رفتن به مطلب

سازگاری قطعات با هم از نظر قدرت

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اره تو گیمینگ اون دوتا سی پی یو تفاوتی ندارن

رم باس بالا هم تفاوت انچنانی نداره توی بازی و یکم پولتون هدر میره اون قسمت

کیس ایکس 7 هم به نظرم بد نیست

خب اول اینکه شما یه کیش عالی بهم معرفی کن بی زحمت ؟

دوم اینکه خب رم رو چی بگیرم چی پیشنهاد میدین ؟

مادربرد هم این گیگا از گیمینگ ام اس آی قوی تره ؟

باز هم تشکر

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• ارسال 118
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوست عزیز . بعدا قصد SLI دارم پاور هم همخونطور که گفتین بای همون 850 برداشتم. 

مادر برد z87x-d3h برای من یه ضعف داره اون هم حروجی اپتیکال صدا نداره . چون سیستم صوتی من سینما خانگی هست نیاز به خروجی اپیتیکال دارم . که این مادربرد نداشت وگرنه انتخاب اولم همین مادربرد بود .

سی پی یو هم برای مقدار کمی اوور سری k رو برداشتم .

یه 8 گیگ این رم A-DATA رو یکی توی یه سایت برای فروش گذاشته 350 تومن ولی من Dual میخوام باشه دو کاناله استفاده کنم یعنی 2تا4گیگ . اگرگیر نیاد مجبورم برام دنبال G.Skill tridentX 2400Ghz ! این قیمت چنده به نظرتون ؟

کیس ایکس 3 پیدا میشه . x1 مشکلش اینه نمیشه دوتا درایو نوری روش ست . x6 هم اصلا خوشم نیومده ازش . یه کیس میخوام که جای دوتا فن . کف هم دوتا فن بخوره بعدشم توش مشکی باشه . یکم توی کیس مشکل پسند هستم . در ضمن کیسی میخوام که در بغلش شیشه ای باشه . 

ممنون

سلام

اگه میخواید اور کنید نباید دو نکته رو فراموش کنید: 1- کولرحرفه ای روی پردازنده  2- ساعت ها (در مواردی روزها) تحمل ناپایداری سیستم و ایجاد تغییرات کوچک و گرفتن تست های پایداری (چون گاهی اوقات بازی ها سی پی یو رو اورولت میکنن)

کیس X3 تقریبا مطابق خواسته هاتون هست اگه گرافیکتون توش جا بشه.

سلام ممنون . کیس رو نظرم اومد روی ZALMAN Z9 .

به نظرتون چطوره ؟ نمیخوام دیگه مول روی سیستم بذارم چون دیگه واقعا توانشو ندارم تهش همینه

سلام

توی لیون کامپیوتر موجود نیست، اگر محصولی رو جای دیگه پیدا میکنید لطفا قیمتش رو هم ارائه کنید تا بشه بررسی کرد.

780 در مقابل 770 چیز قانع کننده ای برام نداره . 780 گیگابایت 2300 هست . یعتی 500 گرونتر از کارت 770 4 گیگ . همونطور که میدونید توی بازی و گیمینگ سی پی یو i7 و i5 تفاوت ندارند . من کارم فقط گیمینگ رندرینگ حرفه ای هم ندارم . من الان چیزی میخوام ببندم تا چند سال بعد دیگه به هیچیش دست نزنم . فوقش بعدا یهssd اضافه کنم همین . بازم ممنون از نظرتون اما گرافیک همون 770 بمونه . الان فقط شکم رو مادربرد و رم و کیس هست . بقیه قطعات مشکلی نداره . یه کیس زیبا با خنک کنندگی بالا میخوام مثل x7 قیمتش هم تا 350 .

رم هم مدلهای انتخابی توی بازار کم پیدا هستند میترسم پیدا نکنم مثل جی اسکیل تریدنتx یا همین ای دیتا . مادربرد هم بین این گیگابایت و مادربرد های msi که مخصوص گیمینگ هست گیر کردم .

ممنون دوستان بابت راهنمایی ها

گرافیکتون خوبه، اما همونطور که گفتن توی سیستم گیمینگ گرافیک مهمترین قطعه هست، هر چقدر که بتونید تقویتش کنید بهتره.

چرا اصرار دارید رم گرون قیمت با کولینگ حرفه ای بخرید؟ مگه دارید سیستم اور میبندید؟ یه رم 50 هزار تومانی معمولی هم توی بازی نهایت اختلاف 6 فریم در ثانیه بهتون میده. ضمن اینکه همونطور که گفتن فرکانس رم توی بازی اثر نداره.

به جای اینکه هزینه ی بالا روی رم یا مادربورد بذارید، اینارو تا جاییکه میشه ارزون کنید و چیزای معمولی بخرید، به جاش گرافیکتون رو حرفه ای تر کنید و SSD اضافه کنید.

باز هم تشکر

مخاطب پست که شخص دیگه ای هست، اما رم HyperX Black 1600 باید خوب باشه، مادربورد هم اونی رو بخرید که ارزونتر هست.

ویرایش شده توسط srashedian
لینک به دیدگاه

Zalman z9 قیمتش 360 تومن هست .

ممنون از راهنماییتون دوست عزیز

لینک به دیدگاه

تو اینجا در مورد رم زیاد بحث شد به خصوص فرکانس / 

برای بعضی ها این تصور به وجود اومد که مثلا من باس 2400 خریدم واسه فریم بیشتر ! در صورتی که اینطور نیست ! 

بیشتر روی overall performance تاثیر زیادی داره و همچنین بازی های سنگین ! البته نه خیلی قابل توجه ! 

در مورد مین بورد که حتما می خواین یه مدل خیلی شاخ باشه اشتباه می کنین و بعد از خرید متوجه میشین که پولتون به هدر رفت ! خیلی راحت ! چیزی خاصی هم با مین بورد 1100T و کمی بالاتر گیرتون نیومده ! 

شما کاربری گیم دارین مثل من پس نیاز نیست خیلی مین بورد هیولایی بخرین همون z87 pro واسه شما عالیه ! همه چی هم داره ! 

770 عالیه ولی 780 بخرین ! چون بودجه تون میرسه ( البته باید باز بررسی کنم بعد از این پست ) ! سرور این سایت خراب بود همه چی قاطی شد اینجا فراموش کردم ! 

رم هم hperbeastx kingston باشه gskill زیاد خوب نیست ! 

a-data عالی بود ولی نیست ! 

شما کل پاور مورد نیازت حدود 530W هست  !بعدا هم sli کنی میشه حدودا 590 ! ازم 850 زیاد ! البته اگر اختلاف قیمت زیاد نباشه خوبه ولی 850 خیلی زیاده ! 750 مناسبه ! 

ضمنا من خودم حدودا 6 تومن کیس بستم کیس coolermaster k550 خریدم خیلی عالیه ! واقعا ساده - شیک و بزرگ ! 350 ! z9 هم خوبه ! 

http://www.coolermaster.com/case/mid-tower/k550/

کلا اگر می تونی یه بار دیگه دقیقا بگو چی شد آخرش ! 

ویرایش شده توسط JCAT
لینک به دیدگاه

درسته من روی یک سیستم دیگر که پایین تر هست و گرافیکش agp هست قبلا most wanted رو (قدیمی ) بدون هیچ لگی بازی میکردم اما از وقتی که فن رو عوض کردم(به دلیل دور یکم پایین تر و داغ کردن)بعضی قسمت ها دچار لگ میشه

انشاالله تو سیستم جدید حل بشه ;)

ایشالا

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال داشتم سایت چرا سی پی یو 4770k رو نداره؟سی پی یو به این قدرتمندی منم می خوام اینو بخرم منتها نیستش سی پی یو دیگه ای هم نمی خوام جایگزینش بشه دوستانی که در بخش فروش هستن توضیح بدن لطفا !بعدشم اگه از سایت یه سیستم گرونی خرید بشه اشانتیون میدن ؟  :D

ویرایش شده توسط jangyijin
لینک به دیدگاه

باز هم تشکر

کیس عرض کردم نظر بنده روی ایکس 7 هست

رم به نظر بنده باس 1600 بگیرید کینگستون یا کوریسر

مادربرد هم بنده نمیتونم چیزی بگم ولی اگه قصد اور ندارید مادربرد خیلی گرون نگیرید!

حداقل پاور مورد نیاز شما 600 هست طبق گفته سایت گیگابایت!!!!!!

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال داشتم سایت چرا سی پی یو 4770k رو نداره؟سی پی یو به این قدرتمندی منم می خوام اینو بخرم منتها نیستش سی پی یو دیگه ای هم نمی خوام جایگزینش بشه دوستانی که در بخش فروش هستن توضیح بدن لطفا !بعدشم اگه از سایت یه سیستم گرونی خرید بشه اشانتیون میدن ؟  :D

موجوده دوست عزیز

Intel® Core i7-4770K 

لینک به دیدگاه

اگه من این اوور رو انجام بدم رم به مشکلی برنخوره؟چون وقتی یه سخت افزار رو اوور می کنیم یعنی بالاتر از توانش ازش کار می کشیم و باید بهش کولینگ خوب بست اما اینجا به نظرم استفاده از کلمه اوور کلاک درست نباشه چرا که ما می خوایم از حداکثر قدرت رم استفاده کنیم نه فراتر از قدرتش

درود

دوست عزیز یه توضیح خدمت شما و تمام دوستانی که روی کلا مبحث رم درحال بحث بودین ، اینجا بدم واون اینکه :

رم ممکنه برا اول روی سیستم گذاشته بشه (برای هرسی پی یوممکنه متفاوت باشه) معمولا روی 1333 ست میشه وبعضی موارد 1600! جدای ازاینکه فرکانس مموری شما مثلا 2133 هست یا 2400 یا 2666

کارخانه سازنده اون رم شما تنظیمات دیفالت رم رو که اون رم توی اون فرکانس کارمیکنه رو درون فایلی به نام XMP ذخیره کرده و داخل رم ذخیره کرده!(البته بیشتر رم های فرکانس بالا XMP دارند)

برای استفاده از فرکانس پایه رم ، باید از طریق بایوس ، تنظیمات رو روی روی گزینه XMP قرار بدین!!!

این به این معنی نیست که شما دارین رم رو اورکلاک می کنین؟؟؟ به این معنی هست که دارین از فرکانس واقعی رم خود استفاده می کنین!

مبحث اورکلاک مقوله ی جداگانه ای هست که اگه کسی از دوستان سوالی داشتن میتونن جداگانه درتاپیک مربوطه بپرسن تا دوستان مقوله اورکلاک رم رو توضیح بدن

خطاب به استاتر عزیز :

برای تهیه پردازنده درصورتی که درفروشگاه موجود نباشه میتونید با قسمت فروش تماس بگیرین تا براتون تهیه کنند ونگران نباشید!

ویرایش شده توسط حمیدرضا نظری(hamidparniyan)
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز یه توضیح خدمت شما و تمام دوستانی که روی کلا مبحث رم درحال بحث بودین ، اینجا بدم واون اینکه :

رم ممکنه برا اول روی سیستم گذاشته بشه (برای هرسی پی یوممکنه متفاوت باشه) معمولا روی 1333 ست میشه وبعضی موارد 1600! جدای ازاینکه فرکانس مموری شما مثلا 2133 هست یا 2400 یا 2666

کارخانه سازنده اون رم شما تنظیمات دیفالت رم رو که اون رم توی اون فرکانس کارمیکنه رو درون فایلی به نام XMP ذخیره کرده و داخل رم ذخیره کرده!(البته بیشتر رم های فرکانس بالا XMP دارند)

برای استفاده از فرکانس پایه رم ، باید از طریق بایوس ، تنظیمات رو روی روی گزینه XMP قرار بدین!!!

این به این معنی نیست که شما دارین رم رو اورکلاک می کنین؟؟؟ به این معنی هست که دارین از فرکانس واقعی رم خود استفاده می کنین!

مبحث اورکلاک مقوله ی جداگانه ای هست که اگه کسی از دوستان سوالی داشتن میتونن جداگانه درتاپیک مربوطه بپرسن تا دوستان مقوله اورکلاک رم رو توضیح بدن

خطاب به استاتر عزیز :

برای تهیه پردازنده درصورتی که درفروشگاه موجود نباشه میتونید با قسمت فروش تماس بگیرین تا براتون تهیه کنند ونگران نباشید!

ممنون بابت توضیحات خوبتون نه انگار تو سایت گذاشتن

لینک به دیدگاه

موجوده دوست عزیز

Intel® Core i7-4770K 

ازینجا که نوشته ناموجود!  

http://lioncomputer.ir/category/703/1150/

البته بدون فنشو نوشته ممنون فهمیدم

لینک به دیدگاه

موجوده دوست عزیز

Intel® Core i7-4770K

ازینجا که نوشته ناموجود!

http://lioncomputer.ir/category/703/1150/

دوست عزیز شما یه لطفی کن الان سیستم نهایی که قرار شده ببندی رو یبار دیگه بنویس ممنون میشم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما یه لطفی کن الان سیستم نهایی که قرار شده ببندی رو یبار دیگه بنویس ممنون میشم

vga:asus gtx 780 dc2

cpu:intel 4770k

board:asus maximus vi hero

ram:corsair 2*8gb 2133

power:green 750

خواهش می کنم من فقط یه مشکلی که دارم اونم اینه که خیلی بدبینم واسه همین نمی خوام بگم موقع خرید تست کنن قطعاتو یا اسمبل کنن چون این ذهنیت واسم پیش میاد که اونی که می خرم ممکنه دست دوم باشه من قصد تهمت ندارم اما باید همه جوانبو در نظر گرفت اگه نگم تست کنن اومد دستم رسید مشکل دار شد می مونه دستم!باید باز دوبره بفرستم بیاد اصلا کاش ما هم تهرون بودیم والا :(

لینک به دیدگاه

ببخشین یه چیزی واسم سوال شده و عین خوره افتاده تو جونم!

میگن این قطعاتی که میاد اکثرا چینیه قطعه چینی هم 100%به قدرت و کیفیت اونی که سایت سازنده نوشته نمی تونه باشه با این حساب ما نمی تونیم اون قدرتی رو که مد نظرمونه بگیریم یا ببینیم درسته؟آدم حیفش میاد این همه پول بده بره تو جیب یه چینی متقلب که دنیا رو خراب کرده خدا بگم چیکار کنه اینارو فرضا اینتل مال آمریکاس من شخصا نمی تونم باور کنم که از امریکا اینجا سی پی یو بیاد :|

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اکثرقطعات کامپیوتر درچین تولید میشه ولی تحت لیسانس شرکت های مختلف هست!

سی پی یوهای اینتل هم توسط مالزی یا کاستاریکا تولید میشه

تفاوت اجناسی هم که درچین فروخته میشه یا درآمریکا ، قابل مشاهده نیست چون معمولا همون اجناس هستن با همون کیفیت!

لینک به دیدگاه

همونطور که دوستمون گفت چین همه دنیارو داده برمیداره . چین یه جورایی اسمبل میکنه البته فکر میکنم . تولید یجا میشه اسمبل یجا دیگه میبنی تورو خدا ... شما دیگه انقدر به محصولات بد بین نباش جوراب پاتم الان چینیه . بار ها گفته شد فقط کم مونده گوشه چفیه ها بزنن مید این چاینا . اگه بخوای اینطوری فکر کنی کلا آدم حیفش میاد زندگی کنه با این همه وسایل چینی . هه شوخی کردیم .ولی کلا وسواس زیاد خوب نیست چون تهش ممکنه شمارو به تتیجه مطلوب نرسونه .

دوستان عزیز مادربرد از برند گیگا بایت قوی که خروجی اپتیکال صدا هم داشته باشه .چه مدلی سراغ دارید ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اکثرقطعات کامپیوتر درچین تولید میشه ولی تحت لیسانس شرکت های مختلف هست!

سی پی یوهای اینتل هم توسط مالزی یا کاستاریکا تولید میشه

تفاوت اجناسی هم که درچین فروخته میشه یا درآمریکا ، قابل مشاهده نیست چون معمولا همون اجناس هستن با همون کیفیت!

بعله البته معمولا همینطوره استثنا هم وجود داره!من گرافیکم با گرافیک داییم یکیه منتها قدرت گرفیک اون بیشتر از مال منه! و این یعنی کالای چینی !!!!! یعنی این که یکیشو خوب زده یکیشو نمیگم بد ولی پایین تر از او زده بالاخره کپی کردن اینطوریه دیگه همه کپی هاکه عین هم نمیشن منتها لااقل از بابت سی پی یو راحتم چرا که فعلا چینی ها نمی تونن سی پی یو بزنن البته تا اونجا که من می دونم اصن میگم اینجاس که بمب اتم به درد می خوره بزنن همشون برن والا دنیارو خراب کردن اینا

لینک به دیدگاه

همونطور که دوستمون گفت چین همه دنیارو داده برمیداره . چین یه جورایی اسمبل میکنه البته فکر میکنم . تولید یجا میشه اسمبل یجا دیگه میبنی تورو خدا ... شما دیگه انقدر به محصولات بد بین نباش جوراب پاتم الان چینیه . بار ها گفته شد فقط کم مونده گوشه چفیه ها بزنن مید این چاینا . اگه بخوای اینطوری فکر کنی کلا آدم حیفش میاد زندگی کنه با این همه وسایل چینی . هه شوخی کردیم .ولی کلا وسواس زیاد خوب نیست چون تهش ممکنه شمارو به تتیجه مطلوب نرسونه .

دوستان عزیز مادربرد از برند گیگا بایت قوی که خروجی اپتیکال صدا هم داشته باشه .چه مدلی سراغ دارید ؟

نه بدبینی من بابت اون نبود من در مورد خودمون گفتم که اگه حواسمون نباشه خود هموطنامون بهمون کالای کار کرده میندازن یهو دیدی دست دومو قشنگ تمیز کرده گذاشته تو قوطی خوشگل به قیمت جدیدشم می فروشه من بابت اون گفتم بدبینم وگرنه چینی بودنشون که دیگه معلومه گفتم شاید کسی بخواد این کارو بکنه واسه همین هر وخ سیستم خریدم میگم جلوی خودم باز کن اسمبل کن تست کن ببرم!

لینک به دیدگاه

اینم یه سیستم پیشنهادی دیگه برای گیمینگ که یه مقدار قویتره

Motherboard: ASUS Maximus VI Extreme

CPU: Intel 4770K

RAM: Kingston HyperX Beast 2400 16GB

VGA: ASUS GTX 780 ti

Cooler: Stock intel cooler

Case: Your old case

Power: Green GP480A

لینک به دیدگاه

با کولر استوک ؟ به نظر این پیشنهاد از نظر کولر سی پی یو و پاور یکم مشکل داره . البته پاور رو شک دارم ولی کولر رو حتما باید گذاشت دیگه .

لینک به دیدگاه

با کولر استوک ؟ به نظر این پیشنهاد از نظر کولر سی پی یو و پاور یکم مشکل داره . البته پاور رو شک دارم ولی کولر رو حتما باید گذاشت دیگه .

برای اینه که توی محدوده ی قیمت معینی تموم بشه، وگرنه بله، کولر باید تقویت بشه

لینک به دیدگاه

خب مادربرد گیگابایت با خروجی اپتیکال چی پیشنهاد میدین ؟

لینک به دیدگاه

خب مادربرد گیگابایت با خروجی اپتیکال چی پیشنهاد میدین ؟

GIGABYTE Z87X-D3H... قیمت 670 هزار تومان (قبلا بهتون پیشنهاد داده بودم اینو)

لینک به دیدگاه

قیمت بالای 6 تومن ;)

لینک به دیدگاه

استارتر عزیز سقف هزینه شما چقدرهست نهایتا؟

برای سیستم گیمینگ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...