رفتن به مطلب

راهنمایی برایه عیب یابی مادربورد UD9

atisoc0936
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوستان من با سیستم 3 مشکل دارم که نمیدونم چرا و برای چی این طور شد ؟ 

1 کارت صدا بعد از رسیدنه مادربورد دستم بعد از 2 3 ساعت کار از کار افتاد بعد از ریست کردن فهمیدم انگار disabled شده که اون طور هم نبود ( یعنی کارت صدا اصلا تو device manager نیست   (الان بایوسه سیستم رو از f6  به f4 آپدیت کردم و الان باز فعاله )

post-11230-0-41286700-1389979389_thumb.jpg

2 چند وقت پیش که هارد 1 ترا بلک گرفتم گفتم بزار به sata3  بزنم و فهمیدم که شناسایی نمیشه (بعد از چند روز بطور اتفاقی دیدم ویندوز داره واسه نصبه یه درایور زور میزنه که درایوره maravel  بود بعد هارد رو بهش زدم و با hdtune زدم رو تست که دیدم وسط کار قفل کرده 

بعد از ریست باز نبود 

پ ن 

من مادربورد خودم رو از شیراز خریدم و با پست رسید دستم 

مقع رسیدن دیدم یکی از خازن هایه کناره کادربورد 

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من با مادربورد به چند تا مشکل خوردم 

یکی صداش بود که از روز اول شروع شد 

بعد بالا نیومدنه مادربورد بعد از فعال کردنه xmp  از همون روزه اول  (مادربورد ارور c1  میده) 

با رم هام تو تایم 7.8.6.با ولتاژ 1.52 میاد بالا ولی با تایم 6.8.6 فقط با ولتاژ 1.63 میاد بالا 

بعد 2 ماه پیش که یه هارد 1ترا بلک خریدم گفتم بزار از sata3  هاش استفاده کنم دیدم شناسایی نمیکنه (نمیدونم کی از کار افتاد چون اوایل بهش وصل کرده بودم شناخته بود) 

تا حالا هیچ وقت مشکلی نداشته نه صفحه مرگ نه هیچی 

نمیدونم چه کنم 

اگه راهنمایی کنید ممنون میشم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

استوک بود و فروشنده هم قابل اعتماد 

ایشون میگن دسته ایشون هیچ مشکلی نبوده 

پس فقط میمونه این که تو راه این طور شده باشه 

حالا حرفه ای ها میتونن کاری کنن 

پ ن 

وقتی میر رسید دستم هنوز 3 4 ماهیگ گارانتی داشت ولی 

بدبختی این بود که نمایندگیه سبزوار اول میفرستادن مشهد و اگه مشهد نمیتونست درست کنه میفرستادن تهران 

مشهد هم 2 بار فرستادم به جز 1 ماه الافی هیچی نداشت 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از این عملیات هایه انتحاری هم روش انجام نشده 

مثه ضربه افتادن چیزی روش (با این که کیس رو باز هست تا حالا یه نخود بهش نخورده ) واتر و ... هم بهش بسته نشده 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من با مادربورد به چند تا مشکل خوردم 

یکی صداش بود که از روز اول شروع شد 

بعد بالا نیومدنه مادربورد بعد از فعال کردنه xmp  از همون روزه اول  (مادربورد ارور c1  میده) 

با رم هام تو تایم 7.8.6.با ولتاژ 1.52 میاد بالا ولی با تایم 6.8.6 فقط با ولتاژ 1.63 میاد بالا 

بعد 2 ماه پیش که یه هارد 1ترا بلک خریدم گفتم بزار از sata3  هاش استفاده کنم دیدم شناسایی نمیکنه (نمیدونم کی از کار افتاد چون اوایل بهش وصل کرده بودم شناخته بود) 

تا حالا هیچ وقت مشکلی نداشته نه صفحه مرگ نه هیچی 

نمیدونم چه کنم 

اگه راهنمایی کنید ممنون میشم 

درود دوست گرامی ،

از روی یه عکس نمیشه تشخیص داد اما چون خازن ظرفیت بالا هست و چون کنار یه ماسفت (یا شایدم روگولاتوره) قرار گرفته احتمال میدم  خازن صافی باشه اما این مهمه که خازن صافی قبل یا بعد از کانورتور هست که باس عدد روی اون رو بخونی تا بت بگم

اما این مشکلاتی که گفتی ،

مشکل صدا یعنی چه مشکلی ؟ اگه بخواهیم مشکل صدا رو به این خازنه ربط بدیم تن و بدن مایل فارادی تو گور میلرزه :دی  o:-)

رم ها تو حالت عادی مشکل داره ؟

اصلا این خارنه از جاش کنده شده ؟ به این زودی کنده نمیشه ها ! ممکنه یکمی از جاش کج بشه ولی لیحمش کنده نمیشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رویه خازن نوشته 

A88j

100

16v

رویه مادربورد هم زیره همون نوشته Ec:227

صدا = کارت صدا داخله بایوس فعال هست و لی داخله سیستم اصلا تو device manager  نیست  اوایل با برداشتنه باطری بایوس و کلیر سی موس کردن و زدنه یه کیبورد یا موس به usb 3.0   ها کارت صدا فعال میشد و اون روز رو کار میکرد وبعد که خاموش میکردیش و فرداش روشنش میکردی باز معلوم نبود صدا باشه 

رم ها که گفتم رو سیستمه دیگه هنوز نذاشتمشون ولی همون طور که گفتم با یه رمه کینگ استون هایپرکس 2400 که با پروفایله 2133 لود کردم  باز هم ارور C1  داد مادربورد 

سره تایمینگ هم که بالا گفتم 

خازن که انگار یه روکش داره روش به اندازه یه ناخن بالا اومده حدود 1 میل ولی خازن از زیر تکون نمیخوره و لحیم هم انگار گرفتش 

درود 

لینک به دیدگاه

دوست من اگر گارنتیش تمام شود که مشکلی نداره اگه خودت تا الان لحیم کاری کرده باشی شاید بتونی اما من توسعه میکنم بده به یه تعمیرکاری که بهش عتماد داری که همون خازن را تعویض کن به احتمال زیاد مشکلش حل میشه به امید خدا و از لحظ فهمیدن مسیر خازن که به کدام مدارها وصل شود مینونی شماریه که زیر خازن روی خود برد ذکر شود رابرداری واز روی دفترجه خود مادربرد میتونی متوجه مسیر اصلی خازن بشی ودوست من مشکل صدا راگه میگید به نظر بنده هیچ ربطی به این قسمت نداره

داداش وقتی که سیستم درحال کار هست با احتیاد انگشتت را روی همون خازن بزار بالای خازن میگم ببین ایا گرمایی حس میکنی یا نه  

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من اگر گارنتیش تمام شود که مشکلی نداره اگه خودت تا الان لحیم کاری کرده باشی شاید بتونی اما من توسعه میکنم بده به یه تعمیرکاری که بهش عتماد داری که همون خازن را تعویض کن به احتمال زیاد مشکلش حل میشه به امید خدا و از لحظ فهمیدن مسیر خازن که به کدام مدارها وصل شود مینونی شماریه که زیر خازن روی خود برد ذکر شود رابرداری واز روی دفترجه خود مادربرد میتونی متوجه مسیر اصلی خازن بشی ودوست من مشکل صدا راگه میگید به نظر بنده هیچ ربطی به این قسمت نداره

داداش وقتی که سیستم درحال کار هست با احتیاد انگشتت را روی همون خازن بزار بالای خازن میگم ببین ایا گرمایی حس میکنی یا نه  

به نظر سرده سرد هست حتی صورتم رو بهش چسبوندم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رویه خازن نوشته 

A88j

100

16v

رویه مادربورد هم زیره همون نوشته Ec:227

صدا = کارت صدا داخله بایوس فعال هست و لی داخله سیستم اصلا تو device manager  نیست  اوایل با برداشتنه باطری بایوس و کلیر سی موس کردن و زدنه یه کیبورد یا موس به usb 3.0   ها کارت صدا فعال میشد و اون روز رو کار میکرد وبعد که خاموش میکردیش و فرداش روشنش میکردی باز معلوم نبود صدا باشه 

رم ها که گفتم رو سیستمه دیگه هنوز نذاشتمشون ولی همون طور که گفتم با یه رمه کینگ استون هایپرکس 2400 که با پروفایله 2133 لود کردم  باز هم ارور C1  داد مادربورد 

سره تایمینگ هم که بالا گفتم 

خازن که انگار یه روکش داره روش به اندازه یه ناخن بالا اومده حدود 1 میل ولی خازن از زیر تکون نمیخوره و لحیم هم انگار گرفتش 

درود 

16 ولت هستش به احتمال خیلی خیلی زیاد خازن صافی هست و نبودش مشکل حادی رو ایجاد نمیکنه . بیخود به این خازن بدبخت گیر نده دنبال حل مشکل از جای دیگه باش  ^_^

راستی لزوما این مشکلات سخت افزاری نیست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

16 ولت هستش به احتمال خیلی خیلی زیاد خازن صافی هست و نبودش مشکل حادی رو ایجاد نمیکنه . بیخود به این خازن بدبخت گیر نده دنبال حل مشکل از جای دیگه باش  ^_^

راستی لزوما این مشکلات سخت افزاری نیست .

اگه میتونید راهنمایی کنید که چه چیزهایی رو تست کنم ممنون میشم 

از سایته اصلیه گیگابایت هم درخاست زدم و منتظره جوابم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه میتونید راهنمایی کنید که چه چیزهایی رو تست کنم ممنون میشم 

از سایته اصلیه گیگابایت هم درخاست زدم و منتظره جوابم 

راستش بنده دقیق نمیدونم مشکلتون چی هست ، شما یه تاپیک واسه مشکلتون بزنید کامل و شمرده توضیح بدید مشکلاتتون رو دوستان راهنمایتون میکنند . 

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پست 1 ادیت شد دوستان منتظره نظرات هستم  @};-

با تشکر 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

-_-  -_-  -_-  -_-  -_-  -_-  -_-  -_-  :mellow:  :excl:  :daydreaming:  :daydreaming:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:daydreaming:  :daydreaming:  :-h  :-h

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این جواب گیگابایت 

Dear Mahdi-Mashghi, 

Thank you for supporting GIGABYTE products. About the sound issue, please follow the steps below:

(1) Please load BIOS default setting and please also do not try to overclock your system at this moment. 

(2) Please enter "BIOS", "Integrated Peripheral", and set "Azalia Codec" as "Enabled".

(3) Please kindly update your Service Package to the latest.

(4) Please remove previous Audio driver then reboot motherboard and install Audio driver from our website again. Click here

(5) If possible, please use other speaker and other cable to connect with motherboard and try again. 

About the Marvell SATA port, please make sure you have install driver for your system. please clickHERE to download. We suggest you change cable for HDD or connect into another port to verify if there is a port or cable faulty. You may test with another HDD to see if it could help.

About the XMP setting, basically the overclock result will depend on your peripheral devices, and the hardware overall performance. It might be the system/hardwares cannot accept your overclock settings, and we will not guarantee any result caused by system overclocking. We suggest you load BIOS default setting and try later.

However, if the problem remains after testing, then it is possible something wrong with your hardware. The system needs further examination to determine the problem. Meanwhile, because we can hardly define the root cause without looking at the platform, we suggest you to contact your supplier (where you bought the product) and see if they could help you do the further examination. 

Notice: The warranty terms are dependent on your sale of contract and are what ever your supplier sold you. Please kindly contact your supplier and they shall follow a standard RMA procedure and send the board to the local distributor for RMA service for you. 

Best Regards,

GIGABYTE

سه بند پایین رو اگه میشه بیشتر توضیح بدین با مترجم خوب معنی نمیشه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام .

آقا مهدی ، خازنها به این راحتی ها کنده نمیشن !!!!  همانطور که محمد عزیز گفتند ، این خازن برای فیلترینگ هست ! در بوردی که اول توسط پاور به DC تبدیل میشه و سپس از فاز های اصبی (که کلی فیلترینگ دارند)جریان عبور کرده و به بخش های مختلف ولتاژ تقسیم میشه ، نبودن خازن ، نهایتش میتونه یک هزارم پالس ، نویز در سیستم ایجاد میکنه که احتمال مرتبط بودنش به مشکلاتی که دارید 1به 1000 هست .

==============================================================================================================================================

در مورد کارت صدا فقط میتونم بگم که اگر مادربوردشما Dual bios هست ، روی بایوس دوم ست کنید و ببینید باز هم چنین مشکلی هست ؟ اگر مشکل پا برجا بود ، چیپ صدای مادربوردتون را حرارت بدید به احتمال 99% حل میشه

==============================================================================================================================================

در مورد Xmp هم باید خاطر نشان کنم ، یکسری از پردازنده ها ؛ IMC یا همان مموری کنترلر ضعیفتری دارند که با توجه به 1366 بودن ، ایراد به شمار نمیره  ، شما این روش را تست کرده و نتیجه را اعلام کنید.

فرکانس حافظه بصورت دستی 1600

تایمینگ هم بصورت دستی 6.8.6.20

ولتاژ، میدونیم که مموری کنترل پردازنده ها در حالت عادی با ولتاژ 1.65 بصورت اور ، و گاها 2133 هم با همین ولتاژ تست پاس میکنند . پس ولتاژ مموری کمتر از 1.65 نذارید

===============================================================================================================================================

کارهایی که گفتم انجام بدید و نتیجه را همینجا بفرمایید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون میکائیل جان 

مادربورد با فعال کردنه پروفایل xmp  دیگه لود نمیشه و اروره C1  میده (رم ها رو تست زدم با تایمه 7.8.6 میتونی با ولتاژ 1.488 بالا بیاریش و راحت کار میکنه ولی تو تایمه 6.8.6 پایین تر از ولتاژ 1.58 دیگه باز هم مادربورد اروره c1  میده 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون میکائیل جان 

مادربورد با فعال کردنه پروفایل xmp  دیگه لود نمیشه و اروره C1  میده (رم ها رو تست زدم با تایمه 7.8.6 میتونی با ولتاژ 1.488 بالا بیاریش و راحت کار میکنه ولی تو تایمه 6.8.6 پایین تر از ولتاژ 1.58 دیگه باز هم مادربورد اروره c1  میده 

عزیزم ، شما چیزی به نام XMP را غیرفعال کنید !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پروفایل غیر فعال هست 

رو پروفایل که اصلا بوت نمیشه و همون طور که گفتم ارور c1  میده 

فرکانس و ولتاژ رو دستی ست میکنم ضریب رم رویه 12 که بشه 1600 تایم رو هم 7 8 6 24 34 1 تی میزارم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مهدی جان بیا یاهو بهت توضیح بدم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مهدی جان بیا یاهو بهت توضیح بدم .

ا ا ا نامردی >>> !!!! نامردی نداریم میکائیل ها !!!

بگو ما هم یاد بگیریم :smug: :smug: :smug: :smug:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ا ا ا نامردی >>> !!!! نامردی نداریم میکائیل ها !!!

بگو ما هم یاد بگیریم :smug: :smug: :smug: :smug:

شما هم بیا یاهو خخخخخ  :D

خخخخ= خدا خیرت بده خیلی خندیدیم

ویرایش شده توسط میکائیل
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما هم بیا یاهو خخخخخ  :D

خخخخ= خدا خیرت بده خیلی خندیدیم

=)) =)) =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این جواب گیگابایت 

Dear Mahdi-Mashghi, 

Thank you for supporting GIGABYTE products. About the sound issue, please follow the steps below:

(1) Please load BIOS default setting and please also do not try to overclock your system at this moment. 

(2) Please enter "BIOS", "Integrated Peripheral", and set "Azalia Codec" as "Enabled".

(3) Please kindly update your Service Package to the latest.

(4) Please remove previous Audio driver then reboot motherboard and install Audio driver from our website again. Click here

(5) If possible, please use other speaker and other cable to connect with motherboard and try again. 

About the Marvell SATA port, please make sure you have install driver for your system. please clickHERE to download. We suggest you change cable for HDD or connect into another port to verify if there is a port or cable faulty. You may test with another HDD to see if it could help.

About the XMP setting, basically the overclock result will depend on your peripheral devices, and the hardware overall performance. It might be the system/hardwares cannot accept your overclock settings, and we will not guarantee any result caused by system overclocking. We suggest you load BIOS default setting and try later.

However, if the problem remains after testing, then it is possible something wrong with your hardware. The system needs further examination to determine the problem. Meanwhile, because we can hardly define the root cause without looking at the platform, we suggest you to contact your supplier (where you bought the product) and see if they could help you do the further examination. 

Notice: The warranty terms are dependent on your sale of contract and are what ever your supplier sold you. Please kindly contact your supplier and they shall follow a standard RMA procedure and send the board to the local distributor for RMA service for you. 

Best Regards,

GIGABYTE

سه بند پایین رو اگه میشه بیشتر توضیح بدین با مترجم خوب معنی نمیشه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...