رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید سیستم تا 6.5 میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

من نظرم روی 780ti هست چرا که 290 تا حدودی در رده 7990 هست که عموما برای گیم استفاده نمیشه و برای کار های گرافیکی حرفه ایی استفاده میشه

تقریبا با هم برابر هستند گیگا تو این مدل میشه گفتن سنگ تموم گذاشته از اون طرف هم کم کاربری داخل همین فروم ندیدم هیرو داشته باشه ناراضی باشه

شما چه حجمی مد نظرتون هست برای SSD ؟اگر حجم بالا حساب کردید یک 64 هم براتون کفایت میکنه

من 128 گیگ حساب کردم . 

لینک به دیدگاه

• ارسال 99
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

موضوع اینه که من این سیستم رو تا 4 یا 5 سال آپگرید نخواهم کرد بنابراین میخوام شاخ ترین چیز رو با این بودجه بگیرم .

میدونم بودجتون خوبه / ولی ادم نباید بگه منبودجه رو دارم باید یکم فکر کنه من به شما دو تا 780 پیشنهاد میکنم یکی از دوستان دو تا 780 تو بازی بتلفیلد 4 فریم 130 الی 140 فریم مگیره تو بازی کرایسیس3 که یکی از گرافیکی ترین بازی هاست 120 فریم میده 

لینک به دیدگاه

من 128 گیگ حساب کردم . 

خب شما چون هارد دیسک دارید 64 کفایت میکنه و می تونید از اول از سرعت بوت بالا با SSD لذت ببرید حالا بعدا می تونید به 128 یا 256 ارتقا بدید

به نظر من این کار رو انجام بدید بهتر هست

لینک به دیدگاه

میدونم بودجتون خوبه / ولی ادم نباید بگه منبودجه رو دارم باید یکم فکر کنه من به شما دو تا 780 پیشنهاد میکنم یکی از دوستان دو تا 780 تو بازی بتلفیلد 4 فریم 130 الی 140 فریم مگیره تو بازی کرایسیس3 که یکی از گرافیکی ترین بازی هاست 120 فریم میده 

برای ان کار باید یه یک میلیونی اضافه کنم . که 100% محاله  :D

لینک به دیدگاه

780ti بین 10 تا 20 درصد تو بازیهای مختلف از 780 قویتره . تو بازیهایی که از SLI پشتیبانی میکنن دو تا 780 در حدود 15 تا 25 درصد از 780Ti قویتر هستن . ولی تو بازیهایی که از SLI پشتبانی نمیکنن ، ti بهتره . پس به نظر من یک 780Ti بهتر از 2 تا 780 هست .

گیگا و ایسوس هر دو خوب هستن . اما طبق بنچمارکها و نوشته های سایتهای دیگه ، ایسوس تو کارتهای سری 7 خودش مثل قبل نبوده و کمی ضعیف نشون داده . شاید هم چون شرکتهای دیگه پیشرفت کردن ایسوس ضعیفتر به نظر میرسه . در هر صورت به نظر من گیگا به صرفه تره  اگر قویتر نباشه از ایسوس ، ضعیفتر هم نیست . ولی 150 تومان ارزونتره . پس خریدش منطقی تره . البته اگر MSI لایتینگ بود به نظر من از هر دوی اینها کاملا سرتر می شد .

لینک به دیدگاه

چرا همه اینقد رو nvidia  انگشت میزارن ؟ من تو تمام بنچمارک هایی که دیدم R9 290X بهتر از GTX 780Ti امتیاز کسب کرده بود و تنها مشکلی هم که داشت دما بود که با این کولینگ ایسوس حل شد . تازه 600 هزار تومن ارزون تر هم هست .

یه سوال دیگه . به نظر شما میرزه به جای اینتل ای ام دی بخرم و یه کارت گرافیک دیگه اضافه کنم ؟

ویرایش شده توسط rastin
لینک به دیدگاه

چرا همه اینقد رو nvidia  انگشت میزارن ؟ من تو تمام بنچمارک هایی که دیدم R9 290X بهتر از GTX 780Ti امتیاز کسب کرده بود و تنها مشکلی هم که داشت دما بود که با این کولینگ ایسوس حل شد . تازه 600 هزار تومن ارزون تر هم هست .

یه سوال دیگه . به نظر شما میرزه به جای اینتل ای ام دی بخرم و یه کارت گرافیک دیگه اضافه کنم ؟

من با وجود اینکه قیمت R9 290X رو معقول تر میدونم ولی برعکس حرف شما میگم توی اکثر بنچمارک های مختلف 780ti قوی تر عمل کرده :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چون قوی تره! کارت های غیر رفرنس 780ti در حال حاضر قوی ترین کارت های تک هسته ای موجود هستند.حتی ریویوهای سایتی مثل تک پاورآپ هم که موقع لیک شدن 290x دست و پاشو گم کرده بود و کلاً نظر لطف به AMD داره هم گواه این مطلبه! ریویوهای guru3d که از اونور بوم افتاده که دیگه واویلاست ;)

بتلفید 4 که AMD اون همه روش مانور میداد:

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_780_Ti_Gaming/9.html

یا حتی مترو LL که با گرافیک های amd بهتر فریم میداد:

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_780_Ti_Gaming/18.html

ممکنه در برخی عناوین 290x از 780ti رفرنس بهتر عمل کنه ولی از نمونه های غیررفرنس780ti که دوستان هم دارن همون مدل هارو به شما پیشنهاد میکنن خیر!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به جای gtx 780 دوتا gtx760 رو sliکنی خیلی بهتره که؟

دورود 

شاید دو تا 760 الان خوب باشه اما در مدتها که دو تا 760 در برابر بازی ها کم بیاره بخوان سه کارت کنن میدونین چقد مشکلات بوجود میاد؟ 

گرما 

مکان

تعویض پاور 

ووو

اما اگر الا ایشون یک دونه 780 بگیرن در اینده میتونن به راحتی یکی دیگه هم اضافه کنن و دیگه هیچ مشکلی ندارن 

دیگه بازی های امروزی خیلی کم هستن که sli رو ساپورت نکنن اکثرا ساپورت میکنن 

لینک به دیدگاه

چون قوی تره! کارت های غیر رفرنس 780ti در حال حاضر قوی ترین کارت های تک هسته ای موجود هستند.حتی ریویوهای سایتی مثل تک پاورآپ هم که موقع لیک شدن 290x دست و پاشو گم کرده بود و کلاً نظر لطف به AMD داره هم گواه این مطلبه! ریویوهای guru3d که از اونور بوم افتاده که دیگه واویلاست ;)

بتلفید 4 که AMD اون همه روش مانور میداد:

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_780_Ti_Gaming/9.html

یا حتی مترو LL که با گرافیک های amd بهتر فریم میداد:

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_780_Ti_Gaming/18.html

ممکنه در برخی عناوین 290x از 780ti رفرنس بهتر عمل کنه ولی از نمونه های غیررفرنس780ti که دوستان هم دارن همون مدل هارو به شما پیشنهاد میکنن خیر!

به نظر شما  میرزه من 290x رو بگیرم بعد یه ssd اضافه کنم و رم بهتر ؟ اگه اختلاف زیاده همون GTX 780Ti رو بگیرم ؟

لینک به دیدگاه

به نظر شما  میرزه من 290x رو بگیرم بعد یه ssd اضافه کنم و رم بهتر ؟ اگه اختلاف زیاده همون GTX 780Ti رو بگیرم ؟

من فکر میکنم برداشتن این کارت عاقلانه تره...به این علت که اختلافش با 780ti به اندازه ای نیست که حدود 600 هزار تومن باهم فرق کنن...در واقع به صرفه تره

البته من فکر میکنم یک نیم نگاهی هم به این کارت داشته باشید بد نباشه:

ASUS ROG Poseidon GTX 780 Platinum 3GB GDDR5

http://lioncomputer.ir/product/3596/ASUS ROG Poseidon GTX 780 Platinum 3GB GDDR5

بررسی:

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_gtx_780_poseidon_platinum_review,1.html

با قیمت 2 میلیون و 730 هزار تومن تواناییش در حد همین در کارت هستش

ولی به نظر میرسه 780ti در زمینه ی اورکلاکینگ حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشه...اگر محدودیت مالی نداشته باشید من حتماً توصیه میکنم 780ti رو بردارید،ضمن اینکه به نظرم فعلاً اولویت رو روی گرافیک بذارید تا قطعات دیگه... @};-

ویرایش شده توسط SaeidKoochooloo
لینک به دیدگاه

من فکر میکنم برداشتن این کارت عاقلانه تره...به این علت که اختلافش با 780ti به اندازه ای نیست که حدود 600 هزار تومن باهم فرق کنن...در واقع به صرفه تره

البته من فکر میکنم یک نیم نگاهی هم به این کارت داشته باشید بد نباشه:

ASUS ROG Poseidon GTX 780 Platinum 3GB GDDR5

http://lioncomputer.ir/product/3596/ASUS ROG Poseidon GTX 780 Platinum 3GB GDDR5

بررسی:

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_gtx_780_poseidon_platinum_review,1.html

با قیمت 2 میلیون و 730 هزار تومن تواناییش در حد همین در کارت هستش

ولی به نظر میرسه 780ti در زمینه ی اورکلاکینگ حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشه...اگر محدودیت مالی نداشته باشید من حتماً توصیه میکنم 780ti رو بردارید،ضمن اینکه به نظرم فعلاً اولویت رو روی گرافیک بذارید تا قطعات دیگه... @};-

این کارت هم در نظر داشتم . ولی هم از R9 290X یه خورده ضعیف تره ، هم گرون تره و منم قصد اورکلاک ندارم .

لینک به دیدگاه

در مورد انتخاب پردازنده هم بد نیست به این نمودار نگاهی بندازید:

post-10952-0-99311300-1391098533_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چون شما قصد اورکلاک هم ندارید باید سعی کنید که کارتی بخرید که اورکلاک کارخانه ای بیشتری شده.یعنی با فرکانس بالاتری کار میکنه.و از طرفی چون در پست اول گفتید ممکنه سیستم تا 2 روز خاموش نشه,پس کارت مورد نظر باید قدرت خنک کنندگی بیشتری هم داشته باشه.فاکتور قیمت هم مهمه.با این جزئیات و تفاصیل و موجودی بازار داخلی بهتره که کارت 780 Ti WindForce گیگا رو بخرید که قیمتش هم در فروشگاه لیون 2850 هست.

حالا اگر بخواهید 290x غیررفرنس خوب مثلاً ایسوس بخرید قیمتش 2450 هست. با این 400 تومن اختلاف میتونید ssd بخرید و رم های بهتر؟؟ اگر جواب مثبت هست که همین 290x رو بخرید.

ولی به نظر من اگر قیمت 290x روی همون 500 تا 550 دُلار بود ارزش خرید داشت ولی با این جهش قیمتی نمی ارزه و 780ti با شرایط گفته شده بهتره.این نظر شخصی من هست و ممکنه من اشتباه کنم

لینک به دیدگاه

اگه میشه یه کولر سی پی یو تا 260 270 هزارتومن هم معرفی بکنین ممنون میشم .

و اینکه نظرتون درباره ASUS MARS760 GTX 760x2 چیه ؟ میرزه ؟

ویرایش شده توسط rastin
لینک به دیدگاه

تا این قیمت کولر Thermalright Silver Arrow SB-E بهترین انتخابه .

به نظر من مارس 760 این قیمت نمیارزه . در واقع شما داری از دو کارت تو بدنه یک کارت استفاده میکنی . مثل SLI . همه جا خوب جواب نمیده . مصرف بالاتری داره و حرارت بیشتری ایجاد میکنه . به نظر من 780 و یا 780ti بهتر هستن .

لینک به دیدگاه

780ti بخرید اگه روزی کم اورد البته اون روز فکر نکنم به این زودی ها بیاد ! خلاصه کم اورد یک عدد دیگه ti780  کنارش ببندید

sli کنید همه بازی ها از پا در میاره تا چند سال  

لینک به دیدگاه

cooler master V6 , V8 رو هم یک نگاهی بندازید بد نیست

در خصوص کارت هم به نظر من نه از نظر هزینه که می کنید ارزش داره و نه از نظر مکافات بعد نصبشون و نه از نظر حرارت که تولید میکنند و نه از نظر میزان برق مصرفی و البته شما مادربردتون رو حالت SLI X8-X8 هست و معمولا SLI رو زمانی انجام می دن که بخوان از دو یا چند مانیتور استفاده کنند(برای انتقال راحت تر  پیکسل ها)

همانطور که اقا حامد گفتند 780TI در صورت رسیدن بودجه بهترین گزینه هست

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

عزیز دیدم دوستان کسی اسمی از مادر بورد X79 Deluxe نبرد گفتم بهتون پیشنهاد بدم واسه نسل سوم هم هست در حال حاضر مادر بورداییکه واسه نسل سه 2011 اومدن بیرون یکی X79 Deluxe هست یکی ASUS ROG Rampage IV Black Edition LGA2011 البته باقیشونم نسل سوم رو با یه آپدیت بایوس ساپرت میکنن ولی این دوتا اختساسا واسه نسل سوم اومدن و رم تا 2800 ساپرت میکننکه قبلیا تا 2400 ساپرت میکردن من خودم X79 Deluxe یک ماه پیش با گارانتی سازگاراز تهران گرفتم 1350 مادر بورد فوولاده ای هست دیدنش ضرر نداره...

CPU رو هم 4820K ورداشتم که بعدا بتونم به 4930K آپدیت کنم (یکی از مزینای 2011 همینه که بعدا میتونی CPU قویتربندازی روش ولی 1150 حداکثرش همون 4770K هست) پهنای باندشم که دیگهمیدونید... گرایک هم بخاطر نیازم به تعداد مانیتور 3 تا ونیازبه VRAM بالا Titan ورداشتم با 4x4 گیگ رم

گرافیکرو به هیچ وجه SLI ور ندار دنگ و فنگ داره بعدا هم دیگه فایده نداره 3 تاش کنی گرافیک تا 2 تاش توجیح داره 3 تا اصلا... یه قوی بگیر (780ti) راحت کن خودتو

نظر شخصی بنده هم اینه که خودتو درگیر برند نکن هرکدوم نسبت به قیمتش بیشتر میصرفههمون رو وردار الان ASUS و GIGA (مدلایی کهتوی بازار زیاد هست نه اون مدلای خاص) از همه مناسبترن فرق 780ti رفرنس با غیر رفرنسش واسه آورکلاکرا زیاده واسه کاربر عادی هیچ فرقی نداره فقط کولینگ غیر رفرنس باشه که خنک نگه داره کارت رو کافیه موقع فروش هم 2 سال دیگه نمیگن WoOoOoOoW گرافیکش SUS ROG Poseidon GTX 780 Platinum 3GB GDDR5 هست میگن 780 هست! البته اینا نظره منه خاستم کمکی کرده باشم

لینک به دیدگاه

cooler master V6 , V8 رو هم یک نگاهی بندازید بد نیست

در خصوص کارت هم به نظر من نه از نظر هزینه که می کنید ارزش داره و نه از نظر مکافات بعد نصبشون و نه از نظر حرارت که تولید میکنند و نه از نظر میزان برق مصرفی و البته شما مادربردتون رو حالت SLI X8-X8 هست و به طور تقریبی داره از نصف قدرت کارت استفاده میکنه و معمولا SLI رو زمانی انجام می دن که بخوان از دو یا چند مانیتور استفاده کنند(برای انتقال راحت تر  پیکسل ها)

همانطور که اقا حامد گفتند 780TI در صورت رسیدن بودجه بهترین گزینه هست

اجازه بدید با نظر شما مخالفت کنم...مادربورد ایشون در حالت SLI روی 8X کار خواهد کرد و این درسته ولی تفاوت 8X و 16X در حالت SLI میزانی که شما بیان میکنید نیست

در واقعیت فقط ممکنه 1 تا دو فریم تفاوت داشته باشن

لینک به دیدگاه

عزیز دیدم دوستان کسی اسمی از مادر بورد X79 Deluxe نبرد گفتم بهتون پیشنهاد بدم واسه نسل سوم هم هست در حال حاضر مادر بورداییکه واسه نسل سه 2011 اومدن بیرون یکی X79 Deluxe هست یکی ASUS ROG Rampage IV Black Edition LGA2011 البته باقیشونم نسل سوم رو با یه آپدیت بایوس ساپرت میکنن ولی این دوتا اختساسا واسه نسل سوم اومدن و رم تا 2800 ساپرت میکننکه قبلیا تا 2400 ساپرت میکردن من خودم X79 Deluxe یک ماه پیش با گارانتی سازگاراز تهران گرفتم 1350 مادر بورد فوولاده ای هست دیدنش ضرر نداره...

CPU رو هم 4820K ورداشتم که بعدا بتونم به 4930K آپدیت کنم (یکی از مزینای 2011 همینه که بعدا میتونی CPU قویتربندازی روش ولی 1150 حداکثرش همون 4770K هست) پهنای باندشم که دیگهمیدونید... گرایک هم بخاطر نیازم به تعداد مانیتور 3 تا ونیازبه VRAM بالا Titan ورداشتم با 4x4 گیگ رم

گرافیکرو به هیچ وجه SLI ور ندار دنگ و فنگ داره بعدا هم دیگه فایده نداره 3 تاش کنی گرافیک تا 2 تاش توجیح داره 3 تا اصلا... یه قوی بگیر (780ti) راحت کن خودتو

نظر شخصی بنده هم اینه که خودتو درگیر برند نکن هرکدوم نسبت به قیمتش بیشتر میصرفههمون رو وردار الان ASUS و GIGA (مدلایی کهتوی بازار زیاد هست نه اون مدلای خاص) از همه مناسبترن فرق 780ti رفرنس با غیر رفرنسش واسه آورکلاکرا زیاده واسه کاربر عادی هیچ فرقی نداره فقط کولینگ غیر رفرنس باشه که خنک نگه داره کارت رو کافیه موقع فروش هم 2 سال دیگه نمیگن WoOoOoOoW گرافیکش SUS ROG Poseidon GTX 780 Platinum 3GB GDDR5 هست میگن 780 هست! البته اینا نظره منه خاستم کمکی کرده باشم

من هم با شما موافقم. منتها بهتر نیست گرافیک و مادربورد هردو از یک برند باشند.هم از نظر سخت افزاری هماهنگی بیشتری دارند هم نرم افزاری. مثلا خود من یک مین از ایسوس و یک گرافیک از XFX دارم. نرم افزار EPU ایسوس اصلا گرافیک رو شناسایی نمی کنه و بکار نمیاد. حالا اگر گرافیک گیگا بگیریم با مین هیرو که اینجا مد نظره ممکنه نرم افزار های هیرو به همین مشکل دچار بشن . والا از نظر قیمت و کارایی گیگا 780 ti به صرفه تره و فرکانس هسته بالاتری(1020) در حالت base داره. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته شما مادربردتون رو حالت SLI X8-X8 هست و به طور تقریبی داره از نصف قدرت کارت استفاده میکنه 

چطور به این نتیجه رسیدید؟ دو کارت در حالت pcie 3.0 x8/x8 مثل دو کارت pcie 2.0 x16/x16 هستند و نسبت به pcie 3.0 x16/x16 اختلافشون در بیشترین حالت ممکن باز هم اون چیزی که شما میگی نیست!

post-11166-0-62024800-1391161699_thumb.png

ضمناً بوردهایی که pcie 3.0 x16/x16 ساپورت هستند بوردهای x58 و x79 یا از پلتفرم های دیگه باید تراشه PLX داشته باشند که از لحاظ قیمتی گرون هستند

http://www.techpowerup.com/reviews/Intel/Ivy_Bridge_PCI-Express_Scaling/6.html

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/13276-evga-x58-sli-lga-1366-motherboard-review-13.html

فرق 780ti رفرنس با غیر رفرنسش واسه آورکلاکرا زیاده واسه کاربر عادی هیچ فرقی نداره 

اتفاقاً خیلی فرق داره! اورکلاک هم نشه باز هم فرق داره.فرقش هم جزئی نیست

post-11166-0-53360800-1391161984_thumb.gif

همین 780ti غیررفرنس اگر توسط یوزر اورکلاک بشه باز هم اختلافش بیشتر هم میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای رفع ابهام کامل دوستان در تمامی موارد اینجا رو مطالعه کنید !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...