رفتن به مطلب

كاهش دلار=كاهش قيمت ها

faramarz_mit
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
امروز  30دي هست و تحريم ها داره برداشته ميشه قيمت دلار هم داره پايين مياد با اين شرايط به نظرتون قيمت قطعات كامپيوتري كاهش پيدا ميكنه؟

ویرایش شده توسط faramarz_mit
لینک به دیدگاه

• ارسال 57
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

قیمت ها کی میاد پایین؟

وقتی که موجودی فعلی تموم بشه وبا دلار جدید خرید بشه.

اون موقع میشه گفت قیمت ها میکشه پایین.

درضمن تموم قطعات کامپیوتری با ارز مرجع خرید میشه این شرکت ها که میگن با ارز 3000 خورده ای خرید شده همش دروغه.

قیمت دست دلاله دلال هم دست بازار.

روزي كه قيمت دلار بالا رفت آقايون قطعاتشونو كه همون روز نخريدند از قبل داشتن ولي چون قيمت دلار بالا رفت قيمت قطعاتو بالا بردن حالا فروشنده هايي كه انصاف داشته باشند بايد قيمت هارو كم كنند و اين بهونه كه چون ما با قيمت دلار قبلي خريد كرده بوديم نميتونيم قيمت هارو پايين بياريم توجيح پذير نيست

لینک به دیدگاه

روزي كه قيمت دلار بالا رفت آقايون قطعاتشونو كه همون روز نخريدند از قبل داشتن ولي چون قيمت دلار بالا رفت قيمت قطعاتو بالا بردن حالا فروشنده هايي كه انصاف داشته باشند بايد قيمت هارو كم كنند و اين بهونه كه چون ما با قيمت دلار قبلي خريد كرده بوديم نميتونيم قيمت هارو پايين بياريم توجيح پذير نيست

+1

لینک به دیدگاه

ببین دیگه بازار اینجوری شده و از شانس بد ما دست من و تو نیست.

هر چقدر هم بحث ش رو بکنی هیچ فایده ای نداره.

تا دلشون نخواد قیمت رو پایین نمی کشن.

اخه کدوم مغازه داری میاد به خودش ضرر بزنه ها داداش؟

وقتی که میتونن جنس رو با سود بیشتر بفروشن چرا همچین کاری کنن.

حالا شما نخری یکی دیگه میخره

والا

حرفت درسته ولي كسايي كه ميان حرف از انصاف ميزنن بايد عمل هم بكنن

الان مقدار خريد مردم تو همه زمينه ها كم شده و همه منتظر كاهش قيمت ها هستن

من احتمال ميدم مقاومت فروشنده ها به زودي شكسته ميشه و بايد بايد بايد قيمت هارو پايين بيارن

لینک به دیدگاه

یه سئوال دیگه؟

قیمت ها کشید بالا به نظرت خرید مردم کم شد؟

نه 

ریاد تر هم شد.مردم حریص تر شدن.

فک کردن از ایتنم بالاتر میره که خدا رو شکر رفت.

الان بازار کشور به حدی بهم ریخته شده که کم کم یه 3 4 سالی وقت لازم داره تا خودش رو درست کنه.

من خودم رو مثال میزنم:

از وقتی که بازار اینجوری شده 2 بار سیستم بستم 

2 تا گرافیک خریدم

مانیتور خریدم

مودم

و خیلی چیزایی دیگه وقتی لازم دارم دیگه نمی تونم صبر کنم که ای شاید قیمتا بیاد پایین

یه چیز میگم ناراحت نشی

من خودم رو مثال قرار میدم.

مردم ایران دنبال جنس مفتکی هستن.

به قرآن راست میگ مردم به جنس مفت عادت کردن.

از بس نشتن چپ و راست اومد رو سفرشون.

اینجوری بار اومدن.

ببين خريد خيلي كم شده اگه بري تو بازار متوجه ميشي البته موارد خاص مثل شما هستن

ملت ايران هيچوقت به جنس مفت فكر نميكنن ملت ايران فقط حقشو ميخواد حقشم اين هس كه دلال هايي كه اسم خودشونو فروشنده گذاشتن دست از گرون فروشي بردارن

لینک به دیدگاه

خيلي از فروشنده ها ميگن قيمت هارو ما زياد نميكنيم به خاطره موانعي كه در واردات هس قيمت ها بالا ميره امروز خيلي از اين تحريم ها برداشته شده ديگه اين حرفاي تكراري ملت قبول نميكنن

ویرایش شده توسط faramarz_mit
لینک به دیدگاه

دوستان به نظرم بايد صبور باشيم.

هميشه خراب كردن كار 2 دقيقه است، اما درست كردن ممكنه ماهها و سالها طول بكشه.

لینک به دیدگاه

ببین این تاپیک رو میشه تا بی نهایت ادامه داد.

اخر سر هم بی فایدس.

تا وقتی که دزدی میلیاردی بشه و جنس قاچاق چپ راست بریزه تو بازار دیگه به نظر خودت امیدی به بهبود هستش.

خدا اخرش رو به خیر کنه.

ميشه چيزي نگفت ولي گفتن بهتر از نگفتن هس

لینک به دیدگاه

دوستان به نظرم بايد صبور باشيم.

هميشه خراب كردن كار 2 دقيقه است، اما درست كردن ممكنه ماهها و سالها طول بكشه.

آره بايد صبور باشيم در صورتي كه اتفاقاتي بافته كه اميدوار بشيم كه تغييرات داره صورت ميگيره

وقتي نزديك عيد شد قيمت قطعات يكم رفت بالا البته خيلي كم حالا اين انتظار هست كه قيمت دلار كم شده تحريم ها كم شده قيمت ها هم يكم كمتر بشن حالا ممكن هست زمان براي كاهش چند ماه طول بكشه ولي بايد نشونه هايي از كم شدن قيمت ها پيدا بشه

لینک به دیدگاه

دولت بوجه سال آینده رو با دلار 2600 بسته.......معمولا هم حدود 4 ماهی بین اجرای بودجه تا تغییر شاخص ها در بازار فاصله هست...

خود دولت هم همیشه بین اون چیزی که می بنده با اون چیزی که در بازار آزاد هست تمایل داره فاصله باشه تا از این مابه تفاوت به عنوان یک راه برای جبران کسری بودجه ها  و همینطور راه فراری در صورت به شکست کشیدن توافق ژنو و...استفاده کنه یعنی همون فاصله بین دلار مبادله ای و دلار آزاد

به نظر شما ارزش داره تا تابستان سال آینده به خاطر 100-200 تومن کاهش قیمت دلار صبر کنیم!!؟.........

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خيلي از فروشنده ها ميگن قيمت هارو ما زيد نميكنيم به خاطره موانعي كه در واردات هس قيمت ها بالا ميره امروز خيلي از اين تحريم ها برداشته شده ديگه اين حرفاي تكراري ملت قبول نميكنن

دوست عزیزم منظورتون از اینکه خیلی از تحریم ها برداشته شده دقیقا کدوم موارد رو می فرمایید؟

این تحریم هایی که قراره طی 6 ماهه آینده به صورت پله ایی برداشته بشه هیچ ارتباطی به واردات کالاهایی مثل قطعات کامپیوتر نداره

تحریم هایی که قراره برداشته بشن صرفا بخشی از درامد های بلوکه شده دولت از فروش نقت و اجازه واردات قطعات اتوموبیل، هوایپما و همینطور رفع تحریم از صادرات برخی مواد پتروشیمی هست نه بیشتر 

منم مثل همه دلم می خواد روزگار برای همه ما بهتر بشه ولی باید واقع بین باشیم

بهرحال امیدوارم وعده هایی که دولت جدید داده عملی بشه بلکه کمی به آرامش اقتصادی برسیم

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

دوست عزیزم منظورتون از اینکه خیلی از تحریم ها برداشته شده دقیقا کدوم موارد رو می فرمایید؟

این تحریم هایی که قراره طی 6 ماهه آینده به صورت پله ایی برداشته بشه هیچ ارتباطی به واردات کالاهایی مثل قطعات کامپیوتر نداره

تحریم هایی که قراره برداشته بشن صرفا بخشی از درامد های بلوکه شده دولت از فروش نقت و اجازه واردات قطعات اتوموبیل، هوایپما و همینطور رفع تحریم از صادرات برخی مواد پتروشیمی هست نه بیشتر 

بهرحال امیدوارم وعده هایی که دولت جدید داده عملی بشه بلکه کمی به آرامش اقتصادی برسیم

كاهش تحريم ها روي همه چيز تاثير ميذاره وقتي تحريم شديم نگفتن مثلا قطعات كامپيوتري هم تحريم شده ولي تاتيرشو روي همه چيز گذاشت

بايد واقع بين باشيم و واقعيت هم اينه كه بايد قيمت ها كاهش پيدا كنه

لینک به دیدگاه

دولت بوجه سال آینده رو با دلار 2600 بسته.......معمولا هم حدود 4 ماهی بین اجرای بودجه تا تغییر شاخص ها در بازار فاصله هست...

خود دولت هم همیشه بین اون چیزی که می بنده با اون چیزی که در بازار آزاد هست تمایل داره فاصله باشه تا از این مابه تفاوت به عنوان یک راه برای جبران کسری بودجه ها  و همینطور راه فراری در صورت به شکست کشیدن توافق ژنو و...استفاده کنه یعنی همون فاصله بین دلار مبادله ای و دلار آزاد

به نظر شما ارزش داره تا تابستان سال آینده به خاطر 100-200 تومن کاهش قیمت دلار صبر کنیم!!؟.........

دقیقا عین واقعیت گفتید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یونس جان روی قیمت ارز که تاثیر بذاره ؛ روی قیمت همه چیز از جمله قطعات کامپیوتر هم تاثیر میذاره...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان ،

نرخ دلار که به هیچ وجه پایین نمیاد یعنی درستش هم اینه که همونجا بمونه . یکی از اهداف دولت فعلی هم همینه .

به فکر این باشید که اوضاع اقتصادی بهتر بشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یونس جان روی قیمت ارز که تاثیر بذاره ؛ روی قیمت همه چیز از جمله قطعات کامپیوتر هم تاثیر میذاره...

100% همینطوره معین جان اما دولت نمی تونه اجازه بده قیمت دلار خیلی نزدیک بشه به قیمت دلاری که باهاش بودجه بسته شده

دولت به این اختلاف قیمت بین بازار و بانک مرکزی نیاز داره تا بتونه بازار رو کنترل کنه، تمام اقتصاد کشور سقوط می کنه

صنایع مادر برای اینکه بتونن به حیاتشون ادامه بدن نیاز به این اختلاف قیمت دارن

در جواب اون دوستمون هم باید عرض کنم که ما از اول تحریم همه جانبه نشده بودیم، دقیقا پله پله شروع شد تا به اینجا رسید و الان هم پله پله کاهش پیدا می کنه

این موضوع واقعا جوری نیست که بشه شب خوابید و صبح انتظار کاهش قیمت شدید رو داشت

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

باهاتون کاملاً موافقم.

لینک به دیدگاه

دوستان مطمئن باشید اگه قیمت دلار هم بیاد پائین به هیچ وجه به این زودیا شما احساس ارزونی نمیکنید

چرا؟

چون همه چی دست آقای وارد کنندست و تا اون چیزی نخواد هیچی نمیشه

لینک به دیدگاه

درود دوستان ،

نرخ دلار که به هیچ وجه پایین نمیاد یعنی درستش هم اینه که همونجا بمونه . یکی از اهداف دولت فعلی هم همینه .

اوضاع اقتصاد در حال حاضر داره بهتر ميشه و همه اميدوارن قيمت ها پايين بياد قيمت دلار روي 2900 نميمونه و حتما پايين تر مياد

لینک به دیدگاه

100% همینطوره معین جان اما دولت نمی تونه اجازه بده قیمت دلار خیلی نزدیک بشه به قیمت دلاری که باهاش بودجه بسته شده

دولت به این اختلاف قیمت بین بازار و بانک مرکزی نیاز داره تا بتونه بازار رو کنترل کنه، تمام اقتصاد کشور سقوط می کنه

در جواب اون دوستمون هم باید عرض کنم که ما از اول تحریم همه جانبه نشده بودیم، دقیقا پله پله شروع شد تا به اینجا رسید و الان هم پله پله کاهش پیدا می کنه

حرف شما کاملاً درسته ولی اثر روانی-سیاسی این برداشته شدن تحریم ها در هر صورت روی بازار آشفته ی ارز کشور تاثیر خواهد گذاشت و قیمت ها کاهش خواهند یافت ولی کاهش اصلی قیمت ها تا حدود یک سال دیگر بعید به نظر میرسد با توجه به گفته های وزیر اقتصاد و بسته شدن بودجه با دلار 2600 تومانی...

لینک به دیدگاه

وقتي از خواب بيدار ميشيم ميبينيم قيمت ها كلي تغيير كرده انتظار هم ميره به همين شكل قيمت ها تغيير كنه هميشه ميخواين قطعات كامپيوتري بخريد فروشنده ميگه اين نرخ امروز هس ممكنه فردا افزايش قيمت داشته باشيم چون قيمت دلار داره بالا ميره وقتي آقايون اينقد آنلاين هستن و به فكر افزايش قيمت هستن الان هم داره ارز كاهش پيدا ميكنه آيد به همون شكل آنلاين باشن اي خواسته زيادي نيس كه نشه اجرا كرد اين يك واقعيتي هست كه بايد قبول كنيم كه در حال حاضر قيمت ها بايد روند كاهشي بگيرن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظره من دستایه زیره کار که از این ناآرامی سود برده و میبرند نمیزارن قیمت زیاد تغییر کنه و اگه کسی بخاد قیمت رو بیاره پایین اون ها با نوسان در بازار اجازه این کار رو نمیدن 

الان قطعات کامپیوتر با ارز دولتیه ولی فروشه بازار با دلاره 3000 تا 3200 میشه و کالاهایه خاص و کمیاب با 4500 به بالا پس زیاد نباید دل خوش کرد 

اگه از همین امروز سفت و سخت بگیرن و اجازه ندن دلار بازی کنه میتونن تا ساله دیگه همین موقع ها قیمت رو کم کنند و اون سری افراده بازار که دلالی شده بود پله ترقی براشون این کارو ول کنن و برن سراغه کاره دیگه 

درود 

لینک به دیدگاه

وقتي از خواب بيدار ميشيم ميبينيم قيمت ها كلي تغيير كرده انتظار هم ميره به همين شكل قيمت ها تغيير كنه هميشه ميخواين قطعات كامپيوتري بخريد فروشنده ميگه اين نرخ امروز هس ممكنه فردا افزايش قيمت داشته باشيم چون قيمت دلار داره بالا ميره وقتي آقايون اينقد آنلاين هستن و به فكر افزايش قيمت هستن الان هم داره ارز كاهش پيدا ميكنه آيد به همون شكل آنلاين باشن اي خواسته زيادي نيس كه نشه اجرا كرد اين يك واقعيتي هست كه بايد قبول كنيم كه در حال حاضر قيمت ها بايد روند كاهشي بگيرن

داداش با شیرین شیرین گفتن

دهان شیرین نمیشه!!!!!!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

درود دوستان ،

درود

احسنت حرف منطقی یعنی این

در واقع قیمت ارز میاد پایین اما طی یک بازه زمانی 6 ماهه در سال جدید که میخوان در نیمه دوم سال دیگه قیمت ارز رو تک نرخی کنند که احتمالا روی 2800 بسته میشه البته شایعاتی هم در مورد 2600 هست

اما در کل قیمت قطعات کامپیوتری زیاد پایین نمیاد چون خیلی وقته که تقریبا به قیمت دلار ثابت شده و بازار تکلیفش روشنه .

اما در مورد اینکه تحریم ها برداشته شده اما  ارز ارزون نمیشه و تحریم ها مربوط به نفت و .... است و روزگار بهتر نمیشه هم درست نیست . چراکه با توجه به اینکه یکسری از دارایی هامون داره به صورت ارز برمیگرده و اقتصاد در صنایع مهم مثل خودرو و هواپیما و نفت و پتروشیمی و ... ارز آور خواهد شد ( قبل از برداشته شدن تحریم ها بجای ارز مواد غذایی و آشغال های پلاستیکی از چین و هند میگرفتیم ) با این اوصاف وضعیت اقتصادی بهتر میشه و این به این معنا نیست که اجناس خیلی ارزون بشند بیشتر باید منتظر باشیم درآمد ها بهتر بشه و قدرت خرید مردم زیاد بشه وقتی پول تو دست و بال مردم باشه قیمت اجناس مهم نیست مهم اینکه شما تو وضعیت جدید چقدر درآمد داری . نباید توقع داشته باشیم با درآمد فعلی مون قیمت اجناس برگرده به 3 الی 4 سال پیش .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا وزیر صنعت معدن،سخنگوی اتاق بازرگانی،رئیس بانک مرکزی و چندی دیگر از ... همگی به کف قیمت دلار در همین حوالی 2900 و 3000 تومان اشاره کردند و این کاملا تمایل دولت به این سطح قیمت دلار رو میرسونه...

چیزی که واضح هست کاهش قیمت ها جزئی و کم کم خواهد بود!

دقیقا اتفاقی که در زمان خرید میافته !ولی چاره چیه !

حدود یک ماه پیش قیمت ارز از 2940 به 3020 تومان رسید زنگ زدم به همکار تا چند ماژول رم ازش بخرم برای مشتریام.رم 1333 رو تا روز پیش 61.5 میداد اونروز گفت 69 تومان!من هم به مشتریم 70 قیمت داده بودم!با هزینه پیک برای خودم ماژولی 72 در میومد!باید چیکار می کردم !

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...