رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم تا 6.5 میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من میخوام یه سیستم برای گیمینگ بخرم . خودم اینا رو مد نظر دارم :

Main Board : ASUS MAXIMUS VI HERO

CPU : Intel Core i7 - 3.5GHz - 4770k

VGA : GIGABYTE GTX 780 OC WF 3X 3GB GDDR5

RAM : CORSAIR - 16GB - 1600-(2x8GB)

PSU : Corsair HX750 80Plus Gold

Case : Green X6 Challenger

HDD : Seagate - SATA 3 - 500 GB

CPU Cooler : Corsair H60 Liquid

Extra Fans : 2 X ThermalRight TY-143 140mm Case Fan

1. کامپیوتر حتی امکان داره 2 روز خاموش نشه .

2. خرید فن اضافی لازمه ؟

3. نظرتون درباره ی MSI Z87 MPOWER یا MSI Z87-G45 Gaming یا Gigabyte GA-Z87X-OC یا GIGABYTE Z87X-UD5H یاASUS Maximus VI Formula به جای اون مین چیه ؟

4. به نظرتون از پول چیزای دیگه کم کنم بزارم رو گرافیک و یه GTX 780 Ti بگیرم ؟

ممنون

ویرایش شده توسط rastin
لینک به دیدگاه

• ارسال 99
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

سیستم خوبیه . ولی چند تا مورد داره :

اول اینکه 16 گیگ رم برای سیستم گیم زیاده . میتونی هزینه 8 گیگ اضافه رو جای دیگه انجام بدی .

دوم اینکه سیستم با این قطعات حتما یک SSD هم میخواد . اون رم اضافه رو میتونی تبدیل به SSD کنی .

سوم اینکه پاور رو میتونی از برند گرین بگیری که ارزونتر در بیاد . کیفیتشون آنچنان تفاوتی نداره که حدود 100 تومان اختلاف قیمت دارن .

چهارم اینکه به نظر من کیس رو X7 بردار . البته X6 هم خوبه ، ولی X7 فضای خیلی بهتری داره ، امکانات بیشتری هم داره. کیفیت بالاتر هم داره .

پنجم اینکه فن اضافه برای کیس بذار . ولی سعی کن درست بذاری و جهت ورود و خروج هوا رو در نظر بگیر .

ششم اینکه اگر میتونی کارت گرافیک رو 780ti بگیر . تفاوت قیمتشون کم نیست . ولی تفاوت کاراییشون هم تقریبا همونقدره . البته مدل رفرنسش رو نگیری بهتره . مدل غیر رفرنسش نمیدونم اومده تو بازار ما یا نه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واقعا جای اس اس دی خالیه به شدت

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام

دیگه هر چی راهنمایی لازم بود رو استاد حامد عزیز گفتن 

فقط گرافیک اگه 780 میخوای بگیری به نظر من asus dcII  oc بگیری بهتره چون 400-300 تومان فکر کنم از گیگا ارزونتره 

اگه اور حرفه ای میخوای بکنی h60 گزینه خوبی نیست

پاور رو هم 850 oc گزین بگیر

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من برای واترکولینگ h100i هست!

به جای گرافیک 780 یا 780ti میتونید دوتا گرافیک 770gtx  giga windforce oc   رو sli کنید که هم کولر غیررفرنس هستن و هم اورکلاک شده کارخونه هستن و هم قیمت بسیارعالی دارن(حدود1200) فکرمیکنم عالی باشه

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من برای واترکولینگ h100i هست!

به جای گرافیک 780 یا 780ti میتونید دوتا گرافیک 770gtx  giga windforce oc   رو sli کنید که هم کولر غیررفرنس هستن و هم اورکلاک شده کارخونه هستن و هم قیمت بسیارعالی دارن(حدود1200) فکرمیکنم عالی باشه

دقیقا با حمید جان موافقم

این کولری که انتخاب کردین جواب گوی این CPU نیست به هیچ وجه!

رم رو هم تا میتونی کورسایر نگیر! مخصوصا این وینجینس هارو!

کینگستون هایپر ایکس و جی اسکیل بگیر!

گرافیک هم همون 780 خوبه و یا میتونی 770 بگیری! یه دونش هم کفایت میکنه!

SSD حتما بگیر!

مادربورد هم کافیه، مگر اینکه بخوای 4Way یا 3Way کنی که فکر نکنم!

بقیه موارد هم حامد جان عرض کردن!

لینک به دیدگاه

به نظر من شما هارد رو هم به 1ترا ارتقا بدید بهتر هست چون نسبتا تفاوت کمی در قیمت با 1ترا دارن

رم و خنک کننده رو هم دوستان گفتند

اما به نظر من یک 780ti بگیرید بهتر هست چون اگر به خواهید SLI کنید به خنک کردن و از اونجایی که کامپیوترتون 24ساعت ممکن هست روشن باشه هزینه انرژی مصرفی یا همون برق رو هم حساب کنید

با توجه به این که در اینده نه چندان دور قیمت حامل ها یکم تکون بخوره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام من میخوام یه سیستم برای گیمینگ بخرم . خودم اینا رو مد نظر دارم :

Main Board : ASUS MAXIMUS VI HERO

VGA : GIGABYTE GTX 780 OC WF 3X 3GB GDDR5

RAM : CORSAIR - 16GB - 1600-(2x8GB)

PSU : Corsair HX750 80Plus Gold

Case : Green X6 Challenger

HDD : Seagate - SATA 3 - 500 GB

CPU Cooler : Corsair H60 Liquid

Extra Fans : 2 X ThermalRight TY-143 140mm Case Fan

1. کامپیوتر حتی امکان داره 2 روز خاموش نشه .

2. خرید فن اضافی لازمه ؟

3. نظرتون درباره ی MSI Z87 MPOWER یا MSI Z87-G45 Gaming یا Gigabyte GA-Z87X-OC یا GIGABYTE Z87X-UD5H یاASUS Maximus VI Formula به جای اون مین چیه ؟

4. به نظرتون از پول چیزای دیگه کم کنم بزارم رو گرافیک و یه GTX 780 Ti بگیرم ؟

ممنون

مین و پردازنده خوبه.

گرافیک رو حتما اسوس بگیرید هم ارزونتره هم مدار تغذیه بهتری داره.

رم رو 2400 هایپر بیست 4*2 بگیرید با قیمت زیر 400 تومان.

حداقل یک SSD 64 GB تهیه کنید.

پاور رو 750OC گرین بگیرید.

هارد رو هم حتما 1 ترابایت بگیرید.تفاوت قیمتی با 500 حدود 40-50 تومان هست.

کولر رو دیپ کول Neptwin بگیرید با قیمت 160 تومان که تقریبا یکی از بهترین ایر کولرهاست و از اون H60 مطمئنا بهتره...

حواستون باشه TX143 برای فن کیس خیلی نویز ایجاد می کنه...

780ti غیر ریفرنس نیومده و حدود قیمتش رو دوستان 2900 گرفتند برای غیرریفرنس و با توجه به تفاوت قیمت 800 هزار تومانی بنده همون 780 رو پیشنهاد میدم...

لینک به دیدگاه

این پیشنهاد برای شما در صورتی که اور کلاک نمیکنید »

ASUS H87-Pro LGA1150 H87 MB --------------------------------435

Intel Core™ i7-4770 Haswell Processor -------------------------919

ASUS GTX 780 Ti 3GB GDDR5 -----------------------------------2795

2x Kingston HyperX Blu 1600MHz 4GB DDR3-----------------258

Corsair Force GS 128GB SATA3 SSD---------------------------459

Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD----------186

Power Green GP850B-OC-------------------------------------------469

Cooler Master CM-Storm Sniper Gaming Case----------------565

جمع کل : 6086 تومان .

اگه سیستم رو برای گیم میخواهید و عملیات رندر ندارید، این سیستم به دلیل کارت گرافیک قدرتمندتر و SSD کارایی بیشتری برای شما نسبت به سیستم انتخابی خودتون داره . 

هرچند که میتونید با یک میلیون هزینه اضافه میتونید مین z87 مناسب با یه کولر خوب تهیه کنید .

لینک به دیدگاه

یکم مشخصات رو تغییر دادم . اینا چطورن ؟ :

MB : ASUS MAXIMUS VI HERO

VGA : EVGA GTX780Ti Classified (یا از مسعود پرشین تولز و یا وارداتی )

RAM :Kingston HyperX Black 8 Gb 1600 DDR3

PSU : Green GP850B-OC

Chassis : Green X9 Predator

HDD : Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64Mb Buff

SSD : Kingston SSDnow V300 60 Gb SATA 3

CPU Cooler : Deepcool Ice Blade Pro V2.0

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یکم مشخصات رو تغییر دادم . اینا چطورن ؟ :

MB : ASUS MAXIMUS VI HERO

VGA : EVGA GTX780Ti Classified (یا از مسعود پرشین تولز و یا وارداتی )

RAM :Kingston HyperX Black 8 Gb 1600 DDR3

PSU : Green GP850B-OC

Chassis : Green X9 Predator

HDD : Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64Mb Buff

SSD : Kingston SSDnow V300 60 Gb SATA 3

CPU Cooler : Deepcool Ice Blade Pro V2.0

دوست عزیز همینارو اوکی کنید چون هیچ کم و کسری نداره و سیستم عالی میشه / دوستان عزیز هم در حد ماکزیموم کمکتون کردن

فقط اگر در توان دارید حجم اس اس دیتونو دوبرابر کنید ( 128 ) که در اینده لنگتون نذاره و دچار محدودیت نشین در نصب نرم افزار و بازی و

به عنوان نظر شخصی سعی کنید در انتخاب پاور دقت بیتشری داشته باشید چون همه افت و خیز سیستم به پاور مرتبط میشه / خیلی مهمه

موفق باشین

لینک به دیدگاه

خوبه . خیلی بهتر از قبلیه به نظر من . البته هنوز میه یه تغییرات کوچکی داد . کیس رو اگر X7 برداری حدود 115 تومان ارزونتر در میاد . این پول رو میتونی بذاری روی پول SSD,و مدل 128 گیگی همین رو بگیری . البته این مدل در حد متوسطه . ولی در کل مدل بدی نیست . کولر پردازنده رو میتونی با 20 تومان هزینه بیشتر Thermalright HR-02 Macho بگیری که خیلی عملکرد بهتری داره .

لینک به دیدگاه

به نظر منکه بیا با یه تیر 2نشون بزن...تا 4.5 بده بابت PC باقیشم یه PS4 بخر که بازیهای اختصاصی اونم داشته باشی دلت میاد Metal Gear Solid 5 بازی نکنی؟یا God Of War? :D  الان سیستمه منو ببین با ارزون شدنه قطعات فکر کنم الان با همون 4تومن بتونی ببندیش.

لینک به دیدگاه

حیف این مقدار پول بدی سوکت 1150 جمع کنی با ایمبلغ میتونی یک سیستم سوکت 2011 جمع کنی و گرافیک رو یکم پایینتر انتخاب کنی

با اومدن نسل جدید گرافیکهای انویدیا افت شدید قیمت دارند گرافیکهای رده 780 یا 680

لینک به دیدگاه

حیف این مقدار پول بدی سوکت 1150 جمع کنی با ایمبلغ میتونی یک سیستم سوکت 2011 جمع کنی و گرافیک رو یکم پایینتر انتخاب کنی

با اومدن نسل جدید گرافیکهای انویدیا افت شدید قیمت دارند گرافیکهای رده 780 یا 680

درود

به نظر شما خرید سوکت 2011 برای گیم معقوله؟؟!! ;)

لینک به دیدگاه

بله براز بودجه 6.5 میلیون عاقلانه تر از خرید سوکت 1150 هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک عدد بیگ بنگ موجوده اکبند با گارانتی اگر بخاین دارم مفت میدم 

با تشکر 

لینک به دیدگاه

اقا میلاد؟ !

2011؟گیم؟

راستش یکم با نظر شما مخالف

این حرفتون مثل این هست برای کشتن یک پشه از بمب اتم استفاده کنید :D

برای گیم بیشتر به قدرت پرداش گرافیکی نیازه تا به قدرت پردازنده های حرفه ای که معمولا کسانی که به دنبال رندر هستند به دنبالش هستند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا میلاد؟ !

2011؟گیم؟

راستش یکم با نظر شما مخالف

این حرفتون مثل این هست برای کشتن یک پشه از بمب اتم استفاده کنید :D

برای گیم بیشتر به قدرت پرداش گرافیکی نیازه تا به قدرت پردازنده های حرفه ای که معمولا کسانی که به دنبال رندر هستند به دنبالش هستند

دوست عزیز خب ایشون میتونند با 4820k که قدرتمند تر از 4770هست اما قیمتی مشابه هم یک سی پی یو مخصوص رندر و برای کارای سنگین داشته باشن هم مناسب با گیم و پهنای باند 2011 رو عشقه شما با کواد رم در2011 میتونین در نرم افزار aida64 رم 2133 حداقل 60k بگیرین اما در سوکت 1150 دوال 30k میگیرین 

لینک به دیدگاه

:blink::blink::blink::blink:

داداش شما یک نفر به من نیشان بده که با بودجه تا 7 میلیون برای "گیم" از سوکت 2011 استفاده کرده باشه!:lol:

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

توی همین فروم میتونید عکسهای سیستم های اسمبل شده پایه 2011 رو ببینید

پهنای باند سی پی یو برپایه 2011 رو با 1150 مقایسه کنید

ظرفیت رمها رو در دو سوکت

قابلیت 4 بانده بودن حافظه در 2011 و.....

اگر هم حساب صرفه و این چیزها باشه برای بازی کنسول سری 4 بهتر و منطقی تر است تا سوکت 1150 با قیمت 6.5 میلیون

*********************************************************************************************************************

اینتل امسال سوکت 2013 همراه چیپ x99 با قابلیت پشتیبانی از DDR4 رو میده بیرون

همچنین چیپ سری 9 برای 1150 که خبری از حمایت DDR4 در این چیپ ندیدم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توی همین فروم میتونید عکسهای سیستم های اسمبل شده پایه 2011 رو ببینید

پهنای باند سی پی یو برپایه 2011 رو با 1150 مقایسه کنید

ظرفیت رمها رو در دو سوکت

قابلیت 4 بانده بودن حافظه در 2011 و.....

اگر هم حساب صرفه و این چیزها باشه برای بازی کنسول سری 4 بهتر و منطقی تر است تا سوکت 1150 با قیمت 6.5 میلیون

*********************************************************************************************************************

اینتل امسال سوکت 2013 همراه چیپ x99 با قابلیت پشتیبانی از DDR4 رو میده بیرون

همچنین چیپ سری 9 برای 1150 که خبری از حمایت DDR4 در این چیپ ندیدم

کاملا صحبتهای میلاد جان تایید میشه واقعا پهنای باند 2011 خیلی بیشتر از 1150 هست من دیگه دیدم در 1150 دوال رم 2133 رید 31k حدودا و رایت اگر خیلی خوب تنظیم بشه 35k میشه اما در 2011 دو برابر میشه قابلیت کواد خیلی خوبه در 2011 ووو هزاران ویژگی دیگه در 2011 که 1150 نداره 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز خب ایشون میتونند با 4820k که قدرتمند تر از 4770هست اما قیمتی مشابه هم یک سی پی یو مخصوص رندر و برای کارای سنگین داشته باشن هم مناسب با گیم و پهنای باند 2011 رو عشقه شما با کواد رم در2011 میتونین در نرم افزار aida64 رم 2133 حداقل 60k بگیرین اما در سوکت 1150 دوال 30k میگیرین 

درست قدرتمند تر هست و البته پرمصرف تر و البته مربوط به نسل قبل که پردازنده های جدید اینتل هم بیان مطمئنن این قیمت ها هم شکسته میشه در 2011

اما خب 4770 نسل جدید تر هست و هم کم مصرف تر و بعدشم قیمت مادربرد های 2011 هم رو نگاه کنید

با 850 تومن نسبتا مادربرد جدید و سطح بالا در این سوکت پیدا میکنید اما با همین هزینه نمیتونید مادربرد با این کیفیت در سوکت 2011 پیدا کنید البته این باز نظر من هست

گرچه در قسمت فروشش هم 2011 عموما هرکسی نمی خره اما 1150 معمولا فروشش راحت تر هست

گرچه حرفتون رو قبول دارم که 2011 اگر جمع کنند از نظر قدرت بهتر هست اما خب وقتی استفاده ای از این قدرت نمی کنند چرا؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درست قدرتمند تر هست و البته پرمصرف تر و البته مربوط به نسل قبل که پردازنده های جدید اینتل هم بیان مطمئنن این قیمت ها هم شکسته میشه در 2011

اما خب 4770 نسل جدید تر هست و هم کم مصرف تر و بعدشم قیمت مادربرد های 2011 هم رو نگاه کنید

با 850 تومن نسبتا مادربرد جدید و سطح بالا در این سوکت پیدا میکنید اما با همین هزینه نمیتونید مادربرد با این کیفیت در سوکت 2011 پیدا کنید البته این باز نظر من هست

گرچه در قسمت فروشش هم 2011 عموما هرکسی نمی خره اما 1150 معمولا فروشش راحت تر هست

گرچه حرفتون رو قبول دارم که 2011 اگر جمع کنند از نظر قدرت بهتر هست اما خب وقتی استفاده ای از این قدرت نمی کنند چرا؟

درود جناب 

حرف شما صحیحه ولی دیگه اون که میگین قدیمی و نسل قبلی که سی پی یو های 3820 , 2930 , 3960 رو با مین های قدیم شامل میشه دیگه مادربرد ایسوس ادیشن ایسوس و پردازنده های 4820, 4930, 4960 رو دیگه نمیشه گفت قدیم میشه جدید 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز خب ایشون میتونند با 4820k که قدرتمند تر از 4770هست اما قیمتی مشابه

دوست عزیز از این حرف مطمئنید؟ میشه چند تا بنچمارک بذارین؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...