رفتن به مطلب

چگونه میشه روی لپ تاپ های جدید ایسوس ویندوز نصب کرد؟

ApocalypseNow
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

الان روی لپ تاپ های جدید ایسوس در قسمت بوت گزینه ای برای انتخاب DVD وجود نداره، کسی تونسته از طریق DVD ویندوز نصب کنه ؟ لطفا راهنمایی کنین.

لپ تاپ بنده K55V هست

لینک به دیدگاه

آقا یکی جواب این بنده خدا رو بده ، ما هم دقیقا همین مشکل رو داریم ، تازه چند نفر دیگه هم موقعی که تو سایتا پیگیر این مشکل بودیم داشتن با این مشکل دست و پنجه نرم میکردن ، من به شرکت مربوطه اطلاع دادم میگه روی لپ تاپهایی که به صورت اورجینال ویندوز روی خودش داره نمیشه چیزی بوت کرد فقط میتونی ویندوز رو در صورت مشکل restore کنیم ، درسته این حرفاش یا چرت و پرت گفته؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

روش ویندوز 8 نصبه 

احتمالا پارتیشن ریکاوری دارن 

رو مای کامپیوتر کلیک راست کن و manage  رو بزن و از سربگ باز شده برو رویه disk managment 

ببینی یه درایو حدود 20 گیگ داری که روش برچسبه recovery  داشته باشه 

اگه داشته باشه نیازی به تعویض ویندوز نداری و فقط باید ویندوز رو ریکاوری کنی 

رو لب تاب دکمه assist  داره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فهمید عزیز 

تو بایوسه لب تاب دنباله  SECURITY  بگرد و secure boot contro رو disabled  کن 

بایوس رو سیو کن و دوباره وارده بایوس شو و حالا باید بتونی بایوس رو رویه dvd  تنظیم کنی 

لینک به دیدگاه

قبل از منوی بوت، یه منوی security هست، اونجا برو و اونو غیر فعال کن

بعد تغییرات رو سیو کن و ریست و دوباره وارد شو

حالا در قسمت بوت دو تا گزینه بالای صفحه هست، اونی که فعاله غیر فعال و اونی که غیر فعاله فعالش کن

دوباره تغییرات رو ذخیره کن و ریست

اینبار که وارد بایوس شدی احتمال زیاد قسمت بوت دیسک باز شده

لینک به دیدگاه

روش ویندوز 8 نصبه 

احتمالا پارتیشن ریکاوری دارن 

رو مای کامپیوتر کلیک راست کن و manage  رو بزن و از سربگ باز شده برو رویه disk managment 

ببینی یه درایو حدود 20 گیگ داری که روش برچسبه recovery  داشته باشه 

اگه داشته باشه نیازی به تعویض ویندوز نداری و فقط باید ویندوز رو ریکاوری کنی 

رو لب تاب دکمه assist  داره 

اره ، 20 گیگ پارتیشن ریکاوری داره ، بک آپ گرفته شده یا باید بگیرم ؟!! فقط دکمه f9 براش تعبیه شده که اونم فقط رستور میکنه و یه سری کارهای دیگه

لینک به دیدگاه

فهمید عزیز 

تو بایوسه لب تاب دنباله  SECURITY  بگرد و secure boot contro رو disabled  کن 

بایوس رو سیو کن و دوباره وارده بایوس شو و حالا باید بتونی بایوس رو رویه dvd  تنظیم کنی 

این کارو کردم ولی نشد دوست عزیز

لینک به دیدگاه

قبل از منوی بوت، یه منوی security هست، اونجا برو و اونو غیر فعال کن

بعد تغییرات رو سیو کن و ریست و دوباره وارد شو

حالا در قسمت بوت دو تا گزینه بالای صفحه هست، اونی که فعاله غیر فعال و اونی که غیر فعاله فعالش کن

دوباره تغییرات رو ذخیره کن و ریست

اینبار که وارد بایوس شدی احتمال زیاد قسمت بوت دیسک باز شده

دوستان مشکل حل شد ، طبق توصیه دوست عزیز ، fast boot رو غیر فعال کردم و launch csm رو فعال کردم البته قبلش security boot control رو غیر فعال کردم ، این مشکل رو تو چندتا انجمن مطرح کردم ولی هرکی یچیزی میگفت ، دمتون گرم دوستان

لینک به دیدگاه

یعنی کاری که من گفتم جواب داد :wub: 

لینک به دیدگاه

هنوز مونده موقعي كه مي خواي نصب كني رو ىرايو كه ميري يه اروري ميده به اسم ارور gpt

راح حل اين هست كه اطلاعاتت رو بريزي رو يه هارد و همون جا تمام هاردت رو فرمت کنی و دوباره پارتیشن بریزی 

لینک به دیدگاه

واقعا؟!! البته ما که فعلا قصد نصب ویندوز نداریم ، همینکه سی دی هامون بدون مشکل بوت میشه حله ، برا اونجاشم یه فکری میکنیم :D

لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...

دوستان من هم لپ تاپ ایسوز خریدم که روی آن سیستم عامل endless  نصب شده که از داخل اون نمیشه ویندوز نصب کرد و چون در لیست بوت آن گزینه دی وی دی یا فلش وجود ندارد از روش پیشنهادی جلو رفتم ولی بعد از غیر فعال کردن گزینه secure boot control  و غیر فعال کردن گزینه fast boot  متاسفانه گزینه  launch csm  را مشاهده نمیکنم حالا پکار باید کرد؟

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...
در در 1396/05/17, 00:01:21، hvazb گفته است :

دوستان من هم لپ تاپ ایسوز خریدم که روی آن سیستم عامل endless  نصب شده که از داخل اون نمیشه ویندوز نصب کرد و چون در لیست بوت آن گزینه دی وی دی یا فلش وجود ندارد از روش پیشنهادی جلو رفتم ولی بعد از غیر فعال کردن گزینه secure boot control  و غیر فعال کردن گزینه fast boot  متاسفانه گزینه  launch csm  را مشاهده نمیکنم حالا پکار باید کرد؟

بابا یکی به این جواب بده من هم همین مشکل رو دارم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...