رفتن به مطلب

مشاوره در مورد خرید واتر کولینگ تا سقف 350 تومن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام می خواستم یه واتر کولر واسه سی پی یو intel 4770k بخرم  به نظرم در این رنج قیمت Corsair H60 Liquid CPU Cooler خوب اومد می خواستم بدونم که این واتر کولر تا چه دمایی خنک می کنه یعنی من بیشتر از این نمی تونم خرج واتر کولر کنم پس انتخاب این مدل خوبه یا ایرکولینگ با کیفیت بخرم بهتر و با صرفه تر از لحاظ قیمت و کارکرد هس؟در کل می خوام بدونم تا چه دمایی می تونه پایین بیاره ممنون

لینک به دیدگاه

• ارسال 79
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود

دوست گرامی اگه نظر من رو میخواید باید بگم واتر کولینگ اصلا به صرفه نیست و نسبت به پولی که پرداخت میکنید پرفورمنس نمیگیرید ولی یک سری مزیت داره واتر نسبت به ایر که در تابستون ممکنه ایر افزایش دما داشته باشید ولی واتر اینطور نیست و حداقل کمتر هست...

در هر صورت اگه قصد خرید واتر دارید تا  Corsair H80i Liquid CPU Cooler رو بهتون پیشنهاد میکنم.حدود 380 تومن هست و نسبت به H60 پرفرمنس بهتری داره..

لینک به دیدگاه

درود عزیز اگه بتونید antec 920 پیدا کنید گزینه بهتری هست نسبت واترکولینگ های close up دراین رنج قیمت!

دررابطه با دما هم بستگی به نوع پردازنده داره و اینکه ولتاژ چطورباشه!

درشرایط عادی روی فرکانس عادی بدون اورکلاک ، این نوع واترکولینگ ها میتونن روی 55 نگه دارن پردازنده رو!

لینک به دیدگاه

اینطوری که شما میگین اونوخ ایر کولینگ ها خیلی وضعشون خرابه من فکر می کردم پس واتر کولینگ حداقل دما رو رو 30 40 درجه نگه می داره من نمی خوام اوورکلاک کنم فقط می خوام واسه یه مدت طولانی واسم کار کنه و بازدهش کم نشه یعنی قدرت اول رو داشته باشه 

antec 920 حدودا چند درمیاد ؟من که اسمشو جایی ندیدم

ویرایش شده توسط jangyijin
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

توصیه میکنم Antec920 نخرید! خودم روی 4770K تست کردم در حالت بیکاری دما 38 درجه بود با فن های خودش 36 درجه.ولی چون فن های خودش صدای زیادی تولید میکنند معمولاً بعد از یک هفته تصمیمی میگیرید که از فن های دیگه استفاده کنید که همین باعث کاهش عملکرد کولر میشه.چون فن های خودش دمندگی بسیار خوبی دارند.ولی مثلاً هنگام بازی کردن صدای فن ها انقدر زیاد میشه که حتی صداشون از اتاق هم خارج میشه :mellow: مگر اینکه روی مد سایلنت بگذارید که در اون صورت دیگه خوب خنک نمیکنه

Antec920 مایع کولانت بسیار بی کیفیتی داره و ضمناً اگر توی بازار پیدا کنید بدون گارانتی خواهد بود ولی H80i گارانتی 3ساله داره

نرم افزار اختصاصی انتک موسوم به chill control که با انتک920 سازگاره امکانات کمی داره و با ورژن های جدیدتر chill control معمولاً مشکلاتی پیش میاد.در واقع Antec920 قدیمی شده ولی نرم افزار اختصاصی کورسیر که Corsair Link هست هم امکانات بیشتری داره و هم کلاً جدیدتره

از لحاظ عملکرد انتک920 حدود 1 تا 2 درجه بهتر عمل میکنه به شرطی که فن های استوکش استفاده بشوند وگرنه عملکرد H80i بهتره

با توجه به نکات گفته شده توصیه میکنم H80i بخرید ارزش خرید کردن داره واقعاً

لینک به دیدگاه

توصیه میکنم Antec920 نخرید! خودم روی 4770K تست کردم در حالت بیکاری دما 38 درجه بود با فن های خودش 36 درجه.ولی چون فن های خودش صدای زیادی تولید میکنند معمولاً بعد از یک هفته تصمیمی میگیرید که از فن های دیگه استفاده کنید که همین باعث کاهش عملکرد کولر میشه.چون فن های خودش دمندگی بسیار خوبی دارند.ولی مثلاً هنگام بازی کردن صدای فن ها انقدر زیاد میشه که حتی صداشون از اتاق هم خارج میشه :mellow: مگر اینکه روی مد سایلنت بگذارید که در اون صورت دیگه خوب خنک نمیکنه

Antec920 مایع کولانت بسیار بی کیفیتی داره و ضمناً اگر توی بازار پیدا کنید بدون گارانتی خواهد بود ولی H80i گارانتی 3ساله داره

نرم افزار اختصاصی انتک موسوم به chill control که با انتک920 سازگاره امکانات کمی داره و با ورژن های جدیدتر chill control معمولاً مشکلاتی پیش میاد.در واقع Antec920 قدیمی شده ولی نرم افزار اختصاصی کورسیر که Corsair Link هست هم امکانات بیشتری داره و هم کلاً جدیدتره

از لحاظ عملکرد انتک920 حدود 1 تا 2 درجه بهتر عمل میکنه به شرطی که فن های استوکش استفاده بشوند وگرنه عملکرد H80i بهتره

با توجه به نکات گفته شده توصیه میکنم H80i بخرید ارزش خرید کردن داره واقعاً

مجید جان صحبت هاتون کاملا حجت رو تمام میکنه ولی چرا وقتی ایشون گفتند اور کلاک نمیکنند باید واتر تهیه کرد؟؟؟

با نصف اون قیمت هم میشه یدونه ایر کولینگ خرید هم صداش کمتره هم پرفرمنس بالاتری میگیره...

برای مثل همین فریو...هم پرفرمنس بالاتری رو ارائه میده هم نصف قیمت رو داره...

در کل جسارت منو ببخشید.. @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای 4770K تجربه خودم این بوده که ایر کولری مثل Noctua NH-D14 و یا حتی Cooler Master Hyper 212 Plus کارایی بهتری نسبت به واتر کولر های Closed Loop دارند. مسئاله مهم تر اینه که به دلیل نرخ پایین انتقال حرارت خمیری که در داخل این CPU بین هسته و IHS استفاده شده وقتی حرارت تولیدی هسته از حرارت قابل انتقال به سطح بیشتر شد شما بهترین واترکولر رو هم ببندید باز هم نمیتونید از حداکثر قابلیتش استفاده بکنید چون مشکل در خمیر داخل CPU هستش و حرارت با سرعت لازم به سطح IHS که در تماس با کولرهست منتقل نمیشه. به همین دلیل تفاوت دمای این CPU با واتر کولر 2 میلیونی و ایرکولر 100 هزار تومنی شاید کمتر از 10 درجه باشه! مگر این که بتونید ریسک تعویض خمیر داخلش رو بپذیرید  

لینک به دیدگاه

نظر من هم اینه که اگر اورکلاک نمیخوای بکنی اصلا واتر نیازی نیست . حتی برای اورکلاک هم ایرکولرهای خیلی خوبی هست . با این قیمت واترکولر خوب نمیشه خرید . روی ایر بهتر میشه نتیجه گرفت . این سه مدل از بهترین ها هستن :

Thermalright Silver Arrow SB-E با قیمت حدود 270

NOCTUA NH-D14 با قیمت حدود 300

ZALMAN CNPS12X با قیمت حدود 330

حتی مدلهای ارزونتر هم هست که کاملا کار شما رو راه میندازن و میتونید با خیال راحت از سیستم استفاده کنید :

Thermalright HR-02 Macho با قیمت حدود 140 که اگر فن دوم براش بگیری خیلی عالی میشه .

Thermaltake Frio CPU با قیمت حدود 165

NOCTUA NH-U9B SE2 با قیمت حدود 180

Zalman CNPS 14X با قیمت حدود 190 که 2 فن هم میشه بهش اضافه کرد .

همه اینها برای پردازنده شما جواب میدن . فقط میمونه سایز اونها که تو کیس شما جا بشه یا نه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برای 4770K تجربه خودم این بوده که ایر کولری مثل Noctua NH-D14 و یا حتی Cooler Master Hyper 212 Plus کارایی بهتری نسبت به واتر کولر های Closed Loop دارند. مسئاله مهم تر اینه که به دلیل نرخ پایین انتقال حرارت خمیری که در داخل این CPU بین هسته و IHS استفاده شده وقتی حرارت تولیدی هسته از حرارت قابل انتقال به سطح بیشتر شد شما بهترین واترکولر رو هم ببندید باز هم نمیتونید از حداکثر قابلیتش استفاده بکنید چون مشکل در خمیر داخل CPU هستش و حرارت با سرعت لازم به سطح IHS که در تماس با کولرهست منتقل نمیشه. به همین دلیل تفاوت دمای این CPU با واتر کولر 2 میلیونی و ایرکولر 100 هزار تومنی شاید کمتر از 10 درجه باشه! مگر این که بتونید ریسک تعویض خمیر داخلش رو بپذیرید  

نظر من هم اینه که اگر اورکلاک نمیخوای بکنی اصلا واتر نیازی نیست . حتی برای اورکلاک هم ایرکولرهای خیلی خوبی هست . با این قیمت واترکولر خوب نمیشه خرید . روی ایر بهتر میشه نتیجه گرفت . این سه مدل از بهترین ها هستن :

حتی مدلهای ارزونتر هم هست که کاملا کار شما رو راه میندازن و میتونید با خیال راحت از سیستم استفاده کنید :

Thermalright HR-02 Macho با قیمت حدود 140 که اگر فن دوم براش بگیری خیلی عالی میشه .

همه اینها برای پردازنده شما جواب میدن . فقط میمونه سایز اونها که تو کیس شما جا بشه یا نه .

like .....

اضافه میکنم ، که ایرکولر خوبی مثل D14 پرقدرت و خوشقیمت با کارایی خوبی مثل Tuniq 120 extreme  تا حالا کار نکردم .

استارتر عزیزاهل اورکلاک نیستید ،اما  حداقل برای اورکلاک تا 4500 این کولر ها مثل آب خوردن جواب میدند ، و با سیستمون دائما میتونید رندر بگیرید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دوست عزیزم من هم با نظر بهمن جان و حامد جان عزیز موافقم  / نیازی نیست که حتما واتر تهیه کنید 

من مدلهای :

ماچو  /  نوکچوا  /  فریو  /  هایپر 212 و هایپر اوو که الان رو سیستم دارم و واقعا شاهکاره و خوب عمل میکنه حتی تو حالت اورکلاک و فشار / 

پس یکی از این گزینه هارو انتخاب کنید با قیمت پایینتر و عملکردی مثل واترها و مطمئن باشین پشیمون نمیشید 

پیشنهاد من هایپر اوو یا فریو هست با دوتا فن و قیمت مناسبتر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

پیشنهاد من هایپر اوو یا فریو هست با دوتا فن و قیمت مناسبتر

سلام داداشم . 

Evo  بدرد سوکت 1155 به بعد نمیخوره (سی پی یو هایی که از طریق بیس کلاک اور نمیشوند)

=======================================================

من این مدلها رو پیشنهاد میدم : 

HP 1216X

TUNIQ 120 EXTREME 

ZALMAN CNPS12X

D14 خیلی عالی هست ، اما قیمتش یک مقدار نا معقوله .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام داداشم . 

Evo  بدرد سوکت 1155 به بعد نمیخوره (سی پی یو هایی که از طریق بیس کلاک اور نمیشوند)

=======================================================

من این مدلها رو پیشنهاد میدم : 

HP 1216X

TUNIQ 120 EXTREME 

ZALMAN CNPS12X

D14 خیلی عالی هست ، اما قیمتش یک مقدار نا معقوله .

سلام میکائیل جلن 

ولی من روی سوکت 1150 دارم استفاده میکنم و با اینکه از گرافیک مجتمع سی پی یو استفاده میکنم دماش از 28 الی 30 بالا نمیره 

مدل اخری هم خیلی سنگین و خیلی گرونه که به نظرم همون کولر رو بگیرن بهتره ( تو قدرتش شکی نیست ولی خب معایبی هم داره )

لینک به دیدگاه

با سلام من کیسم x5  گرین هستش یعنی می خوام اینو بخرم کودومو اگه ببندم جا میشه یعنی درش بسته میشه و همچنین لازم نیس اون فن موجود در قسمت چپ رو در کیس باز بشه می فهمین که چی میگم؟ بعدشم اینا خیلی بزرگن تو x5 جا میشن؟درش بسته میشه؟ صداشونم به نظر زیاده 50 دسی بل همه جارو میگیره صداش بعد یه سوال شاید خنده دار دارم اینا اینقدر سنگینن یهو مادر بوردو نشکونن؟!

لینک به دیدگاه

دوستان ممنونم از همه جواباتون یکی از دوستان در ابتدای تاپیک فرمودن که واتر کولینگ مزیتی داره که تو تابستون باعث میشه سی پی یو خوب خنک شه اما ایر کولر چندان تاثیر گذار نیس به نظرم این حرف منطقی اومد و دومین دلیلم اینه که وقتی ایر کولینگ می بندیم با فن های بزرگ و رادیات گنده اینا کلی گرد وخاک تو کیس ایجاد می کنن که اینا رو عملکرد قطعات دیگه تاثیر میذاره من خودم الان سیستمم یه طوری شده که حتی بازی های قدیمی رو هم نمی تونه خوب اجرا کنه یعنی قدرتش اومده پایین و به خاطر همین چیزاس که بهش توجه نکردم می خوام این بار سیستمو کلی به خنک بودنش فک کنم و روش هزینه حتی بیش از مورد نیاز بذارم وگرنه می دونم که واتر کولینگ واسه اوور کلاک هس ونیاز نیس واسه کارکرد عادی اما می خوام سیستم از اول خوب کار کنه و عمرش زیاد باشه دوستان فن های زیادی توصیه کردن بگین کودومش بهتر تره! تا سقف 300 تومن مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

آقا اینایی که میگین خیلی به نظرم بزرگن هم سنگینن هم بزرگ تو x5 جا میشن؟بعدشم مادربوردو نشکونن یهو

لینک به دیدگاه

دوستان ممنونم از همه جواباتون یکی از دوستان در ابتدای تاپیک فرمودن که واتر کولینگ مزیتی داره که تو تابستون باعث میشه سی پی یو خوب خنک شه اما ایر کولر چندان تاثیر گذار نیس به نظرم این حرف منطقی اومد و دومین دلیلم اینه که وقتی ایر کولینگ می بندیم با فن های بزرگ و رادیات گنده اینا کلی گرد وخاک تو کیس ایجاد می کنن که اینا رو عملکرد قطعات دیگه تاثیر میذاره من خودم الان سیستمم یه طوری شده که حتی بازی های قدیمی رو هم نمی تونه خوب اجرا کنه یعنی قدرتش اومده پایین و به خاطر همین چیزاس که بهش توجه نکردم می خوام این بار سیستمو کلی به خنک بودنش فک کنم و روش هزینه حتی بیش از مورد نیاز بذارم وگرنه می دونم که واتر کولینگ واسه اوور کلاک هس ونیاز نیس واسه کارکرد عادی اما می خوام سیستم از اول خوب کار کنه و عمرش زیاد باشه دوستان فن های زیادی توصیه کردن بگین کودومش بهتر تره! تا سقف 300 تومن مشکلی نداره

سلام

دوست عزیز واترکولر هم با استفاده از گردش هوا و فن کار میکنه (یه رادیاتور داره که روش فن نصب میشه)

در نتیجه هم توی تابستان از گرمای هوا به خوبی تاثیر میگیره و عملکردش تضعیف میشه، هم گرد و خاک توی کیس ایجاد میکنه (من H100i دارم، هر دو رو دیدم روی سیستمم)

اگر قیمتش اذیتتون نمیکنه من Noctua NH-U12B SE2 رو پیشنهاد میکنم که عملکرد عالی، کیفیت عالی و صدای فوق العاده کم داره.

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز واترکولر هم با استفاده از گردش هوا و فن کار میکنه (یه رادیاتور داره که روش فن نصب میشه)

در نتیجه هم توی تابستان از گرمای هوا به خوبی تاثیر میگیره و عملکردش تضعیف میشه، هم گرد و خاک توی کیس ایجاد میکنه (من H100i دارم، هر دو رو دیدم روی سیستمم)

اگر قیمتش اذیتتون نمیکنه من Noctua NH-U12B SE2 رو پیشنهاد میکنم که عملکرد عالی، کیفیت عالی و صدای فوق العاده کم داره.

دوست عزیز فن اینا با لوله وصل شده به قسمت متصل به سی پی یو و خود فن وصل میشه با کیس و هوارو بیرون میده دیگه ایر کولینگ ها به سی پی یو وصل میشن تو خود کیس هوا میدن اما واتر ها بیرون کیس میدن دیگه منظورتون   CPU FAN NOCTUA NH-U12P SE2 اینه؟اگه اینه دور فنش کمتر از بقیه بود ماکسیمم تا 1500 در حالیکه Thermalright Silver Arrow SB-E تا 2500 هم بالا میرفت اینی که شما میگی در حالت بازی سخت و با کیفیت حداکثر دما تا چه درجه ای میره

لینک به دیدگاه

این دوتا چشممو بدجوری گرفتن:

NOCTUA NH-C14

CPU Fan ZALMAN CNPS12X 

منتها دو تا سوال دارم یکی این که rpm چیه؟ مثلا این دو تا ماکسیمم 1500 تا دارن ولی Thermalright Silver Arrow SB-E تا 2500 تا داره!دور فن هس فک کنم درسته؟ولی صداشم بیشتره 

اما می خوام بدونم این که rpm اش بیشتره خیلی دما رو میاره پایین؟ سوال دومم اینه که NOCTUA NH-C14 با 

NOCTUA NH-D14 چه فرقی دارن؟اولی فن هاش رو به جلو هس یعنی حرارتی به رم ها که کنارش هستن نمیده اما دومی حرارتو به رم میده این طرز فکر درسته؟می تونم بگم به این دلیل اولی بهتره؟
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مجید جان صحبت هاتون کاملا حجت رو تمام میکنه ولی چرا وقتی ایشون گفتند اور کلاک نمیکنند باید واتر تهیه کرد؟؟؟

با نصف اون قیمت هم میشه یدونه ایر کولینگ خرید هم صداش کمتره هم پرفرمنس بالاتری میگیره...

برای مثل همین فریو...هم پرفرمنس بالاتری رو ارائه میده هم نصف قیمت رو داره...

در کل جسارت منو ببخشید.. @};-

سلام محمدجان.جسارت چیه عزیز ماشالا خودتون و سایر دوستان حاضر استاد بنده هستید

چون عنوان تاپیک واترکولر بود H80i رو توصیه کردم.تصور بنده این بود که استارتر عزیز بنا به دلیل خاصی قصد خرید واترکولر دارند و تصمیمشون برای خرید انتک920 قطعی شده وگرنه قطعاً ایرکولر رو پیشنهاد میدادم.البته واترکولر حتی کلوزلوپ مزیت هایی داره که بیشتر ایرکولرهای خوب ندارند.ایر های قوی اکثراً اندازه بزرگ و ارتفاع زیادی دارند.ممکنه در هر کیسی جا نگیره.تمام ایرکولرهایی که دو تاور دارند حداقل یکی از اسلات های رم رو پوشش میدهند بنابر این برای کسی که از تمام اسلات های رم استفاده میکنه و رم های شانه بلند هم داره عملاً غیرقابل استفاده هستند. بعضاً وزن زیادی هم دارند.واترکولر دیگه محدودیت نداره

در عوض نسبت عملکرد به هزینه ایرکولرها بالاتر از واترهای کلوزلوپ هست.اتفاقاً همین فریو علاوه بر قیمت بسیار عالی و پرفرمنس خوب,اگر فنش رو به صورت مکنده ببندیم روی بوردهای 1150 محدودیت 4 اسلات رم رو هم ایجاد نمیکنه.عملکردش هم فقط چند درجه با H80i تفاوت داره

لینک به دیدگاه

دوست عزیز فن اینا با لوله وصل شده به قسمت متصل به سی پی یو و خود فن وصل میشه با کیس و هوارو بیرون میده دیگه ایر کولینگ ها به سی پی یو وصل میشن تو خود کیس هوا میدن اما واتر ها بیرون کیس میدن دیگه منظورتون   CPU FAN NOCTUA NH-U12P SE2 اینه؟اگه اینه دور فنش کمتر از بقیه بود ماکسیمم تا 1500 در حالیکه Thermalright Silver Arrow SB-E تا 2500 هم بالا میرفت اینی که شما میگی در حالت بازی سخت و با کیفیت حداکثر دما تا چه درجه ای میره

سلام

دوست عزیز کاربریتون چیه؟ اگه شما خودتون انتخاب کردید من نمیتونم صرفا نظر شما رو تایید کنم، اما اگه اطلاعات کافی ندارید و میخواید یه مورد مناسب انتخاب کنید من سعی میکنم بهترین کولری که با نیاز شما سازگار هست رو معرفی کنم. دور فن بیشتر نشونه ی دمای کمتر نیست (بسته به طراحی هیت سینک، جنس هیت سینک، جنس پلیت، لوله های انتقال حرارت، نوع فن و میزان هوای انتقالیش داره)

خیر، توی واترکولینگ هم روش درست اینه که فن ها هوارو بفرستن داخل کیس نه بیرون (هوای خنک از بیرون کیس بیاد داخل، نه هوای گرم داخل کیس از توی رادیاتور بره بیرون)

علاوه بر این، U12P صد هزار تومان ارزون تر از Silver arrow هست.

این دوتا چشممو بدجوری گرفتن:

NOCTUA NH-C14

CPU Fan ZALMAN CNPS12X 

منتها دو تا سوال دارم یکی این که rpm چیه؟ مثلا این دو تا ماکسیمم 1500 تا دارن ولی Thermalright Silver Arrow SB-E تا 2500 تا داره!دور فن هس فک کنم درسته؟ولی صداشم بیشتره 

اما می خوام بدونم این که rpm اش بیشتره خیلی دما رو میاره پایین؟ سوال دومم اینه که NOCTUA NH-C14 با 

NOCTUA NH-D14 چه فرقی دارن؟اولی فن هاش رو به جلو هس یعنی حرارتی به رم ها که کنارش هستن نمیده اما دومی حرارتو به رم میده این طرز فکر درسته؟می تونم بگم به این دلیل اولی بهتره؟

بله، سرعت چرخش فن هست... اما ربط مستقیم به خنک سازی نداره و پایین آوردن دما به هزاران چیز دیگه هم وابسته هست. (بالا نام بردم)

NH-D14 یک کیلوگرم وزن داره که تمام این وزن از طریق یک بک پلیت به مادربورد منتقل میشه، ضمنا روی رم رو میگیره و اگه رمتون هیت سینک داشته باشه و بلند باشه زیرش جا نمیشه.

من به شدت طرفدار NH-D14 هستم، اما فقط به شرطی ازش استفاده کنید که واقعا بهش نیاز داشته باشید (اورلاک)

مدل C14 قدرت خنک کنندگیش کمتر از D14 هست و برای کیس های کوچک (mATX) طراحی شده

ویرایش شده توسط srashedian
لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز کاربریتون چیه؟ اگه شما خودتون انتخاب کردید من نمیتونم صرفا نظر شما رو تایید کنم، اما اگه اطلاعات کافی ندارید و میخواید یه مورد مناسب انتخاب کنید من سعی میکنم بهترین کولری که با نیاز شما سازگار هست رو معرفی کنم. دور فن بیشتر نشونه ی دمای کمتر نیست (بسته به طراحی هیت سینک، جنس هیت سینک، جنس پلیت، لوله های انتقال حرارت، نوع فن و میزان هوای انتقالیش داره)

خیر، توی واترکولینگ هم روش درست اینه که فن ها هوارو بفرستن داخل کیس نه بیرون (هوای خنک از بیرون کیس بیاد داخل، نه هوای گرم داخل کیس از توی رادیاتور بره بیرون)

علاوه بر این، U12P صد هزار تومان ارزون تر از Silver arrow هست.

بله، سرعت چرخش فن هست... اما ربط مستقیم به خنک سازی نداره و پایین آوردن دما به هزاران چیز دیگه هم وابسته هست. (بالا نام بردم)

NH-D14 یک کیلوگرم وزن داره که تمام این وزن از طریق یک بک پلیت به مادربورد منتقل میشه، ضمنا روی رم رو میگیره و اگه رمتون هیت سینک داشته باشه و بلند باشه زیرش جا نمیشه.

من به شدت طرفدار NH-D14 هستم، اما فقط به شرطی ازش استفاده کنید که واقعا بهش نیاز داشته باشید (اورلاک)

مدل C14 قدرت خنک کنندگیش کمتر از D14 هست و برای کیس های کوچک (mATX) طراحی شده

خب باشه همینی که شما میگین خوبه اما 1-تو کیس x5 بسته بشه درش بسته میشه خوب جا میشه؟2-اگه درش بسته بشه لازم نیس که فن واقع در روی در کیس واشه منظورم اینه که خوب و راحت و بدون مشکل توش جا میشه؟

3-این حرارتو به بغل میده یعنی مستقیم رو رم ها رمهای من قرار نیس فن داشته باشن این اونارو گرم و کاراییشونو پایین نمیاره؟ اگه این 3 سوال جوابشون رو واسم بگین من دیگه رو این زوم می کنم متشکرم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

نظر من خیلی کوتاه هست بر عکس بسیاری از دوستان

H80i

ذهن خودتون رو زیاد درگیر نکنید

موفق باشید

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

خب باشه همینی که شما میگین خوبه اما 1-تو کیس x5 بسته بشه درش بسته میشه خوب جا میشه؟2-اگه درش بسته بشه لازم نیس که فن واقع در روی در کیس واشه منظورم اینه که خوب و راحت و بدون مشکل توش جا میشه؟

3-این حرارتو به بغل میده یعنی مستقیم رو رم ها رمهای من قرار نیس فن داشته باشن این اونارو گرم و کاراییشونو پایین نمیاره؟ اگه این 3 سوال جوابشون رو واسم بگین من دیگه رو این زوم می کنم متشکرم

سلام

برای اینکه خیالتون راحت بشه این خلاصه ی شرایط:

1- واترکولینگ:

مزایا: عملکرد خوب، خنک کنندگی قوی، اشغال جای بسیار کم روی مادربورد و عدم وارد کردن وزن زیاد روی مادربورد

معایب: گرون، پر صدا (هم صدای فن دارید هم صدای پمپ) و پر خطر (اگه لوله ها مشکل پیدا کنن آب میریزه داخل کیس قطعات رو میسوزونه، ضمنا اگر پمپ آب بسوزه دیگه هیچی نیست که سی پی یو رو خنک کنه، در حالیکه توی ایرکولینگ هیت سینک کماکان CPU رو تا حدی خنک نگه میداره)

2- ایرکولینگ کوچک:

مزایا: قیمت کم، وزن کم، عدم مزاحمت برای سایر قطعات به خاطر ابعاد کوچک

معایب: خنک کنندگی متوسط

3- ایرکولینگ بزرگ:

مزایا: خنک کنندگی خوب، امکان استفاده از کولر حتی بدون فن

معایب: وزن خیلی زیاد که به مادربورد وارد میشه، ابعاد بزرگ، قیمت نسبتا بالا

بنابراین، شما واترکولینگ رو بهتر هست کنار بذارید، انقدر که معایبش رو باید تحمل کنید، از مزایاش استفاده نمیکنید.

انتخاب میمونه بین مدل های مختلف ایرکولینگ (فن و هیت سینک)... مدل های بزرگ، خنک کنندگی خوبی بهتون میدن، اما هم گرون هستن، هم باید ریسک جا نشدن کولر در کنار بقیه ی قطعات به خصوص RAM رو قبول کنید (ضمن اینکه باید قبل از حرکت دادن کیس کولر رو باز کنید که وزنش وحشتناکه و با یه ضربه میتونه مادربورد رو بشکنه)... مدل های کوچک، خنک کنندگی متوسطی دارن، اما در عوض هم ارزونن و هم سبک و هم کوچک

اگر حاضرید ریسک های کولر بزرگ رو بپذیرید و RAM تون هم زیرش جا میشه که پیشنهاد میکنم Noctua NH-D14 رو بخرید، اما در صورتیکه میخواید یه کولر کوچک و بی دردسر داشته باشید...

پیشنهاد من Noctua NH-U12P SE2 هست که یه کولر خیلی خوب هست با قدرت خنک کنندگی خوب و کیفیت ساخت عالی و صدای کم... این کولر جنسش از مس هست که گرما رو خیلی خیلی خوب منتقل میکنه (جنس لوله ها و پلیت اصلی که روی CPU نصب میشه)... همچنین دو تا فن داره که جریان هوای عالی ای رو روش ایجاد میکنه (فن های شرکت ناکتوا مشهور هستن، صداشون انقدر کم هست که سخت شنیده میشه، اما در عین حال به خاطر طراحی خاص تیغه هاشون هوای قوی و پرفشاری ایجاد میکنن)... ضمنا این کولر ساخت شرکت ناکتوا اتریش هست که انقدر کیفیتش بالاست که خودش 6 سال گارانتیش میکنه (مسلما گارانتیش توی ایران اعتبار نداره البته و باید خودتون گارانتیش توی ایران رو چک کنید)

به طراحی خاص فن شرکت ناکتوا توجه کنید: (اون دندونه های ریز روی لبه ی تیغه ها برای متمرکز کردن هوا و در عین حال کاهش صدا هست)

noctua_nf_p12_3.jpg

و حالا جواب سوال هاتون:

1- کاملا راحت جا میشه (9 سانت تا در کیس فاصله داره!)

2- هیچ مشکلی نیست، 9 سانت تا در کیس فاصله داره.

3- کولر حرارت رو به سمت پشت کیس میده تا از طریق فن پشت خارج بشه... چون هوا رو از روی سر RAM میکشه و به سمت پشت کیس میفرسته RAM خنک هم میشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...