رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید مانتور برای یک طراح وب

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من یک مانتیور میخواستم که وقتی زیاد پشت سیستم میشینم چشمم رو اذیت نکنه و کیفیتش هم خوب باشه.

قیمتش هم حدود 700 تومن باشه.

راستی LED و FULL HD یا HD باشه که بخوام فیلم ببینم اذیت نکنه.

کار من طراحی وب هست و با فتوشاپ زیاد کار میکنم.

گرافیک هم آنبورد هست.

ممنون میشم با چنین مشخصاتی یک مانیتور خوب به من معرفی کنید.

راستی به نظر شما نیاز به خرید گرافیک دارم؟

ممنون

لینک به دیدگاه

شما باید مانیتور بهتری بگیری . تا این قیمت مانیتور خیلی خوبی نمیتونی تهیه کنی. حداقل 900 هزینه کن و یک مانیتور ASUS VX238H بگیر . یا اینکه با 950 تومان ASUS VN247H رو بخر که تصویر خیلی خوبی داره . اگر بخوای کمتر هزینه کنی باید دنبال 22 اینچ باشی . دست دوم هم میتونی بگیری . این مانیتور خیلی خوبه :

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=24453

قیمتش هم همونیه که میخوای .

اگر فتوشاپ ورژن CS3 به بالا استفاده میکنی حتما کارت گرافیک بذار . چون تاثیر زیادی روی کار میذاره . ولی اگر پایینتر استفاده میکنی خیلی مهم نیست . رم هم خیلی تاثیر داره .

لینک به دیدگاه

ممنون که پاسخ دادید.

این دوتای که گفنید چند اینچ هست؟

من از فتوشاپ CS6 استفاده میکنم که بعدش میخوام آپگریت کنم رو CC. چه کارت گرافیکی خوبه برای من ارزون قیمت هم باشه.

لینک به دیدگاه

اولی 23 و دومی 24 اینچ هستن . دست دومی هم که لینک دادن 22 اینچه . ولی پنل  IPS داره که برای طراحی و ویرایش عکس و تصویر خیلی خوبه . رنگ ها رو درست و طبیعی نشون میده .

من از فتوشاپ CS5 استفاده میکنم و یک کارت گرافیک GTS 450  دارم . مشکلی هم ندارم .  شما هم میتونی یک کارت در همین حدود تهیه کنی . البته پیشنهاد میکنم اول روی یک سیستم که کارت گرافیک داره کار کن و ببین اون تفاوت رو میبینی یا نه . چون ممکنه کار شما به خاطر حجم کمتر تصاویر ، تفاوت کمتری بده . اگر خواستی کارت بخری میتونی یک کارت 650 با قیمت حدود 500 تومان تهیه کنی . ارزونتر هم 640 هست که حدود 400 تومانه . پایینتر از اون دیگه ارزش نداره .

لینک به دیدگاه

یک انتخاب دیگر هم دارید. LGEA63V از شرکت ال جی که ساخت ایران هست و هم اکنون مادیران دارد آن را با قیمت 810 تومان می فروشد. پنلش هم IPS بوده و بنده فقط در ابتدا فقط کمی مشکل مردگی رنگ داشتم که با افزایش غلظت رنگ در تنظیمات درست شد. البته این فقط تجربه ی شخصی است و شما برای کار خود حتما بایستی حداقل یک بار این نمایشگرها را امتحان کنید و کیفیت رنگ آنها را با کیفیت معادل یک کاغذ رنگی چاپی مقایسه کنید.( برای کار گرافیک مهم است.) 

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان

کلا این پنل IPS به چه دردی میخوره؟

پنل IPS رنگها رو به رنگهای واقعی نزدیکتر نشون میده . پنل های معمولی LCD که TN نامیده میشن ، رنگهایی که نشون میدن با چیزی که چاپ میشه روی کاغذ فرق داره . گاهی اوقات این تفاوت خیلی زیاده و عملا باعث میشه که تصویر طراحی شده تو خروجی تغییر کنه . ولی این مشکل تو پنل های IPS حل شده و با توجه به نوع پنل و کیفیت اون این تطابق رنگ تا 100 در 100 هم میرسه .

لینک به دیدگاه

یک انتخاب دیگر هم دارید. LGEA63V از شرکت ال جی که ساخت ایران هست و هم اکنون مادیران دارد آن را با قیمت 810 تومان می فروشد. پنلش هم IPS بوده و بنده فقط در ابتدا فقط کمی مشکل مردگی رنگ داشتم که با افزایش غلظت رنگ در تنظیمات درست شد. البته این فقط تجربه ی شخصی است و شما برای کار خود حتما بایستی حداقل یک بار این نمایشگرها را امتحان کنید و کیفیت رنگ آنها را با کیفیت معادل یک کاغذ رنگی چاپی مقایسه کنید.( برای کار گرافیک مهم است.) 

عملا این مانیتور دیگه پیدا میشه! خوده نمایندگی مادیران زنگ زدم گفت نیست. یکی دو تا هم پیدا کردم به ترتیب 1 تومن و 1100 میدادن! شما جایی رو میشناسی؟

لینک به دیدگاه

بله حق با شماست، هم اکنون بنده هم که به نمایندگی زنگ زدم می گویند که تمام کرده اند، احتمالا برنامه ی خود را عوض کرده اند و دیگر قصد تولید مانیتورهای لوکس را ندارند. مشکل اصلی ما هم اینجاست که شرکتهایی مانند ASUS و DELL هم دقیقا از همین پانل برای مدل های 23 اینچی خود استفاده می کنند.(یا با تغییراتی کوچک) ولی چون اسمشان وارداتی است بایستی 200 الی 300 تومان برایشان اضافه پرداخت کنید. در اصل تولید کنندگان صفحه نمایش Samsung , LG, BenQ و Sharp هستند و این برند ها صرفا حکم Aftermarket را دارا می باشند.

در توضیح پنل IPS هم بایستی بگویم که این صرفا یک نام تکنولوژی است(همانند Super AMOLED Samsung) که شرکت ال جی روی پانل های تغییر یافته ی خود می گذارد. این پنل ها هم همانند پنل های دیگر LCD است ولی با این تفاوت که صفحات پلاریزه به گونه ای طراحی شده اند که اگر از زاویه ی غیر ایده ال به آنها نگاه کنید کیفیت رنگ خود را از دست ندهند. علاوه بر این در مدل های جدید این پنل از رنگهای 8 بیتی به جای 6 بیتی استفاده می کند که موجب افزایش محسوس کیفیت رنگ و نزدیکتر شدن آن به واقعیت خواهد شد. مشابه این تکنولوژی را سامسونگ نیز داشته و آن را PLS نامیده است.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...