رفتن به مطلب

اندازه گیری قدرت سیستم و تنظیم مناسب برای فتوشاپ

filtrmiltr
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

هم اینک منتظر یاری سبزتان هستیم :D

دوستان عزیز برای روشن شدن مطلب من مجبورم برای شما یکم قصه بگم

من برای کارم (تبلیغات محیطی ) تصمیم گرفتم یه طراح برای بنر هام بگیرم .یه سیستم معمولی هم انداختم زیر دستش .بعد یه مدت فهمیدم برای طراحی بنر های بزرگ سیستم  معمولی کم می آره و دم به دقیقه ریاستارت می کنه

برای همین تصمیم گرفتم یه سیستم بخرم بعد از کلی گشتن به این فروم بر خوردم .

و توی این تایپیک دوستان با توجه به خواسته هام و پولم ر اهنماییم کردن و من سیستمی با مشخصات امضام از همین لیون خریدم

بعد هوس کردم که خودم اسمبلش کنم .که باز هم دوستان توی این تایپیک کمکم کردن

با کلی ذوق و شوق سیستم رو جمع کردیم و انداختیم زیر دست طراح.طراح هم شاد و خوشحال شروع کرد. به طراحی  تا اینکه نوبت به بنر 700 در 1500 رسید که سیستم به هن و هون افتاد.توی درایو C تمپ های فتو شاپ 100 مگ رو پر کردن و درایوا رنگشون قرمز شد.

باز توی این تایپیک از بچه ها کمک خواستم یه سری راهنمایی کردن .یه هارد 320 علی الحساب بستم به سیستم و 200 گیگش روگزاشتم برای تمپ های فوتو شاپ و با تکنیک های دوستان حجم درایو سی رو بیشتر خالی کردم

اینا رو گفتم که روند تا الان دستتون بیاد و بدونید که من از سیستم و فوتوشاپ هم زیاد سر در نمی آرم

بعد از این کاره یه فایل با بیش از 60 لایه برای طراحی بنر 15 متر در 7 متر انداختم زیر دست سیستم . و تایم گرفتم

نتیجه :زمانی که فوتوشاپ برای ترنسفر استفاده کرد حدود یک ربع طول کشید و زمانی که برای سیو فایل هم برد یک ربع انجامید و نتیجه تولید فایل 2.5مگی شد.

بعدش هم یک فایل تیف با همین حجم رو خواستم با فوتو شاپ باز کنم 5 دقیقه طول داد

در ضمن در طول کار تسک منیجر باز بود  سی پی یو عموما کمتر از 30 درصد بود و گاهی تا 70 درصد می رفت ولی رم بیشتر 13.5 پر بود وگاهی تا 15.5 هم رفت مخصوصا سر باز کردن تیف

سووال

1.زمان صرف شده برای این سیستم قابل قبول و طبیعیه ؟

2.سیستم های بهتر (البته منظورم ابر سیستم ها نیست)تا چقدر می تونن کمتر از این زمان رو طی کنن؟

3.چه پیشنهاد های سخت افزاری برای بهبود کار دارید؟

4.چه پیشنهاد های نرم افزاری به ذهنتون می رسه؟

هر اطلاعاتی  از سیستم خواستید بفرمایید تا فردا شب براتون بزارم _چون فردا سرم خلوت تره)

ویرایش شده توسط filtrmiltr
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز

فایل اولیه تون چقدر حجمشه و چیکار میکنی که به دوگیگ میرسه  :D

اگه فایل اولیه حجمش کمه + یه اموزش مختصر  رو بزار تا دوستان با سیستمشون تست کنن ببینن مشکل شما رو پیدا میکنن اینجوری زود تر میشه مشکل رو پیدا کرد

والا نباید برای باز کردن یه فایل با قدرتی مثل سیستم شما 5 دقیقه طول بکشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز زمانتون تقریبا کاملا غیر طبیعیه با این تفاسیری که شما گفتی  (سیستم من کمی از شما قوی تره ولی زمان باز کردن TIFF با حجم 1.8 گیگ رو کمتر از 10 ثانیه باز میکنه البته من انقدر لایه تو پروژم استفاده نکردم ) تو پروفایلم مشخصاتش هست

38753284943026254756.jpg

ایا از 3D تو فایلتون استفاده میکنید ؟ اگر اره که طبیعیه چون 3D فوتوشاپ بسیار کنده و خیلی طول میده تا رندر کنه و ....

یه خورده توضیح بیشتر بدین که با چه ابزارتیش بیشتر استفاده می کنید که بتونیم نظر بدیم راجبش

لینک به دیدگاه

1-نمیدونم ویندوزت 32bit هست یا 64bit حتما از 64bit استفاده کن به دلیل اینکه ویندوزهای 32 بیتی تا میزان سقف 3 گیگابایت رم بیشتر توانایی شناختن ندارن این تا اینجا

2-حتما 8گیگ رم رو در نظر بگیر چون رم  تاثیر بسزایی در خواندن دیتا های با حجم بالا دارن

3-وقتی وارد محیط فتو شاپ هستی کلیدهای ctrl+k رو بزن صفحه جنرال ستینگ میاد از ائنجا میزان استفاده نرم افزار از حافظه رم رو بیشترش کن به عبارت دیگه حجم بیشتری از رم رو اختصاص بده به فتوشاپ در تب بعدی قسمت انتخاب درایوها به ترتیب c.d.e.f رو در نظر بگیر

5-در قسمت my computer یه properties بعد برو به قسمت advanse setting یه پنجره باز میشه قسمت performance بعد setting پنجره جدید باز میشه بعد advanced بعد change درایو c رو هایلایت کن قسمت gustom size به اندازه میزان رم عدد بده مثلا اگه رمت 2 گیگ هست 2048 وارد کن پایینش هم دو برابرش یعنی 4096

6-موفق باشی

لینک به دیدگاه

من خودم عکاسم اگه میخوی با cs6;کار کنی ویندوز رو 64 بیت کن اگه هم مبتدی هستی تو فتوشاب همون 8 معمولی رو نصب کن واسه اینکه پی اس دی ها رو بتونی ببینی فتوشاب 7 هم باید نصب کنی من سیستم های معمولی هم کار کردم ولی اندازه مدت زمان شما طول نکشیده واسه فتوشاب رم و سی پی یو و گرافیک مهمه چرا اینقدر خودتو اذیت میکنی هزاران طرح آماده بنر داریم که فقط نوشتتو اضافه کن تموم

ویرایش شده توسط jahfar
لینک به دیدگاه

فکر کنم حجم فایلت رو بدونم واسه چی زیاد شده و اینکه دیر میاد چون شما سایز رو با سانتیمتر دادید در حالی که باید پیکسل کنید من با سیستم توپ بخوام یک صد در هفتاد رو اندازه بدم با سانتیمتر دقیقه ای میکشه مشکل شما هم همینه ابعاد بزرگ رو با پیکسل بدهید قسمت dpi نه با سانتیمتر

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من صبح تا شب با فایلهای از این گنده تر دارم کار می کنم مشکلی هم ندارم، شما کدوم شهر هستید؟

تا الان چه تنظیماتی انجام دادید؟ چند گیگ رم دارید؟

ویرایش شده توسط Cyrus-the-great
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

فایل اولیه تون چقدر حجمشه و چیکار میکنی که به دوگیگ میرسه  :D

اگه فایل اولیه حجمش کمه + یه اموزش مختصر  رو بزار تا دوستان با سیستمشون تست کنن ببینن مشکل شما رو پیدا میکنن اینجوری زود تر میشه مشکل رو پیدا کرد

والا نباید برای باز کردن یه فایل با قدرتی مثل سیستم شما 5 دقیقه طول بکشه

من چون می خواستم کامپیوتر رو تو شرایط سخت تست کنم به طراح گفتم که یه کار آماده که لایه باز رو بیاره و یه تغییر الکی بهش بده و بعد سیو کنه

برای همینم فایل اولیه ام هم بالای دو گیگ بود.

عزیز زمانتون تقریبا کاملا غیر طبیعیه با این تفاسیری که شما گفتی  (سیستم من کمی از شما قوی تره ولی زمان باز کردن TIFF با حجم 1.8 گیگ رو کمتر از 10 ثانیه باز میکنه البته من انقدر لایه تو پروژم استفاده نکردم ) تو پروفایلم مشخصاتش هست

38753284943026254756.jpg

ایا از 3D تو فایلتون استفاده میکنید ؟ اگر اره که طبیعیه چون 3D فوتوشاپ بسیار کنده و خیلی طول میده تا رندر کنه و ....

یه خورده توضیح بیشتر بدین که با چه ابزارتیش بیشتر استفاده می کنید که بتونیم نظر بدیم راجبش

به نکته خوبی اشاره کرید . من یادمه که طراح توی یه قسمت از 3d فوتوشاپ استفاده کرد .ممکنه کندی غیر منتظره از این باشه؟وقتی از همچین فایلی که در تولیدش  3d فوتوشاپ به کار رفته  فایل tif می گیریم .بازم باز کردن این فایل باید انقدر زمان ببره ؟

1-نمیدونم ویندوزت 32bit هست یا 64bit حتما از 64bit استفاده کن به دلیل اینکه ویندوزهای 32 بیتی تا میزان سقف 3 گیگابایت رم بیشتر توانایی شناختن ندارن این تا اینجا

2-حتما 8گیگ رم رو در نظر بگیر چون رم  تاثیر بسزایی در خواندن دیتا های با حجم بالا دارن

3-وقتی وارد محیط فتو شاپ هستی کلیدهای ctrl+k رو بزن صفحه جنرال ستینگ میاد از ائنجا میزان استفاده نرم افزار از حافظه رم رو بیشترش کن به عبارت دیگه حجم بیشتری از رم رو اختصاص بده به فتوشاپ در تب بعدی قسمت انتخاب درایوها به ترتیب c.d.e.f رو در نظر بگیر

5-در قسمت my computer یه properties بعد برو به قسمت advanse setting یه پنجره باز میشه قسمت performance بعد setting پنجره جدید باز میشه بعد advanced بعد change درایو c رو هایلایت کن قسمت gustom size به اندازه میزان رم عدد بده مثلا اگه رمت 2 گیگ هست 2048 وارد کن پایینش هم دو برابرش یعنی 4096

6-موفق باشی

1.ویندوز 64 هستش

2.رم هم که تو امضصام هست 16 گیگه به نظر شما باید بازم از رم بیشتر استفاده کنم؟

من خودم عکاسم اگه میخوی با cs6;کار کنی ویندوز رو 64 بیت کن اگه هم مبتدی هستی تو فتوشاب همون 8 معمولی رو نصب کن واسه اینکه پی اس دی ها رو بتونی ببینی فتوشاب 7 هم باید نصب کنی من سیستم های معمولی هم کار کردم ولی اندازه مدت زمان شما طول نکشیده واسه فتوشاب رم و سی پی یو و گرافیک مهمه چرا اینقدر خودتو اذیت میکنی هزاران طرح آماده بنر داریم که فقط نوشتتو اضافه کن تموم

والا فک نکم برای کار ما طرح آماده باشه

با این حال طرح آماده رو باید از کجا تهیه کرد؟

فکر کنم حجم فایلت رو بدونم واسه چی زیاد شده و اینکه دیر میاد چون شما سایز رو با سانتیمتر دادید در حالی که باید پیکسل کنید من با سیستم توپ بخوام یک صد در هفتاد رو اندازه بدم با سانتیمتر دقیقه ای میکشه مشکل شما هم همینه ابعاد بزرگ رو با پیکسل بدهید قسمت dpi نه با سانتیمتر

حرف شما درسته . برای طراحی بهتره سایز رو کوچک گرفت و رزولیشن رو بالا برد و بعد سایز رو بزرگ کرد و رزولیشن را کم کرد .ولی من این کار رو گفتم انجام ندن تا تست خوبی ازش بگیریم

دوست عزیز من صبح تا شب با فایلهای از این گنده تر دارم کار می کنم مشکلی هم ندارم، شما کدوم شهر هستید؟

تا الان چه تنظیماتی انجام دادید؟ چند گیگ رم دارید؟

من گرگان هستم

خودم فوتو شاپ کار نمی کنم ولی می دونم که آدرس ذخیره تمپ ها روی درایوی هستش که 200 گیگ خالی داره. به نظر شما چه تنظیماتی باید انجام بدم؟

رمم هم 16 گیگه

با این تفاسیر مطمین ترشدم که سرعت سیستمم غیر طبیعه و باید سریع تر باشه

حالا از شما اساتید می خوام که از یک گوشه شروع به عیب یابی کنید تا به نتیجه خوبی برسیم

ویرایش شده توسط filtrmiltr
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود پست 4 رو انجام دادید 

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=25680

لینک به دیدگاه

درود پست 4 رو انجام دادید 

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=25680

آره انجام شد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

task manager , سربرگ resuorce monitor رو بزن 

ببین موقع لود کدوم هارد بیشتر میره زیره فشار 

post-11230-0-48094000-1390123704_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

یه تست اس اس دی بگیرید برای شروع خوب هست تا خیالتون از سلامت هارد اصلی راحت بشه

بقیه موارد رو دوستان گفتند اما برای این که بدونید مشکل از سیستم هست یا به صورت عادی برای نرم افزار هست

نرم افزار های دیگری همچون اتوکد یا نرم افزار های این چنینی طراحی رو هم یک تست بگیرید اگر در دیگر نرم افزار ها کار به شکل روان بود یحتمل مشکل از نرم افزار نصب کردید هست که خب یک ورژن جدید و یا قدیمی تر رو تست کنید

گرچه با سیستمی که دارید اگر کار روی تری دی فتوشاپ نباشه خب یکم عجیب هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله دوست عزیز وقتی از 3D فوتوشاپ استفاده شده موقع خروجی گرفتن خیلی طول می کشه منم احتمال می دم ایشون یه طرح 3D خیلی سنگین روی اون گذاشته که حتی موقع باز شدم هم طول میکشه

-----------

برای همین طراحان کارهای 3D شونو تو Max انجام میدن و اونو بعدا به فوتوشاپ

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...