رفتن به مطلب

ارتقا پردازنده یا کارت گرافیک!؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

قصد ارتقا سیستم رو داشتم اما بین ارتقا کارت گرافیک یا پردازنده گیج شدم!

phenom II X4 955

EVGA GTX 470
GA-MA770-UD3

به نظر شما ارتقا پردازنده به CORE i5 4430 بازده بیشتری در گیم میده یا ارتقا کارت گرافیک به مثلا GTX 660

با تشکر

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

شما که نمی تونید به core i5 ارتقا بدید

مادربردتون اینتل رو ساپورت نمیکنه

و با توجه به قیمت های اینتل به نظر من بهتر هست اگر کارتون گیم هست گرافیک رو ارتقا بدید

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گرافیک 470 تقریبا با  650TI boost برابری می کنه شاید اندکی ضعیفتر باشه.تقریبا 4-5 درصد.

پس با ارتقا به 660 که نهایت 15-20 درصد از کارت خودتون قویتر هست تفاوت چشمگیر نخواهد بود.ضمن اینکه کارتهای قدرتمند تر از شرکت AMD مثل 270X در همین رنج قیمتی هستند(750) که حدود 35 درصد از 470 که دارید قویتر هستند.

از طرفی اگر قصد تعویض پردازنده رو داشته باشید به ناچار باید مین برد رو هم عوض کنید.

پیشنهاد بنده این هست که در یک پروسه دو مرحله ای ابتدا گرافیک رو به یک مدل قدرتمند و خوش قیمت مثل 760DC II ارتقا بدید و سپس جهت تعویض و ارتقا مینبرد و پردازنده به پلتفورم اینتل ( قویتر) اقدام کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من هم با معین جان موافقم ... شما همون اول یه 270x برو پیدا کن بگیر فعلا کارت راه بیافته ... بعد برو سر cpu و مادربرد مناسب ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گرافیک 470 تقریبا با  650TI boost برابری می کنه شاید اندکی ضعیفتر باشه.تقریبا 4-5 درصد.

پس با ارتقا به 660 که نهایت 15-20 درصد از کارت خودتون قویتر هست تفاوت چشمگیر نخواهد بود.ضمن اینکه کارتهای قدرتمند تر از شرکت AMD مثل 270X در همین رنج قیمتی هستند(750) که حدود 35 درصد از 470 که دارید قویتر هستند.

از طرفی اگر قصد تعویض پردازنده رو داشته باشید به ناچار باید مین برد رو هم عوض کنید.

پیشنهاد بنده این هست که در یک پروسه دو مرحله ای ابتدا گرافیک رو به یک مدل قدرتمند و خوش قیمت مثل 760DC II ارتقا بدید و سپس جهت تعویض و ارتقا مینبرد و پردازنده به پلتفورم اینتل ( قویتر) اقدام کنید.

سلام/ منم بودم همینکار رو انجام میدادم

لینک به دیدگاه

تشکر از اساتید

نظر خودم هم ارتقا کارت گرافیک هست

به نظر شما GTX 470 چقدر فروش میره؟

حدودآ 400 تومن می تونم بزارم روش برای خرید گرافیک....به نظر شما میشه با اون GTX760 یا R270X خرید؟

لینک به دیدگاه

به طور معمول دست دوم رو 30% قیمت میخرن

اما خب جنس به جنس و نوع کالا و مقداری شانس برای فروش بالاتر از این قیمت وجود داره اما شما رو کف قیمت 280-300 برنامه ریزی کنید شاید کمی بالا و کمی پایین تر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تشکر از اساتید

نظر خودم هم ارتقا کارت گرافیک هست

به نظر شما GTX 470 چقدر فروش میره؟

حدودآ 400 تومن می تونم بزارم روش برای خرید گرافیک....به نظر شما میشه با اون GTX760 یا R270X خرید؟

عزیزم حدود 430-450 ارزش داره کارتتون.اگر تمیز باشه و کارتن و وسایل هم داشته باشه و مدل غیر ریفرنس باشه و به مصرف کننده بفروشید احتمال داره 40-30 تومان هم بیشتر بیارزه.(480)

با حدود 400-450 که روش بذارید میشه یه 760 خرید.

به طور معمول دست دوم رو 30% قیمت میخرن

اما خب جنس به جنس و نوع کالا و مقداری شانس برای فروش بالاتر از این قیمت وجود داره اما شما رو کف قیمت 280-300 برنامه ریزی کنید شاید کمی بالا و کمی پایین تر

دوست من با این مقدار هزینه میتونید نهایت یه 550TI یا 6790  بگیرید ...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

دوستان با مشاوره شما  کارت  760DC II رو گرفتم

الآن نوبت پردازنده و مینبرده

لطفا  یه پردازنده و مین مناسب با قیمت حدود 1 تومن در کل معرفی کنید

دنبال اورکلاک و SLI هم نیستم

نظرتون درباره پردازنده های 8 هسته ای amd چیه با وجودی که توی تست ها از کور آی پنج های نسل سه  هم عقب افتاده  می گن برای گم های نسل بعد چون مثل کنسول های نسل جدید 8 هسته ای هستن آینده نگری هست راست می گن؟

لینک به دیدگاه

نظرتون درباره پردازنده های 8 هسته ای amd چیه با وجودی که توی تست ها از کور آی پنج های نسل سه  هم عقب افتاده  می گن برای گم های نسل بعد چون مثل کنسول های نسل جدید 8 هسته ای هستن آینده نگری هست راست می گن؟

پردازنده های سری FX این شرکت برای بازی مناسب نیستن . پردازنده 8530 از i5 3450 هم ضعیفتر عمل میکنه . بهترین کار اینه که شما یک پردازنده i5 و یک مادربورد مناسب بگیرید . به نظر من پردازنده i5 4570 با مادربورد ASRock B85 Pro4 ترکیب خوبیه . چون شما قصد اورکلاک هم ندارید و این بورد کاملا کفایت میکنه . مجموع اینها میشه حدود 880 تومان . اگر میخوای بیشتر هزینه کنی برای مادربورد می تونی ASUS H87-Plus بگیری که حدود 395 تومانه و مجموع پردازنده و مادربورد میشه 990 تومان .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

قصد ارتقا سیستم رو داشتم اما بین ارتقا کارت گرافیک یا پردازنده گیج شدم!

phenom II X4 955

EVGA GTX 470

GA-MA770-UD3

به نظر شما ارتقا پردازنده به CORE i5 4430 بازده بیشتری در گیم میده یا ارتقا کارت گرافیک به مثلا GTX 660

با تشکر

گرافیکت خوبه بهتره مادربورد و سی پی یو رو عوض و اینتل مثلا برد 1150 بگیری 

فکر کنم مین و سی پی یوت پول مین برد 1150 رو در بیاره و دست اخر پولی رو که میخوای بدی گرافیک یک سی پی یو خوب مانند 4770 بگیر

لینک به دیدگاه

http://lioncomputer.ir/product/3555/ASRock%20B85%20Pro4%20LGA1150%20B85%20MB/

http://lioncomputer.ir/product/2428/Intel%C2%AE%20Core%20i7-4770K%20Haswell%20Processor/

جمع کل حدود 1280 که پردازنده قویتری دارید که در صورت ارتقا گرافیک در اینده کم نمیاره و نیازی به ارتقا پردازنده در اینده ندارید گرچه اگر زیاد هست این میزان نفاوت قیمت همانطور که اقا حامد گفتند می تونید 4670 یا 4570 بجای 4770 بردارید

لینک به دیدگاه

سلام برای بازی سی پی یو i5 کاملا جواب میده تست های معتبر هم هست که 2 تا 5 درصد قدرت بیشتر i7 ذکر میکنه 

که اصلا به چشم نمیاد دوعدد sli 770 هم نیاز به یک i7 نداره چون تفاوت خیلی پایین هست رو کارت های میانه قیمت که تو کشور ما 3 برابر

فروخته میشن اصلا به چشم نمیاد شما در اینده شاید یک 770 یا یک 780 بگیرید که باز هم i5 کامل از قدرتش استفاده میکنه

http://lioncomputer.ir/product/3555/ASRock%20B85%20Pro4%20LGA1150%20B85%20MB/

http://lioncomputer.ir/product/2472/Intel%C2%AE%20Core%E2%84%A2%20i5-4670%20Haswell%20Processor/

این دو خوب هستن به قیمت 937 البته تو بازار پایین تر شاید پیدا کنید

مادربورد سری z87 بخواهید این دو مدل

http://lioncomputer.ir/product/3554/ASRoCK%20Z87%20Pro4%20LGA1150%20Z87%20MB/

http://lioncomputer.ir/product/2604/ASUS%20Z87-K%20LGA1150%20Z87%20MB/

پایین ترین مدل z87 هستن

لینک به دیدگاه

اگر سی پی یو 4670 تهیه کنید نسبت به سی پی یو فعلی 17.455 درصد افزایش کارایی دارید 

و اگر 4770 کا تهیه کنید 31.665 درصد افزایش کارایی دارید

خیلی ساده میتونید خودتون حساب کنید 

به سایت زیر برید

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

امتیاز از 20 هست مدل سی پی یو فعلیتونو  پیدا کنید امتیازش رو  در صد ضرب کنید و تقسیم به 20 

درصد سی پی یوتون در میاد برای سی پی یو ی هم که میخواهید بخرید این کار رو انجام بدید و در اخر درصد سی پی یویی رو 

که میخواهید بخرید از سی پی یو فعلی کم کنید .متوجه میشید قدر افزایش کارایی دارید در سی پی یو جدید 

ویرایش شده توسط میلاد
لینک به دیدگاه

تشکر  دوستان

توی سایت techspot تست پرفورمنس تفاوت خیلی محسوسی بین آی پنج و هفت نشون نمیده

CPU_01.png

CPU_01.png

CPU_01.png

CPU_03.png

CPU_03.pngCPU_01.png

لینک به دیدگاه

اگر سی پی یو 4670 تهیه کنید نسبت به سی پی یو فعلی 17.455 درصد افزایش کارایی دارید 

و اگر 4770 کا تهیه کنید 31.665 درصد افزایش کارایی دارید

خیلی ساده میتونید خودتون حساب کنید 

به سایت زیر برید

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

امتیاز از 20 هست مدل سی پی یو فعلیتونو  پیدا کنید امتیازش رو  در صد ضرب کنید و تقسیم به 20 

درصد سی پی یوتون در میاد برای سی پی یو ی هم که میخواهید بخرید این کار رو انجام بدید و در اخر درصد سی پی یویی رو 

که میخواهید بخرید از سی پی یو فعلی کم کنید .متوجه میشید قدر افزایش کارایی دارید در سی پی یو جدید 

عزیز کمی ساده تر توضیح میدی ؟ من که سر در نیاوردم . شما یه مقایسه بین 4770 ، 4570 و 955 X4 انجام بده و روشش رو توضیح بده . چطور به این اعداد میشه رسید ؟

لینک به دیدگاه

امتیاز دهی سایت معرفی شده از 20 هست شما برای اینکه این رو به درصد تبدیل کنید  .. 20 رو مترادف 100 درصد میگیرید 

امتیاز  سی پی یو خودتون رو در 100 ضرب و تقسیم بر 20 میکنید یک  فرمول ساده ریاضی ..این میشه مبنای شما 

حالا سی پی یویی رو که میخواهید ارتقا بدید انتخاب و این عمل رو برای اون هم تکرار میکنید و در اخر مقدار بدست امده سی پی یو دید رو از سی پی یو فعلی کم میکنید این 

میشه افزایش درصد 

ویرایش شده توسط میلاد
لینک به دیدگاه

اون اعداد نتایج تست پردازنده ها در نرم افزار CPU Mark نیست مگه ؟ نمیشه فقط با توجه به یک تست درصد کارایی بیشتر رو گفت . مسلما پردازنده 4770 از 4570 کارایی بیشتری داره . ولی تو نرم افزار های که میتونن از 8 ترید اون استفاده کنن . نه تو بازیها . برای بازی پردازنده i7 و i5 تفاوتشون خیلی کمتر از این حرفهاست . تا جایی که اصلا ارزش هزینه بیشتر رو نداره . همون لینکی که شما دادی یک قسمت داره به نام  Price Performance . اونجا رو ببین . ارزش هر پردازنده رو به نسبت قیمتش مشخص کرده و امتیاز داده . این امتیاز ها بدست اومده :

4770K امتیاز 31.72

4770 امتیاز 32.78

4670K امتیاز 32.95

4670 امتیاز 34.28

4570 امتیاز 35.33

این نشون میده که کدوم پردازنده با توجه به عملکرد و قیمتی که داره ارزش بیشتری برای خرید داره .

لینک به دیدگاه

من که هر موقع کارت amd خریدم پشیمان شدم.

لینک به دیدگاه

دوستان این چیپ ست M81 چه فرقی با B85 داره؟....چون به نظر میرسه اون B85 فقط برای SLi و اورکلاک هست؟

مادربردهای اسوس و گیگا چطورن؟ بهتر نیست چون کارت گرافیک اسوس هست مادربرد هم اسوس باشه؟

لینک به دیدگاه

دوستان این چیپ ست M81 چه فرقی با B85 داره؟....چون به نظر میرسه اون B85 فقط برای SLi و اورکلاک هست؟

مادربردهای اسوس و گیگا چطورن؟ بهتر نیست چون کارت گرافیک اسوس هست مادربرد هم اسوس باشه؟

h81  از PCI-E3.0 پشتیبانی نمیکنه . پورتهای کمتری هم داره .

لینک به دیدگاه

دوستان دیگه دارم قاطی می کنم!..این بازیهای نسل 8 که می گن باید 8 هسته ای باشه حتما!

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=26154

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...