رفتن به مطلب

شواهد بسیار عجیب از رم کینگستون هایپر بلو !

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان گل و گلاب

اگه یادتون باشه بنده خودمو سر عملکرد بسیار ضعیف این رم روی مین برد ایسوز p8b75v کشتم !

این رم روی مین برد زد68 ، راحت xmp و 1600 کار میکرد ، اما روی این مین نه ایکس ام پی وجود داشت نه دستی میشد 1600ش هم کرد حتی با ولتاژ دادن و کارهای مربوطه که با حمید جان و آقای معتمدی خودمون رو کشتیم کاری نتونستیم بکنیم .

تا حال فکر میکردم مشکل از مین برد هست ! اما امروز با خریدن یک رم کینگستون بلو دیگه از لیون کامپیوتر چیز های عجیبی میبینم !

این رم جدید تمایل زیادی به xmp کار کردن و 1600 کار کردن داره ! حتی اگه auto بذاری 1600 کار میکنه ! دستی 1333 کنی اصلا تصویر نمیده :D

الان یکی از رم هام 1600 کار میکنه و دیگری 1333 ! بنده تقریبا مطمئن شدم رم قبلیم مشکل داره !

این دو رم توی مشخصات تفاوت خیلی زیادی دارن که تو عکس های زیر میبینید !

حال چیکار باید کرد :-?

0Untitled_39833138924782334947.jpg

1Untitled2_34457138924782317898.jpg

رم قبلی چینی بود این رم تایوانیه !

DSC_0229_38982138925378740613.jpg

DSC_0231_36670138925378819055.jpg

سریال نامبر :

DSC_0232_17638138925379034234.jpg

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب دوسته عزیز به خاطره این هست که یک رمه شما 1333 هست و اون جدیده 1600 

از رویه هیت سینک رم ها یه عکس بزارین 

جایی که اعداد رو رقم هایی نظیره Kingstone 12800 نوشته 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشخصه دیگه.

یکیش 1333 هست و یکیش 1600.

اتفاقا 1600 هاش رمهای خوبی هستند و 1866 رو هم با 27-10-10-9 پایدار میشه با ولتاژ استاندارد.

لینک به دیدگاه

مشخصه دیگه.

یکیش 1333 هست و یکیش 1600.

اتفاقا 1600 هاش رمهای خوبی هستند و 1866 رو هم با 27-10-10-9 پایدار میشه با ولتاژ استاندارد.

دوستان هردو رم kingstone blu. 1600 hyperX هستن

یکیش 1333 نیست ! روی مین برد قبلیم اونی که الان 1333 کار میکنه 1600 کار میکرد .

از لحاظ ظاهری و اعداد ارقام روشون کاملا شبیهه و تفاوت هایی که داشت توی عکس  اول مشخص شده .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از لحاظ ظاهری و اعداد ارقام روشون کاملا شبیهه و تفاوت هایی که داشت توی عکس  اول مشخص شده .

با توجه به عکسی که گذاشتین رمه قبلیتون 1333 بوده و اصلا پروفایله xmp  نداره که فعال شده من تا حالا رمه 1333 که پروفایل داشته باشه ندیدم (شاید دوستان دیده باشه چون 1333 فرکانسه پایه هست و نیاز به تنظیمی نیست) 

برایه مثال رم هایه g.skill تو باسه 1600 با یک کیت و قیافه یکسان تو تایمینگ و باس هایه مختلفی تولید میشن عزیز 

رمه قبلیتون 1333 هست 

و بیشتره رم ها توانایه این رو دارن که اگه 1333 با تایمه 9-9-9-24-هستند تو باسه 1600 با تایمه 10-10-10 یا بالاتر بالا بیان عزیز 

باید رمه قبلیتون رو بفروشین و یکی دیگه مثه این بخرین تا 1600  بشن 

درود 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزم رمی که در اسلات دوم قرار گرفته احتمالا از سری والو رمهای کینگ استون هست با فرکانس 1333 (هایپربلو،T1،Beast،Preadator اینا سری هایپر هستند)با اسلات 4 مقایسه کنید اون واقعا هایپر ایکس هست(با توجه به فرکانس و پارت نامبر)

لینک به دیدگاه

به استارت عزيز راست ميگن بنده هم يادم مياد قديما وقتى تازه روش XMP رو ياد گرفته بودم رفتم به مغازه يكى از آشنايانمون و در اونجا سيستمش يه مشكلى داشت از قضا دقيقاً مدل رمش همينى بود كه شما داشتين من هم با كلى ذوق خواستم برم روى مادربردش كه B75 ايسوس بود (البته بورد من هم توى اون زمان همين بود ولى با رمهاى خفن... B)  ) براش حالت XMP رو انجام و توضيح بدم جالب اينجا بود كه اين حالت براش وجود نداشت من هم با كلى ضايع شدن گفتم حتماً اين دورورا بايد باشه.... بعد رفتم منزل و فكر كردم يادم اومد بايد ميگفتم رمت اين قابليت رو نداشت.... :unsure:

و يه مطلب ديگه فكر كنم قبلاً يه سرى به سايت اصلى كينگستون زدم سرى هاى خوبش اين حالت رو داشت ولى اين سرى خودشون علننا روشون حرفى از حالت XMP نزدن (در مشخصات اين رمها)

ویرایش شده توسط eddy
لینک به دیدگاه

من هردو رو از لیون کامپیوتر با نام 1600 خریدم .

و روی هردو ذکر شده 1600 mhz

اگه به جا 1600 ، اولیرو بهم 1333 داده باشن باید یک اقدامی بکنن دیگه ... -_-

لینک به دیدگاه

رم قبلی چینی بود این رم تایوانیه !

DSC_0229_38982138925378740613.jpg

DSC_0231_36670138925378819055.jpg

سریال نامبر :

DSC_0232_17638138925379034234.jpg

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز مشکل از لیون نیست.

مشکل از پارتی هست که تو بازار موجوده !

یعنی شما بری همین رم رو از یک فروشگاه دیگه بخری میتونی ببری بگی رمت چنین و چنان هست بعد از این همه وقت !؟

پ ن : بنده خودم پاور Acbell گرفتم به قیمت پاور های Acbell و سر یک هفته خراب شد بردم گارانتی گفتن این سری بارمون تقلبی بوده و توش پاور rumbus هست.اون موقه 330 گرین 28 تومان بود. بنده این 300 وات رو 25 تومان خریده بودم!(ولی توش از این 7-8 تومانی های اون زمان بود)نهایت کاری که برام کردن پاور رو برام تعویض کردن از همون سری تقلبی...

تازه همکار بودم وگرنه که ...

بازار ما اینطوری هست و خریدار خودش باید سعی کنه با آگاهی خرید کنه...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من فک می کردم کینگستون فقط تایوان داره.!

الان نیگاه می کنم میبینم که چین هم داره.

:blink:

اتفاقا من بیشتر اسمبل چین رو دیدم تا تایوان !

بنده خودم 1600 Hyper T1 داشتن Assy in china هم بود فرکانس 2400 رو با تایم 31-13-13-11 با 1.7 فول استیبل بود.

لینک به دیدگاه

کی به شما بجای 1600 1333 فروخته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هر دو رم مال کینگستونه مال کارخونه خودشه و هر دو 1600 هستن و هر دو گارانتی سریر هستن و هردو اورجینال هستن حالا هر مشکلی دارن میتونید با شرکت سریر صحبت کنید و مشکلتون رو حل کنن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام.

خودم یه سئوال دارم کدومشون بهترن.

چین یا تایوان.

اصلا فرقی دارن.

درود

فرقی نمی کنند.

فقط کشور مونتاژ کننده فرق می کنه !وگرنه چیپ ها یکی هستند.

لینک به دیدگاه

عزيز اين چيزى كه باعث تعجبته به كنار يه چيز بگم كلا هنگ كنى (البته ما قبلش هنگ رو زديم)

يادمه يه دوره اى بود كه زياد برا خريد تو بازار يافت ميشديم يكى از مغازه دارا وارد بحث باهامون شد و با طرز عجيبى خنديد و گفت شما كه همش ميگى فلانى چينيه اون چينيه از خدات باشه يه آدرس بهت ميدم كه باورت بشه ايران داره همه چى توليد ميكنه حتى رم (بيشتر اشاره ميكرد به اينكه تو جاده فلان خارج شهر يا يه همچين چيزى) بس از جنس تقلبى بر حزر باش و خدارو شكر كن كه يه كالا لا اقل بصورت اصيل روش برچسب چين باشه و خدايى نكرده كالايى نگيرى كه توليد داخلى باشه يا دست بهش خورده باشه (دست داخلى... :D  ) بعد يكى از آشنايانمون كه در هنگ بود ميگفت ديگه مانيتور مونتاژى هم نميخرم ميترسم توش پنير كار گذاشته باشن... :blink:

ویرایش شده توسط eddy
لینک به دیدگاه

عزيز اين چيزى كه باعث تعجبته به كنار يه چيز بگم كلا هنگ كنى (البته ما قبلش هنگ رو زديم)

يادمه يه دوره اى بود كه زياد برا خريد تو بازار يافت ميشديم يكى از مغازه دارا وارد بحث باهامون شد و با طرز عجيبى خنديد و گفت شما كه همش ميگى فلانى چينيه اون چينيه از خدات باشه يه آدرس بهت ميدم كه باورت بشه ايران داره همه چى توليد ميكنه حتى رم (بيشتر اشاره ميكرد به اينكه تو جاده فلان خارج شهر يا يه همچين چيزى) بس از جنس تقلبى بر حزر باش و خدارو شكر كن كه يه كالا لا اقل بصورت اصيل روش برچسب چين باشه و خدايى نكرده كالايى نگيرى كه توليد داخلى باشه يا دست بهش خورده باشه (دست داخلى... :D  ) بعد يكى از آشنايانمون كه در هنگ بود ميگفت ديگه مانيتور مونتاژى هم نميخرم ميترسم توش پنير كار گذاشته باشن... :blink:

توی ایران رم تولید نمیشه حتی ریمارک

ولی کسانی هستن که کالای غیر اورجینال میارن . مهمترین نحوه تشخصی کالای ریمارک کسی که بدون اطلاعه گارانتیشه . سریر گارانتی هستش که وارد کننده ها کالا رو وارد میکنن و بهش میدن تا گارانتی کنه . یعنی وارد کننده ها گارانتی رو میخرن ازش .

و سریر تا کالا اورجینال نباشه گارانتی نمی کنه البته تا الان که اینجوری بوده .

در مورد رم شما هم زمان و مکان تولیدشون فرق میکنه واسه همینه که مشخصات متفاوت به ادم نشون میدن .

لینک به دیدگاه

یه سری رم DDR2 , DDR1 توی بازار هستش که با ماکت فرقی ندارن :D مشتری وقتی بهش رم اورجینال قیمت میدیم میگه چقدر گرون فروشی در صورتی که اطلاعت نداره و سرشو کلاه میگذارن . من به این مشتریها میگم که اگه یه کاغذ عکس رمو پرینت بگیری فکر کنم بهتر از این رمهای غیر اورجینال کار کنه ;)

لینک به دیدگاه

به خدا قسم من از حرفی که زدی بیشتر تعجب کردم تا کل مطالب این تایپیک :O

لامصب 1 میلیارد ادمن

یه حویی میریزن تو یه کاری کل بازار میگیرن دستشون

تا با خاک یکسان هم ننکنن ول کن نیستند که

امان از روزی که بجای کالا چینی ,پینیسیلین چینی بزنی...

تجربه شو داشتم میگم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به خدا قسم من از حرفی که زدی بیشتر تعجب کردم تا کل مطالب این تایپیک :O

لامصب 1 میلیارد ادمن

یه حویی میریزن تو یه کاری کل بازار میگیرن دستشون

تا با خاک یکسان هم ننکنن ول کن نیستند که

امان از روزی که بجای کالا چینی ,پینیسیلین چینی بزنی...

تجربه شو داشتم میگم

بله من هرچی بار کینگ استون که قبلا توی ایران دیدم چین بوده و برام جالبه که امروز تایوان دیدم !

داداش 1.362.100.000 نفر هستند :دی

لینک به دیدگاه

بله من هرچی بار کینگ استون که قبلا توی ایران دیدم چین بوده و برام جالبه که امروز تایوان دیدم !

داداش 1.362.100.000 نفر هستند :دی

نکته مهم اینه شانس بیارید بعدا معلوم نشه جنس چینی هست و به دلیل اشتباه تایپی چاپ شده تایوان :D

لینک به دیدگاه

والا منم هر چی کینگ استون دیدم تایوان بوده

بشدت تو فرکانسی که کار میکنن استیبل و سازگار با هر پلتفرمی هستن و درصد خرابیشون واقعا کمه

زمانی که با چیپ الپیدا و هاینیکس رم میزد دوران خدایی این برند بود چون من به چشم خودم ندیدم الپیدا خرابی بده شاید هاینیکس خراب شده باشه

درضمن دوست عزیز جفت رماتون اصله اگر تو برد قبلی براحتی 1600 میزد مربوط به توان مادربرد قبلیتونه

لینک به دیدگاه

دوستان بحث تاپیک منحرف شد

من جوابمو نگرفتم که باید چیکار کنم !!

دوتا رم یک جور یک برند گرفتم که دوال کار کنه

دوال نشد که هیچ ، فرکانسشم کمتر شد

لینک به دیدگاه

کمک !

اون رمی که فکر می کنی مشکل از اونه رو بفرست برای سریر تو یک نامه کامل توضیح بده که این رم مشکلش اینه. اونا هم اگه خودشون بدونن چیکار کردند سریع براتون عوض میکنند یکی دیگه میفرستن.اینطور که شما میفرمایید رم ۱۳۳۳ رو به جای ۱۶۰۰ باندل کردند.
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون رمی که فکر می کنی مشکل از اونه رو بفرست برای سریر تو یک نامه کامل توضیح بده که این رم مشکلش اینه. اونا هم اگه خودشون بدونن چیکار کردند سریع براتون عوض میکنند یکی دیگه میفرستن.اینطور که شما میفرمایید رم ۱۳۳۳ رو به جای ۱۶۰۰ باندل کردند.

این قبیل مشکلات رو باید بصورت حضوری پیگیری کرد.

برید شرکت گارانتی کننده و براشون توضیح بدید و مثلا اسکرین شات ها رو بریزید توی موبایل و بهشون نشون بدید.هردو ماژول رم رو هم باید داشته باشید.

چون بفرستی بره گارانتی،میره و برمیگرده و هزینه پستش رو هم باید بدید و هیچ کاری هم نمیکنند(تجربه شخصی)

کمک !

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

این قبیل مشکلات رو باید بصورت حضوری پیگیری کرد.

برید شرکت گارانتی کننده و براشون توضیح بدید و مثلا اسکرین شات ها رو بریزید توی موبایل و بهشون نشون بدید.هردو ماژول رم رو هم باید داشته باشید.

چون بفرستی بره گارانتی،میره و برمیگرده و هزینه پستش رو هم باید بدید و هیچ کاری هم نمیکنند(تجربه شخصی)

بنده با لیون صحبت کردم ، گفتن بفرستی گارانتی وصل میکنن رو یک مین برد میبینن بوق زد خاموش میکنن برگشت میزنن ! فقط هزینه پست رو ضرر میکنی

گفت اونا حالیشون نیست رم فرکانسش چقدره ، فقط کارکردن حالیشونه :D

میترسم بفرستم همچین اتفاقی بی افته .

بنده کاشان هستم و این شرکت لعنتی کاشان شعبه نداره

منتظر باید بشم شنبه تماس بگیرم مشکل رو بگم که با این موضوع رم رو تعویض میکنن یا خیر .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...