رفتن به مطلب

SSD ها در سال 2014 فراگیرتر می شوند، اما قیمتشان کاهش پیدا نمی کند

Recommended Posts

طبق پیش بینی گروه Objective Analysis، در سال 2014 شاهد رشد به کارگیری حافظه های فلش و درایو های جامد یا SSD توسط  کاربران حرفه ای و صنعتی خواهیم بود، اما همچنان ارائه ی این درایو ها در حجم های پایین با قیمت های حال حاضر ادامه خواهد داشت و افت قیمت آنها بسیار بعید است.

yvp68pb69tkuj177giq.jpg

انتظار می رود کاربران همچنان ناچار به پرداخت هزینه ای معادل 75 سنت برای هر گیگابایت از SSD خواهند بود. همچنین برای سازندگان SSD پیشبینی می شود، بیشترین اقبال مشتریان به SSD هایی با متوسط حجم 200 گیگابایت خواهد بود.

به گفته شرکت SanDisk قیمت های SSD در طول سال 2014 همچنان پایدار خواهد ماند. این شرکت انتظار دارد حدود 25 درصد از سود سال 2014 خود را از فروش محصولات SSD خود کسب کند.

سرعت خواندن و نوشتن SSD ها هر روزه با ورود مدل های جدید افزایش می یابد و کاربران بیشتری را جذب این نوع حافظه ها می کند. ولیکن قیمت بالای حافظه های NAND FLASH همچنان دلیل اصلی اجتناب اکثریت کاربران از SSD به شمار می آید و هارد دیسک های سنتی برای اغلب کاربران اولین و شاید تنها انتخاب موجود باشد. چند سالی است از ورود SSD ها به بازار می گذرد اما همچنان قیمت بالا وحجم پایین آنها باعث دوری بسیاری از کاربران شده است.

منبع: Tweaktown

مترجم: آرمین ابیشی

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

فعلا تو اکثر سیستم ها SSD فقط برای نصب ویندوز اون هم به دلیل افزایش سرعت سیستم استفاده میشه

شخصا ترجیح میدم به جای خریدن اس اس دی 850 هزار تومنی یک گرافیک و یا رم بهتر بخرم

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون بابت زحمتی که کشیدی ارمین جان @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

ممنون جناب قربانی،

بخرین دوستان، SSD بخرین. کامپیوتری که SSD نداشته باشه گلوگاهی داره به اسم هارد دیسک که خفه اش میکنه.

لینک به دیدگاه

تو بازی مثل cod ghost و یا محیط ویندوز لود سی پی یو من از 10%بیشتر نمیشه پس کلا سیستم من گلوگاهه

با این حساب باید pci express SSD بخرم

وقتی به پول ایران یک ssd 256  گیگ  بدرد بخور بالای 800 هزار تومن باشه به هیچ عنوان از نون شب واجب تر نیست 

حداکثر 128 گیگ اون هم برای نصب ویندوز و پنچ مارک

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون جناب قربانی،

بخرین دوستان، SSD بخرین. کامپیوتری که SSD نداشته باشه گلوگاهی داره به اسم هارد دیسک که خفه اش میکنه.

ضمن سلام و تشکر مخصوص از جناب آرمین جان عزیز این جمله رو خوب اومدی واقعا اس اس دی خیلی گره هارو باز میکنه

و باعث میشه کاربر احساس خوشایندی به سیستمش داشته باشه / اینو به همه قول میدم / امتحانش کنید مطمئنن ضرر نمیکنید وقتی که

نفستونو میگیره !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته هیچ کس از سرعت بدش نمیاد 

ولی اگه اولویت بندی کنید ssd  واسه سیستم هایه گیم خیلی زیاد مطرح نیست خصوصا تا سقفه 3 تومن تازه بارسیدنه سیستم به 4 تا 5 تومن باید ssd  رو تو سیستم لحاظ کرد 

البته نظره شخصه ولی من ترجیم میدم یه 290 روسیستم باشه تا یه ssd 128 به 450 تا 500 ت 

چون کاربریم طوریه که زیاد بدردم نمیخوره 

لینک به دیدگاه

تو بازی مثل cod ghost و یا محیط ویندوز لود سی پی یو من از 10%بیشتر نمیشه پس کلا سیستم من گلوگاهه

با این حساب باید pci express SSD بخرم

وقتی به پول ایران یک ssd 256  گیگ  بدرد بخور بالای 800 هزار تومن باشه به هیچ عنوان از نون شب واجب تر نیست 

حداکثر 128 گیگ اون هم برای نصب ویندوز و پنچ مارک

خوب همون 128 كافيه، براى كاربران با استفاده ى نميه حرفه اى قراره فقط ويندوز و برخى برنامه هاى پر كاربرد روى SSD نصب بشه، غير از اين كه نيست.

ضمن اينكه بحث سرعت كلى سيستم با بحث لود 10% سى پى يو متفاوته.

ویرایش شده توسط ARMIN 2012
لینک به دیدگاه

ضمن سلام و تشکر مخصوص از جناب آرمین جان عزیز این جمله رو خوب اومدی واقعا اس اس دی خیلی گره هارو باز میکنه

و باعث میشه کاربر احساس خوشایندی به سیستمش داشته باشه / اینو به همه قول میدم / امتحانش کنید مطمئنن ضرر نمیکنید وقتی که

نفستونو میگیره !

خواهش ميكنم عطا جان، واقعيت اينه كه اگركاربرى فقط يك بار از SSD‌ استفاده كرده باشه ديگر هرگز بدون SSD نمى تونه سيستمش رو تحمل كنه / زندگى كنه. 

لینک به دیدگاه

من اگه سره جیبم تنگ نبود و راحت دستم توش میرفت یه SSD می خریدم اما امان از این خیاط ها که سر جیب تنگ دوختن :D :p :(

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

ssd از اون قطعاتی هست که تحول بزرگی در کامپیوترها ایجاد کرد .بدون شک در سرعت بوت شدن ویندوز و باز کردن برنامه ها اصلا با هارددیسکهای سنتی قابل قیاس نیست.به نظرم استفاده از SSD در کنار HDD های پر ظرفیت در حال حاضر فوق العاده واجب هستش به نظرم قطعه ای تو کامپیوتر محسوب میشه که نبودنش واقعا محسوس هست.حتما بخرید من خودم تو برنامه ام هست.

ویرایش شده توسط LORD
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...