فیلم و عکس و وبگردی هست,مدل دل رو بگیرید بهتره.کیفیت تصویر سری U رو فقط با مانیتورهای رتینای اپل میشه مقایسه کرد که البته به اونها نمیرسه :mellow:

مدل ایسوس بخاطر 144HZ بودن برای گیم مناسبتره.البته ای کاش مدل های 1440p ــه دل رو انتخاب میکردی

اون مدل بنکیو هم به صورت فنی چون پنل TN داره قطعاً کیفیت تصویر خوبی نخواهد داشت و زاویه دید محدودی داره.

لینک به دیدگاه

دل پنل IPS داره ، دو تای دیگه TN . ولی ایسوس و بنکیو 3D هستن . از نظر مشخصات تنها برتری دل همون پنلشه . کنتراست و روشنایی کمتری داره ، زمان پاسخگویی بالاتری هم داره . نسبت تصویرش هم 16 به 10 هست که دو مانیتور دیگه 16 به 9 هستن . به نظر من با توجه به ایم مسائل و تجربه ای که دوستان دیگه از مانیتور ایسوس داشتن ، ایسوس بهتره . چون هم تو بازار راختتر پیدا میشه و هم اینکه یک اسپیکر کوچک هم داره که باعث میشه اگر نیازی به صدای آنچنانی نداری میز خلوت تر بشه ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

عطاجان قیمت ها رو هم بگو چند میشه هر کدوم؟ و اینکه این مدل DELL وارد بازار داخلی شده؟

به نظرم شما که اولویت استفاده برای فیلم و عکس و وبگردی هست,مدل دل رو بگیرید بهتره.کیفیت تصویر سری U رو فقط با مانیتورهای رتینای اپل میشه مقایسه کرد که البته به اونها نمیرسه :mellow:

مدل ایسوس بخاطر 144HZ بودن برای گیم مناسبتره.البته ای کاش مدل های 1440p ــه دل رو انتخاب میکردی

اون مدل بنکیو هم به صورت فنی چون پنل TN داره قطعاً کیفیت تصویر خوبی نخواهد داشت و زاویه دید محدودی داره.

سلام مجید جان / تشکر میکنم که نظر با ارزشتونو به اشتراک گذاشتین 

قیمتهاشون تقریبا یکی هستند /  اون مدل دل هم عمرا اگر وارد بازار داخلی بشه پس انتظار بی معنیه !

بله مدل DELL  تو NASA و FBI و چندین سازمان بزرگ و بین المللی به خاطر داشتن کیفیت و اسحتکام و .... مورد استفاده قرار داده میشه و یکی از بهترینهاست از هر نظر .

این مانیتورو بنده از نزدیک دیدم و واقعا یک شاهکار بی نظیره هم از نظر طراحی و هم کیفیت و چند و چندین محاسن دیگر .

مدل بنکیو و ایسوس هم هر دو بنلشون TN البته ایسوس با تکنولوژی WLED هست و جالبش بنکیو خیلی گرون قیمت تر از ایسوس و حتی DELL هست که البته گرون بودن دلیل خوب بودن نیست ولی خب دیگه . 

دل پنل IPS داره ، دو تای دیگه TN . ولی ایسوس و بنکیو 3D هستن . از نظر مشخصات تنها برتری دل همون پنلشه . کنتراست و روشنایی کمتری داره ، زمان پاسخگویی بالاتری هم داره . نسبت تصویرش هم 16 به 10 هست که دو مانیتور دیگه 16 به 9 هستن . به نظر من با توجه به ایم مسائل و تجربه ای که دوستان دیگه از مانیتور ایسوس داشتن ، ایسوس بهتره . چون هم تو بازار راختتر پیدا میشه و هم اینکه یک اسپیکر کوچک هم داره که باعث میشه اگر نیازی به صدای آنچنانی نداری میز خلوت تر بشه ;)

سلام خدمت حامد جان عزیز و تشکر بابت نظر ارزشمندشون 

بله کاملا درسته ولی خب روشنایی بیشتر هم دلیل خوب بودن نیست و باعث مشکلاتی میشه و در مورد زمان پاسخدهیشم خب یکی از معایب پنلهای IPS هست ولی در 

عوض کیفیت فوق العاده ای داره / البته چون از خارج کشور سفارش داده میشه همشون به راحتی یافت میشن 

لینک به دیدگاه

درود عطا جان،

بسیار مانیتور های خوبی هستند!
اما مواردی که هست، سری ultrasharp معمولا برای کارهای شما مورد استفاده قرار میگیره! اما به نظر من مشکلش اینه که HDMI نداره!

مورد VG ایسوس هم کلا برای گیم معرفی شده، 144 هرتز و 1 میلی ثانیه رفرش ریت برای گیم فقط مناسبه!

BenQ رو والا نه دیدیم، نه چیزی شنیدم!

ولی جسارتا با توجه به نیاز های شما، چرا پنل IPS از ایسوس نمیگیرین؟ مثل MX239H که واقها فوق العاده هستش، و قیمتش هم مناسب هست!

ویرایش شده توسط silvermn
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود عطا جان،

بسیار مانیتور های خوبی هستند!

اما مواردی که هست، سری ultrasharp معمولا برای کارهای شما مورد استفاده قرار میگیره! اما به نظر من مشکلش اینه که HDMI نداره!

مورد VG ایسوس هم کلا برای گیم معرفی شده، 144 هرتز و 1 میلی ثانیه رفرش ریت برای گیم فقط مناسبه!

BenQ رو والا نه دیدیم، نه چیزی شنیدم!

ولی جسارتا با توجه به نیاز های شما، چرا پنل IPS از ایسوس نمیگیرین؟ مثل MX239H که واقها فوق العاده هستش، و قیمتش هم مناسب هست!

سلام خدمت محمد جان عزیز و تشکر بابت توجهتون 

بله درسته که پورت HDMI نداره ولی به جاش میشه از پورت DISPLAYPORT که الان تو کارتهای گرافیکی جدید دیده میشه استفاده کرد / محمد جان بعضی وقتا باید چیزی رو فدای اون یکی کنی .

من کلا از سری MX و VX اصلا خوشم نمیاد / هفته پیشم یکی از همکارا ودوستان عزیزم از این مدل گرفته بودن که اصلا راضی نبودن و تازه دوتا پیکس سوخته هم داشت متاسفانه که البته نارضایتیش از پیکسلهای سوخته نبود و 

میگفتن کیفیتش اونچیزی نبود که گفته شده و بعداز مدتی سر ادم گیج میره و کیفیتش مصنوعیه ( لازم به گفتنه ایشون خیلی از مانیتورهارو تست کردن از بنکیو و آ او سی و دل گرفته تا اپل و اچ پی و ایسوس ) به همین خاطر میشه به حرفاشون استناد کرد 

خوب من یه دون هم از پنل ای پی اس لحاظ کردم ولی ایسوس تکراری شده و میخوام یه تنوعی بدم و هم ناشناخته هارو کشف کنم 

لینک به دیدگاه

سلام خدمت محمد جان عزیز و تشکر بابت توجهتون 

بله درسته که پورت HDMI نداره ولی به جاش میشه از پورت DISPLAYPORT که الان تو کارتهای گرافیکی جدید دیده میشه استفاده کرد / محمد جان بعضی وقتا باید چیزی رو فدای اون یکی کنی .

من کلا از سری MX و VX اصلا خوشم نمیاد / هفته پیشم یکی از همکارا ودوستان عزیزم از این مدل گرفته بودن که اصلا راضی نبودن و تازه دوتا پیکس سوخته هم داشت متاسفانه که البته نارضایتیش از پیکسلهای سوخته نبود و 

میگفتن کیفیتش اونچیزی نبود که گفته شده و بعداز مدتی سر ادم گیج میره و کیفیتش مصنوعیه ( لازم به گفتنه ایشون خیلی از مانیتورهارو تست کردن از بنکیو و آ او سی و دل گرفته تا اپل و اچ پی و ایسوس ) به همین خاطر میشه به حرفاشون استناد کرد 

خوب من یه دون هم از پنل ای پی اس لحاظ کردم ولی ایسوس تکراری شده و میخوام یه تنوعی بدم و هم ناشناخته هارو کشف کنم 

عالی عطا جان

خوب شد که این هارو فرمودین، چون من خودم میخواستم MX بگیرم!

پس با این وجود Dell انتخاب مناسب تری به نظر میرسه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عالی عطا جان

خوب شد که این هارو فرمودین، چون من خودم میخواستم MX بگیرم!

پس با این وجود Dell انتخاب مناسب تری به نظر میرسه!

خب من نمیگم بده یا مشکل داره ولی خب باید به تجریبیات دیگران هم استناد کنیم مثل خود بنده که میخوام از تجربیات دیگران استفاده کنم نه مشخصات مانیتور که نوشته شده تو سایت 

از میون این سه مدل این همکار و دوست بنده مانیتور دل رو تست کردن و خونه هم دارن ازش از مدل 27 اینچش که میگن غوغاست و منم از نزدیک دیدم چه غولیه 

مانیتور بنکیو هم سری RL رو تست کردن و مشکلی توش ندیدن البته مشکلی که جدی باشه 

مدل ایسوس رو هم قبلا 27 اینچش رو خریده بودن برای اقوامشون که از اونم تعریف کردن و به جز زیبایی مشکلی توش ندیدن 

میدونی محمد جان هیچ زیبایی بی عیب نیست و هیچ مانیتوری هم کامل نیست که بشه گفت بهترین و کاملترین ولی خب ما طبق نیازمون انتخاب میکنیم 

لینک به دیدگاه

خب من نمیگم بده یا مشکل داره ولی خب باید به تجریبیات دیگران هم استناد کنیم مثل خود بنده که میخوام از تجربیات دیگران استفاده کنم نه مشخصات مانیتور که نوشته شده تو سایت 

از میون این سه مدل این همکار و دوست بنده مانیتور دل رو تست کردن و خونه هم دارن ازش از مدل 27 اینچش که میگن غوغاست و منم از نزدیک دیدم چه غولیه 

مانیتور بنکیو هم سری RL رو تست کردن و مشکلی توش ندیدن البته مشکلی که جدی باشه 

مدل ایسوس رو هم قبلا 27 اینچش رو خریده بودن برای اقوامشون که از اونم تعریف کردن و به جز زیبایی مشکلی توش ندیدن 

میدونی محمد جان هیچ زیبایی بی عیب نیست و هیچ مانیتوری هم کامل نیست که بشه گفت بهترین و کاملترین ولی خب ما طبق نیازمون انتخاب میکنیم 

100% همینطور هست، والا عقل ناقص من همین ها رو هم که داده بیرون باید شکر کرد!

باز من بین اینها نظرم روی دل هست :)

لینک به دیدگاه

عطا جان اینطور که مشخصه دلت پیش دل گیره :D الان منتظر چند تا تایید هستی که بری بگیریش ;) تخقیقات میدانی رو خودت انجام دادی :D پس با توکل به خدا برو جلو . همه تایید میکنن که مانیتور خوبیه . خیالت راحت :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عطا جان اینطور که مشخصه دلت پیش دل گیره :D الان منتظر چند تا تایید هستی که بری بگیریش ;) تخقیقات میدانی رو خودت انجام دادی :D پس با توکل به خدا برو جلو . همه تایید میکنن که مانیتور خوبیه . خیالت راحت :D

روز بخیر خدمت حامد جان عزیز

والا چی بگم واقعیتش دلم پیش بنکیو گیره که هم تجربه استفادشو داشته باشم و هم تنوعی بشه برام

وگرنه دل تو کیفیت هیچ رقیبی نداره چون از نزدیک دیدم و با چشم ادم حرف میزنه ولی خب چه میشه کرد

تایپیک رو هم زدم که نشنیده ها و ندانسته هارو بدونم و از نظرات ارزشمند حضرتعالی و بقیه دوستان عزیزم استفاده کنم

چون هیچ سندی جای تجربه رو نمیگیره و بهترین مدرک قابل استناد هست که باید تو تصمیم گیری اولویت دارش کرد

لینک به دیدگاه

قبول دارم که تجربه یه چیز دیگه ایه . ولی تو این 3 مدلی که گفتی نهایتا ایسوس رو چند نفری تجربه کرده باشن . دل رو که احتمالش کمه کسی استفاده کرده باشه به اون شکل. چون اگر وارد شده باشه خیلی محدود بوده ، بنکیو هم که کلا کسی حتی کاتونش رو هم ندیده اینجا :D

به نظر من اگر میخوای با اطمینان خرید کنی ، چیزی رو بخر که میتونی قبلش ببینی و تست کنی . اگر دل رو دیدی ، سعی کن ایسوس رو هم ببینی . بنکیو که گیر نمیاد اینجا تا بتونی تست کنی . وقتی خودت تصاویر رو مقایسه کنی نتیجه بهتری میتونی بگیری . چون برای کار خودت میتونی خودت بهتر نظر بدی . هر کسی با توجه به شرایط خودش بهتر میتونه انتخاب داشته باشه . البته مشورت گرفتن که عالیه . ولی تصمیم آخر با خودته . امیدوارم هر کدوم رو که میگیری ، بهترین باشه برات و به خوبی استفاده کنی .

لینک به دیدگاه

استاد عطا قيمتهاشون به چه صورت هست؟

اصلا در بازار ايران موجودن!؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

استاد عطا قيمتهاشون به چه صورت هست؟

اصلا در بازار ايران موجودن!؟

سلام خدمت جناب منصوری عزیز

نه به جز مدل ایسوس که شاید تو بازار تک و توک پیدا بشه که بعید میدونم بقیه داخل ایران

موجود نیستند و احتمال ورودشونم نیست که دلیلش رو هم خودتون بهتر باید بدونین / قیمتهاشم تو محدوده 1200 الی به بالاست

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...