رفتن به مطلب

CES 2014 : شرکت ADATA ماژول های حافظه DDR4 را در CES نمایش داد

Recommended Posts

zanugtb032l2u8i4t1c.jpg

شرکت تایوانی ADATA Technology در حال آماده کردن خود برای عرضه حافظه های DDR4 بوده و در CES یک جفت از ماژولهای حافظه با این استاندارد را به نمایش گذاشت . حافظه های DDR4 شرکت ADATA دارای ظرفیت های 8GB و 16GB بوده و با فرکانس 2133MHz و زمان تاخیر 15CL با ولتاژ 1.2v کار می کنند .

jm9nmbdr7ip7ikpgzhvb.jpg

4lz0f8omdf5suq0eh5h8.jpg

qfc8ufefabfhbfkn8nlg.jpg

مدلهای نمایش داده شده مناسب برای سیستمهای سرور هستند (آنها مدل R-DIMMs هستند) ، اما قطعا شرکت برای مصرف کنندگان دیگر ، در اواخر سال که اینتل پردازنده های Haswell-E را با پشتیبانی از حافظه های DDR4 عرضه می کند ، مدلهای دیگری را ارائه خواهد کرد .

4tcr5z7d3ag9uuqv9rm.jpg

yyvnubd5c2muhaw1y5a.jpg

منبع : techpowerup

ترجمه : حامد قربانی

لینک به دیدگاه

خبر توپی بود . پس خرید بورد جدید یک سالی به تعویق افتاد .فقط چه خبره CL15 ؟ من دلم DDR4 1600 تایمینگ CL7 یا نهايتاً CL8 میخاد .

ویرایش شده توسط MAGNUM
لینک به دیدگاه

ممنون آقا حامد

یعنی باید سال بعد هم ارتقاع بدیم؟ :(  

لینک به دیدگاه

دوستان توجه کنند ای مشکل تایم در ازای باس پایین موقتی هست و نباید فراموش کرد موقعی که ddr3 معرفی شد وضع از این هم بدتر بود.به مرور زمان مشکل تایمینگ و باس هم حل میشه...

فعلا با ولتاژش خعلی حال کردم...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به به آماده بشیم برا DDR4 با پردازنده های جدید و دنیایی متفاوت :smug: :smug: :smug:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من بشخصه تو ولتاژ هم حرکت خفنی نمی بینم این حدود رو قبلا ddr3 ها داشتند فکر کنم، حتی مال خودم 1.25 هست...

باید دید در اینده چی می شه و گر نه اسما  پیشرفت داشته نه رسما!!!

ddr3 ها از اخرین قدرت فرکانس  ddr2 شروع شد و بنظرم حداقل باید بالای2400 یا 2666 می بود فرکانسش 2133 یکم نه خیلی پایین هست... درصورتی که cl15 هم خودش یک اقتضاح دیگه ای هست در این مقدار فرکانس از دید من... و اصلا ارزش معرفی و تولید نداره!  -_- -_-  -_-

البته گفته برای سرور هست من چون اطلاعات خاصی درباره سرورها ندارم پس ممکنه حرفهام درست نباشه!  ^_^

ویرایش شده توسط Nima Mazrouie
لینک به دیدگاه

آقایون یک سوال (؟)

کسی میدونه تا کی قراره فقط فرکانس زیاد شه ؟؟؟ ، یعنی باز هم هیچ نوآوری در صنعت رم ها به وجود نیمود ؟

یک مثال میزنم : فرض کنید تکنولوژی های سی پی یو پیشرفت نمیکرد ، و فقط فرکانسش رو زیاد میکردن مثلا الان یک سی‌پی‌یو یه 16 گیگا هرتزی داشتیم ؟ شاید بیشتر !

ولی تکنولوژی های جدید تر باعث شدن تا با همون فرکانس های ثابت (حدودا 3 گیگاهرتز) سرعت پردازش بیشتری داشته باشیم..

اما مثل اینکه توی رم قراره همینطوری فرکانس بالا بره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقایون یک سوال (؟)

کسی میدونه تا کی قراره فقط فرکانس زیاد شه ؟؟؟ ، یعنی باز هم هیچ نوآوری در صنعت رم ها به وجود نیمود ؟

یک مثال میزنم : فرض کنید تکنولوژی های سی پی یو پیشرفت نمیکرد ، و فقط فرکانسش رو زیاد میکردن مثلا الان یک سی‌پی‌یو یه 16 گیگا هرتزی داشتیم ؟ شاید بیشتر !

ولی تکنولوژی های جدید تر باعث شدن تا با همون فرکانس های ثابت (حدودا 3 گیگاهرتز) سرعت پردازش بیشتری داشته باشیم..

اما مثل اینکه توی رم قراره همینطوری فرکانس بالا بره

خب دوست عزیز رم کارش همینه و به این موضوع ربط داره البته همش فرکانس نیست و باید در کنارش cl  پایین و ولتاژ پایین و حتی حجم و دمای پایین تر انتظار داشت... البته فقط تا الان ولتاژ مثلا پایین تر داشته

سی پی یو هم اگر دقت داشته باشی قبلا یک هسته بود الان 4-8 و بیشتر هسته هست ( در واقع میشه گفت 4-8 و بیشتر برابر شده اما حجم تفییر زیادی نداشته البته داشته اما چیز مهمی نیست...) فرکانس هم تا حدودی بالا تر رفته...!

تازه ظرفیتش هم افزایش داشته پس کم لطفی نفرمایید...! :D

----------

البته دقیقتر بخوام بگم با یک مثال:

ماشین هیچوقت تبدیل به سفینه یا هواپیما نمیشه قابلیتهاش مثل سرعت کنترل سوخت و غیره بهبود پیدا میکنه!!!

لینک به دیدگاه

ويه موضوع ديگه هم در ادامه جملات دوستمون بگم اگه فركانس پايه رو حتى 2000 حساب كنيم و نيازى به XMP كردن نباشه خودش خيلى چيز خوبيه....

لینک به دیدگاه

خب دوست عزیز رم کارش همینه و به این موضوع ربط داره البته همش فرکانس نیست و باید در کنارش cl  پایین و ولتاژ پایین و حتی حجم و دمای پایین تر انتظار داشت... البته فقط تا الان ولتاژ مثلا پایین تر داشته

سی پی یو هم اگر دقت داشته باشی قبلا یک هسته بود الان 4-8 و بیشتر هسته هست ( در واقع میشه گفت 4-8 و بیشتر برابر شده اما حجم تفییر زیادی نداشته البته داشته اما چیز مهمی نیست...) فرکانس هم تا حدودی بالا تر رفته...!

تازه ظرفیتش هم افزایش داشته پس کم لطفی نفرمایید...! :D

----------

البته دقیقتر بخوام بگم با یک مثال:

ماشین هیچوقت تبدیل به سفینه یا هواپیما نمیشه قابلیتهاش مثل سرعت کنترل سوخت و غیره بهبود پیدا میکنه!!!

مرسی عزیز @};- ، اما فکر کنم سوال منو متوجه نشدی...

ببینید اگه تا الان cpu ها چند هسته ای نمیشدند و فرکانسو به سمت بی نهایت میبردند شما میگفتی خوب cpu کارش همینه ،

اما یک نوآوری جدید اومد به نام پردازش موازی و سبب تولید cpu های چند هسته ای شد

و نوآوری های دیگه ای که باعث میشه دوتا پردازنده که فرکانس یکسان و تعداد ترد های یکسان دارند اما از نظر سرعت با هم فرق داشته باشند

مثلا یه cpu هاسول با یک cpu سندی بریج جفتوشون رو روی فرکانس مساوی تنظیم کنید و ترد های مساوی ، میبینید توی سرعت پردازش فرق دارند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ويه موضوع ديگه هم در ادامه جملات دوستمون بگم اگه فركانس پايه رو حتى 2000 حساب كنيم و نيازى به XMP كردن نباشه خودش خيلى چيز خوبيه....

فکر نکنم xmp ربطی به فرکانس پایه ی رم  داشته باشه !!! و بیشتر بخاطر عدم ساپورت  و توان سی پی یو ها هست و در واقع ربطی به رم نداره مشکل از سی پی یو و چیپست می باشد ...!

اگر غیر این هست دوستانی که اطلاع دقیقی از این موضوع دارن بگن ما هم اطلاعاتمون بیشتر بشه... در واقع برای رمی که مثلا تا 3هزار در حالت اور عملرکرد داره مهم نیست چه فرکانسی پایه باشه و سی پی یو هست که تعیین می کنه کدوم پایه و کدوم اور حساب بشه...!

در واقع منظور من این هست که فرکانس پایه 2000 ی که شما می گید، پیشرفت در تکنولوژی رم حساب نمی شه پیشرفت درتکنولوژی سی پی یو یا چیپست حساب میشه!!!  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مرسی عزیز @};- ، اما فکر کنم سوال منو متوجه نشدی...

ببینید اگه تا الان cpu ها چند هسته ای نمیشدند و فرکانسو به سمت بی نهایت میبردند شما میگفتی خوب cpu کارش همینه ،

اما یک نوآوری جدید اومد به نام پردازش موازی و سبب تولید cpu های چند هسته ای شد

و نوآوری های دیگه ای که باعث میشه دوتا پردازنده که فرکانس یکسان و تعداد ترد های یکسان دارند اما از نظر سرعت با هم فرق داشته باشند

مثلا یه cpu هاسول با یک cpu سندی بریج جفتوشون رو روی فرکانس مساوی تنظیم کنید و ترد های مساوی ، میبینید توی سرعت پردازش فرق دارند

البته در نگاه اول با توجه به گفتتون می شه گفت حق با شماست مثلا سندی با ایوی تو یک فرکانس قدرت متفاوت دارند... که بر می گرده به اینکه شما دارید معیار تفاوت رو فرکانس در نظر می گیرید ولی چیزهای دیگری مثل کش و غیره دخالت دارند!!!

و اگر منظورتون تکنولوژِی و معماری ساخت هم باشه بازم شما تکنولوژی ساخت ddr3 و ddr4 رو نگاه کنید فرق داره نیومدن ddr3 رو اسمش رو یک شماره بالا ببرن بدن دست مردم... پس نو اوری داره...( حتی ایفون 4 و 5 چیز خاصی نداشتن از نظر من !!!  :D )

و فکر می کنم شما اگر یک رم ddr2  و ddr3 رو در یک فرکانس مشخص 1333 مقایسه کنید تفاوتی رو شاهد باشید... در نتیجه فکر نمی کنم مثال درستی زده باشید!!!

من می دونم شما چیزی مثل چند کاناله شدن رم ها یا همون همون ترد هایی که برای هسته های اینتل معرفی شد توقع دارید که خوب هر به چند دوره یکبارمی افته تا شاهد همچین اتفاقاتی باشیم!  @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...