رفتن به مطلب

مشکل با کارت گرافیک لپتاب asus N550JV کمکم کنین

salar_elc
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

باسلام خدمت بچه های لیونی

من تازه یک هفته هست که این لپتاب رو خریدم ولی به علت کند بودن ویندوز 8 روش که به دل نمینشست و موقع خریدن گفتن ویندوزش اورجینال هست که من هیچ اورجینالی روش ندیدم چون هیچ اکتیو نبود من خودم اکتیو کردم ویندوز رو وعکس العمل کندی داشت و من اقدام به نصب ویندوز 8 جدید دیگه کردم اینم بگم لپتابم مخصوص ویندوز 8 و بالاتر طراحی شده ولی روش اصلا سی دی درایور وجود نداره من از سایت asus همشو دانلود کردم ولی حالا هرچی میکنم کارته کرافیگ نصب نمیشه یعنی اینطوری بگم نصب میشه ولی میگه این گزینه physx system software نصب نشد حالا که میخوام بعده نصب اقدام به اجرای برنامه کارت گرافیک کنم از کناره ساعت تصویر شماره 1 یا اصلا باز نمیشه یا که باز شد این پیغام رو میده تصویر شماره 2 گاهی اوقاتم بعده نصب اصلان آیکنش دیده نمیشه و با چند بار ویندوز زدن تونستم نصب کنم ولی cpu دچار مشکل میشد مشکله اینه که وقتی کارت گرافیک cpu رو نصب میکردی  تو gpu-z گزینه های openCL و CUDA تیک زده بودن ولی حالا که ویندوز میزنم و دوباره اقدام به نصب میکنم گزینه های openCL و directCompute 5.0 تیک زده هستن ولی از cuda خبری نیست و وقتی که قبلا کارت گرافیک نصب میشد در gpu-z گزینه های openCL و CUDA تیک زده بودن اصلا directCompute 5.0 در کار نبود ولی روزه اول که تازه لپتاب رو اورده بودم این سه گزینه تیک زده بودن ولی بعد نصب رفتن و هر وقت دو گزینه سمت چپ در gpu-z تیک زده باشن کارت گرافیک نصب میشه ولی اگر در gpu-z تیکه openCL و DirectCompute 5.0 باشن کارت گرافیک نصب نمیشه حالا هم روی این قفل کرده دیگه کارت گرافیک نصب نمیشه؟

تورو خدا کمکم کنین الان سه روزه روش کار میکنم دیگه کلافم کرده

تصویر شماره 1

82824334342362023631_thumb.png

تصویر شماره 2

34966934827094278884_thumb.png

تصاویر gpu-z

19603177099822926151_thumb.png

91584364005154139538_thumb.png

تصویر device manager

69378699386257981953_thumb.png

واینم ناگفته نمونه قبلا که اقدام به نصب کارت گرافیک cpu میکردم ارور تو شات رو میداد که من دوباره ورژن دیگری از برنامه رو از سایت asus گرفتم که مشکل حل شد و این کار رو واسه کارت گرافیک هم کردم ولی جواب نداد.اینم شات؟

11941527786188035924_thumb.png

اینم سخت افزار لپتابم؟

cpu :Intel® Core™ i7 4700HQ

ram : 8gb dual 1600

graphic :Intel® HD Graphics 4600

NVIDIA® GeForce® GT 750M with 2GB

hard :1TB HDD 5400 RPM

ممنون میشم اگه کمک کنین

لینک به دیدگاه

درود از خود سایت انویدیا جدیدترین آپدیت درایور رو بگیر و نصب کن ببین درست میشه؟

اگه نشد، یه بار دوباره ویندوز رو عوض کن و با درایورهایی که از انویدیا گرفتی امتحان کن

لینک به دیدگاه

درود از خود سایت انویدیا جدیدترین آپدیت درایور رو بگیر و نصب کن ببین درست میشه؟

اگه نشد، یه بار دوباره ویندوز رو عوض کن و با درایورهایی که از انویدیا گرفتی امتحان کن

سلام دوست عزیز گرفتم از سایت nvidia ولی مشکل حل نشد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ویندوزت رو هم اعلام کن چند بیتی هست؟

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

ویندوزت رو هم اعلام کن چند بیتی هست؟

ویندوز 8 هست 64 بیتی هست و تو همه رنج هاش امتحان شده از 8 pro بگیر تا چندتا هست همش امتحان شده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان نسخه درایوری که استفاده کردی رو بگو

برای لپ تاپ ها نمیشه از نسخه های دیگه استفاده کرد

این درایو 750m 

64 بیتی مدل گرافیک لپ تاپ شماست

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/71706/en-us

درایور قبلی رو بطور کامل پاک کن یه ریستارت بعد اینو که گذاشتم برای دانلود اگه نداریش دانلود کن و نصب کن

لینک به دیدگاه

الان نسخه درایوری که استفاده کردی رو بگو

برای لپ تاپ ها نمیشه از نسخه های دیگه استفاده کرد

این درایو 750m 

64 بیتی مدل گرافیک لپ تاپ شماست

درایور قبلی رو بطور کامل پاک کن یه ریستارت بعد اینو که گذاشتم برای دانلود اگه نداریش دانلود کن و نصب کن

اگه منظورتون ویندوز باشه ویندوز 8 هست و درایور کارت گرافیک هم ورژن 332.21 هست امتحان کردم نشد ورژن ماله خوده سایت ایسوس رو هم امتحان کردم و ورژن 331.65 هم امتحان کردم الانم روش ورژن 332.21 هست ولی باز کار نمیکنه؟

لینک به دیدگاه

تونستم منظورمو برسونم اقا مهدی یا اصلاح کنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متوجه هستم....

ویندوزت 8 هست یا 8.1؟    تا من لینکی که دادم رو اصلاح کنم

ببین شما باید درایورتون مخصوص لپ تاپ باشه این ورژن 332.21 نسخه دسکتاپی هم داره

احتمالا شما نسخه دسکتاپی رو دانلود کردی و همینطور به نسخه مخصوص کدوم ویندوز بودنش توجه نکردی

اون لینکی رو که دادم دانلود کن اون برای لپ تاپ هست

لینک به دیدگاه

اقا مهدی سایتی که گذاشتی باز نمیشه اصلا؟کدوم ورژن هست ببینم دارم یا از گوگل جستوجو کنم؟

لینک به دیدگاه

مهدی جان وقتی که این ورژن رو دانلود میگردم جلوش نوشته بود notebook و یکی هم بود جلوش نوشته بود desktop من اونی که notebook نوشته بود رو دانلود کردم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ویندوز 8.1 64 بیتی

ویندوز8  64 بیتی

با فی*لت*ر  ش*کن  باز میشه

لینک به دیدگاه

بزار دانلود کنم ببینم چی میشه نتیجه رو اعلام کنم مرسی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این هم ویندوز 8.1 با اخرین اپدیتهاست مال این ماه هست 

http://soft98.ir/os/windows-8/16206-Windows-8-Blue.html

لینک به دیدگاه

سلام داداش.

اگر درست فهمیده باشم الان مشکل شما اینه که بعد از نصب ویندوز و نصب درایور گرافیک NVidia تو GPU-Z گزینه هایی رو که گفتی علامت نزده؟

شما رویه GPU-Z یه راست کلیلک کن یه گزینه داره که مشخص میکنی برنامه با گرافیک داخلی CPU بالا بیاد یا با گرافیک NVidia.شما گزینه NVidia رو انتخاب

کنی حل میشه.

لینک به دیدگاه

سلام داداش.

اگر درست فهمیده باشم الان مشکل شما اینه که بعد از نصب ویندوز و نصب درایور گرافیک NVidia تو GPU-Z گزینه هایی رو که گفتی علامت نزده؟

شما رویه GPU-Z یه راست کلیلک کن یه گزینه داره که مشخص میکنی برنامه با گرافیک داخلی CPU بالا بیاد یا با گرافیک NVidia.شما گزینه NVidia رو انتخاب

کنی حل میشه.

سلام داداش اون کاری که فرمودید رو کردم ولی باز نشود و مشکل من برنامه رو که نصب کردم اصلا برنامه اجرا نمیشه یا وقتی که اجرا میشه شاتشو تو پسته اول گذاشتم یه پیغام خطا میده؟ مشکل این هست؟

لینک به دیدگاه

این هم ویندوز 8.1 با اخرین اپدیتهاست مال این ماه هست 

http://soft98.ir/os/windows-8/16206-Windows-8-Blue.html

مهدی جان اگه مشکلی نیست اپدیت ویندوز 8 رو لطف کن بزار چون لپتاب من واسه 8 هست ن واسه 8.1 چون هنوز درایورهاش برای 8.1 کامل نشده تو سایت ایسوس فقط مانوره من رو ویندوز 8 هست ؟ با درایورهای کامل در سایت ایسوس ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

در نوت بوکهای دو گرافیگه اول از همه باید اقدام به نصب درایور گرافیک اینتل کرد بعد بری رو نصب درایور گرافیک اصلی 

شما صد سال دیگه هم با این روشی که اقدام به نصب کردین موفق نمیشین مگه غیر از اون کاری که بهتون پیشنهاد دادم.

در ضمن شما حیفتون نیومده از ویندوز اورجینالتون ریکاوری نگرفتی؟ اون ویندوزتون که رو دستگاهتون بوده تقریبا دویست هزار تومان واسه شما آب خورده که شرکت بابتش از شما هزینه گرفته. 

لینک به دیدگاه

اون اروری که میده به خاطر اینه که شما داری NVidia Control Panel رو با گرافیک داخلی CPU باز می کنی

شما میتونی از رویه منوی راست کلیکت که رویه GPU-Z راست کلیک کرد یه شات بگذاری؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

در نوت بوکهای دو گرافیگه اول از همه باید اقدام به نصب درایور گرافیک اینتل کرد بعد بری رو نصب درایور گرافیک اصلی 

شما صد سال دیگه هم با این روشی که اقدام به نصب کردین موفق نمیشین مگه غیر از اون کاری که بهتون پیشنهاد دادم.

در ضمن شما حیفتون نیومده از ویندوز اورجینالتون ریکاوری نگرفتی؟ اون ویندوزتون که رو دستگاهتون بوده تقریبا دویست هزار تومان واسه شما آب خورده که شرکت بابتش از شما هزینه گرفته. 

سلام دوست عزیز

من اول درایور اینتل رو نصب میکنم بعد اقدام به نصب کارت گرافیک اصلی میکنم بعدشم ریکاوری گرفتم از ویندوز ولی کار با برنامشو که فروشنده روش نصب کرده بود رو زیاد نمیدانم چطوری باهاش کار کنم ولی قسمتی داره که نوشته ریستوری میرم روش و مسیر بک آپی که گرفتم رو میدم بهش خودش یه چیزایی نصب میکنه و در اخر فقط کارت صدا رو دسکتاب میوفته بعد من اقدام به نصب درایور ها میکنم ولی باز مثله پابرجا هست اگه راهه خوبی برای ریکاوری بلد هستین راهنمایی کنین ممنون میشم؟

لینک به دیدگاه

اون اروری که میده به خاطر اینه که شما داری NVidia Control Panel رو با گرافیک داخلی CPU باز می کنی

شما میتونی از رویه منوی راست کلیکت که رویه GPU-Z راست کلیک کرد یه شات بگذاری؟

داداش من دقیق منظورتون رو نفهمیدم میشه با شات یا کمی واضح تر بگین تا بفهمم کجا رو میگین؟کجا راست کلیک کنم؟

پوزش میخوام

لینک به دیدگاه

شما رویه GPU-Z یه راست کلیک کن و با دکمه Print Screen Sys rq از رویه کیبوردت یه عکس بگیر و اینجا عکسشو بذار

مثله این

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

شما رویه GPU-Z یه راست کلیک کن و با دکمه Print Screen Sys rq از رویه کیبوردت یه عکس بگیر و اینجا عکسشو بذار

مثله این

بفرما داداش جایی که گفتی اینم شاتش? رو gpu-z راست کلیک کردم؟

02617938647589154929_thumb.png

ویرایش شده توسط salar_elc
لینک به دیدگاه

احتمالا درایوری که نصب کردید مشکل داره چون باید الان یه گزینه "run with graphics processor" به منو اضافه شده باشه

لینک به دیدگاه

احتمالا درایوری که نصب کردید مشکل داره چون باید الان یه گزینه "run with graphics processor" به منو اضافه شده باشه

خوب بزار دوستمون مهدی جان درایور معرفی کرده اونارو دانلود کنم نتیجه رو فردا اعلام کنم.

اگه باز راه دیگه ای داره واسه امتحان بگید انجام بدم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...