رفتن به مطلب

سازگاری قطعات با هم از نظر قدرت

اشتراک گذاری

Recommended Posts

نه ! 

حتی همون 1800 ! 

تاثیر داره خیلی جدی هم داره ! 

فریم کم و زیاد میشه ! 

چطور 1600 یا 1800 با 2400 فرق نداره ! 

رو سیستم دیدم که میگم ! 

البته اینم بگم کسی اصرار بر اینکه حتما 2400 باشه ضرورتی نداره همون 2000 کافیه ! 

اما فرق داره هرچند به نسبت فرکانس های دیگه کمتر باشه ! 

لینک به دیدگاه

• ارسال 118
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

VGA:EVGA GeForce GTX 780 Ti Dual Classified

CPU:INTEL CORE i7 4770K HASWELL

RAM:GSKILL-[TridentX] F3-266616G

MOTHERBOARD:EVGA Z87 Classified

POWER:GREEN 750 WATT

HARD:SSD 240 GSKILL

ویرایش شده توسط میلاد
لینک به دیدگاه

تاپیک برعکس شده شما داری به من مشاوره میدی یا من ؟

هرچی باشه خودت میگی من تجربه ندارم من که کلی پول سیستم دارم نمی دونم شما می دونی ؟

حجم رم که یه چیز عادی هست که باید زیاد باشه اما فرکانس در اصل اولین اولویت هست شما با 4 گیگ رم 2400 بهتر می تونی بتل 4 رو اجرا کنی تا 8 گیگ 1333 ! 

من خودم 780 دارم واسم از اون ور اومده می تونستم از این asus ها بخرم ولی نخریدم چون نمی خوام دما بره روی 78 و حتی بیشتر ! 

asus فن هاش پره هاش کمه و هیت سینک جالبی نداره ! 

وقتی بهتر هست چرا asus ! 

کلا من تمام دوستان هرکی asus داره میگن داغه ! 

دمای 770 GTX ساخت asus حدودا 76 هست/ گیگا 76 / msi 72 / و inno 3d 54 هست ! 

حالا کدوم بهتره ! 

حالا 780 که بماند ! 

گول اون direct cu ll رو نخور ! 

اوکی در کل خودت می دونی چون حتما بیشتر میدونی ! 

دوست من ناراحت نشو می خوایم بحث کنیم تا قانع شم بالاخره من این سیستمو با یه نگاه 5 دقیقه ای انتخاب نکردم که کلی تحقیق و مطالعه کردم تا انتخابش کردم بعدشم من هر کی رو دیدم بهم گفت ایسوس بهتر از بقیس حالا شما میگی اینو تری دی بهتره خب می خوام قانعم کنی اصلا واسه همین اومدم اینجا تاپیک زدم که ببینم با این پول بهتر از اینم میشه تهیه کرد خودت میی از اونور آب اومده بله من مطمئنم گرافیکای بهتری از ایسوس هس که در اروپا هستن اما اینجا نمیاد چیکار کنیم؟!نمی تونیم که بریم بیاریم میگم تو خود سایت رفتم چیز قابلی نبود اصلا 780 نداشت جاهای دیگه هم اصلا اسمشو ندیدم شما بگو ببینیم از کجا تهیه کنیم انگار میگ که فرضا لاس وگاس شهر توپیه بله مادر بزرگ منم می دونه لاس وگاس شهر توپیه اما من که نمی تونم برم اونجا فوقش می تونم برم آنتالیا که اونجا هم نرفتم :) پس باید به چیزایی که داریم قانع باشیم شما آدمشو داشتی گفتی اورده ما که نداریم قیمتش چند واست دراومد؟فرضا من بخوام بخرم میشه خریدبا حداکثر 2ملیونو 100 تومن ماکسیمم؟

لینک به دیدگاه

راستش معمولا مارک کینگ و جی اسکیل در گیمیر ها ویا کسانی که اور میکنند استفاده میشه(که باز هم در مورد اور کردن کینگ هست البته تا جایی که من دیدم و میدونم) البته من این مدل ها رو چون بیشتر خرید فروش می شود در سایت هم فکر کنم موجود باشد گفتم

در مورد خراب شدن هم رم معمولا خراب نمیشه

رم کلا دو حالت داره یا سالم یا سوخته که در صورت سوخته بودن هم دیگه...

رم ها معمولا بر اثر حرارت میسوزن که اون هم به دلیل ولتاژ دادن و اور کردن هست که باز هم با توجه به این که شما سراغ رم های با باس 2000 یا بالاتر رفتید فکر نمیکنم مایل به اور کردنشون داشته باشید

برای گیمی زیاد به نظرم فایده ای نداره البته باز تصمیم با خودتون هست

اما در رابطه با CPU پیشنهاد میکنم به 4 یا بالاتر اورش کنید (با توجه به دما پردازنده)تا به راحتی لذت پولی که پرداخت کردید رو بچشید

در رابطه پاور به نظر من شما نه به مارکش و نه جزئیات سازندش زیاد دقت کنید

بیشتر به خدمات پس از فروش اون نگاه کنید چون کار شما گیم هست حتما به پاور خوب با خدمات خوب نیاز دارید

دوست عزیز در ابتدا بگم که من به هیچ وجه قصد اوور کردن هیچ قطعه ای رو ندارم چون نمی تونم ریسکش کنم پولم یهو به باد بره پول خرید واترکولینگ هم ندارم اگه داشتم هم باز اوور نمی کردم چون اطلاعات من در این زمینه خیلی محدوده و وقتشم ندارم بشینم یاد بگیرم این چیزارو !بلع باس 2133 به نظرم خوبه و 16 گیگ هم تا سال ها نیاز منو جبران میکنه بعدشم ن دیگه حداکثر تا 4 5 سال گیم بازی می کنم بعدش دیگه کارو سربازیو زنو .... :) نمیذاره به این کارا برسیم احتمال نیم سوز شدن رم هس؟در کل چه قطعاتی نیم سوز میشن؟من خودم الان سیستمم یه چیزیش نمی سوز شده واسه همین حتی گیمای قدیمی رو هم نمی تونم بازی کنم واسه همین می خوام به مسئله دما و سرد موندن قطعات توجه کنم 

لینک به دیدگاه

در رابطه با دما من حداقل در همین فروم خرید فروش های زیاد از 770 یا 780 ایسوس دیدم که هیچ وقت هیچ کدوم از طرفین در داغ بودن کارت شکایتی نداشتند

باز به میزان استفاده و فشاری که روی کارت میاد بستگی داره فکر کنم

آخه واسه من سواله جماعت بیکارن بشینن دمای قطعه رو بررسی کنن؟! بشین کارتو بکن دیگه چیکار به این کارا داری والا

لینک به دیدگاه

نه ! 

حتی همون 1800 ! 

فریم کم و زیاد میشه ! 

رو سیستم دیدم که میگم ! 

نه ! 

حتی همون 1800 ! 

فریم کم و زیاد میشه ! 

رو سیستم دیدم که میگم ! 

والا من تا به حال ندیدم کسی از 1600 و یا 1800 با 2400 بگه تفاوت فریم گرفته

بله در رندر و یا اتو و یا تری دی مکس چرا و اصلا پایه این نرم افزار ها بر اساس سرعت و مقداری حجم هست

اما در بازی تا جایی که من دیدم و شنیدم و میدونم معمولا روی حجم بیشتر مانور میدن تا سرعت و فرکانس

چون رم تنها برای فضای ذخیره فایل های موقت بازی هست و بقیه کار ها منجمله فریم و رنگ بندی بر عحده سی پی یو و گرافیک هست

لینک به دیدگاه

دوست عزیز در ابتدا بگم که من به هیچ وجه قصد اوور کردن هیچ قطعه ای رو ندارم چون نمی تونم ریسکش کنم پولم یهو به باد بره پول خرید واترکولینگ هم ندارم اگه داشتم هم باز اوور نمی کردم چون اطلاعات من در این زمینه خیلی محدوده و وقتشم ندارم بشینم یاد بگیرم این چیزارو !بلع باس 2133 به نظرم خوبه و 16 گیگ هم تا سال ها نیاز منو جبران میکنه بعدشم ن دیگه حداکثر تا 4 5 سال گیم بازی می کنم بعدش دیگه کارو سربازیو زنو .... :) نمیذاره به این کارا برسیم احتمال نیم سوز شدن رم هس؟در کل چه قطعاتی نیم سوز میشن؟من خودم الان سیستمم یه چیزیش نمی سوز شده واسه همین حتی گیمای قدیمی رو هم نمی تونم بازی کنم واسه همین می خوام به مسئله دما و سرد موندن قطعات توجه کنم 

نه برای اور کردن سی پی یو البته تا یک حدی نیاز به واتر کولینگ و غیره نیست

با یک هزینه 100-150 تومانی یک فن نسبتا عالی می تونید بگیری و خیالتون از بابت حرارت پردازنده جمع باشه (در صورت اور نسبتا محدود حدود تا 4.5 به طور تقریبی عدد گقتم)

خیر رم چیزی نداره که نیم سوز بشه

تنها یک سری ایسی و خازن ودیگر قطعات که یا می سوزن یا نه

یکی از قطعات سوخت کل رم از کار می افته

معمولا فن نیم سوز میشه که اون هم یک اصطلاح هست برای پایین امدن دور فن که بر اصاص زمان مصرف در اینده و اصتحلاک خب هست و نسبتا عادی هست

میشه قطعات تون رو بگید؟ اون هایی که الان دارید استفاده میکنید؟و در زمان اجرا بازی ها چه اروری میده؟

در رابطه با دما هم خب چرا اورکلاکر ها خیلی حساس هستند چون بیس کاری شون روی دما هست خب

لینک به دیدگاه

چون شما ندیدی پس چنین اتفاقی نمی افته / پس مرض دارن باس های مختلف میسازن با قیمت های مختلف ؟

یه حرفی میزنی که تو هیچ عطاری پیدا نمیشه ! 

تجربه نداری دلیل نمیشه نباشه ! 

چون پردازنده های اینتل تا باس 1333 بیشتر Support نمی کنه باید واسه oc کردن از xmp استفاده بشه تو مین بورد ! 

من چند وقت پیش بایاس رو به 1707 آپگرید کردم بعد چون میدونستم تنظیمات ریست میشه تو بایاس رفتم و دوباره همه چی رو اوکی کردم و سیو ! 

بعد رفتم تو بازی دیدم فریم اومده کمی پایین ( چون آمار فریم رو دقیق دارم به خصوص تو بتل 4 که زیاد بازی می کنم لایوش رو ) بعد چون می دونستم تنظیمات بایاس اوکی هست و باس رم روی 2400 شک نکردم که از اون باشه ! 

همه چی رو چک کردم باز فریم همون وضعیت رو داشت چند روز همین جوری بود بعد اتفاقی دوباره رفتم تو بایاس دیدم بله همه چی خود به خود ریست شده در حالی که من همون لحظه بعد از آپدیت بایاس تنظیم کرده بودم ! 

همین که گذاشتم رو xmp بعد رفتم تو بازی فریم زد بالا ! 

پس می بینی که بدجور تاثیر داره ! 

ضمنا رم گیمینگ رو چرا اصلا تولید می کنن نکنه تو حجم فرق داره مثلا 8 گیگ گیمینگ فرق داره با معمولی ؟ نه ! تو فرکانس و latency فرق دارن ! پاسخشون سریع تره ! و ....! 

نمی دونم شاید داری خودت رو دلداری میدی با گفتن اینکه تاثیر نداره ! 

لینک به دیدگاه

والا من تا به حال ندیدم کسی از 1600 و یا 1800 با 2400 بگه تفاوت فریم گرفته

بله در رندر و یا اتو و یا تری دی مکس چرا و اصلا پایه این نرم افزار ها بر اساس سرعت و مقداری حجم هست

اما در بازی تا جایی که من دیدم و شنیدم و میدونم معمولا روی حجم بیشتر مانور میدن تا سرعت و فرکانس

چون رم تنها برای فضای ذخیره فایل های موقت بازی هست و بقیه کار ها منجمله فریم و رنگ بندی بر عحده سی پی یو و گرافیک هست

من هم تا حد زیادی نظرات ایشون رو پیرامون فرکانس، حجم و مارک رم، همچنین کارت گرافیک تایید میکنم (به جز موارد محدودی اختلاف)، اما به نظرم چیزایی که میگن زیاد هست و مناسب برای یه سیستم اور حرفه ای، نه گیمینگ

لینک به دیدگاه

چون شما ندیدی پس چنین اتفاقی نمی افته / پس مرض دارن باس های مختلف میسازن با قیمت های مختلف ؟

چون پردازنده های اینتل تا باس 1333 بیشتر Support نمی کنه باید واسه oc کردن از xmp استفاده بشه تو مین بورد ! 

من چند وقت پیش بایاس رو به 1707 آپگرید کردم بعد چون میدونستم تنظیمات ریست میشه تو بایاس رفتم و دوباره همه چی رو اوکی کردم و سیو ! 

بعد رفتم تو بازی دیدم فریم اومده کمی پایین ( چون آمار فریم رو دقیق دارم به خصوص تو بتل 4 که زیاد بازی می کنم لایوش رو ) بعد چون می دونستم تنظیمات بایاس اوکی هست و باس رم روی 2400 شک نکردم که از اون باشه ! 

همه چی رو چک کردم باز فریم همون وضعیت رو داشت چند روز همین جوری بود بعد اتفاقی دوباره رفتم تو بایاس دیدم بله همه چی خود به خود ریست شده در حالی که من همون لحظه بعد از آپدیت بایاس تنظیم کرده بودم ! 

ضمنا رم گیمینگ رو چرا اصلا تولید می کنن نکنه تو حجم فرق داره مثلا 8 گیگ گیمینگ فرق داره با معمولی ؟ نه ! تو فرکانس و latency فرق دارن ! پاسخشون سریع تره ! و ....! 

1- مرض ندارن فرکانس میسازن، پهنای باند بیشتر میده برای کارهای خاص

2- حرف های ایشون به حرف های حرفه ای های دنیای تکنولوژی نزدیک و گاها یکی هست (به ریویو های شناخته شده مراجعه کنید)

3- پردازنده اینتل 166 ساپورت میکنه

4- اطلاعاتتون در مورد XMP کم هست، برای اور کردن هیچ نیازی به XMP نیست

5- رم گیمینگ فقط و فقط کولر بهتری داره، فرکانس و لیتنسی و ولتاژ ربطی به نوع رم نداره و رم گیمینگ با انواع لیتنسی ها وجود داره (رم من Kingston HyperX Beast هست که Latency 11 داره، رم مدل Value که ارزونترین رم کینگستون هست CL6 داره!)

لینک به دیدگاه

در رابطه با باس های مختلف همونطور که میدانید هر کسی بر اصاص کاکرد خودش و جیب و میزان فرکانس رمی که مادربرد ساپورت میکنه انتخاب میکنه

وخب من تا به حال نشنیده بودم در میزان فریم دهی تاثیر دارند اما خب اینجور که شما میگید دارند ممنون من راستش این نکته رو نمیدونستم

البته پردازنده ای اینتل تا 1600 هم ساپورت میکنند

http://ark.intel.com/products/75123/Intel-Core-i7-4770K-Processor-8M-Cache-up-to-3_90-GHz

البته این هم یک بنچ مارک از بازی بتلفیلد و رم که بله در فریم تاثیر دارند اما میزان تاثیرشون هم قابل توجه هست خب

http://media.bestofmicro.com/X/L/369273/original/BF3MediumRAMBottleneck2013.png

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

نه برای اور کردن سی پی یو البته تا یک حدی نیاز به واتر کولینگ و غیره نیست

با یک هزینه 100-150 تومانی یک فن نسبتا عالی می تونید بگیری و خیالتون از بابت حرارت پردازنده جمع باشه (در صورت اور نسبتا محدود حدود تا 4.5 به طور تقریبی عدد گقتم)

خیر رم چیزی نداره که نیم سوز بشه

تنها یک سری ایسی و خازن ودیگر قطعات که یا می سوزن یا نه

یکی از قطعات سوخت کل رم از کار می افته

معمولا فن نیم سوز میشه که اون هم یک اصطلاح هست برای پایین امدن دور فن که بر اصاص زمان مصرف در اینده و اصتحلاک خب هست و نسبتا عادی هست

میشه قطعات تون رو بگید؟ اون هایی که الان دارید استفاده میکنید؟و در زمان اجرا بازی ها چه اروری میده؟

در رابطه با دما هم خب چرا اورکلاکر ها خیلی حساس هستند چون بیس کاری شون روی دما هست خب

ببینید قطعات من ایناس:

vga:asus 9600gt

board:asus p5ld2se

ram:2gb ddr2

cpu:intel pentium ® 3.2ghx two cores

power:480 wat green

hard:500gb western digital

مشکل اینه که وقتی گیمو اجرا می کنم اولش تا 5 دقیقه بدون گیر کردن راحت گیم اجرا میشه اما بعد 5 دقیقه حدود 1 دقیقه یا کمتر گیم به شدت گیر می کنه بعد این مدت باز خوب اجرا میشه و باز 1 دیقه گیر میک نه یعنی اعصاب آدمو خراب میکنه هی باید هر 5 دقیقه بزنی stop تا گیرش تموم شه بعد بازی کنی البته این مشکلو این چند ماه اخیر پیدا کرده سیستم قبلش راحت گیمارو با کیفیت متوسط اجرا می کردم اما حالا حتی گیمایی رو که قبلا هم راحت اجرا کردو بودمو اینطوری میکنه نمی دونم شما شاید دردشو بدونین

لینک به دیدگاه

در رابطه با باس های مختلف همونطور که میدانید هر کسی بر اصاص کاکرد خودش و جیب و میزان فرکانس رمی که مادربرد ساپورت میکنه انتخاب میکنه

وخب من تا به حال نشنیده بودم در میزان فریم دهی تاثیر دارند اما خب اینجور که شما میگید دارند ممنون من راستش این نکته رو نمیدونستم

البته پردازنده ای اینتل تا 1600 هم ساپورت میکنند

http://ark.intel.com/products/75123/Intel-Core-i7-4770K-Processor-8M-Cache-up-to-3_90-GHz

البته این هم یک بنچ مارک از بازی بتلفیلد و رم که بله در فریم تاثیر دارند اما میزان تاثیرشون هم قابل توجه هست خب

http://media.bestofmicro.com/X/L/369273/original/BF3MediumRAMBottleneck2013.png

ببینم اگه اینتل تا 1600 ساپورت می کنه پس سیستم من بقیشو ساپورت نخواهد کرد؟یعنی 2133 که می خوام بخرم بالای 1600 همش انداختن 

پول تو جوی آبه؟

لینک به دیدگاه

ببینید قطعات من ایناس:

vga:asus 9600gt

board:asus p5ld2se

ram:2gb ddr2

cpu:intel pentium ® 3.2ghx two cores

power:480 wat green

hard:500gb western digital

مشکل اینه که وقتی گیمو اجرا می کنم اولش تا 5 دقیقه بدون گیر کردن راحت گیم اجرا میشه اما بعد 5 دقیقه حدود 1 دقیقه یا کمتر گیم به شدت گیر می کنه بعد این مدت باز خوب اجرا میشه و باز 1 دیقه گیر میک نه یعنی اعصاب آدمو خراب میکنه هی باید هر 5 دقیقه بزنی stop تا گیرش تموم شه بعد بازی کنی البته این مشکلو این چند ماه اخیر پیدا کرده سیستم قبلش راحت گیمارو با کیفیت متوسط اجرا می کردم اما حالا حتی گیمایی رو که قبلا هم راحت اجرا کردو بودمو اینطوری میکنه نمی دونم شما شاید دردشو بدونین

فکر کنم این مشکل از کم اوردن گرافیک شما باشه که به دلیل قدیمی بودن کارت احتمال مشکل در فن اون هم هست که خب در اثر داغ تر شدن کارت ,کارت برای پایین نگه داشتن دما کارت اقدام به کم کردن میزان کارایی خود میکنه یعنی به تمام قدرت کار نمیکنه که این باعث میشه کارت کم بیاره و در بازی دچار لگ بشید

ایا فن کارت صدای اضافه نمیده؟یا دورش کم شده یا نه؟

این به طور پیش فرض هست که همانطور که دوستمون گفتند بعدا چون خود رم ومادربرد قابلیت xmp رو داره درست میشه

لینک به دیدگاه

ببینم اگه اینتل تا 1600 ساپورت می کنه پس سیستم من بقیشو ساپورت نخواهد کرد؟یعنی 2133 که می خوام بخرم بالای 1600 همش انداختن 

پول تو جوی آبه؟

درود دوست عزیز

فرکانس دیفالت رم برای اون پردازنده 1600هست

ازطریق اورکلاک(بالابردن کلاک کاری پردازنده) میتوان سرعت پردازنده و رم رو بالا برد!

برای شما که حدفتون بازی با سیستم هست تفاوت فریم بین رم 1600 تا 2400 درحد ناچیزی هست!!! کاراصلی برعهده گرافیک هست

پس برای تهیه سیستم گیمینگ باید روی تهیه گرافیک هزینه کنید

برای استفاده از فرکانس پایه رم (دراینجا 2133) ازطریق فعال کردن xmp رم ، میتونید روی فرکانس دیفالت رم استفاده کنید

لینک به دیدگاه

اولا کنترلر پردازنده که تا 1333 بیشتر نمی شناسه ! 
رو z87-pro که من دارم و کلا همین طوری هست تا رو xmp نباشه همون 1333 می مونه ! 

اینم بگم خیلی از بنچمارک ها شرو ور هست ! 

خیلی هاشون هم نه ! 
پس بنچمارک همه چی نیست ! 
من دارم تاثیر فرکانس رو می بینم چه بازی با گرافیک اینتل ( برای تست ) چه 780gtx !

تاثیر داره کاملا ! 

تا چیزی رو تجربه نکردی با اطمینان نگو !!!

باس بالا هم برای نرم افزار سنگین نیست و تو بازی تاثیرخودش رو داره ! 

وگرنه همون 1600 مینداختم ! 

من رمم رو تو چند حالت تست کردم مثلا 4گیگش رو درآوردم بعد باسش رو گذاشتم رو 2400 رفتم تو بازی دیدم کل رم پرکرده طوری که سیستم کند میشد اگر یه لحظه هنگام بازی میومدم بیرون ! 

بعد دوباره با همین 4گیگ باس رو گذاشتم رو 1600 دیدم دیگه هنگام بازی که میومدم بیرون یه لحظه سیستم کند نشد ! 
یعنی نشون میده کل فرکانس درگیر نبود ! 
الان این 8گیگ 2400 رو باهم که گذاشتم خیلی تو بازی تاثیر گذاشته ( بتلفیلد4 ) !

ویرایش شده توسط JCAT
لینک به دیدگاه

کاربر محترم JCAT ، شما داری راهنمایی میکنی یا دعوا میگیری ؟ از نوع نوشتن شما اینطور بر میاد که دعوا دارید . لطفا لحن خودتون رو اصلاح کنید . در غیر این صورت مجبورم بهتون اخطار بدم و در صورت تکرار ممکنه دسترسیتون به فروم محدود بشه .

تمام کاربرانی که تو صحبتهای خودشون احترام به دیگران رو رعایت نمی کنن ، به این تذکر توجه داشته باشن .

لینک به دیدگاه

اولا کنترلر پردازنده که تا 1333 بیشتر نمی شناسه ! 

رو z87-pro که من دارم و کلا همین طوری هست تا رو xmp نباشه همون 1333 می مونه ! 

اینم بگم خیلی از بنچمارک ها شرو ور هست ! 

خیلی هاشون هم نه ! 

پس بنچمارک همه چی نیست ! 

من دارم تاثیر فرکانس رو می بینم چه بازی با گرافیک اینتل ( برای تست ) چه 780gtx !

تاثیر داره کاملا ! 

تا چیزی رو تجربه نکردی با اطمینان نگو !!!

باس بالا هم برای نرم افزار سنگین نیست و تو بازی تاثیرخودش رو داره ! 

وگرنه همون 1600 مینداختم ! 

من رمم رو تو چند حالت تست کردم مثلا 4گیگش رو درآوردم بعد باسش رو گذاشتم رو 2400 رفتم تو بازی دیدم کل رم پرکرده طوری که سیستم کند میشد اگر یه لحظه هنگام بازی میومدم بیرون ! 

بعد دوباره با همین 4گیگ باس رو گذاشتم رو 1600 دیدم دیگه هنگام بازی که میومدم بیرون یه لحظه سیستم کند نشد ! 

یعنی نشون میده کل فرکانس درگیر نبود ! 

الان این 8گیگ 2400 رو باهم که گذاشتم خیلی تو بازی تاثیر گذاشته ( بتلفیلد4 ) !

سلام

دوست عزیز اینجا قرار هست بحث حرفه ای بشه و واقعیت ها بررسی بشه، سیستمی که این دوستمون خواهد خرید هیچیش تو جیب من نمیره، شمارو نمیدونم! حالا چرا انقدر اصرار دارید که حرفتون رو مرتبا تکرار کنید و مستندات رو "شرو ور" بخونید خدا میدونه!

از اون جالب تر این که با جناب آقای نظری هم مخالفت میکنید که بیشتر نقد و بررسی های سایت رو ایشون مینویسن و مهارت و سابقه ی بسیار بالایی دارن :blink:

فرکانسی که سی پی یو ساپورت میکنه 1600هست نه 1333، مدرک هم خود سایت رسمی اینتل که توی صفحه ی قبل گذاشتن، مادربورد شما هم از این فرکانس کاملا بدون مشکل پشتیبانی میکنه هیچ نیازی هم به هیچ چیزی حتی XMP نداره، فقط زمانی که مادربورد رو برای بار اول روشن میکنید پیش فرض فرکانس رو روی 1333 گذاشته، کافیه مثل آب خوردن توی بایوس DRAM frequency رو روی 1600 بذارید، همین!

چیزی که توی صفحه ی قبل گذاشتن بنچمارک نیست، FPS واقعی بازی BF3 هست که همونطور که شما گفتید فرکانس 2133 بهتر از 1600 هست و فریم بیشتری میده، 0.3 فریم بیشتر! :huh: فکر نکنم 0.3 که هیچی، 3 فریم هم ارزش پول رم بالاتر رو داشته باشه.

همچنین من هم رم 2400 دارم و شخصا تجربه کردم و هیچ فرقی ندیدم، آقای نظری هم گفتن که هیچ تفاوتی ندیدن، توی TomsHardware هم یه مقاله ی بزرگ هست برای بررسی تاثیر فرکانس و لتنسی رم توی بازی و نشون میدن که رم تاثیری توی بازی ها نداره.

لطفا در حین حفظ خونسردیتون توی اینترنت، اگر جایی کسی باهاتون مخالف بود، تحقیق و بررسی کنید، اگر درست میگن فقط عذرخواهی کنید و بگذرید، به خدا کسی نمیاد درخونه اتون. اگر هم حق با شما بود به صورت مستند و با ارائه ی مدارکی که افراد نامدار و متخصص تهیه کردن حرفتون رو خیلی ساده اثبات کنید.

جهت راحت شدن خیال استارتر، اینم تاثیر رم توی چهار تا بازی:

بازی Unigine Heaven با رم 2133 تعداد 0.2 (دو دهم) فریم بیشتر از رم 1600 مدرکش هم اینجا

بازی Dirt2 با رم 2133 تعداد 0.1 (یک دهم) فریم بیشتر از رم 1600 مدرکش هم اینجا

بازی X3 Terran Conflict با رم 2133 تعداد 0.8 (هشت دهم) فریم بیشتر از رم 1600 مدرکش هم اینجا

بازی Battlefield 3 با رم 2133 تعداد 0.3 (سه دهم) فریم بیشتر از رم 1600 مدرکش هم اینجا

دقت کنید که تغییرات زیر 6 فریم برای چشم یک انسان عادی قابل تشخیص نیست.

ویرایش شده توسط srashedian
لینک به دیدگاه

xmp رو که خود اینتل درست کرده واسه اینکه بتونی از تمام فرکانس رم استفاده کنی وقتی کسی 2400 داره چطور می تونه از xmp استفاده نکنه  ! 

ببین بحث اصرار و این حرفا نیست من وقتی xmp رو غیر فعال میکنم اصلا به گفته شما باس بیاد رو 1600 به صورت عادی که همین مساله باعث میشه افت فریم بگیرم ! تمام ! 

واسه من اینطوریه ! 
همیشه چه بنچمارک یه تست فریم ملاک نیست ! اگرچه کسی هم نمی تونه رد کنه ولی شرایط خودش رو داره !

من لپ تاپ hp dv6 6000 دارم با گرافیک 650M تو سایت notebookcheck فریم رو کاملا اشتباه زده رو high setting درصورتی که من تو بازی بیشتر می گیرم ! خیلی هم بیشتر ! اصلا معلوم نیست چجوری تست کرده ! هرکی اون فریم رو ملاک قرار بده کاملا اشتباه می کنه ! 
خیلی مسائل تاثیر داره !

مثلا یکی مثل شما اگر مین بورد z87-c رو ببینه از رو توضیحات می بینه که فقط crossfire ساپورت می کنه اما من دیدم که sli هم روش جواب میده ! 

پس زیاد این سایت و اون سایت ملاک نیست اگرچه مهم هست ! 

یه بار دیگه هم میگم بتل 4 رو با HD 4600 تست کردم روی باس 1600 و 2400 ! تفاوت فریم زیادی دارن این دو باس ! طوری که با 1600 اصلا نمی تونی حرکت کنی ! 

اگرهم بعضی ها تصور می کنن تاثیر نداره به این دلیل هست که زمانی که با گرافیک اصلی بازی می کنن انقدر فریم بالا هست که متوجه نمیشن ! 

شما با HD 4600 تست کن تاثیرش رو ببین ! 

البته اگه نمی خوای بگی که 4600 گرافیک نیست ! 

تمام ! 

دیگه بحثی ندارم چون حرفای شما از رو تجربه نیست ! 

ُ

ویرایش شده توسط JCAT
لینک به دیدگاه

xmp رو که خود اینتل درست کرده واسه اینکه بتونی از تمام فرکانس رم استفاده کنی وقتی کسی 2400 داره چطور می تونه از xmp استفاده نکنه  ! 

ببین بحث اصرار و این حرفا نیست من وقتی xmp رو غیر فعال میکنم اصلا به گفته شما باس بیاد رو 1600 به صورت عادی که همین مساله باعث میشه افت فریم بگیرم ! تمام ! 

واسه من اینطوریه ! 

همیشه چه بنچمارک یه تست فریم ملاک نیست ! اگرچه کسی هم نمی تونه رد کنه ولی شرایط خودش رو داره !

من لپ تاپ hp dv6 6000 دارم با گرافیک 650M تو سایت notebookcheck فریم رو کاملا اشتباه زده رو high setting درصورتی که من تو بازی بیشتر می گیرم ! خیلی هم بیشتر ! اصلا معلوم نیست چجوری تست کرده ! هرکی اون فریم رو ملاک قرار بده کاملا اشتباه می کنه ! 

خیلی مسائل تاثیر داره !

مثلا یکی مثل شما اگر مین بورد z87-c رو ببینه از رو توضیحات می بینه که فقط crossfire ساپورت می کنه اما من دیدم که sli هم روش جواب میده ! 

یه بار دیگه هم میگم بتل 4 رو با HD 4600 تست کردم روی باس 1600 و 2400 ! تفاوت فریم زیادی دارن این دو باس ! طوری که با 1600 اصلا نمی تونی حرکت کنی ! 

اگرهم بعضی ها تصور می کنن تاثیر نداره به این دلیل هست که زمانی که با گرافیک اصلی بازی می کنن انقدر فریم بالا هست که متوجه نمیشن ! 

تمام ! 

ُ

من نمیخوام وارد بحث شما بشم . ولی یک نکته تو صحبتهای شما هست که لازم دیدم روشنش کنم .

"یه بار دیگه هم میگم بتل 4 رو با HD 4600 تست کردم روی باس 1600 و 2400 ! تفاوت فریم زیادی دارن این دو باس ! طوری که با 1600 اصلا نمی تونی حرکت کنی ! 

شما با HD 4600 تست کن تاثیرش رو ببین !"

شما وقتی از گرافیک مجتمع پردازنده استفاده میکنی ، بخشی از رم سیستم به عنوان رم گرافیک به کار گرفته میشه . چون بازی به گرافیک خیلی وابسته هست ، فرکانس رم گرافیک هم خیلی تاثیر داره . اگر به مشخصات کارتهای گرافیک دقت کنی میبینی که فرکانس موثر بالایی دارن . برای همین وقتی شما از رم با فرکانس بالا برای گرافیک داخلی استفاده میکنی تاثیر زیادی میبینی . ولی اگر یک کارت گرافیک داشته باشی که قدرتش در حد همون گرافیک مجتمع باشه (برای اینکه نگیم فریم بالاتر میده که متوجه نشیم)، دیگه از رم سیستم استفاده نمیکنه و اون موقع تفاوتی نمیکنه که چه رمی داری . تاثیر رم با فرکانس بیشتر رو نمیبینی .چون خود کارت رم داره و از اون استفاده میکنه . امیداورم منظورم رو رسونده باشم .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من رو هردو تست کردم هم 4600 و هم 780 ! 

شما نخونده اظهار نظر قطعی میکنی ! 

مگه من گفتم رو 4600 بازی می کنم ! فقط تست کردم تو چند حالت ! هم 4گیگ 1600 / 4 گیگ 2400 و ....

برای من فرق داره ! 

من بتلفیلد رو حرفه ای میزنم نه فقط یه سرگرمی ساده ! 

تو ایران هم تو یه سری چیزا اول هستم تو LeaderBoards ! 

دیگه نتونم بفهم این یه مود ساده تاثیر داره یا نه که هیچی ! 

دقیقا میدونم کجا / چه مپی / چند بازیکن و ...چه فریمی دارم ! 

کلا هم رو 4600 فرق داره و هم روی 780 ! 

دیگه مسائل ابتدایی که گفتن نداره ! 

کلا بی خیال بیهوده هست اساسا این طور بحث ها ! 

ویرایش شده توسط JCAT
لینک به دیدگاه

واسه من اینطوریه ! 

خیلی مسائل تاثیر داره !

تمام ! 

ُ

سلام

رم شما چیه تا بحتون بگم چطوری بدون XMP روی 2400 کانفیگش کنید، 1600 که هیچ

مادربورد Z87-C هیچوقت SLI رو پشتیبانی نمیکرده (با ارائه ی 5 مدرک زیر همین خط)... اگه شما تونستید ازش پشتیبانی بگیرید میشه لطف کنید مدارک مناسب ارائه کنید تا من به شرکت ایسوس اطلاع بدم؟

مدرک اول - مدرک دوم - مدرک سوم - مدرک چهارم - مدرک پنجم

در مورد HD4600 که واقعا من تعجب کردم چرا چنین مثالی زدید، اما به هر حال آقا حامد جوابتون رو دادن

از اونجایی که این تاپیک جهت مشاوره ی سیستم هست نه بحث سر برداشت های اشتباه، این سیستم پیشنهادی من برای گیمینگ:

MB: ASUS Z87-Plus

CPU: 4670K

Ram: Corsair Vengeance 1600Mhz 8GB

Graphic: ASUS GTX 780 OC DCII

SSD: Corsair Force GS 128GB

Power: Green GP850B-OC

Case: Green X6

Cooler: Noctua NH-U12P SE2

جمع قیمت این سیستم حدود همون 5 تومان در میاد، توی بازیها عملکرد بی نظیر داره، و خنک کنندگیش هم عالیه و عمر خوبی داره

ویرایش شده توسط srashedian
لینک به دیدگاه

فکر کنم این مشکل از کم اوردن گرافیک شما باشه که به دلیل قدیمی بودن کارت احتمال مشکل در فن اون هم هست که خب در اثر داغ تر شدن کارت ,کارت برای پایین نگه داشتن دما کارت اقدام به کم کردن میزان کارایی خود میکنه یعنی به تمام قدرت کار نمیکنه که این باعث میشه کارت کم بیاره و در بازی دچار لگ بشید

ایا فن کارت صدای اضافه نمیده؟یا دورش کم شده یا نه؟

این به طور پیش فرض هست که همانطور که دوستمون گفتند بعدا چون خود رم ومادربرد قابلیت xmp رو داره درست میشه

ببینید من به هیچ تنظیماتی دست نزدم و فن هم هیچ صدای نامطلوبی نمیده و همون طور که گفتم بازی های گذاشته را هم این مشکل داره اگه گیم های جدید این مشکل رو داشت یه چیزی اما میگم حتی گیمهای با کیفیت بسیار پایین که من قبلا به راحتی آن هارا اجرا می کردم نیز این مشکل رو دارن!به هر حال ایشالا با ارتقای سیستم این مشکل حل میشه ممنون

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

فرکانس دیفالت رم برای اون پردازنده 1600هست

ازطریق اورکلاک(بالابردن کلاک کاری پردازنده) میتوان سرعت پردازنده و رم رو بالا برد!

برای شما که حدفتون بازی با سیستم هست تفاوت فریم بین رم 1600 تا 2400 درحد ناچیزی هست!!! کاراصلی برعهده گرافیک هست

پس برای تهیه سیستم گیمینگ باید روی تهیه گرافیک هزینه کنید

برای استفاده از فرکانس پایه رم (دراینجا 2133) ازطریق فعال کردن xmp رم ، میتونید روی فرکانس دیفالت رم استفاده کنید

اگه من این اوور رو انجام بدم رم به مشکلی برنخوره؟چون وقتی یه سخت افزار رو اوور می کنیم یعنی بالاتر از توانش ازش کار می کشیم و باید بهش کولینگ خوب بست اما اینجا به نظرم استفاده از کلمه اوور کلاک درست نباشه چرا که ما می خوایم از حداکثر قدرت رم استفاده کنیم نه فراتر از قدرتش

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز اینجا قرار هست بحث حرفه ای بشه و واقعیت ها بررسی بشه، سیستمی که این دوستمون خواهد خرید هیچیش تو جیب من نمیره، شمارو نمیدونم! حالا چرا انقدر اصرار دارید که حرفتون رو مرتبا تکرار کنید و مستندات رو "شرو ور" بخونید خدا میدونه!

از اون جالب تر این که با جناب آقای نظری هم مخالفت میکنید که بیشتر نقد و بررسی های سایت رو ایشون مینویسن و مهارت و سابقه ی بسیار بالایی دارن :blink:

فرکانسی که سی پی یو ساپورت میکنه 1600هست نه 1333، مدرک هم خود سایت رسمی اینتل که توی صفحه ی قبل گذاشتن، مادربورد شما هم از این فرکانس کاملا بدون مشکل پشتیبانی میکنه هیچ نیازی هم به هیچ چیزی حتی XMP نداره، فقط زمانی که مادربورد رو برای بار اول روشن میکنید پیش فرض فرکانس رو روی 1333 گذاشته، کافیه مثل آب خوردن توی بایوس DRAM frequency رو روی 1600 بذارید، همین!

چیزی که توی صفحه ی قبل گذاشتن بنچمارک نیست، FPS واقعی بازی BF3 هست که همونطور که شما گفتید فرکانس 2133 بهتر از 1600 هست و فریم بیشتری میده، 0.3 فریم بیشتر! :huh: فکر نکنم 0.3 که هیچی، 3 فریم هم ارزش پول رم بالاتر رو داشته باشه.

همچنین من هم رم 2400 دارم و شخصا تجربه کردم و هیچ فرقی ندیدم، آقای نظری هم گفتن که هیچ تفاوتی ندیدن، توی TomsHardware هم یه مقاله ی بزرگ هست برای بررسی تاثیر فرکانس و لتنسی رم توی بازی و نشون میدن که رم تاثیری توی بازی ها نداره.

لطفا در حین حفظ خونسردیتون توی اینترنت، اگر جایی کسی باهاتون مخالف بود، تحقیق و بررسی کنید، اگر درست میگن فقط عذرخواهی کنید و بگذرید، به خدا کسی نمیاد درخونه اتون. اگر هم حق با شما بود به صورت مستند و با ارائه ی مدارکی که افراد نامدار و متخصص تهیه کردن حرفتون رو خیلی ساده اثبات کنید.

جهت راحت شدن خیال استارتر، اینم تاثیر رم توی چهار تا بازی:

بازی Unigine Heaven با رم 2133 تعداد 0.2 (دو دهم) فریم بیشتر از رم 1600 مدرکش هم اینجا

بازی Dirt2 با رم 2133 تعداد 0.1 (یک دهم) فریم بیشتر از رم 1600 مدرکش هم اینجا

بازی X3 Terran Conflict با رم 2133 تعداد 0.8 (هشت دهم) فریم بیشتر از رم 1600 مدرکش هم اینجا

بازی Battlefield 3 با رم 2133 تعداد 0.3 (سه دهم) فریم بیشتر از رم 1600 مدرکش هم اینجا

دقت کنید که تغییرات زیر 6 فریم برای چشم یک انسان عادی قابل تشخیص نیست.

ممنون به خاطر جوابتون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...