رفتن به مطلب

توان لازم برای گرافیک 7950 ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

باسلام

مشخصات سیستم بنده به ترتیب زیره:

Main: gigabyte ga-945 gcm-s2l
CPU : intel core2 duo 7500

سوالم اینه که من دو مدل پاور در دسترسم هست، اگه روی این سیستم یه گرافیک 7950 ببندم کدوم یک از پاورهای زیر جوابگو هستند و مشکلی برای کارت گرافیکم پیش نمیاد؟(البته کاری که من با سیستم میخوام انجام بدم از cpu استفاده نمیکنه و بنابراین cpu توان زیادی نباید بکشه)

پاورها:

1-elegance p4-1000++w  (اینطور که من فهمیدم real 350 وات است)

2- T.C.M 550w

باتشکر

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز ازهیچکدوم ازاین پاورها نمیتونین استفاده کنین

برای استفادده از کارت 7950 حتی الامکان باید ازپاور600وات واقعی به بالا استفاده کنین

لینک به دیدگاه

دوست من مین بورد و سی پی یو و پاورهای شما مناسب این کارت گرافیک نیستند ... بهتره با نصف مبلغی که بابت 7950 میخواهید بپردازید مین بورد و سی پی یو رو اول ارتقا بدید (حداقل core i3 ) و به گرافیک 7850 اکتفا کنید البته در صورتی که مبلغ بیشتری نمیخواهید خرج کنید .... پاور هم 650 او سی گرین رو پیشنهاد میکنم ...

لینک به دیدگاه

دوست من مین بورد و سی پی یو و پاورهای شما مناسب این کارت گرافیک نیستند ... بهتره با نصف مبلغی که بابت 7950 میخواهید بپردازید مین بورد و سی پی یو رو اول ارتقا بدید (حداقل core i3 ) و به گرافیک 7850 اکتفا کنید البته در صورتی که مبلغ بیشتری نمیخواهید خرج کنید .... پاور هم 650 او سی گرین رو پیشنهاد میکنم ...

درود دوست عزیز ازهیچکدوم ازاین پاورها نمیتونین استفاده کنین

برای استفادده از کارت 7950 حتی الامکان باید ازپاور600وات واقعی به بالا استفاده کنین

با تشکر از پاسخ هاتون

همونطور که گفتم مین بورد و سی پی یو اصلا در کار من تاثیر نداره، قبلا چک شده و با همین قطعات و همین گرافیک کارم حل میشه فقط مشکلم پاور سیستمه که نمیدونم جوابگو هست یا نه

دوستان من 4 تا گرافیک 7950 را با پاور 1250 گیرین بستن و مشکلی نداشتن(برای کار مورد نظر من) حالا چطور یک 7950 ، 600 وات میخواد؟

مثل اینکه 7950 سوکت 6 پین میخواد، پاور من 6 پین نداره؟استفاده از مبدل برای تبدیل 4پین به 6 پین مشکل سازه؟(گرافیک رو بخرم با مبدل وصل کنم اگه پاور نکشید یه پاورم بخریم)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من مجموع مصرف 4 تا گرافیک 7950 بصورت تک تک خیلی بیشتر از 4 تا تو حالت کراس  هست

از همه مهمتر درباره  پاور مورد استفاده اینه که پاور حتما باید ورژن جدید باشه تا شاخه 12 ولت اون توانائی تامین واتیج گرافیک رو داشته باشه خیلی از پاوزهای 600 وات قدیمی با برند معتبر هستند که نمیتونند پاسخگوی گرافیک های جدید باشند بخاطر ضعف در شاخه12 ولت هست

در مورد اون پاورها بیشتر بدرد سیستم های معمولی با گرافیک آنبرد میخوره تا سیستم شما یک کم اینا زیر بار بروند ریپلشون خیلی زیاد میشه

ویرایش شده توسط m.shabani
لینک به دیدگاه

دوست من مجموع مصرف 4 تا گرافیک 7950 بصورت تک تک خیلی بیشتر از 4 تا تو حالت کراس  هست

از همه مهمتر درباره  پاور مورد استفاده اینه که پاور حتما باید ورژن جدید باشه تا شاخه 12 ولت اون توانائی تامین واتیج گرافیک رو داشته باشه خیلی از پاوزهای 600 وات قدیمی با برند معتبر هستند که نمیتونند پاسخگوی گرافیک های جدید باشند بخاطر ضعف در شاخه12 ولت هست

در مورد اون پاورها بیشتر بدرد سیستم های معمولی با گرافیک آنبرد میخوره تا سیستم شما یک کم اینا زیر بار بروند ریپلشون خیلی زیاد میشه

سلام اقای شعبانی 

این مدل پاور در برابر سری oc فرق خاصی دارند ؟

http://lioncomputer.ir/product/3540/Green%20700A-HP%20Power%20Supply%20Unit/

فرصت شد یک راهنمایی از شما بگیریم با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام اقای شعبانی 

این مدل پاور در برابر سری oc فرق خاصی دارند ؟

http://lioncomputer.ir/product/3540/Green%20700A-HP%20Power%20Supply%20Unit/

فرصت شد یک راهنمایی از شما بگیریم با تشکر

سلام

اصلیترین بخش های فرقشون یکیش تو کیفیت هست یکیش تو راندمان هست وبعد کمپانی های سازنده

هر دو عالی هستند و بینظیر

650 او سی  متعلق به کمپانی swt هست و وراندمانش هم  بالای 89 %  هست و 80 پلاس سیلور با 62 ماه گارانتی

700 هم متعلق به های پاور هست و راندمانش هم بالای 85%  هست و 80 پلاس برنز رو داره با 37 ماه گارانتی

کیفیت ساخت تو سری او سی بیشتره

لینک به دیدگاه

با این تفاسیر باید یه پاور بخرم

من در چند ماه آینده میخوام مادربرد لینک زیر را بخرم و روش 4 تا 7950 بندازم(نگید نمیشه روش انداخت که امتحان شده و جوابگوی کار من هست) cpu هم همین قبلیه،  بنابراین اگه قرار باشه پاور بخرم یه 1300 میخرم

ولی اینطور که میبینم حتی در یک مارک هم مدل های مختلفی با وات نزدیک به این چیزی که من میخوام وجود داره و تفاوت قیمتشونم خیلی زیاده

به نظرتون چه مارک و چه مدلی بگیرم که خوب باشه(24/7 روشنه و از 4 تا گرافیک استفاده میشه) و صد البته قیمتشم مناسب باشه

http://www.asus.com/Motherboards/P8B75V/

خیلی خیلی ممنونم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش میشه بگید چطوری رویه مادربردی که دوتا اسلات گرافیک بیشتر نداره میخوایید 4 تا گرافیک سوار کنید :-? :-B @-)

بعدشم سی پی یویه قبلی شما سوکت 775 هست بازم میشه بگید چطوری میخواید روی مادربرد انتخابیتون که سوکت 1155 هست استفاده بفرمایید :blink: :mellow: :eek:

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

داداش میشه بگید چطوری رویه مادربردی که دوتا اسلات گرافیک بیشتر نداره میخوایید 4 تا گرافیک سوار کنید :-? :-B @-)

بعدشم سی پی یویه قبلی شما سوکت 775 هست بازم میشه بگید چطوری میخواید روی مادربرد انتخابیتون که سوکت 1155 هست استفاده بفرمایید :blink: :mellow: :eek:

دوست عزیز مادربرد 2 تا اسلات X1 هم داره که با رایزر تبدیل به x16 میشه

در مورد cpu هم منظورم این بود که یه cpu ضعیف مثه همین میندازم و برای اینکه نوشتنم سریع تر بشه اینطور نوشتم وگرنه حق با شماست و از تفاوت سوکت ها با خبرم

یه سوال دیگه هم داشتم اگه جواب بدید ممنون میشم

میخواستم بدونم میشه روی یه مادربرد از دو گرافیک 7950 و R9 290 همزمان استفاده کرد؟یا باید حتما دو گرافیک مشابه باشند؟

ویرایش شده توسط ali2000
لینک به دیدگاه

یه سوال ؟ میشه لطفا بگید قراره با این سیستم چه کاری انجام بدین که به 4 تا گرافیک 7950 خوب احتیاج داره اما cpu و main ناهمخوان معمولی ؟؟؟ واقعا خیلی گیج شدم .... :wacko:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...