رفتن به مطلب

نحوه ی قرار دادن هارد

Recommended Posts

دوستان یک سوال داشتم آیا قرار دادن هارد به صورت عمودی یا کج خطر ناک هست یا باید فقط به صورت افقی قرار گیرد

و قرار دادن یه صورت عمودی چه مشکلاتی می تونه به وجود بیاره 

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مهمترین عامل تکون نخوردنه هارد موقع کار هست حالا شما موقعی که خاموشه هر طو.ر که میخای بزارش بعد روشنش کن 

لینک به دیدگاه

پس مشکلی پیش نمیاد سرعتش کم نمی شه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیر 

فاصله هد   هارد با صفحه به میکرون میرسه که چپه راستش باعث فاصله و .. نمیشه 

افزایش یا کاهش سرعت فقط به پر شدن - بد سکتور گرفتن در اثره ضربه یا برقه بده پاور - و ویندوز خراب و ... هست که ساتا 3 و ساتا 2 کمی اختلاف راندملن کاری دارن نه افزایشه سرعت کپی و ... 

لینک به دیدگاه

بنظرتون جاذبه روش تاثیر نمیزاره؟

هد لنگر نمیگیره به سمت پایین و برق بیشتری مصرف نمیکنه و گرمای بیشتری تولید نمیکنه؟

گفتم این دوتا رو هم ما بپرسیم حالا که تاپیکش هست!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هارد ها در داخله محیطه خلآ کار میکنند و داخلشون اکسیژن و ... مثه محیط نیست 

هارد ها 120 دور در ثانیه سرعت چرخش دارن (تو هارد هایه 7200 rpm) پس اون شرکت فکره همچین روزی رو کرده و هده هارد بقدری سره جایه خودش محکم هست که لنگر و ... معنی نداره چون تمامه سطح یک اندازه و یک نواخت هست 

KB2_clip_image012.jpg

بهتون پیشنهاد میکنم یه هارد 10 گیگ یا خراب پیدا کنید و با آچار  بازش کنید تا کمی به حساسیت عجیب این قطعه پی ببرید فکر نکنم واسه هارد خراب کسی پول بخاد 

لینک به دیدگاه

زیاد مهم نیست دوست عزیز فقط ترجیحا پشت و رو نزار (جوری که بجای پوشش استیل روی هارد کف زیر هارد و برد زیر هارد در بالا قرار بگیره نزار)

چپ - عمودی افقی و ... مورد خاصی نداره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هارد ها در داخله محیطه خلآ کار میکنند و داخلشون اکسیژن و ... مثه محیط نیست 

هارد ها 120 دور در ثانیه سرعت چرخش دارن (تو هارد هایه 7200 rpm) پس اون شرکت فکره همچین روزی رو کرده و هده هارد بقدری سره جایه خودش محکم هست که لنگر و ... معنی نداره چون تمامه سطح یک اندازه و یک نواخت هست 

KB2_clip_image012.jpg

بهتون پیشنهاد میکنم یه هارد 10 گیگ یا خراب پیدا کنید و با آچار  بازش کنید تا کمی به حساسیت عجیب این قطعه پی ببرید فکر نکنم واسه هارد خراب کسی پول بخاد 

سلام دوست عزیز

داخل هاردها اکسیژن وجود داره

فقط بخاطر اینکه داخل هارد ها و سطح دیسک غبار نشینه تو کارخونه تو محیط خلا و کاملا ایزوله اسمبل میشه

داخل هارد ها برای بالانس بین هد و دیسکها نیاز به فشار هوا هست که از طریق سوراخ روی هارد تامین میشه فقط باز به خاطر همون مسئله گرد و غبار از داخل دارای فیلتر هستن

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز ،

همونطور که دوستمون mehdi-gtx عزیز گفتند هارد با محیط اطراف خودش کاملا هم فشار هست و خلائی در کار نیست .

در مورد اینکه مشکلی پیش میاد ، فقط یک مقداری شتاب گرانش روی دیسک تاثیر میزاره که با توجه به شتاب مرکز گرای دیسک در 7200 دور در دقیقه کاملا قابل به چشم پوشی هست . ولی به هیچ وجه زاویه دار نزار که لحظه استارت و خاموش شدن شفت موتور براشلس رو ساب میده .

ویرایش شده توسط ۞ MR_MOHAMMAD ۞
لینک به دیدگاه

از همه ی دوستان متشکرم دیگه خیالم راحت شد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز ،

همونطور که دوستمون mehdi-gtx عزیز گفتند هارد با محیط اطراف خودش کاملا هم فشار هست و خلائی در کار نیست .

در مورد اینکه مشکلی پیش میاد ، فقط یک مقداری شتاب گرانش روی دیسک تاثیر میزاره که با توجه به شتاب مرکز گرای دیسک در 7200 دور در دقیقه کاملا قابل به چشم پوشی هست . ولی به هیچ وجه زاویه دار نزار که لحظه استارت و خاموش شدن شفت موتور براشلس رو ساب میده .

ما یه هارد رو قابش رو باز کردیم و داخله یه قابه شیشه ای گذاشتیم و با چسب کامل چسب زدیم ولی بعد از چند روز اون شفافیت و زیباییه خودشو از دست داد 

شما هم اگه اون پلاستیک هایه رویه هارد رو سوراخ کنید میبینید که هارد خیلی زود خراب میشه و از کار میفته 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ما یه هارد رو قابش رو باز کردیم و داخله یه قابه شیشه ای گذاشتیم و با چسب کامل چسب زدیم ولی بعد از چند روز اون شفافیت و زیباییه خودشو از دست داد 

شما هم اگه اون پلاستیک هایه رویه هارد رو سوراخ کنید میبینید که هارد خیلی زود خراب میشه و از کار میفته 

رفیق این لینک رو مطالعه کن لطفا    پست دوم

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=25261

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز ،

میدونستم که خلاصه تاثیر داره!

چه کم و چه زیاد!

ممنون آقا محمد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این یعنی باز هم اکسیژن مثه محیط نیست و داخلش ایزوله مانند هست 

لینک به دیدگاه

یه مثال خیلی ساده....PS3 هم عمودی میشه هم افقی هاردشم هیچیش نمیشه... :)

لینک به دیدگاه

یه زمانی اینجور چیزا رو نمیفهمیدم هارد 160 مکستورم رو وقتی روشن بود چه تکونی میدادم :lol:  در تمام زاویه ها 

بدبخت چی کشید از دست من ،یه مدت بدسکتور عجیب داشت صدا میداد ،دادم یکی از آشناها بدسکتورش رو گرفت (؟؟؟) ، الان خوب کار میکنه ،بیشتر از چهار سال :p

لینک به دیدگاه

زیاد مهم نیست دوست عزیز فقط ترجیحا پشت و رو نزار (جوری که بجای پوشش استیل روی هارد کف زیر هارد و برد زیر هارد در بالا قرار بگیره نزار)

چپ - عمودی افقی و ... مورد خاصی نداره

میشه بیشتر توضیح بدی ضرر این کار چیه دوست عزیز؟

لینک به دیدگاه

عمودی افقی در هر حالتی فقط باید هارد ثابت سر جاش باشه هیچ مشکلی برای هارد ایجاد نمیکنه...

همین الان هارد من برعکس در سیستم هست و بدون مشکل داره کار میکنه...

هواستون باشه هارد رو در سطح فلزی قرار ندید که مثل من بی هارد نشید!!!

لینک به دیدگاه

عمودی افقی در هر حالتی فقط باید هارد ثابت سر جاش باشه هیچ مشکلی برای هارد ایجاد نمیکنه...

همین الان هارد من برعکس در سیستم هست و بدون مشکل داره کار میکنه...

هواستون باشه هارد رو در سطح فلزی قرار ندید که مثل من بی هارد نشید!!!

چرا مگه چی می شه من دقیقا می خوام بچسوبونم به دیواره ی آهنی

لینک به دیدگاه

چرا مگه چی می شه من دقیقا می خوام بچسوبونم به دیواره ی آهنی

دمت گرم دیگه نوکرتم....

پس اون برد زیرش هویجه؟؟؟خوب اتصالی میکنه میسوزونه برد رو...

لینک به دیدگاه

دمت گرم دیگه نوکرتم....

پس اون برد زیرش هویجه؟؟؟خوب اتصالی میکنه میسوزونه برد رو...

کاملاً مختصر و گویا :D :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...