رفتن به مطلب

کمک به مبتدیان برای اسمبل سیستم از صفر تا صد

اشتراک گذاری

Recommended Posts

چیز زیادی نداره،فقط به توصیه های دوستان توجه کنید و دقت

ویرایش شده توسط javad48
لینک به دیدگاه

• ارسال 88
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

این هم جهت رفاه حال شما...

اول تصمیم گرفتم خودم آموزش بسازم، اما به خاطر واتر کولینگ باز کردن قطعات و اسمبل دوباره سخت هست. به همین دلیل تصمیم گرفتم یکی از تمیزترین ویدیو های آموزش ای که تا حالا دیدم رو براتون بذارم.

قسمت اول، نصب CPU:

(دقت کنید که بعد از قرار دادن سی پی یو چند بار حرکتش میده، این فقط برای اطمینان از جا افتادن صحیح سی پی یو هست و باید بسیار آهسته و بدون هیچ فشاری انجام بشه، وگرنه پین های سوزنی روی سوکت مادربورد خم میشن)

http://www.aparat.com/v/IGuv0

- نصب کولر استوک که ساده هست و نیاز به راهنما نداره، چهارتا پین سیاه چهار طرفش هست، این چهارتا پین رو روی چهارتا سوراخی که روی مادربورد هست قرار میدید و روی پین ها فشار میدید تا از سوراخ ها رد بشن و قفل بشن روی مادربورد

قسمت دوم، نصب رم:

http://www.aparat.com/v/vKGgD

ویرایش شده توسط srashedian
لینک به دیدگاه

تاپیک بسیار خوبی، اما اگه پست های اضافش پاک بشه و قفل بشه و یه آموزش از 0 تا صد قرار بگیره.

لینک به دیدگاه

:D بهترین راهنما دفترچه ی مادربورده

بعد از اون ترتیب قطعات مهم هست، که بسته به کیستون فرق میکنه ولی به طور کلی اینه:

پاور و سی دی رام نصب بشه

کیس رو زمین بخوابه

سی پی یو رو مادربورد نصب بشه ، رم رو مادربورد نصب بشه ، کولر نصب بشه ، البته توجه کنید که ترتیب نصب کولر بسته به نوع کولر و سینی مادربورد کیستون فرق داره که دستتون میاد چه ترتیبی راحت تر هست...

بعد همه رو پیچ میکنید تو کیس و سیم ها رو مرتب و تمیز سیم کشی می کنید ، بعد هارد ها رو هم اگر اون اول نصب نکردید نصب میکنید و سیم کشی میکنید آخرشم میرید سراغ کارت گرافیک 8-X

لینک به دیدگاه

تاپیک بسیار خوبی، اما اگه پست های اضافش پاک بشه و قفل بشه و یه آموزش از 0 تا صد قرار بگیره.

از مدیران عزیز خواهش می کنم تا من سیستمم رو نبستم دست به تایپیک نزنن .وقتی سیستمم رو جمع کردم هرکاری صلاح دونستن انجام بدن

________________________________________________________________________________________________________________________________

خب دوسستان عزیز سیستم امروز رسید دستم

در اولین قدم بدون مشکل سی پی یو رو گزاشتم سر جاش، بعدش در پوش پلاستیکی سیاه رو هم از روش برداشتم فن رو هم امتحانی گزاشتم روش ولی جا نزدم فک نکنم برای جا زدن فن هم مشکلی باشه سوکت فن هم همون دور و برها بود که راحت میشه جا زد سوکت اتصال پاور به مادر بورد هم معلومه و مشکلی نیست اما چند سوال

1.جریان این خمیرسیلیکون چیه من که هرچی گشتم همچین چیزی رو تو وسایل ندیدم . باید از جایی بخرم ؟ یا خیلی ضروری نیست ؟ البته زیر فن یه چیزایی شبیه خمبر هست ؟

2.جا زدن کارت گرافیک و رم هم مشکلی نیست

فقط یک سوال :برای رم و کارت گرافیک چند شیار در نظر گرفته شده اینا با هم فرقی هم می کنن و یا مثلا برای کارت گرافیک بهتره در فلان شیار جاگزاری بشه؟

3.اما کابلهای پاور:

اون چیزی که من متوجه شدم یکی از کابلهی پاور به مادر بورد وصل میشه . کاملا مشخصه

یک کابل هم باید به دو وی دی رایتر برسونم یکی هم به ssd فرم سوکتم به شکلی هست که معلومه کدوم به کدومه . درست متوجه شدم  ویا از پاور باید کابل خاصی رو به هارد و کابل خاصی رو به دوی دی رایتر رسون

ویرایش شده توسط filtrmiltr
لینک به دیدگاه

از مدیران عزیز خواهش می کنم تا من سیستمم رو نبستم دست به تایپیک نزنن .وقتی سیستمم رو جمع کردم هرکاری صلاح دونستن انجام بدن

________________________________________________________________________________________________________________________________

خب دوسستان عزیز سیستم امروز رسید دستم

در اولین قدم بدون مشکل سی پی یو رو گزاشتم سر جاش، بعدش در پوش پلاستیکی سیاه رو هم از روش برداشتم فن رو هم امتحانی گزاشتم روش ولی جا نزدم فک نکنم برای جا زدن فن هم مشکلی باشه سوکت فن هم همون دور و برها بود که راحت میشه جا زد سوکت اتصال پاور به مادر بورد هم معلومه و مشکلی نیست اما چند سوال

1.جریان این خمیرسیلیکون چیه من که هرچی گشتم همچین چیزی رو تو وسایل ندیدم . باید از جایی بخرم ؟ یا خیلی ضروری نیست ؟ البته زیر فن یه چیزایی شبیه خمبر هست ؟

2.جا زدن کارت گرافیک و رم هم مشکلی نیست

فقط یک سوال :برای رم و کارت گرافیک چند شیار در نظر گرفته شده اینا با هم فرقی هم می کنن و یا مثلا برای کارت گرافیک بهتره در فلان شیار جاگزاری بشه؟

3.اما کابلهای پاور:

اون چیزی که من متوجه شدم یکی از کابلهی پاور به مادر بورد وصل میشه . کاملا مشخصه

یک کابل هم باید به دو وی دی رایتر برسونم یکی هم به ssd فرم سوکتم به شکلی هست که معلومه کدوم به کدومه . درست متوجه شدم  ویا از پاور باید کابل خاصی رو به هارد و کابل خاصی رو به دوی دی رایتر رسون

سلام

خوشحالم که کارتون با سی پی یو راه افتاده، حساس ترین قسمت کار بود.

1- کولر اصلی اینتل زیرش خمیر سیلیکون کارخونه ای داره، نیازی نیست اضافه کنید. خمیر سیلیکون مجزا برای کولرهای حرفه ای تر هست که خودتون جدا میخرید. (خمیر سیلیکون خیلی ضروری هست و خیلی مهم، باید دقت کنید اونی که همین الان زیرش خورده خراب نشه و کثیف نشه، اگه خراب شد مجبورید جداگانه بخرید و خودتون دوباره زیر فن خمیر بزنید)

2- سوالتون به دو بخش تقسیم میشه:

- برای کارت گرافیک: کارت گرافیکتون باید توی اون شیار زرد رنگ بلند نصب بشه، اون از بقیه سریعتر هست. توی اون دوتای سیاه رنگ هم میشه جا بزنید اما سرعتش کمتر میشه.

- برای رم: فرقی نداره کجا باشه به شرطی که شیارهای هم رنگ رو استفاده کنید، یعنی میتونید دوتای سیاه رو استفاده کنید، میتونید دوتای زرد رو استفاده کنید... اما اگه میخواید کامپیوتر سریعتر بوت بشه از دوتای سیاه رنگ استفاده کنید.

3- برای کابل های پاور (دقت کنید که همه ی کابل ها جهت دارن، فقط از یه طرف میشه جاشون زد، برعکس جا نمیخورن):

- مادربوردتون دوتا کابل پاور داره، یکیش بزرگ هست و 24 تا سیم داره که به سمت راست مادربورد وصل میشه، یکیش هم کوچکتر هست و 8 تا سیم داره که به بالای برد سمت چپ اون قطعه ی آلومینیومی طلایی رنگ وصل میشه. (روی سوکت کبل یکیش معمولا مینویسه ATX، کنار یکیش مینویسه CPU)

- کارت گرافیک یه کابل 6 سیم داره که روی سر کارت وصل میشه، سوکتش شبیه همون سوکت هایی هست که روی مادربورد برای پاور دیدین (روی سوکت کابلش مینویسه PCI-E)

- هارد و SSD و دی وی دی رایتر هم همشون یه کابل یکسان دارن که سوکتش باریک و بلند هست و قیافه اش معلومه.

ویرایش شده توسط srashedian
لینک به دیدگاه

سلام یه سری سایت هست که میشه از اونها استفاده کرد اما برای راحتی من ترجمه قدم به قدم رو اینجا میذارم :

1- ابتدا نگفتی کیست چی هست ولی هر چی هست پاور رو در جای خودش با پیچ محکم کن :

post-13330-0-41003700-1389271907_thumb.jpg

post-13330-0-77010400-1389271911_thumb.jpg

2- سپس پیچ های توپیچ روپیچ زیر مادربورد رو با توجه به نوعش ATX در جای خودش روی سینی کیس سفت کن :

post-13330-0-87827800-1389272096_thumb.jpg

post-13330-0-14426800-1389272104_thumb.jpg

3- سپس پنل مادربورد رو در جای خودش قرار بده :

post-13330-0-44592800-1389272251_thumb.jpg

حالا شما به دو روش میتونی کار رو انجام بدی اول اینکه cpu و فن و رم رو رو مادربورد نصب کنی و بعد داخل کیس بذاری و دوم اینکه مادربورد رو در کیس قرار بدی و بقیه ماجرا رو توی کیس انجام بدی که بستگی به راحتی و فضای کیس داره .

4- ضامن روی مادر بورد رو آزاد کن و محافظ پلاستیکی رو خارج کن و cpu رو با توجه به شکل گوشه شکسته اش در جای خود قرار بده و دوباره ضامن رو ببند :

post-13330-0-29933400-1389272575_thumb.jpg

post-13330-0-41111900-1389272583_thumb.jpg

post-13330-0-20808100-1389272591_thumb.jpg

post-13330-0-75619700-1389272600_thumb.jpg

post-13330-0-94789200-1389272612_thumb.jpg

5- حالا نوبت به فن cpu میرسه که خیلی راحت با توجه به جهت قفل ها که دوستمون بالاتر توضیح داد سرجاش میذاری و با فشار کمی و صدای تیک قفل میشه و سیم فن رو هم روی مادربورد نصب میکنی :

post-13330-0-32197500-1389272757_thumb.jpg

post-13330-0-93631500-1389272766_thumb.jpg

post-13330-0-78128300-1389272598_thumb.jpg

ویرایش شده توسط qoqnoos
لینک به دیدگاه

6- میرسیم به رم که خیلی راحت قفل روی مادربورد رو باز میکنیم و رم رو با توجه به شکافش سر جاش قرار میدیم و فشار میدیم تا دوباره قفل بشه و بهتره اول دوتا همرنگ پر بشن بعد بریم سر بعدی ها ک

post-13330-0-47370000-1389273057_thumb.jpg

post-13330-0-35460500-1389273080_thumb.jpg

post-13330-0-85219100-1389273089_thumb.jpg

7- حالا نوبت هارد هست که اون رو در جای خودش در کیس به صورت کشویی وارد میکنیم و سپس سیم پاور و دیتا ساتا رو وصل میکنیم و بعد روی ساتای مین وصل میکنیم :

post-13330-0-07184300-1389273217_thumb.jpg

post-13330-0-99502200-1389273225_thumb.jpg

post-13330-0-16592300-1389273234_thumb.jpg

post-13330-0-47094000-1389273241_thumb.jpg

post-13330-0-80532700-1389273249_thumb.jpg

post-13330-0-32072700-1389273265_thumb.jpg

8- اپتیکال درایو هم مثل هارد نصب میکنی :

post-13330-0-87622200-1389273323_thumb.jpg

post-13330-0-97160600-1389273332_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

8- حالا برای نصب گرافیک ابتدا با توجه به انداره براکت کارت تعداد 2 عدد از براکت های پشت کیس رو در بیارید و سپس قفل pci رو باز کنید و گرافیک رو سر جای خودش بذارید تا قفل بشه و بعد براکت رو پیچ کنید و سیم پاور رو به گرافیک وصل کنید :

post-13330-0-89958000-1389274024_thumb.jpg

post-13330-0-18132000-1389274033_thumb.jpg

post-13330-0-87452700-1389274040_thumb.jpg

post-13330-0-57089000-1389274047_thumb.jpg

9 - حالا در این مرحله کابل های پاور رو به مادربورد وصل میکنیم که یه 24 پین معمولا بغل رم ها و یک 8 پین بالای cpu هست :

post-13330-0-54801400-1389274224_thumb.jpg

post-13330-0-73155600-1389274234_thumb.jpg

post-13330-0-78812000-1389274241_thumb.jpg

post-13330-0-96469800-1389274248_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

فکر نکننم دیگه مشکلی داشته باشید .اسمبل کردید حتما عکس بزارید .مبارک

لینک به دیدگاه

10- و در مرحله آخر باید سیم های کیس یعنی پاور و ریست و usb و غیره رو روی مادربورد نصب کنید که اگر دقت کنید روی بورد نوشته شده و از دفترچه مادربورد هم میتونید استفاده کنید :

post-13330-0-71320400-1389275239_thumb.jpg

post-13330-0-79405200-1389275248_thumb.jpg

post-13330-0-46552500-1389275255_thumb.jpg

و حالا بستن درب کیس و وصل کردن سیم های پشت کیس و تمتم لوازم مثل موس و کیبورد و مانیتور و روشن کردن سیستم و نصب ویندوز.

مبارک باشه . :clapping:

لینک به دیدگاه

اتفاقا همه کار کردم ولی سیم های کیس رو نتونستم همشون رو وصل کنم من عکس سیم هایی که از جلوی کیس اومدن رو میزارم یکی زحمت بکشه مشخصات برد رو دقیقا از توی نت نیگاه کنه واضح برام توضیخ بده که چیکار کنم

https://drive.google.com/file/d/0B-OT2IYqyE1wNEpHRVNMSnVaYlk/edit?usp=sharing

در ضمن من سیم های ریست و پاور کیس رو وصل کردم بعد برای امتحان سیستم رو به مانیتور وصل کردم و روشن کردم یه سری ال ای دی قرمز روی مین روشن شد و فن گرافیک هم روشن شد ولی تصویر روی مانیتور نداشتم جریان چیه مشکل از کجاست

البته همه سیم های کیس وصل نبود فقط پاور و ریست وصل یودن

لینک به دیدگاه

اتفاقا همه کار کردم ولی سیم های کیس رو نتونستم همشون رو وصل کنم من عکس سیم هایی که از جلوی کیس اومدن رو میزارم یکی زحمت بکشه مشخصات برد رو دقیقا از توی نت نیگاه کنه واضح برام توضیخ بده که چیکار کنم

https://drive.google.com/file/d/0B-OT2IYqyE1wNEpHRVNMSnVaYlk/edit?usp=sharing

در ضمن من سیم های ریست و پاور کیس رو وصل کردم بعد برای امتحان سیستم رو به مانیتور وصل کردم و روشن کردم یه سری ال ای دی قرمز روی مین روشن شد و فن گرافیک هم روشن شد ولی تصویر روی مانیتور نداشتم جریان چیه مشکل از کجاست

البته همه سیم های کیس وصل نبود فقط پاور و ریست وصل یودن

دوست عزیز مشخص هست که شما صفحه 42-1 دفترچه رو بیا مشخصه .

به پست 41 مراجعه کنید .

ویرایش شده توسط qoqnoos
لینک به دیدگاه

برای usb ها هم به صفحه 9-2 مراجعه کنید .

به پست 41 مراجعه کنید .

ویرایش شده توسط qoqnoos
لینک به دیدگاه

اینم برای راحتی شما :

PLED همون POWERLEDشماست .

post-13330-0-76249900-1389277451_thumb.jpg

post-13330-0-16202900-1389277466_thumb.jpg

ویرایش شده توسط qoqnoos
لینک به دیدگاه

فیش فن کیس به کجا وصل میشه؟

یه کابل از کیس اومده که سرش دو فیش داره بکی 9 تا پایه تو دوریفه که روش نوشته usb یکی هم دو ردیف 10 تاییه که روش نوشته usb3 اینا رو هر دوتاش رو باید وصل کنم یا یکیش کافیه ؟

یه فیش دیگه هم از کیس اومده که نه پین تو دو ردیف داره اونم روش نوشته HD AUDIO اینو کجا نصب کنم؟

یه سوال خنده دار باید مانیتور رو به کارت گرافیک وصلش کنم و یا فیش vga مادر برد ؟

ویرایش شده توسط filtrmiltr
لینک به دیدگاه

فیش فن کیس به کجا وصل میشه؟

یه کابل از کیس اومده که سرش دو فیش داره بکی 9 تا پایه تو دوریفه که روش نوشته usb یکی هم دو ردیف 10 تاییه که روش نوشته usb3 اینا رو هر دوتاش رو باید وصل کنم یا یکیش کافیه ؟

یه فیش دیگه هم از کیس اومده که نه پین تو دو ردیف داره اونم روش نوشته HD AUDIO اینو کجا نصب کنم؟

یه سوال خنده دار باید مانیتور رو به کارت گرافیک وصلش کنم و یا فیش vga مادر برد ؟

فن کیس رو هم میشه به مادربورد وصل کرد شماره 3 توی عکس تا مدیریت روی دورش داشت و هم میشه مستقیم به پاور وصل کرد با فیش 4 pin :

post-13330-0-28459700-1389284715_thumb.jpg

post-13330-0-98253100-1389284824_thumb.jpg

اون کابل رو فقط آبیش رو وصل کن تا usb3 کیست راه بیفته .

اونم که توی پست قبلی نشون دادم روی AAFP باید نصب بشه .

به گرافیک .

مشکل دیگه ای نیست ؟ ^_^

ویرایش شده توسط qoqnoos
لینک به دیدگاه

فن کیس رو هم میشه به مادربورد وصل کرد شماره 3 توی عکس تا مدیریت روی دورش داشت و هم میشه مستقیم به پاور وصل کرد با فیش 4 pin :

...............................

مشکل دیگه ای نیست ؟ ^_^

مشکل اینجاست که فن فیش فن سه پینه و همه گزینه های شما 4 پین

میشه بفرمایید که فیش فن کیس رو باید به کجای مادر برد وصل کنم

________________________________________________________________________________________________________________________

سوای فیش فن حالا باید بایوس رو تنظیم کنم و ویندوز رو نصب کنم

یکی از دوستان تو پست شماره 17 در مورد تنظیم بایوس مطالبی رو گزاشته اگه هر کس چیز دیگه ای به ذهنش می رسه راهنمایی کنه

بعدش نوبت نصب ویندوز و درایور ها و نرم افزارهاست در این موارد هم اگه راهنمایی به ذهنتون می رسه دریغ نکنید

اما سر آخر آیا تستی چیزی وجود داره که بفهمم قطعات درست و به خوبی کار می کنن ؟

لینک به دیدگاه

مشکل اینجاست که فن فیش فن سه پینه و همه گزینه های شما 4 پین

میشه بفرمایید که فیش فن کیس رو باید به کجای مادر برد وصل کنم

________________________________________________________________________________________________________________________

سوای فیش فن حالا باید بایوس رو تنظیم کنم و ویندوز رو نصب کنم

یکی از دوستان تو پست شماره 17 در مورد تنظیم بایوس مطالبی رو گزاشته اگه هر کس چیز دیگه ای به ذهنش می رسه راهنمایی کنه

بعدش نوبت نصب ویندوز و درایور ها و نرم افزارهاست در این موارد هم اگه راهنمایی به ذهنتون می رسه دریغ نکنید

اما سر آخر آیا تستی چیزی وجود داره که بفهمم قطعات درست و به خوبی کار می کنن ؟

سلام

اگه خوب دقت کنید روی مادربورد یه سری سوکت هست که زیرش نوشته CHA-FAN... فن های کیس رو میتونید به هر کدوم از اینا وصل کنید. این سوکت ها همگی 4 پین هستن، اگه فن شما هم 4 پین بود که دیگه بحثی نیست، اگه فن شما 3 پین بود باید فیش فن رو طوری روی سوکت مادربورد جا بزنید که فیش در قسمتی قرار بگیره که یه دندونه ی سفید رنگ داره (روی سوکت مادربورد نگاه کنید، جلوی سه تا از ین ها یه دندونه هست که باعث میشه نتونید فیش فن رو برعکس جا بزنید، اما یکی از پین ها جلوش خالیه، شما فیش سه پین رو باید همونجایی وصل کنید که دندونه ی محافظ هست، اون پینی که جلوش هیچی نیست بیکار میمونه)

برای تنظیم بایوس، فقط کارهای زیر رو انجام بدید:

1- به حالت Advance برید (بالای صفحه باید نوشته باشه UEFI BIOS Setup - Advance mode اگه ننوشته، کلید F7 رو فشار بدید تا بنویسه)

2- با موس به تب Extreme tweaker برید و AI Overclock tuner رو روی XMP بذارید...

3- توی تب Advance به قسمت SATA configuration برید و چک کنید که SATA mode selection روی AHCI باشه.

4- کلید F10 رو بزنید و Yes انتخاب کنید...

همین! (اینا همون دو موردی هست که توی پست 17 نمایش داده شدن براتون)

برای نصب ویندوز، بهتر هست که اول SSD تون رو به یه کامپیوتر دیگه که الان ویندوز داره وصل کنید و کل SSD رو تبدیل کنید به یه دونه پارتیشن از نوع MBR و با NTFS فرمتش کنید. (اگه نکردید هم مهم نیست) بعد هم ویندوز 7 یا 8 روش نصب میکنید (XP به حافظه های SSD صدمه میزنه)

درایور ها رو هم که قرار شد از سایت ایسوس بگیرید نصب کنید، توی هرکدوم که مشکل داشتید یا شک داشتید بپرسید.

برای تست، شما اول با موفقیت همه چیز رو راه بندازید ویندوز نصب کنید بیاید بالا، با همون کامپیوتر و همون ویندوز بیاین توی این تاپیک بهمون بگید همه چیز به خوبی و خوشی گذشته، تا بهتون بگیم چجوری باید تست پایداری بگیرید.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام

اگه خوب دقت کنید روی مادربورد یه سری سوکت هست که زیرش نوشته CHA-FAN... فن های کیس رو میتونید به هر کدوم از اینا وصل کنید. این سوکت ها همگی 4 پین هستن، اگه فن شما هم 4 پین بود که دیگه بحثی نیست، اگه فن شما 3 پین بود باید فیش فن رو طوری روی سوکت مادربورد جا بزنید که فیش در قسمتی قرار بگیره که یه دندونه ی سفید رنگ داره (روی سوکت مادربورد نگاه کنید، جلوی سه تا از ین ها یه دندونه هست که باعث میشه نتونید فیش فن رو برعکس جا بزنید، اما یکی از پین ها جلوش خالیه، شما فیش سه پین رو باید همونجایی وصل کنید که دندونه ی محافظ هست، اون پینی که جلوش هیچی نیست بیکار میمونه)

برای تنظیم بایوس، فقط کارهای زیر رو انجام بدید:

1- به حالت Advance برید (بالای صفحه باید نوشته باشه UEFI BIOS Setup - Advance mode اگه ننوشته، کلید F7 رو فشار بدید تا بنویسه)

2- با موس به تب Extreme tweaker برید و AI Overclock tuner رو روی XMP بذارید...

3- توی تب Advance به قسمت SATA configuration برید و چک کنید که SATA mode selection روی AHCI باشه.

4- کلید F10 رو بزنید و Yes انتخاب کنید...

همین! (اینا همون دو موردی هست که توی پست 17 نمایش داده شدن براتون)

برای نصب ویندوز، بهتر هست که اول SSD تون رو به یه کامپیوتر دیگه که الان ویندوز داره وصل کنید و کل SSD رو تبدیل کنید به یه دونه پارتیشن از نوع MBR و با NTFS فرمتش کنید. (اگه نکردید هم مهم نیست) بعد هم ویندوز 7 یا 8 روش نصب میکنید (XP به حافظه های SSD صدمه میزنه)

درایور ها رو هم که قرار شد از سایت ایسوس بگیرید نصب کنید، توی هرکدوم که مشکل داشتید یا شک داشتید بپرسید.

برای تست، شما اول با موفقیت همه چیز رو راه بندازید ویندوز نصب کنید بیاید بالا، با همون کامپیوتر و همون ویندوز بیاین توی این تاپیک بهمون بگید همه چیز به خوبی و خوشی گذشته، تا بهتون بگیم چجوری باید تست پایداری بگیرید.

موفق باشید

نمی دونم چرا انقدر سایت از دسترس خارج میشه و من حیران می مونم

کارهایی که بالا قرار بود انجام بدم انجام شد

چند تا سووال

1.ویندوز رو نصب کردم ظرفیت کل ssd  توی مای کامپیوتر نشون میده می زنه 119 ولی وقتی پروپرتیس می گبری می زنه 127 طبیعیه و یا جای تو نصب ویندوز کارم اشکال داشت.

2.اما بدترین قسمت برای من همیشه نصب درایوره است الان درایور ها رو فعلا از روی سی دی نصب کردم تا دانلود تموم بشه ولی نمی دونم آخرش تونستم همه رو نصب کنم یا نه از منجیر نیگا کردم همه درایورها نصب بود ولی بلوتوث و وای فای ندارم هنوز بالاخره گیج شدم

در ضمن رفتم به سایت ایسوز برای این مادر بورد 64 فایل گزاشته برای دانلود همش را دانلود کنم و با تو هر بخش که گزاشته فقط باید یکی رو دانلودش کنم

بالاخره در مورد درایورها خیلی گیج می زنم

3.می دونم که بعد از نصب ویندوز و درایور ها یه سری نرم افزار هستن که درپیش نیاز نصب نرم افزار های دیگه هستن مثل microsoft.net farmework لیست این نرم افزارها و ورژن های آخرش  رو می تونم از کجا  بگیرم ؟ همچنین یه سری نرم افزار مفید مثل tun up , ....هم به من پیشنهاد کنید لطفا

لینک به دیدگاه

چند تا سووال

1.ویندوز رو نصب کردم ظرفیت کل ssd  توی مای کامپیوتر نشون میده می زنه 119 ولی وقتی پروپرتیس می گبری می زنه 127 طبیعیه و یا جای تو نصب ویندوز کارم اشکال داشت.

2.اما بدترین قسمت برای من همیشه نصب درایوره است الان درایور ها رو فعلا از روی سی دی نصب کردم تا دانلود تموم بشه ولی نمی دونم آخرش تونستم همه رو نصب کنم یا نه از منجیر نیگا کردم همه درایورها نصب بود ولی بلوتوث و وای فای ندارم هنوز بالاخره گیج شدم

در ضمن رفتم به سایت ایسوز برای این مادر بورد 64 فایل گزاشته برای دانلود همش را دانلود کنم و با تو هر بخش که گزاشته فقط باید یکی رو دانلودش کنم

3.می دونم که بعد از نصب ویندوز و درایور ها یه سری نرم افزار هستن که درپیش نیاز نصب نرم افزار های دیگه هستن مثل microsoft.net farmework لیست این نرم افزارها و ورژن های آخرش  رو می تونم از کجا  بگیرم ؟ همچنین یه سری نرم افزار مفید مثل tun up , ....هم به من پیشنهاد کنید لطفا

1- چه ویندوزی نصب کردی ؟ چه جوری ظرفیت کل رو تو مای کامپیوتر میبینی ؟

2- بلوتوث و وای داره مادربورد ؟ایا آنتن هاش رو وصل کردی ؟

توی سایت ایسوس هم توی قسمت درایور فقط کافی از هر کدوم جدیدترین نسخه رو بگیری و لازم نیست همه رو بگیری .

3- نرم افزارهای مفید برای من ایناست که ریختم روی یک فلش و همیشه همراهم هست :

internet download manager

mozila firefox

chorom

Aida 64

DU meter

Kaspersky internet security

Power ISO

nitro pro PDF

adobe flash player

Beepa fraps

Jet Audio

Tune up

Java Se runtime

K-lite codec

مشکل فن حل شد ؟

لینک به دیدگاه

1- چه ویندوزی نصب کردی ؟ چه جوری ظرفیت کل رو تو مای کامپیوتر میبینی ؟

2- بلوتوث و وای داره مادربورد ؟ایا آنتن هاش رو وصل کردی ؟

توی سایت ایسوس هم توی قسمت درایور فقط کافی از هر کدوم جدیدترین نسخه رو بگیری و لازم نیست همه رو بگیری .

3- نرم افزارهای مفید برای من ایناست که ریختم روی یک فلش و همیشه همراهم هست :

internet download manager

mozila firefox

chorom

Aida 64

DU meter

Kaspersky internet security

Power ISO

nitro pro PDF

adobe flash player

Beepa fraps

Jet Audio

Tune up

Java Se runtime

K-lite codec

مشکل فن حل شد ؟

ویندوز سون نصب کردم نسخه اولنیمت .به نظر شما چی نصب کنم ؟

وقتی مای کامپیوتر رو باز می کنید زیر هر پار تیشن  ظرفیت کل و ظرفیت آزاد رو می زنه اونجا ظرفیت کل رو زده 119 ولی وقتی روی درایو کلیک راست می کنم و پروپرتیس می گیرم می زنه 127

مادر برد وای فای که داره ولی بلوتوث رو بچه ها می گفتن داره ولی جایی برای آنتن من ندیدم (مدل مادر برد توی امضام هست )

آره مشکل فن حل شد

عکس کیس رو هم امشب می زارم الان دستم بنده

هر توصیه ای دارید دریغ نکنید حتی توصیه های ابتدایی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چند تا سووال

1 ظرفیت هارد مشکلی نداره برایه مثال میگم که هارد ها در هر 1 ترابایت 70 گیگ کم دارن مثلا شما تو هارده 1 ترا 930 گیگ و تو هارد 2 ترا 1860 گیگ جا برایه کپی دارین و به ازایه هر 1 ترا 70 گیگ از حجم کم میشه ) این یه اتفاقه همیشگی هست و تمامه حافظه هایه دنیا ازش تبعیت میکنند به جز رمه کامپیوتر 

مثلا رفیقه بنده هارد ssd 120  داره و ظرفیتش تو ویندوز 111 گیگ هست 

2 مادربوردی که تو امضاتون هست ASUS Z87-Plus LGA1150 Z87 MB وای فای یا بلوتوث نداره اون مدله pro  بود که داشت 

شما فعلا همه درایورها رو با همون سی دی نصب کنید و بعد به مرور درایورها رو آپدیت کنید 

3 سیستم هایی مثه سیستمه شما هیچ نیازی به tune up ندارن و شما فقط با خالی کردنه استارت آپ ویندوز میتونید سرعته بالایی رو تجربه کنید 

پ ن تجربه شخصی (TUne Up ) 

من خاطره خوشی با این نرم افزار ندارم درسته با نصبش حدود 30 درصد افزایش سرعت تو لود داشتم (که اون هم به خاطر استارت آپ بود) ولی بعد از چند ماه استفاده فهمیدم به خاطره فشاره زیادی که به هاردم آورده هاردم به صدا افتاده بد تر از این اینه که واسه یکی 2 نفر دیگه هم نصب کردم و اون ها هم هارد هاشون به سروصدا افتاده بود 

پس دیگه نصبش نکنید 

مهمترین قسمت تو سیستم هایه کاری نصب نکردنه نرم افزارهایه زیاد و الکی هست که مثلا شاید روزی به کارمون میاد و .... 

شما که یه سیستمه کاری دارین باید به نظره من فقط ویندوز رو نصب کنید و درایورها رو + 1 عدد ویروس کش که زیاد سیستم رو در گیر نکنه + نرم افزارهایی مثه CS6  و COrel  و دیگه هیچ چیزی نصب نکنید 

مثلا خوده من یه خدمات کامپیوتره کوچولو باز کردم و هر کاری باید با سیستم انجام بدم از جمله رایت ایمج کپی تست بازی خراب یا سالم پس باید خیلی اصولی کار کنم اگر نه باید هر 2 روزی نصبه ویندوز کنم و ...

در حال حاظر بیشتر  از 50 نرم افزار رو سیستم نصبه که همه دارن کار میکنن و هیچ مشکلی هم نیست پس 

به نظره من (سیستمه خودم رو میگم ) 1 یدونه ویروس کش میخاین که به انتخابه خودتونه ولی من از NOD 32 ورژن 4 استفاده میکنم چون به هیچ وجه سیستم رو در گیر نمیکنه و گذاشتمش رویه آپدیت آنلاین تا به روز هم باشه و تا حالا سیستم خودم ویروسی نشده 

البته در کناره این ویروس کش همیشه از usb disk security  استفاده میکنم نسخه 6 که مخصوص فلش هست 

نصبه نرم افزار ها = با سیستمتون هر کاری میکنین نرم افزاره مورده نظرشون نصب کنید ولی بودونید نرم افزاری مثه kmplayer  2 تا برنامه داره که تو پس زمینه ویندوز همیشه اجرا هستند( یعنی کاهش سرعت یکیش Pandora service , هست و میشه بعدد از نصب پاکش کرد 

در کل میگم اگه سیستم رو فقط واسه کار میخاین فقط نرم افزاریه مورد نیاز رو نصب کنید با ویروس کش

لینک به دیدگاه

ویندوز سون نصب کردم نسخه اولنیمت .به نظر شما چی نصب کنم ؟

وقتی مای کامپیوتر رو باز می کنید زیر هر پار تیشن  ظرفیت کل و ظرفیت آزاد رو می زنه اونجا ظرفیت کل رو زده 119 ولی وقتی روی درایو کلیک راست می کنم و پروپرتیس می گیرم می زنه 127

مادر برد وای فای که داره ولی بلوتوث رو بچه ها می گفتن داره ولی جایی برای آنتن من ندیدم (مدل مادر برد توی امضام هست )

آره مشکل فن حل شد

عکس کیس رو هم امشب می زارم الان دستم بنده

هر توصیه ای دارید دریغ نکنید حتی توصیه های ابتدایی

خب خوش حالم که سیستم تون رو اسمبل کرده و بالا بیارید

تبریک :-D

دوستان جواب سوالاتون رو دادند چند پیشنهاد هم من براتون دارم

1 برای پیلیرتون به نظرم از VLC player استفاده کنید بهتر هم اکثر فرمت ها رو پخش میکنه و هم نسبتا سبک هست

برای دانلود منیجر هم از IDM استفاده کنید که ترجیحا ورژن های نسبتا خوبش رو که من از 6.12 استفاده میکنم عالی هست

در خصوص انتی ویروس هم به نظر من من به شخصی خیری از نود ندیدم هم به خاطر هی اپدیت خاصتنش و هم به خاطر پولی بودن و در دسر های دیگرش

microsoft security essentials استفاده میکنم که هم رایگان و هم برای خود ماکروسافت که تا اینجا کار من ازش 100% راضی هستم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...