رفتن به مطلب

اتصال بدنه

Cyrus-the-great
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان چند وقتی در برخی اوقات که به قسمتهای لخت کیس مثل usb دست می زنم یه مقدار برق می لرزونتم. این موضوع بگیر نگیر داره یه وقتایی هست بعضی وقتها هم اوکی هست 

می خواستم ببینم چطور می تونم این مشکل را رفع کنم.

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان چند وقتی در برخی اوقات که به قسمتهای لخت کیس مثل usb دست می زنم یه مقدار برق می لرزونتم. این موضوع بگیر نگیر داره یه وقتایی هست بعضی وقتها هم اوکی هست 

باسلام کیس بنده هم اینطوری هست من شخصا کیس رو با سیم وصل کردم به لوله ی شوفاژ اینطوری مشکلش رفع میشه اگه شما هم نزدیکی کیستون میله یا وسیله ی فلزی داشته باشین که به زمین وصل شده باشه میتونین اینکارو انجام بدین بنظرم این مشکل به پاور و عدم وجود سیم ارت در اکثر پریزها مربوط میشه.

ویرایش شده توسط techno2001
لینک به دیدگاه

باسلام کیس بنده هم اینطوری هست من شخصا کیس رو با سیم وصل کردم به لوله ی شوفاژ اینطوری مشکلش رفع میشه اگه شما هم نزدیکی کیستون میله یا وسیله ی فلزی داشته باشین که به زمین وصل شده باشه میتونین اینکارو انجام بدین بنظرم این مشکل به پاور و عدم وجود سیم ارت در اکثر پریزها مربوط میشه.

اگه خدای نکرده مشکل جدی در اتصالات الکتریکی پاور یا قطعات سیستمون به وجود بیاد میدونید کل سیستم شوفاژ و آب گرم منزل برق دار میشه ؟

این کار فک میکنم خیلی خطرناک باشه .

لینک به دیدگاه

والا قبلانا اینطوری نبود از چند وقت پیش که کیسم را عوض کردم اینطوری شد و این واسم جالب هست که بگیر نگیر داره!!!
به هر حال منتظر راهنمائی بیشتر دوستان هستم.

لینک به دیدگاه

usB تون هم قطع میشه گاهی ؟

لینک به دیدگاه

usB تون هم قطع میشه گاهی ؟

بله دوست من اونم قطع و وصل می شه جدیدا. چطور مگه؟

لینک به دیدگاه

بله دوست من اونم قطع و وصل می شه جدیدا. چطور مگه؟

خب مشکل برق کیس تون از مادربرد هست که احتمالا در موقع نصب مادربرد یکم بی احتیاتی باعث شد در یکی از اتصالات های USB تون مشکلی ایجاد بشه و به نوعی برق دزدی دارند

چیز مهمی نیست با یک اتصال به زمین مشکل برق کیس حل میشه اما خب پیشنهاد میکنم از اون پورت هایی که قطع وصل نمیشن برای فلش یا هارد استفاده نکنید

مادربرد من هم حدودا 1سالی هست همین مشکل رو داره و از 4پورت  3پورتش به صورت ثابت برق داره و استفاده میکنم

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

خب مشکل برق کیس تون از مادربرد هست که احتمالا در موقع نصب مادربرد یکم بی احتیاتی باعث شد در یکی از اتصالات های USB تون مشکلی ایجاد بشه و به نوعی برق دزدی دارند

چیز مهمی نیست با یک اتصال به زمین مشکل برق کیس حل میشه اما خب پیشنهاد میکنم از اون پورت هایی که قطع وصل نمیشن برای فلش یا هارد استفاده کنید

مادربرد من هم حدودا 1سالی هست همین مشکل رو داره و از 4پورت  3پورتش به صورت ثابت برق داره و استفاده میکنم

ممنون از راهنمائیت دوست عزیز 

لینک به دیدگاه

با اینکار مشکل من حل شد :

1- باز کردن مادر بورد از کیس و قرار دادن واشر های قرمز رنگ مخصوص در پشت و روی محل پیچ مادربورد.

یا استفاده از گیره های پلاستیکی به جای پیچ کردن مادربورد.

2- اتصال سیم از یک پیچ کیس که پاور بهش وصل هست به زمین .

لینک به دیدگاه

درود دوسته عزیز

من روزه اول که سیستمه توی امضام رو جمع میکردم(همه قطعات اک بودن از قوطی در اوردم) این مشکل به سره منم اومد برای اولین بار که میخواستم دکمه پاور کیس رو بزنم دستمم رو کیس بود که بعده زدن احساس کردم منو برق گرفت برای اینکه متمعن بشم که تو شک نیستم دوباره به بدنه کیس دست زدم دیدم بله یه برق گرفتگی ملایم دسته ادمو میلرزونه این بحث رو با پدرم در میون گذاشتم چون پدرم مهندس تعمیرات لوازم الکتریکی هست گفت مشکلت از سیستم تغذیه برق کیس هست که گفتم بهش یعنی منظورت پاور هست گفت بله قسمت تغذیه پاورت خرابه چون گارانتی داشت فرستادم گارانتی که درست کنن گفتن هیچ ایرادی نداره رسید دستم انداختم رو کیس تست کردم دیدم مشکل پا برجاست پدر گفت بیخیال گارانتی خودش تعمیر کرد و الان بدونه برق گرفتگی کار میکنه و این قزیه به یه چیزه دیگه هم مربوط میشه که سره یکی از دوستام اومده بود این مثله یکی از پاور میشه و یکی دیگه از مانیتور اونم به این دلیل که رو شاسی مانیتور برق 220 ولت کامل هست این اتفاق میوفته که باید به مانیتور مراجعه کرد و راهه مانیتور هم که باید تست کنی کابلشو از پشته کیس جدا کن بعد کیستو روشن کن ببین باز مشکل پا برجاست یا نه بعد مراجعه بکن به پاورت از این دو حالت خارج نیست تست کن نتیجه رو اعلام کن.

موفق و موید باشی

لینک به دیدگاه

درود دوسته عزیز

من روزه اول که سیستمه توی امضام رو جمع میکردم(همه قطعات اک بودن از قوطی در اوردم) این مشکل به سره منم اومد برای اولین بار که میخواستم دکمه پاور کیس رو بزنم دستمم رو کیس بود که بعده زدن احساس کردم منو برق گرفت برای اینکه متمعن بشم که تو شک نیستم دوباره به بدنه کیس دست زدم دیدم بله یه برق گرفتگی ملایم دسته ادمو میلرزونه این بحث رو با پدرم در میون گذاشتم چون پدرم مهندس تعمیرات لوازم الکتریکی هست گفت مشکلت از سیستم تغذیه برق کیس هست که گفتم بهش یعنی منظورت پاور هست گفت بله قسمت تغذیه پاورت خرابه چون گارانتی داشت فرستادم گارانتی که درست کنن گفتن هیچ ایرادی نداره رسید دستم انداختم رو کیس تست کردم دیدم مشکل پا برجاست پدر گفت بیخیال گارانتی خودش تعمیر کرد و الان بدونه برق گرفتگی کار میکنه و این قزیه به یه چیزه دیگه هم مربوط میشه که سره یکی از دوستام اومده بود این مثله یکی از پاور میشه و یکی دیگه از مانیتور اونم به این دلیل که رو شاسی مانیتور برق 220 ولت کامل هست این اتفاق میوفته که باید به مانیتور مراجعه کرد و راهه مانیتور هم که باید تست کنی کابلشو از پشته کیس جدا کن بعد کیستو روشن کن ببین باز مشکل پا برجاست یا نه بعد مراجعه بکن به پاورت از این دو حالت خارج نیست تست کن نتیجه رو اعلام کن.

موفق و موید باشی

سلام دوست عزیز ممنون از وقتی که گذاشتی، من همه وسیله هارو قطع کردم وتا وقتی که کابل پاور وصل به کیس باشه می لرزونتم.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز ممنون از وقتی که گذاشتی، من همه وسیله هارو قطع کردم وتا وقتی که کابل پاور وصل به کیس باشه می لرزونتم.

مانیتورتون رو جدا کردین بعد روشن کردین مشکل پا برجا بود اگه این کا رو تست کردین ولی برق گرفتگی هنوز هست احتمال زیاد از برد تغزیه پاورتون هست اگه امکان داشته باشه با یه پاور دیگه تست کنین ببینین مشکلتون حل میشه؟

موفق باشین.

ویرایش شده توسط salar_elc
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز ،

برق گرفتگی تا چه حدی هست ؟

پاورت کف کیس میخوره ؟ کابل برق کیس رو هم یکبار بچرخون (جای فاز و نول عوض بشه) بزن به برق .

پاور رو از کیس خارج کن (اتصالات کابل هاش وصل باشه خودش بیرون باشه) ، بعد تست کن ببین باز برق داره کیس یانه .

اگه کیس برق نداشت و پاور فقط برق داشت :

پاور رو طوری پیچ کن که به کیس هیچ اتصال مستقیم نداشته باشه . سمتی که پاور به کیس میشه رو چسب بزن بعد پاور رو با واشر پیچ کن و پیچ ها هم همه مرکز سوراخ ها باشن :D کار خیلی سختیه اینیکی .

اگه کیس برق داشت و پاور برق نداشت  :blink:  حتما گزارش کن .

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز ،

برق گرفتگی تا چه حدی هست ؟

پاورت کف کیس میخوره ؟ اگه بتونی واشر بندازی که مشکلت بدون دردسر حل میشه . کابل برق کیس رو هم یکبار بچرخون (جای فاز و نول عوض بشه) بزن به برق .

محمد جان سلام

منم این برق گرفتگی رو داشتم کارایی را که فرمودین منم انجام دادم ولی درست نشد ولی حالا نمیدونم تو مشکل دوستمون حل بشه یا نه چون من با تعمیر پاورم این کار رو حل کردم خدا کنه که با فرمایشاته شما حل بشه

یاحق :)

ویرایش شده توسط salar_elc
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

محمد جان سلام

منم این برق گرفتگی رو داشتم کارایی را که فرمودین منم انجام دادم ولی درست نشد ولی حالا نمیدونم تو مشکل دوستمون حل بشه یا نه چون من با تعمیر پاورم این کار رو حل کردم خدا کنه که با فرمایشاته شما حل بشه

یاحق :)

درود سالار عزیز ،

بله ، برد های پاور ها از دوبخش مجزا داره که کاملا ایزوله شدن از هم ، الکتریسته ساکن که روی بدنه کیس میفته که از نوسانات الکترومقناطیس پاور های سویچینگ هست و توی پاور های نامرقوب دیده میشه و عادیه ، اما اینکه پاور کاملا برق بده و لحظه ای نباشه حتما باید سمت غیر ایزوله با بدنه پاور اتصال داشته باشه ولی از اونجا که اتصال کامل نیست احتمالا به خاطر pcb هست که توش به کار برده میشه و توی ولتاژ بالا نیمه رسانا میشه .

لینک به دیدگاه

درود سالار عزیز ،

بله ، برد های پاور ها از دوبخش مجزا داره که کاملا ایزوله شدن از هم ، الکتریسته ساکن که روی بدنه کیس میفته که از نوسانات الکترومقناطیس پاور های سویچینگ هست و توی پاور های نامرقوب دیده میشه و عادیه ، اما اینکه پاور کاملا برق بده و لحظه ای نباشه حتما باید سمت غیر ایزوله با بدنه پاور اتصال داشته باشه ولی از اونجا که اتصال کامل نیست احتمالا به خاطر pcb هست که توش به کار برده میشه و توی ولتاژ بالا نیمه رسانا میشه .

محمد جان شما که استاد هستید در این زمینه، مطالبتون بسیار مفید بود پاور من coolermaster silent pro 850 هست به نظر شما الان چکار باید بکنم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...