رفتن به مطلب

سازگاری قطعات با هم از نظر قدرت

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اگه من این اوور رو انجام بدم رم به مشکلی برنخوره؟چون وقتی یه سخت افزار رو اوور می کنیم یعنی بالاتر از توانش ازش کار می کشیم و باید بهش کولینگ خوب بست اما اینجا به نظرم استفاده از کلمه اوور کلاک درست نباشه چرا که ما می خوایم از حداکثر قدرت رم استفاده کنیم نه فراتر از قدرتش

سلام

دوست عزیز برداشتتون دقیقا درست هست، وقتی سیستمی قرار هست اور بشه هم باید کیفیت بالاتری داشته باشه قطعاتش، هم باید خنک کنندگی خوبی داشته باشه. اما وقتی رم با فرکانس مثلا 2133 میخرید دقیقا منظور کارخونه همینه که این رم رو خودشون تست کردن و تظمین میکنن که این ماژول رم توی فرکانس 2133 هم پایداری کافی داره، هم خنک کنندگی کافی

اما در عین حال دقت داشته باشید که حداکثر فرکانسی که میتونید از رمتون بگیرید به IMC (قسمتی از CPU) هم وابسته هست و ممکنه الزاما اون سی پی یو ای که شما میخرید به فلان فرکانس خاص نتونه برسه.

به عبارت ساده تر، شما میتونید رم فرکانس بالا بخرید و به سادگی اور کنید تا بتونید از اون فرکانس بالا استفاده کنید، رم و سی پی یو هم هیچ صدمه ای نمیبینن، اما با این وجود توی اور کردن هیچ تضمینی نیست که سی پی یو بتونه واقعا با فرکانس های بالای 1600 کامل کار کنه، شانسیه، شما ممکنه یه رم 2400 بخرید، سی پی یو تون تا 2133 بیشتر اورش نکنه

لینک به دیدگاه

• ارسال 118
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

xmp رو که خود اینتل درست کرده واسه اینکه بتونی از تمام فرکانس رم استفاده کنی وقتی کسی 2400 داره چطور می تونه از xmp استفاده نکنه  ! 

ببین بحث اصرار و این حرفا نیست من وقتی xmp رو غیر فعال میکنم اصلا به گفته شما باس بیاد رو 1600 به صورت عادی که همین مساله باعث میشه افت فریم بگیرم ! تمام ! 

واسه من اینطوریه ! 

همیشه چه بنچمارک یه تست فریم ملاک نیست ! اگرچه کسی هم نمی تونه رد کنه ولی شرایط خودش رو داره !

من لپ تاپ hp dv6 6000 دارم با گرافیک 650M تو سایت notebookcheck فریم رو کاملا اشتباه زده رو high setting درصورتی که من تو بازی بیشتر می گیرم ! خیلی هم بیشتر ! اصلا معلوم نیست چجوری تست کرده ! هرکی اون فریم رو ملاک قرار بده کاملا اشتباه می کنه ! 

خیلی مسائل تاثیر داره !

مثلا یکی مثل شما اگر مین بورد z87-c رو ببینه از رو توضیحات می بینه که فقط crossfire ساپورت می کنه اما من دیدم که sli هم روش جواب میده ! 

پس زیاد این سایت و اون سایت ملاک نیست اگرچه مهم هست ! 

یه بار دیگه هم میگم بتل 4 رو با HD 4600 تست کردم روی باس 1600 و 2400 ! تفاوت فریم زیادی دارن این دو باس ! طوری که با 1600 اصلا نمی تونی حرکت کنی ! 

اگرهم بعضی ها تصور می کنن تاثیر نداره به این دلیل هست که زمانی که با گرافیک اصلی بازی می کنن انقدر فریم بالا هست که متوجه نمیشن ! 

شما با HD 4600 تست کن تاثیرش رو ببین ! 

البته اگه نمی خوای بگی که 4600 گرافیک نیست ! 

تمام ! 

دیگه بحثی ندارم چون حرفای شما از رو تجربه نیست ! 

ُ

دوست من من خودم با نظر شما موافقم که باس رم در سرعت سیستم و گیمینگ تاثیر فراوان داره اما رمی که من قراره بخرم باسش 2133 هس و تفاوت زیادی با 2400 نداره تو سایت اصلی کینگستون تا باس 2800 هس!اما اینجا من ندیدم اگه اون بود لبه میشد گفت که خرید 2133 به جای 2800 حماقت محضه اما حدود 300 تا باس چندان به نظرم مشکلی نباید ایجاد کنه البته در این که شما بیشتر از بنده هم تجربه و هم آگاهی دارین شکی نیس منتها من خودم یه اعتقاد قوی که دارم جدا از جزئیاتی که رو قوطی یه قطعه نوشته میشه باید به مارک یا برند اون هم توجه بشه فرضا انواع گرافیک ها برای یک ترشه یکسان داریم خود شما گفتی که اینو تری دی بهتر از ایسوسه در حالی که هر دو تراشه جی پی یو شون 780 هس!پس یعنی برند اینجا حرف اولو میزنه من شخصا در مورد کمپانی کینگستون نظر و نگاه خوبی ندارم خودم از این شرکت چندین قطعه دارم ودیدم تفاوت قدرتشو!اما دوست عزیز اینجا نیومدیم که با هم کل کل کنیم اصلا دعوا عامل اصلیش من بودم من از همه به خاطر این عذر می خوام 

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز برداشتتون دقیقا درست هست، وقتی سیستمی قرار هست اور بشه هم باید کیفیت بالاتری داشته باشه قطعاتش، هم باید خنک کنندگی خوبی داشته باشه. اما وقتی رم با فرکانس مثلا 2133 میخرید دقیقا منظور کارخونه همینه که این رم رو خودشون تست کردن و تظمین میکنن که این ماژول رم توی فرکانس 2133 هم پایداری کافی داره، هم خنک کنندگی کافی

اما در عین حال دقت داشته باشید که حداکثر فرکانسی که میتونید از رمتون بگیرید به IMC (قسمتی از CPU) هم وابسته هست و ممکنه الزاما اون سی پی یو ای که شما میخرید به فلان فرکانس خاص نتونه برسه.

به عبارت ساده تر، شما میتونید رم فرکانس بالا بخرید و به سادگی اور کنید تا بتونید از اون فرکانس بالا استفاده کنید، رم و سی پی یو هم هیچ صدمه ای نمیبینن، اما با این وجود توی اور کردن هیچ تضمینی نیست که سی پی یو بتونه واقعا با فرکانس های بالای 1600 کامل کار کنه، شانسیه، شما ممکنه یه رم 2400 بخرید، سی پی یو تون تا 2133 بیشتر اورش نکنه

من که بالاترین مدل های سی پی یو هارو دیدم تا 1600 بیشتر نبودن اگه اینطوری باشه پس تولید و ساخت رم های با این باس زیاد چه معنی داره؟

لینک به دیدگاه

تا 1600 کنترلر پردازنده ساپورت می کنه اما یه چیزی هست به نام xmp که وقتی فعالش کنی تو مین بورد فرکانس رو میبره بالا تا اونجایی که رم پشتیبانی کنه ! 

تو پردازنده های نسل پنجم که سال بعد میاد کنترلر پردازنده تا 2100 رو حدودا ( کم و زیاد )  ساپورت خواهد کرد ! 

لینک به دیدگاه

ممنون به خاطر جوابتون

خواهش میکنم. این سیستم تنها چیزی که میتونید بخرید نیست، اگه نظر متفاوتی داشتید و میخواستید سیستم رو تغییر بدید یا اینکه دلیل انتخاب هرکدوم از قطعات رو خواستید بدونید میتونم در موردش بحث کنیم و سیستم را با نیاز و خواسته ی شما بیشتر هماهنگ کنیم.

من که بالاترین مدل های سی پی یو هارو دیدم تا 1600 بیشتر نبودن اگه اینطوری باشه پس تولید و ساخت رم های با این باس زیاد چه معنی داره؟

سلام

ببینید دوست عزیز

بحث رم توی تاپیک شما به دو بخش تقسیم میشه

1- رم توی بازی تاثیر داره یا نه: پاسخ به صورت ساده میشه نه! دلیل اینه که گرافیک جا به جایی اطلاعاتی چندانی نداره و رم کمکی بهش نمیکنه، اما پردازش گرافیک زیادی داره، که رم گرافیک به شرطی که گرافیک خوبی بخرید هیچ ربطی به رم کامپیوترتون نداره. به عنوان مثال توی سیستمی که من بهتون پیشنهاد دادم رم کامپیوترتون 8GB 1600Mhz DDR3 هست، اما رم گرافیکتون 3GB 1502Mhz DDR5 هست.

فقط زمانی تاثیر رم توی بازی واضح میشه که کارت گرافیکتون ضعیف باشه و بخواد از رم حافظه قرض بگیره.

2- فرکانس رم سیستم در حالت کلی باز خودش دو تا بحث میشه:

- اول باید بدونید که پردازنده های سری اینترپرایز و زئون و اکستریم اینتل از رم های با فرکانس به مراتب بالاتر پشتیبانی میکنن، در نتیجه همه ی این رم های فرکانس بالا برای افراد عادی ساخته نمیشن، بعد ازاون من تا حالا سی پی یو هاسول ندیدم که فرکانس کمتر از 2133 پشتیبانی کنه، دیدم که 2400 کار نکنه، اما 2133 به پایین تا حالا من هرچی دیدم کار کرده. اونا بهتون گفتم که بدونید تظمینی نیست که کار کنه یا کار نکنه، یه مسئله ی شانسیه، هر چند به احتمال زیاد بدون مشکل کار میکنه، اما شاید هم نکرد!

- دوما، فرکانس بیشتر به معنی "سرعت" بیشتر نیست، به معنی "پهنای باند" بیشتر هست. بذارید اینجوری مثال بزنم، شما میتونید یه اتوبان داشته باشید که 5 باند داشته باشه، میگن پهنای باند این اتوبان 5 باند هست، اما توی همون اتوبان محدودیت سرعت 60 کیلومتر بر ساعت میذارن، پس سرعت میشه 60 کیلومتر، با وجود اینکه پهنای باند زیاده! حالا برگردیم توی همون بحث رم... پهنای باند بالا خاصیتش اینه که میتونید اطلاعات بیشتری رو به صورت همزمان روی رم بریزید و یا ازش بخونید... برای یه کار مثل بازی کردن اطلاعات توی باز منتقل میشن، اما یه حجم زیادش در یک زمان نمیخواد منتقل بشه، خورد خورد منتقل میشه، بنابراین پهنای باند و فرکانس بالاتر خاصیتی نداره، اما مثلا اگه بخواید ویرایش ویدیو انجام بدید، اونوقت قطعات حجیم و عظیم ویدیویی باید از رم خونده بشه یا به داخل رم نوشته بشه، اینجاس که فرکانس بالا تاثیرگذار و با معنی میشه

لینک به دیدگاه

http://media.bestofmicro.com/X/L/369273/original/BF3MediumRAMBottleneck2013.png

همین تستی که دوستان گذاشتن رو نگاه کنید ! 

من فراموش کردم بگم ! 

ظاهرش اینه  ( فریمی که داده تو بازی )  که رم 1600 با اون 2400 برابره ! درسته ؟

اما اگر دقیق نگاه کنید می بینید زمان تاخیر 1600 c7 هست اما 2100 c9 ! 

پس 1600 با 2100 برابره ! این مقایسه غلطه ! باید جفتشون c7 باشه نه یکی c7 اون یکی c9 ! 

شما برین یه رم با زمان تاخیر پایین پیدا کنین بعد باز بگین 2100 با 1600 برابره ! 

-----------------------

من کلی جواب بدم دیگه نقل قول نکنم ! 

گرافیک asus و inno 3d که خودم دارم بله همون چیپ هست اما کولینگ زمین تا آسمون فرق داره ! ( خودم 780 دارم ) !

asus تو بتل 4 دماش به 76 میرسه اما inno 3d حدود 54 هست !  ( تفاوت رو فقط حساب کن و ببین inno 3d چقدر عالی تره / گرافیک 770GTX رو میگم اشتباه نشه چون 780 خودم دماش کمی بیشتره ) !!!!!!

ضمنا دوستی که میگی من هرچی haswell دیدم تا 2100 ساپورت می کنه داری کاملا اشتباه می کنی ! 

شما یه z87 بگیر با 4770k مثلا همون موقع تو مین بورد میزنه 1333 نه بیشتر ! 

حالا از تکنولوژی خود اینتل استفاده می کنی به نام xmp و بهش اجازه میدی که رم رو تا جاداره OC کنه ! 

سال بعد broadwell که اومده کنترلر پردازنده به جای 1600 از 2100 ساپورت می کنه در حالت عادی ! و البته xmp هم خواهد بود در کنارش !! ( دقت کن xmp تو مین بوردهای با چیپ Z هست نه پایین تر چون مین بورد غیر Z تا فرکانس بالا رو پشتیبانی نمی کنه و حتما باید Z باشه ) !!!!!

ویرایش شده توسط JCAT
لینک به دیدگاه

خواهش میکنم. این سیستم تنها چیزی که میتونید بخرید نیست، اگه نظر متفاوتی داشتید و میخواستید سیستم رو تغییر بدید یا اینکه دلیل انتخاب هرکدوم از قطعات رو خواستید بدونید میتونم در موردش بحث کنیم و سیستم را با نیاز و خواسته ی شما بیشتر هماهنگ کنیم.

سلام

ببینید دوست عزیز

بحث رم توی تاپیک شما به دو بخش تقسیم میشه

1- رم توی بازی تاثیر داره یا نه: پاسخ به صورت ساده میشه نه! دلیل اینه که گرافیک جا به جایی اطلاعاتی چندانی نداره و رم کمکی بهش نمیکنه، اما پردازش گرافیک زیادی داره، که رم گرافیک به شرطی که گرافیک خوبی بخرید هیچ ربطی به رم کامپیوترتون نداره. به عنوان مثال توی سیستمی که من بهتون پیشنهاد دادم رم کامپیوترتون 8GB 1600Mhz DDR3 هست، اما رم گرافیکتون 3GB 1502Mhz DDR5 هست.

فقط زمانی تاثیر رم توی بازی واضح میشه که کارت گرافیکتون ضعیف باشه و بخواد از رم حافظه قرض بگیره.

2- فرکانس رم سیستم در حالت کلی باز خودش دو تا بحث میشه:

- اول باید بدونید که پردازنده های سری اینترپرایز و زئون و اکستریم اینتل از رم های با فرکانس به مراتب بالاتر پشتیبانی میکنن، در نتیجه همه ی این رم های فرکانس بالا برای افراد عادی ساخته نمیشن، بعد ازاون من تا حالا سی پی یو هاسول ندیدم که فرکانس کمتر از 2133 پشتیبانی کنه، دیدم که 2400 کار نکنه، اما 2133 به پایین تا حالا من هرچی دیدم کار کرده. اونا بهتون گفتم که بدونید تظمینی نیست که کار کنه یا کار نکنه، یه مسئله ی شانسیه، هر چند به احتمال زیاد بدون مشکل کار میکنه، اما شاید هم نکرد!

- دوما، فرکانس بیشتر به معنی "سرعت" بیشتر نیست، به معنی "پهنای باند" بیشتر هست. بذارید اینجوری مثال بزنم، شما میتونید یه اتوبان داشته باشید که 5 باند داشته باشه، میگن پهنای باند این اتوبان 5 باند هست، اما توی همون اتوبان محدودیت سرعت 60 کیلومتر بر ساعت میذارن، پس سرعت میشه 60 کیلومتر، با وجود اینکه پهنای باند زیاده! حالا برگردیم توی همون بحث رم... پهنای باند بالا خاصیتش اینه که میتونید اطلاعات بیشتری رو به صورت همزمان روی رم بریزید و یا ازش بخونید... برای یه کار مثل بازی کردن اطلاعات توی باز منتقل میشن، اما یه حجم زیادش در یک زمان نمیخواد منتقل بشه، خورد خورد منتقل میشه، بنابراین پهنای باند و فرکانس بالاتر خاصیتی نداره، اما مثلا اگه بخواید ویرایش ویدیو انجام بدید، اونوقت قطعات حجیم و عظیم ویدیویی باید از رم خونده بشه یا به داخل رم نوشته بشه، اینجاس که فرکانس بالا تاثیرگذار و با معنی میشه

تقریبا فهمیدم منظورتونو اون قرض گرفتن رم گرافیک از رم حافظه خودش چیز بزرگیه من خودم لبتاب دارم روش نوشته 610mb to 2 gb این یعنی رم سیستمو استفاده می کنه و بیچاره سیستم میمونه بی رم! انصاف این گرفیک 780 چیز بکریه و من بهش ایمان پیدا کردم قبلش می خواستم 770 بخرم اما دیدم ارزش داره 500 تومن اضافه خرج کنم فقط مشکل در انتخاب برنده شما ایسوسو انتخاب کردی من هم نظرم اینه که ایسوس خوبه اما بعضی دوستان نظرات متفاوتی دارن و این منو سردرگم می کنه چون من هزینه این سیستمو به سختی جورش کردم و می خوام بهترین نتیجه رو بگیرم دو تا سوال داشتم یکی این که من کیس دارم و به نظرم هم کیس چندان ربطی به قدرت سیستم نباید داشته باشه فقط مسئله خنک موندن قطعات هس که من کیسم رو باز میذارم همیشه پس این مسئله هم فک کنم حل شدس واقعیتش دیگه پولی نمونده واسم که بخوام بدم نمی دونم حالا شما به نظرت حتما باید کیسو عوض کنم؟سوال دومم اینه که واسه سی پی یو یه فن گرون فک کنم باشه انتخاب کردین من قصد اوور کردن ندارم و به قولی می خوام این سیستم واسم تا یه مدت درازی کار کنه و به همین دلیل نمی خوام ازش زیاد کار بکشم افت فریمو نمی دونم این جور چیزا که حتی نمی دونم چی هستن!واسم مهم نیس مهم واسه من اینه که گیمارو بدون گیر کردن و کیفیت خوب اجرا کنم همین واسه همین می خوام یه فن معمولی ببندم مشکلی مه نداره؟می دونین آخه اینا هاسولن و قراره مثلا کم گرم بشن پس چرا باید خرج فن گرون کنیم

لینک به دیدگاه

اگر کیس قدیمی هست که باید عوض شه ! 

یه کیس بخر که فیلتر داشته باشه گرد و خاک نره ! 

چون اگر در کیس رو باز بزاری روند نابودی قطعات خیلی جلوتر میوفته ! 

شما اگر 4670K یا 4770K بخری حتما نیاز به کولر پردازنده خواهی داشت چون گرمای زیادی دارن و اون فن خود اینتل یه اشانتیون هست نه چیز دیگه ! 

لینک به دیدگاه

از اونجایی که این تاپیک جهت مشاوره ی سیستم هست نه بحث سر برداشت های اشتباه، این سیستم پیشنهادی من برای گیمینگ:

MB: ASUS Z87-Plus

CPU: 4670K

Ram: Corsair Vengeance 1600Mhz 8GB

Graphic: ASUS GTX 780 OC DCII

SSD: Corsair Force GS 128GB

Power: Green GP850B-OC

Case: Green X6

Cooler: Noctua NH-U12P SE2

جمع قیمت این سیستم حدود همون 5 تومان در میاد، توی بازیها عملکرد بی نظیر داره، و خنک کنندگیش هم عالیه و عمر خوبی داره

این سیستم عالیه فقط پاور یکم زیاده

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز و با اجازه صاحب تاپیک . من دیدم بودجه و مصرف با صاحب تاپیک یکی هست گفتم دیگه تاپیک جدید ایجاد نکنم . اشکالی نداره منم اینجا پیرو سیستم خودم باشم ؟

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

می تونم دقیقا بگم با ماوس و کیبرد دو تا فن 120 /  / و کلا قطعات اصلی پاور مورد نیاز شما 520W هست ! 

اما شما 630 بخر یا همون 600 ! 

فقط یه موضوعی که به نظر خودم شخصا خیلی مهمه و تو عمر قطعات و سالم موندشون تاثیر مستقیم و جدی داره کیس هست ! 

اصلا کیس رو نباید دست کم گرفت ! حتما کیس خوب بخر که فیلتر عالی داشته باشه ! 

ویرایش شده توسط JCAT
لینک به دیدگاه

خب دوستان نظرتون درباره این سیستم چیه ؟

بودجه 5 تا 5.5

مادربرد و گرافیک حتما گیگا ... ازش خوشم میاد

Mb: giga z87x-ud5h

Cpu : i5 4670k

Vga: giga gtx-770 windforce 3x 4gb

Ram : A-DATA xpg gaming v2 2400 2×4gb

power : 850 green

Case : x7 green or x3 green

Cpu cooler : enermax ETD-T60 vd

Hdd : 1T سیگیت

نظرتون چیه ؟ مصرف به کل گیم و یه سیستم آینده نگر هست ...

لینک به دیدگاه

اگر کیس قدیمی هست که باید عوض شه ! 

یه کیس بخر که فیلتر داشته باشه گرد و خاک نره ! 

چون اگر در کیس رو باز بزاری روند نابودی قطعات خیلی جلوتر میوفته ! 

شما اگر 4670K یا 4770K بخری حتما نیاز به کولر پردازنده خواهی داشت چون گرمای زیادی دارن و اون فن خود اینتل یه اشانتیون هست نه چیز دیگه ! 

این طور که می بینم خرجای ما تمومی نداره! باشه واسه اونم یه کاری می کنم ممنون

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز و با اجازه صاحب تاپیک . من دیدم بودجه و مصرف با صاحب تاپیک یکی هست گفتم دیگه تاپیک جدید ایجاد نکنم . اشکالی نداره منم اینجا پیرو سیستم خودم باشم ؟

نه عزیز راحت باش سوالاتتو بپرس این سایت افراد متخصص خوبی داره ایشالا که کارت را بیوفته

لینک به دیدگاه

بودجه 5 تا 5.5

مين بورد خيلي فراتر از کاربريت هست ! 

اصلا نياز نيست چنين مين بوردي ! ( z87 -pro خيلي توپه خودم دارم ) ! همه جوره توپه بهتر از برند گيگا به نظر من ! 
پردازنده عاليه ! 
گرافيک 780 باشه ! 
رم هم عاليه ! 
پاور زياده ! 650 يا نهايتا 730 عاليه ! ( بازم زياده ) ! 
کيس coolermaster باشه حالا بسته به مدل ! 
cpu cooler corsair  liquid باشه حالا بسته به مدل فرق داره ولي نهايي مي کنيمش ! 
هارد هم عاليه ! 
ssd هم 100% باشه بهتره ! چون بدون ssd اصلا حس نمي کني سيستم توپ بستي ! 
ویرایش شده توسط JCAT
لینک به دیدگاه

بودجه 5 تا 5.5

مين بورد خيلي فراتر از کاربريت هست !

اصلا نياز نيست چنين مين بوردي ! ( z87 -pro خيلي توپه خودم دارم ) ! همه جوره توپه بهتر از برند گيگا به نظر من !

پردازنده عاليه !

گرافيک 780 باشه !

رم هم عاليه !

پاور زياده ! 650 يا نهايتا 730 عاليه ! ( بازم زياده ) !

کيس coolermaster باشه حالا بسته به مدل !

cpu cooler corsair liquid باشه حالا بسته به مدل فرق داره ولي نهايي مي کنيمش !

هارد هم عاليه !

ssd هم 100% باشه بهتره ! چون بدون ssd اصلا حس نمي کني سيستم توپ بستي !

ممنون از راهنماییتون . مادربرد و گرافیک 100 گیگا . چون از خدماتش راضی هستم . همجوره به نظرم شاخه .

اول میخوام ud4h رو بگیرم اما چون پیدا نمیشه دیگه ud5h رو انتخاب کردم ولی باز پیشنهادتون رو برسی میکنم .

گرافیک رو من نهایتی انتخاب کردم یعنی 780 رو نمیتونم انتخاب کنم نمیخوام بودجه سیستم از این حدی که هست بیشتر بشه .

رم رو میگن هیچ جا تو بازار پیدا نمیشه . به نظرتون جی اسکیل تریدنت ایکس 2400 خوبه ؟ گیر میاد تو بازار ؟

پاور رو چون بعدا میخوام SLI کنم 850 برداشتم که بعدا کم نیاره . یه جورایی ضامن هست دیگه .

کیس رو متاسفانه توی کولر مستر کیس جالبی پیدا نکردم . اگر شما کیس زیبا با خنک کنندگی قوی دارید بهم مدلش رو بگید با قیمتش .

کولر سی پی یو خوب هست ؟ میگن بازدهی بالایی داره و قوی هست درسته ؟

اس اس دی هم بعدا اضافه میشه .

باز نکته ای مونده شما ببخشید

لینک به دیدگاه

تقریبا فهمیدم منظورتونو اون قرض گرفتن رم گرافیک از رم حافظه خودش چیز بزرگیه من خودم لبتاب دارم روش نوشته 610mb to 2 gb این یعنی رم سیستمو استفاده می کنه و بیچاره سیستم میمونه بی رم! انصاف این گرفیک 780 چیز بکریه و من بهش ایمان پیدا کردم قبلش می خواستم 770 بخرم اما دیدم ارزش داره 500 تومن اضافه خرج کنم فقط مشکل در انتخاب برنده شما ایسوسو انتخاب کردی من هم نظرم اینه که ایسوس خوبه اما بعضی دوستان نظرات متفاوتی دارن و این منو سردرگم می کنه چون من هزینه این سیستمو به سختی جورش کردم و می خوام بهترین نتیجه رو بگیرم دو تا سوال داشتم یکی این که من کیس دارم و به نظرم هم کیس چندان ربطی به قدرت سیستم نباید داشته باشه فقط مسئله خنک موندن قطعات هس که من کیسم رو باز میذارم همیشه پس این مسئله هم فک کنم حل شدس واقعیتش دیگه پولی نمونده واسم که بخوام بدم نمی دونم حالا شما به نظرت حتما باید کیسو عوض کنم؟سوال دومم اینه که واسه سی پی یو یه فن گرون فک کنم باشه انتخاب کردین من قصد اوور کردن ندارم و به قولی می خوام این سیستم واسم تا یه مدت درازی کار کنه و به همین دلیل نمی خوام ازش زیاد کار بکشم افت فریمو نمی دونم این جور چیزا که حتی نمی دونم چی هستن!واسم مهم نیس مهم واسه من اینه که گیمارو بدون گیر کردن و کیفیت خوب اجرا کنم همین واسه همین می خوام یه فن معمولی ببندم مشکلی مه نداره؟می دونین آخه اینا هاسولن و قراره مثلا کم گرم بشن پس چرا باید خرج فن گرون کنیم

سلام

ببینید، برعکس AMD که روی کارت گرافیک هاش اصلا سختگیر نیست، شرکت انویدیا خیلی روی محصولاتی که با چیپ هاش میسازن حساس هست و تک تک محصولات رو باید خودش تست و آزمایش کنه و مجوز فروش بده. در نتیجه، زمانی که یه نوع چیپ گرافیکی رو میسازه خودش یه نمونه کارت گرافیکی میسازه که کیفیت خوبی داره و به بقیه ی شرکت ها میگه هرچی میخواید بسازید باید از کارت نمونه ای که من ساختم بهتر باشه. به این کارت گرافیک نمونه میگن رفرنس. حالا از اونجایی که خود شرکت انویدیا که سازنده ی اصلی این چیپ ها هست همه چیز رو در نظر میگیره و کارت رفرنس رو جوری میسازه که هیچگونه فشاری به هیچ قطعه ای وارد نشه و همه ی قطعات عمر و عملکر عالی داشته باشن، هر کارتی که از کارت رفرنس بهتر باشه قطعا کیفیت عالی داره و هیچ مشکلی از نظر گرما و برق و باتلناک و امثال اینها پیدا نمیکنه.

کارت گرافیک شرکت ایسوس (این کارتی که شما میخواید بخرید) در حالت فول لود و اورکلاک شده (یعنی اول اور کلاک کردن، بعد هم تا جایی که میشه بهش فشار آوردن) دمای 79 درجه سانتیگراد داره. در حالیکه دمای کارت رفرنس خود شرکت انویدیا 86 درجه هست. پس میبینید که دما به مراتب پایینتر از حد استاندارد هست.

اون کاری که شرکت inno3D داره توی محصولات سری iChill انجام میده فقط یه تکنیک تبلیغاتی هست و از نظر حرفه ای ها، حتی اورکلاکرها، اهمیت زیادی نداره. (شما با یه جستجو توی اینترنت میتونید ببینید که همون کارت گرافیک ایسوس مورد نظر شما تحت اورکلاک قرار گرفته و با فشار و دمای شدید اورکلاک باز هم خیلی خنک مونده و هیچیش نشده)... ما نمیگیم اون خنکتر نیست، هست، ولی مثل اینه که شما بخواید یه مقدار یخ درست کنید، بهتون بگن آب رو توی دمای 0 درجه بذار یخ میزنه، شما بگید نه، من میخوام دمای -50 درجه استفاده کنم... خب این که اشکالی نداره، اما خاصیتی هم نداره! تازه کارت ایسوس صدای تولیدیش به مراتب کمتر از محصول شرکت اینو3دی هست، چون یه فن کمتر داره روش...

با این وجود من تجربه ی زیادی با ایسوس دارم و این برند رو میخرم، چون بهش اعتماد کامل دارم، به دوستان هم اینجا راهنمایی کردم ایسوس بخرن، ناراضی نبودن، اما شما ضروری نیست حتما ایسوس بخرید، اگه برند معتبر دیگه ای گیرتون اومد میتونید اونو هم بررسی کنید.

در مورد کیس هیچ اشکالی نداره از کیس قبلیتون استفاده کنید، فعلا توی همون کیس قبلیتون سیستم رو ببندید، بعد از اسمبل استرس تست میذاریم روش (بعد از خرید و اسمبل ایشالا بهتون میگم چطور استرس تست یا تست پایداری بذارید روی سیستم) اگه دمای قطعات توی استرس تست دمای استانداردی بودن میتونید از همون کیس استفاده کنید و لذت ببرید. فقط دقت کنید که اگه در کیس رو باز بذارید قطعات خاک میگیرن و باید به صورت دوره ای خاک زدایی و تمیز بشن، بهتر هست که جریان هوای کیستون رو تنظیم کنید و درش رو ببندید (اگه دوست داشتید این مورد رو هم دقیقا بررسی میکنیم)

این سیستم عالیه فقط پاور یکم زیاده

سلام

ممنون از همکاریتون در تاپیک... چون گیمر هستن پاور رو طوری انتخاب کردم که بعدا بتونن به سادگی کارت گرافیک اضافه کنن و SLI کنن. الان اگه بخوان به جای 650 وات 850 وات بخرن صد هزار تومان بیشتر میدن، اما بعد اگه بخوان اونو بفروشن اینو بخرن خیلی ضرر میکنن.

البته اینو هم در نظر بگیرید که پاورهای گیرین به خاطر قطعات با کیفیت معمولی که توش هست باید برای رسیدن به عمر بهینه حداکثر 70 درصد وات اسمیش ازش برق بگیرید (توی راهنماهای خود شرکت گیرین توی سایتشون نوشته، حرف من نیست)

بودجه 5 تا 5.5

سلام

با توجه به آینده نگر بودن سیستم...

برای مادربورد مشکلتون با Z87X-D3H چیه؟ به نظر من میاد چیزی کم نداشته باشه...

برای CPU دقت کنید که 4670 معمولی با مدل K هیچ فرقی توی بازی نداره، اگه نخواید اورکلاک کنید دارید 100 هزار تومان پول دور میریزید.

گرافیک خوبه

این مدل رم اینجا سخت گیر میاد، قیمت دارید از این رم ای که انتخاب کردید؟

پاور خوبه...

کیس گیر نمیاد، یه نگاه به X6 یا X1 بندازید.

لینک به دیدگاه

ببینید من به هیچ تنظیماتی دست نزدم و فن هم هیچ صدای نامطلوبی نمیده و همون طور که گفتم بازی های گذاشته را هم این مشکل داره اگه گیم های جدید این مشکل رو داشت یه چیزی اما میگم حتی گیمهای با کیفیت بسیار پایین که من قبلا به راحتی آن هارا اجرا می کردم نیز این مشکل رو دارن!به هر حال ایشالا با ارتقای سیستم این مشکل حل میشه ممنون

درسته من روی یک سیستم دیگر که پایین تر هست و گرافیکش agp هست قبلا most wanted رو (قدیمی ) بدون هیچ لگی بازی میکردم اما از وقتی که فن رو عوض کردم(به دلیل دور یکم پایین تر و داغ کردن)بعضی قسمت ها دچار لگ میشه

انشاالله تو سیستم جدید حل بشه ;)

لینک به دیدگاه

سلام

ببینید، برعکس AMD که روی کارت گرافیک هاش اصلا سختگیر نیست، شرکت انویدیا خیلی روی محصولاتی که با چیپ هاش میسازن حساس هست و تک تک محصولات رو باید خودش تست و آزمایش کنه و مجوز فروش بده. در نتیجه، زمانی که یه نوع چیپ گرافیکی رو میسازه خودش یه نمونه کارت گرافیکی میسازه که کیفیت خوبی داره و به بقیه ی شرکت ها میگه هرچی میخواید بسازید باید از کارت نمونه ای که من ساختم بهتر باشه. به این کارت گرافیک نمونه میگن رفرنس. حالا از اونجایی که خود شرکت انویدیا که سازنده ی اصلی این چیپ ها هست همه چیز رو در نظر میگیره و کارت رفرنس رو جوری میسازه که هیچگونه فشاری به هیچ قطعه ای وارد نشه و همه ی قطعات عمر و عملکر عالی داشته باشن، هر کارتی که از کارت رفرنس بهتر باشه قطعا کیفیت عالی داره و هیچ مشکلی از نظر گرما و برق و باتلناک و امثال اینها پیدا نمیکنه.

کارت گرافیک شرکت ایسوس (این کارتی که شما میخواید بخرید) در حالت فول لود و اورکلاک شده (یعنی اول اور کلاک کردن، بعد هم تا جایی که میشه بهش فشار آوردن) دمای 79 درجه سانتیگراد داره. در حالیکه دمای کارت رفرنس خود شرکت انویدیا 86 درجه هست. پس میبینید که دما به مراتب پایینتر از حد استاندارد هست.

اون کاری که شرکت inno3D داره توی محصولات سری iChill انجام میده فقط یه تکنیک تبلیغاتی هست و از نظر حرفه ای ها، حتی اورکلاکرها، اهمیت زیادی نداره. (شما با یه جستجو توی اینترنت میتونید ببینید که همون کارت گرافیک ایسوس مورد نظر شما تحت اورکلاک قرار گرفته و با فشار و دمای شدید اورکلاک باز هم خیلی خنک مونده و هیچیش نشده)... ما نمیگیم اون خنکتر نیست، هست، ولی مثل اینه که شما بخواید یه مقدار یخ درست کنید، بهتون بگن آب رو توی دمای 0 درجه بذار یخ میزنه، شما بگید نه، من میخوام دمای -50 درجه استفاده کنم... خب این که اشکالی نداره، اما خاصیتی هم نداره! تازه کارت ایسوس صدای تولیدیش به مراتب کمتر از محصول شرکت اینو3دی هست، چون یه فن کمتر داره روش...

با این وجود من تجربه ی زیادی با ایسوس دارم و این برند رو میخرم، چون بهش اعتماد کامل دارم، به دوستان هم اینجا راهنمایی کردم ایسوس بخرن، ناراضی نبودن، اما شما ضروری نیست حتما ایسوس بخرید، اگه برند معتبر دیگه ای گیرتون اومد میتونید اونو هم بررسی کنید.

در مورد کیس هیچ اشکالی نداره از کیس قبلیتون استفاده کنید، فعلا توی همون کیس قبلیتون سیستم رو ببندید، بعد از اسمبل استرس تست میذاریم روش (بعد از خرید و اسمبل ایشالا بهتون میگم چطور استرس تست یا تست پایداری بذارید روی سیستم) اگه دمای قطعات توی استرس تست دمای استانداردی بودن میتونید از همون کیس استفاده کنید و لذت ببرید. فقط دقت کنید که اگه در کیس رو باز بذارید قطعات خاک میگیرن و باید به صورت دوره ای خاک زدایی و تمیز بشن، بهتر هست که جریان هوای کیستون رو تنظیم کنید و درش رو ببندید (اگه دوست داشتید این مورد رو هم دقیقا بررسی میکنیم)

سلام

ممنون از همکاریتون در تاپیک... چون گیمر هستن پاور رو طوری انتخاب کردم که بعدا بتونن به سادگی کارت گرافیک اضافه کنن و SLI کنن. الان اگه بخوان به جای 650 وات 850 وات بخرن صد هزار تومان بیشتر میدن، اما بعد اگه بخوان اونو بفروشن اینو بخرن خیلی ضرر میکنن.

البته اینو هم در نظر بگیرید که پاورهای گیرین به خاطر قطعات با کیفیت معمولی که توش هست باید برای رسیدن به عمر بهینه حداکثر 70 درصد وات اسمیش ازش برق بگیرید (توی راهنماهای خود شرکت گیرین توی سایتشون نوشته، حرف من نیست)

سلام

با توجه به آینده نگر بودن سیستم...

برای مادربورد مشکلتون با Z87X-D3H چیه؟ به نظر من میاد چیزی کم نداشته باشه...

برای CPU دقت کنید که 4670 معمولی با مدل K هیچ فرقی توی بازی نداره، اگه نخواید اورکلاک کنید دارید 100 هزار تومان پول دور میریزید.

گرافیک خوبه

این مدل رم اینجا سخت گیر میاد، قیمت دارید از این رم ای که انتخاب کردید؟

پاور خوبه...

کیس گیر نمیاد، یه نگاه به X6 یا X1 بندازید.

سلام دوست عزیز . بعدا قصد SLI دارم پاور هم همخونطور که گفتین بای همون 850 برداشتم. 

مادر برد z87x-d3h برای من یه ضعف داره اون هم حروجی اپتیکال صدا نداره . چون سیستم صوتی من سینما خانگی هست نیاز به خروجی اپیتیکال دارم . که این مادربرد نداشت وگرنه انتخاب اولم همین مادربرد بود .

سی پی یو هم برای مقدار کمی اوور سری k رو برداشتم .

یه 8 گیگ این رم A-DATA رو یکی توی یه سایت برای فروش گذاشته 350 تومن ولی من Dual میخوام باشه دو کاناله استفاده کنم یعنی 2تا4گیگ . اگرگیر نیاد مجبورم برام دنبال G.Skill tridentX 2400Ghz ! این قیمت چنده به نظرتون ؟

کیس ایکس 3 پیدا میشه . x1 مشکلش اینه نمیشه دوتا درایو نوری روش ست . x6 هم اصلا خوشم نیومده ازش . یه کیس میخوام که جای دوتا فن . کف هم دوتا فن بخوره بعدشم توش مشکی باشه . یکم توی کیس مشکل پسند هستم . در ضمن کیسی میخوام که در بغلش شیشه ای باشه . 

ممنون

لینک به دیدگاه

بودجه 5 تا 5.5

سلام گرافیکی که برداشتید گرونه یکم پول روش بزارید میتونید 780 بردارید 

کیس حرفه ای اگه میخواین ببندید x3 کوچک هست x9 فکر کنم مناسب باشه

لینک به دیدگاه

بودجه 5 تا 5.5

سلام گرافیکی که برداشتید گرونه یکم پول روش بزارید میتونید 780 بردارید

کیس حرفه ای اگه میخواین ببندید x3 کوچک هست x9 فکر کنم مناسب باشه

سلام ممنون . کیس رو نظرم اومد روی ZALMAN Z9 .

به نظرتون چطوره ؟ نمیخوام دیگه مول روی سیستم بذارم چون دیگه واقعا توانشو ندارم تهش همینه

لینک به دیدگاه

اون کیس هم بد نیست ول در سایت موجود نیست 

در مورد گرافیک به نظرم یا دو گیگ رو بردارید که خیلی ارزونه و سی پی یو رو i7 بردارید یا یه چیزی از سیستم کم کنید و 780 بگیرید مثلا رم 4 بزارید بعدا اضاف کنید

لینک به دیدگاه

780 در مقابل 770 چیز قانع کننده ای برام نداره . 780 گیگابایت 2300 هست . یعتی 500 گرونتر از کارت 770 4 گیگ . همونطور که میدونید توی بازی و گیمینگ سی پی یو i7 و i5 تفاوت ندارند . من کارم فقط گیمینگ رندرینگ حرفه ای هم ندارم . من الان چیزی میخوام ببندم تا چند سال بعد دیگه به هیچیش دست نزنم . فوقش بعدا یهssd اضافه کنم همین . بازم ممنون از نظرتون اما گرافیک همون 770 بمونه . الان فقط شکم رو مادربرد و رم و کیس هست . بقیه قطعات مشکلی نداره . یه کیس زیبا با خنک کنندگی بالا میخوام مثل x7 قیمتش هم تا 350 .

رم هم مدلهای انتخابی توی بازار کم پیدا هستند میترسم پیدا نکنم مثل جی اسکیل تریدنتx یا همین ای دیتا . مادربرد هم بین این گیگابایت و مادربرد های msi که مخصوص گیمینگ هست گیر کردم .

ممنون دوستان بابت راهنمایی ها

لینک به دیدگاه

اره تو گیمینگ اون دوتا سی پی یو تفاوتی ندارن

رم باس بالا هم تفاوت انچنانی نداره توی بازی و یکم پولتون هدر میره اون قسمت

کیس ایکس 7 هم به نظرم بد نیست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...