رفتن به مطلب

مشکل با bfg gtx 295

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان . راستش امروز از آقای حسینی یه BFG GTX 295 گرفتم . اما چند مشکل دارم ..

اول در مورد تغذیه هست . من یه پاور GP585b هم گرفتم . یه کابل 6+2 پین وصل کردم به کارت گرافیک اما یه 6 پین دیگه هم میخواد . توی جعبش تبدیل 6 پین هست اما میخواستم بدونم که مثلآ نمیشه من الان یه برق 6+2 پین دیگه از پاور بگیرم و 6 پینش رو به کارت بزنم ؟

2- الان که از GPU-z عکس گرفتم دیدم که خیلی مشخصات پایینی نشون میده ! یعنی مشخصات کارت این هست :

http://bfgtech.com/bfgrgtx2951792be.aspx

اما GPU-z مال من اینو نشون میده :

http://img.lioncomputer.org/images/uploads/9wg17zqflfygedzqfq.jpg

خودم به این نتیجه رسیدم شاید چون 295 دو هسته ای هست حتمآ بعضی از اینها در 2 ضرب میشه ! حالا این نظریه من درسته ؟؟

خیلی ببخشید که سوالاتم زیاد شد .. با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

درود

مبارکتون باشه دوست عزیز

پاورتون برای این کارت ضعیف هست و بهتون توصیه میکنم تا داشتن پاور مناسب ازش استفاده نکنید

مشخصات کارتتون درسته و این مشخصات برای هر کدام از هسته های پردازشگر گرافیکی هست که فرکانس سایه زن و کلاک هسته و کلاک حافظه و پهنای باند و .... همگی صحیح هست

به طور مثال شات اسکرین زیر مربوط به کارت 295 کمپانی E vga

هست که همونطور که مشاهده میکنید با مشخات کارت شما تفاوت نامحسوسی داره

gpu_z.png

.

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

شما باید پاورد این باشه

POWER GREEN GP785B

باتبدیل عمر پاورت کم میشه چون باید خیلی زور بزنه

مشخصات هم جمع میشه ودرسته چون دو هستهای هست

ممکنه مادربرد PCI Express 2.0 x16اینو ساپرت نکنه که مشکل پیش میاد در سرعت

توبازی مشکلی نداریبا تنظیمات بالا

لینک به دیدگاه

سلام دوست من

اخرین نسخه داریور کارت ان وی دی رو دانلود کنید

و همچنین اخرین نسخه gpu-z رو نصب کنید

با تشکر

لینک به دیدگاه

:D

دوستان من الان این تاپیک رو دیدم و واقعا کپ کردم . چون تازه 4 ساعته که این کارت رو داریم میفروشیم فورا دوستان به مشکل بر خوردن ؟

شوخی کردم . ولی در کل ما BFG غیر اورجینال نداریم عزیز خاطرت جمع باشه و مبارکت باشه :)

ویرایش شده توسط saeed_hosseiny
لینک به دیدگاه

ولی در کل ما bfg غیر اورجینال داریم عزیز خاطرت جمع باشه و مبارکت باشه

داریم یا نداریم؟:)

لینک به دیدگاه

ولی در کل ما bfg غیر اورجینال داریم عزیز خاطرت جمع باشه و مبارکت باشه

لینک به دیدگاه

اقا شوخی کردیم من اون کلمه رو ویرایش کردم . غیر اورجینال چیه ؟ در کل دنیا مگه کسی میتونه و یا جرعتشو داره که کارت 295 غیر اورجینال بیاره . ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

سلام . مرسي دوستان واسه پاسخ هاي خوبتون .. آقاي حسيني زحمت كشيدند و 585 رو پس گرفتند و يه 885 گرفتم . فقط با وجود اين سيستم آيا پاورم توانايي مثلآ توانايي فن هاي يه كيس NZXT رو داره ؟؟

Mainboard : معلوم نيست . احتمالا يه asus با چيپ x48

VGA : BFG 295 GTX

Ram : 4 gig Dual Geil 800 & 2 Gig Dual Patriot 800

Cpu Intel Quad 9550

با تشكر فراوان

لینک به دیدگاه

سلام . مرسي دوستان واسه پاسخ هاي خوبتون .. آقاي حسيني زحمت كشيدند و 585 رو پس گرفتند و يه 885 گرفتم . فقط با وجود اين سيستم آيا پاورم توانايي مثلآ توانايي فن هاي يه كيس NZXT رو داره ؟؟

Cpu Intel Quad 9550

با تشكر فراوان

آره دوست عزیز مگه فنها چقدر مصرف دارن من خودم هم nzxt tempest دارم دو تا فن 14 داره و 4تا 12 و همین پاور 885 مشکلی نداره عزیز.

لینک به دیدگاه

Cpu Intel Quad 9550

با تشكر فراوان

درود

دوست عزیز الان دیگه مینبورد چیپ x48 زیاد جالب نیست مخصوصا از لحاظ ساپورت رم .GIGABYTE GA-EP45T-UD3R برای این پردازنده الان اتخاب خوبیه مخصوصا که DDR3 2200 ساپورت هست.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان . خیلی ممنون واسه راهنمایی های خوبتون . مخصوصآ MR PC و DOMINATO و بقیه دوستان ..

اما قسمت شد که باز هم مزاحم شما بشیم . انگار این مشکلات تمامی نداره .. مشخصات حال حاضر سیستم من به این شکل هست

Gigabyte EP45 - UD3R - (ddr2)

Geforce Nvidia GTX 295

4 GIG Dual Geil ddr2 800

Intel Q9550

Power GP885b

مشکل اینجاست وقتی وارد بازی های سنگین میشم یک دفعه کامپیوتر خاموش میشه !!! میخواستم ببینم این مشکل از چی میتونه باشه ؟

لینک به دیدگاه

معذرت می خوام .... من درست متوجه نشدم و فکر کردم شما هنوز از 585 وات استفاده می کنید ..... این پاور فعلی برای سیستمتون کافیه ...... !!!

لینک به دیدگاه

معذرت می خوام .... من درست متوجه نشدم و فکر کردم شما هنوز از 585 وات استفاده می کنید ..... این پاور فعلی برای سیستمتون کافیه ...... !!!

خدا رو شکر چون فکر کردم بازم باید پاور قوی تری بگیرم :-? ... پس با این حساب مشکل خاموش شدن از پاور نیست !

احتمالآ از مادربرد هست یا cpu ! دوستان اگه کسی میتونه کمک کنه .. با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

مهران عزیز بایوس مادربورد رو اپدیت کن و اخرین درایور کارت گرافیک رو هم دانلود کن و اون رو نصب کن .

لینک به دیدگاه

سلام ! بنظر من :

1 - ابتدا مواردی که سعید اقا گفتند رو انجام بدید ، فقط دقت کنید ورژن مادربردتون رو برای اپدیت بایوس اشتباه نکنید ! مطمئنا خودتون بهتر میدونید که مادربرد شما دارای 2 ورزن هستش که بایوس هاشون باهم فرق داره ! بعد از اپدیت بایوس اخرین درایور گرافیک رو هم نصب بفرمایید !

2 - دمای قطعات تون رو چک کنید و ببینید ایا دما نرمال یا نه ! مخصوصا پردازنده ! برای مانیتورینگ هم سعی کنید از 2 برنامه مختلف استفاده کنید تا مطمئن تر شید ! همچنین فن پردازنده رو هم یکبار چک کنید و مطمئن شید درست و کامل جا خورده !

3 - اینکه میگید خاموش میشه ! بیشتر توضیح بدید چطوری خاموش میشه ؟ صفحه ابی ( مرگ ) میاد یا ری استارت میشه یا خاموش مطلق میشه و برای روشن شدن نیاز به فشردن مجدد کلید پاور روی کیس دارید ؟

4 - ویندوزتون چیه ؟ و ایا انتی ویروس نصب کردید ؟

لطفا پاسخ سوالات رو بفرمایید تا حقیر و اساتید ، بهتر و دقیق تر بتوننیم راهنمایی کنیم !

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

با تشکر از آقای حسینی و بازنده عزیز ..

راستش من بایوس رو آپدیت کردم و آخرین ورژن درایور کارت گرافیک رو نصب کردم و آخرین سرویس پک واسه ویندوز و .... ! اما مشکل با اینا حل نشد اما همونطور که استاد بازنده گفتند وقتی فن cpu رو دیدم متوجه شدم که 2 تا سوکتش رو جا انداختم و تقریبآ هیچی خمیر سیلیکون هم نداشت . پس تمام سوکت های فن رو جا زدم و بعدش یه کمی خمیر سیلسکون و خدا رو شکر مشکل حل شد ..

پ . ن : دمای gpu میانگین حدود 60 درجه و pcb حدود 55 درجه هست . این دما مناسب هست ؟ یا باید یه فکر واسش بکنم ؟

خیلی ممنون از راهنمایی های همه ی دوستان مخصوصآ جناب بازنده

لینک به دیدگاه

دمای gpu میانگین حدود 60 درجه و pcb حدود 55 درجه هست . این دما مناسب هست ؟ یا باید یه فکر واسش بکنم ؟

دما مناسبه دوست من .... و خوشحال هستیم که مشکلتون حل شده ...:-?

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام ! خوشحالم که مشکل تون حل شد ! در مورد دما هم بنظر من دمای پردازنده تون یکمی بالاس . فقط شما اشاره کردید به خمیر سیلیکون !

1 - میخوام بدونم شما ایا خودتون جدای خمیر فابریک و موجود روی فن ، بصورت مجزا خمیر سیلیکون زدید یا نه ؟ ( چون اشاره کردید که خمیر فابریکش از بین رفته بوده ) ! اگه خمیر سیلیکون استفاده کردید از چه نوعی بوده و به چه مقدار استفاده کردید ؟

2 - کیس تون چیه ؟ چند تا فن روش نصبه و کجا ها ؟

3 - ایا پردازنده تون رو اورکلاک کردید یا نه ؟

لینک به دیدگاه

دما مناسبه دوست من .... و خوشحال هستیم که مشکلتون حل شده ...

موفق باشید.

ممنون DOMINATOR عزیز . خیالم راحت شد بابت دمای کارت

سلام ! خوشحالم که مشکل تون حل شد ! در مورد دما هم بنظر من دمای پردازنده تون یکمی بالاس . فقط شما اشاره کردید به خمیر سیلیکون !

1 - میخوام بدونم شما ایا خودتون جدای خمیر فابریک و موجود روی فن ، بصورت مجزا خمیر سیلیکون زدید یا نه ؟ ( چون اشاره کردید که خمیر فابریکش از بین رفته بوده ) ! اگه خمیر سیلیکون استفاده کردید از چه نوعی بوده و به چه مقدار استفاده کردید ؟

2 - کیس تون چیه ؟ چند تا فن روش نصبه و کجا ها ؟

3 - ایا پردازنده تون رو اورکلاک کردید یا نه ؟

سلام . ممنون . دمای میانگین CPU حداقل بین 51 الی 53 درجه هست و حد اکثر بین 55 الی 58 درجه

در مورد خمیر سیلیکون باید عرض کنم که راستش فابریکش رو از بس باز کردم و بستم که دیگه تقریبآ پاک شد واسه همین الان حدود نصب بند انگشت خمیر داره و تقریبآ میشه گفت یک لایه نازک هست . مارکش رو هم والا همش چینی نوشته . تنها کلمه ای که انگلیسی روش نوشته این هست : Stars و به شکل سرنگ تزریق هست .

کیس هم NZXT APOLLO هست که یه فن 12 سانتی پشتش داره و یه فن 12 سانتی روی در

پردازنده رو هم اور نکردم . حتی الان Multiplier هم *6 هست با Bus 333 که جمعآ میشه 2000 MHZ .. البته این رو میشه تغییر داد اما گفتم قبلش از اساتید بپرسم ..

با تشکر فراوان

لینک به دیدگاه

سلام مجدد ...

مهران عزیز خمیری که شما استفاده کردید خمیر مرغوبی نیست و اصلا این نوع خمیرها رو نمیشه گفت خمیر سیلیکون چون خمیر سیلیکون کارش رسانای حرارت ایجاد شده به هیت سینک فن cpu هست ولی این خمیرها کار زیادی انجام نمیدن و دلیل اصلی اینکه دمای پردازنده شما بالاست همین مورد هست و باید از خمیر حرارتی مرغوب استفاده کنید دمای این پردازنده با فن استوک نهایتا باید از 40 بیشتر نباشه البته در حالت بیکار که شما میگید 51 الی 53 درجه هست سعی کنید از خمیرهای حرارتی مرغوب مثل zerotherm zt-100 استفاده کنید که کاملا مشکل دما رو حل میکنه ...

لینک به دیدگاه

سلام مجدد ...

مهران عزیز خمیری که شما استفاده کردید خمیر مرغوبی نیست و اصلا این نوع خمیرها رو نمیشه گفت خمیر سیلیکون چون خمیر سیلیکون کارش رسانای حرارت ایجاد شده به هیت سینک فن cpu هست ولی این خمیرها کار زیادی انجام نمیدن و دلیل اصلی اینکه دمای پردازنده شما بالاست همین مورد هست و باید از خمیر حرارتی مرغوب استفاده کنید دمای این پردازنده با فن استوک نهایتا باید از 40 بیشتر نباشه البته در حالت بیکار که شما میگید 51 الی 53 درجه هست سعی کنید از خمیرهای حرارتی مرغوب مثل zerotherm zt-100 استفاده کنید که کاملا مشکل دما رو حل میکنه ...

مرسی dominator عزیز . حرفای خوبی زدید . راستش من نمیدونستم خمیر سیلیکون اینقدر مهمه ! . فقط یه سوال : به نظر شما تا شنبه مشکلی نیست با این دما کار کنم ؟ چون راستش خیلی از مراکز تعطیل هست تو این ایام ...

خیلی ممنون .

لینک به دیدگاه

مرسی dominator عزیز . حرفای خوبی زدید . راستش من نمیدونستم خمیر سیلیکون اینقدر مهمه ! . فقط یه سوال : به نظر شما تا شنبه مشکلی نیست با این دما کار کنم ؟ چون راستش خیلی از مراکز تعطیل هست تو این ایام ...

خیلی ممنون .

خواهش میکنم ...

مشکلی نداره ...ولی سعی کنید زیاد بهش فشار نیارید.

ویرایش شده توسط DOMINATOR
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...