رفتن به مطلب

GeForce GTX 790 به دنبال GeForce GTX TITAN Black Edition خواهد آمد ؟

Recommended Posts

در یک حرکت توسط اویدیا که می تواند گزینه های بیشتری را برای علاقه مندانی که جیب های پر پولی دارند در بخش کارت های گرافیک رده بالا ایجاد کند ، این شرکت در حال برنامه ریزی نه برای یک کارت ، بلکه برای دو کارت گرافیک رده بالا برای همین سه ماهه ( ژانویه تا مارس ) می باشد . انویدیا در نظر دارد که به دنبال عرضه کارت GTX TITAN Black Edition در ماه فوریه ، یک کارت با دو GUP بر پایه معماری GK110 ، احتمالا با نام GeForce GTX 790 را ارائه کند . این کارت در ماه مارس به بازار عرضه می شود و می تواند به انویدیا کمک کند که تا زمان عرضه کارت های رده بالای نسل بعدی با تکنولوژی 20nm خود را در بازار نگه دارد .

uxams1m6t5siadxfu8y5.jpg

x18oou6jr39zi5juyd.jpg

262qf6qx8vyqulthkznl.jpg

GeForce GTX TITAN Black Edition جایگزین کارت GeForce GTX TITAN خواهد شد و محصولی است که خیلی با GTX 780 Ti از نظر پیکربندی هسته ها تفاوت ندارد ، اما با 6GB حافظه ، عملکرد شناور با دقت کاملا مضاعف و احتمالا سرعت کلاک بالاتر همراه خواهد بود . کارت دارای 2880 هسته CUDA ، همچنین 240TMU  ، 48ROP و یک حافظه GDDR5 با پهنای باند 384Bit می باشد . این کارت جایگزین کارت GeForce GTX TITAN با قیمت مشابه 999 دلار خواهد شد .

o4wocx5kxsyfkrchgshv.jpg

GeForce GTX 790 هیولای کاملا متفاوتی است . با توجه به محدودیت های الکتریکی و حرارتی ناشی از قرار دادن دو پردازشگر گرافیکی با چند میلیارد ترانزیستور در کنار یکدیگر ، انویدیا دو تراشه برش خورده GK110 را استفاده خواهد کرد . این گروه دوتایی سریعتر از هر چیزی هستند که تا کنون برای نمایش پیکسل ها ساخته شده اند ، البته اگر برنامه ای بتواند از NVIDIA SLI بهره ببرد . گفته می شود که در این کارت هر چیپ دارای 2496 هسته CUDA ، همچنین 208TMU ، 40 ROP و پهنای باند حافظه 320Bit به همراه 5GB حافظه GDDR5 می باشد . در مجموع این کارت از 10GB حافظه استفاده خواهد کرد .

منبع : techpowerup

ترجمه : حامد قربانی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

790= گرافیکه میلیاردرها 

با توجه به قیمته تایتان بلک 790 باید به 1200 تا 1500 برسه نه                منظور دلاره ها 

لینک به دیدگاه

فوق العادست ! فکر کنم کم کمش 1500 دلاری بشه :| ایران که بیاد خدا تومن میشه !
اگه اینا باین بازار قیمت Titan یکم پایین نمیاد !؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمت هر دو کارت 1000 دلار هست.

البته فعلا همه چیز در حد شایعه هست.

ضمن اینکه مصرف 790 نباید از 300 وات عبور کنه و از این جهت باید فرکانس هسته حسابی بیاد پایین و خوب فرکانس تایتن بلک هم خیلی بالاست و حدود 1 گیگاهرتز پس هر دو کارت بخوبی از پس هم بر میان :دی

قیمتشون هم در یک رنج قرار می گیره...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمت هر دو کارت 1000 دلار هست.

البته فعلا همه چیز در حد شایعه هست.

ضمن اینکه مصرف 790 نباید از 300 وات عبور کنه و از این جهت باید فرکانس هسته حسابی بیاد پایین و خوب فرکانس تایتن بلک هم خیلی بالاست و حدود 1 گیگاهرتز پس هر دو کارت بخوبی از پس هم بر میان :دی

قیمتشون هم در یک رنج قرار می گیره...

پس باز باید گفت صرفه اقتصادی و راندمان کاری 2 تا تایتان بلک بهتر از یه 790 هست (البته اگه قیمت و کاراییش مشخص شه) خصوصا قیمت 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس باز باید گفت صرفه اقتصادی و راندمان کاری 2 تا تایتان بلک بهتر از یه 790 هست (البته اگه قیمت و کاراییش مشخص شه) خصوصا قیمت 

نه دیگه وقتی هر دو کارت 1000 دلاری هستند دو تایتان بلک 2000 دلار میشه !

البته دوتا 780 احتمالا از 790 عبور خواهند کرد !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظره من که نده بیرون بهتره 

وقتی به قول شما 2 تا 780 یا 2 تا تایتان باشه چه نیازی به این هست 

خریدار نداره داره (البته سوایه از قشره بی غم)

لینک به دیدگاه

کارت 790 برای کسانی خوبه که میخوان روی یک اسلات 2 کارت پر قدرت داشته باشن . برای همین مشتری خودش رو داره . درسته که SLI دو کارت 780ti از این قویتر میشه صد در صد ، ولی این کارت هم برتری خودش رو تو حجم و اسلات اشغال شده داره . نیازی به پل SLI نیست . نیازی به پاور با چندین کابل PCI-E نیست . یک نکته هم هست که با اینکه فرکانس رو پایین میارن ، با توجه به حجم بیشتر حافظه گرافیکی ، تو کارهایی که به حافظه بیشتر نیاز دارن بهتر عمل میکنه .

لینک به دیدگاه

شاید من اشتباه کنم ولی به نظرم انویدیا هیچ دستاورد جدیدی بعد از تایتان عملاً نداشته و به علت کم کاری AMD توی اون بازه ی زمانی سعی کرده تکنولوژی همون سال رو بصورت قطره چکانی به بازار و کاربران عرضه کنه...وگرنه به نظرم تکنولوژی تایتان و 780ti و تایتان بلک همشون یکیه!یعنی من فکر میکنم این تایتان بلک یا 780ti،همون تایتان اصلیه که یک سری ویژگی هاشو کم کم آنلاک کردن و تحت عناوین و اسمهای مختلف در آوردن که به نظرم خیلی سیاست زشت و کثیفیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا این هیولاییه من جایی دیگه در موردش مقاله ای خوندم  نمیدونم  چی بگم خیلی قدرتمند میشه فکر کنم تا چند سال کارت رفرنس بنچمارک ها بشه .

post-13512-0-67994100-1390394038_thumb.jpg

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

مشکل نرم افزاری استفاده از SLI هم هستش ! شنیدم کارت گرافیک هایی که دو هسته دارن با بعضی از نرم افزار همخوانی ندارن ! یعنی فقط از هسته اول استفاده میکنن ... که این خودش یه مشکلیه ...

به نظر من تایتان قیمتش و تک هسته ای بودنش خوبه ... و تا چندین سال خیلی راحت از پس بازی ها بر میاد ...

اگه اکثر برنامه ها از NVIDIA SLI بهره ببرند 790 بهترین گزینست !!! 4 تا 790 بگیری ببندی برای Hash Brute Forcing :| خدا میشه ! :دی

لینک به دیدگاه

شاید من اشتباه کنم ولی به نظرم انویدیا هیچ دستاورد جدیدی بعد از تایتان عملاً نداشته و به علت کم کاری AMD توی اون بازه ی زمانی سعی کرده تکنولوژی همون سال رو بصورت قطره چکانی به بازار و کاربران عرضه کنه...وگرنه به نظرم تکنولوژی تایتان و 780ti و تایتان بلک همشون یکیه!یعنی من فکر میکنم این تایتان بلک یا 780ti،همون تایتان اصلیه که یک سری ویژگی هاشو کم کم آنلاک کردن و تحت عناوین و اسمهای مختلف در آوردن که به نظرم خیلی سیاست زشت و کثیفیه

کاملا درسته!

بیش از 1/5ساله انویدیا روی تکرار یه معماری و دستکاری خصایص کپلر هست!amd هم دقیقا همینطوره با سیستمش

ولی مطمئنا معماری ها و نسلهای جدیدشون باتوجه به داشتن زمان مناسب تحقیق توسعه و طراحی

نتیجه عالی خواهدداشت

ویرایش شده توسط payamhetfild
لینک به دیدگاه

مشکل نرم افزاری استفاده از SLI هم هستش ! شنیدم کارت گرافیک هایی که دو هسته دارن با بعضی از نرم افزار همخوانی ندارن ! یعنی فقط از هسته اول استفاده میکنن ... که این خودش یه مشکلیه ...

به نظر من تایتان قیمتش و تک هسته ای بودنش خوبه ... و تا چندین سال خیلی راحت از پس بازی ها بر میاد ...

اگه اکثر برنامه ها از NVIDIA SLI بهره ببرند 790 بهترین گزینست !!! 4 تا 790 بگیری ببندی برای Hash Brute Forcing :| خدا میشه ! :دی

بعضی ها هستن که از نرم افزارهای خاصی استفاده میکنن و اون نرم افزارها با SLI بهتر جواب میدن . حالا به قول شما اگر 4 تا این کارت رو بذارن رو سیستم ، میشه 8 هسته پردازش گرافیکی ، فکر نکنم مادربوردی بتونه این همه مسیر رو پاسخ بده و هیچ پردازنده ای هم کنترلری برای هشت هسته گرافیکی نداره :D . ولی با 2 تا از این ها میتونه SLI چهار مسیره انجام بده که هم به صرفه هست و هم فضای کمتری میگیره نسبت به استفاده از 4 کارت . مادربوردهای بیشتری هم میتونن پشتیبانی کنن .

لینک به دیدگاه

اقا من پیشنهاد میکنم چند نفری یه پول حسابی بذاریم روی هم یه سیستم خفن بخریم...با 2 تا 790!!!بعدش برنامه ریزی کنیم ماهی یکبار دست یکیمون باشه....هر کی هم یدونه هارد داشته باشه نفر بعدی هارشو از روی سیستم جدا کنه نفر بعدی هارشو متصل کنه سیستم اطلاعات شخصی اون بیاد بالا..آدم است دیگر..................دل دارد..................گاهی دلش سیستم خفن میخواهد تازه راهکارم دادم :D :D :D :D

لینک به دیدگاه

بعضی ها هستن که از نرم افزارهای خاصی استفاده میکنن و اون نرم افزارها با SLI بهتر جواب میدن . حالا به قول شما اگر 4 تا این کارت رو بذارن رو سیستم ، میشه 8 هسته پردازش گرافیکی ، فکر نکنم مادربوردی بتونه این همه مسیر رو پاسخ بده و هیچ پردازنده ای هم کنترلری برای هشت هسته گرافیکی نداره :D . ولی با 2 تا از این ها میتونه SLI چهار مسیره انجام بده که هم به صرفه هست و هم فضای کمتری میگیره نسبت به استفاده از 4 کارت . مادربوردهای بیشتری هم میتونن پشتیبانی کنن .

کاملا درسته. حداکثر پردازنده گرافیکی برای SLI همون 4 GPU هستش. (4WAY-SLI)

یعنی حداکثر دو تا 790 میشه SLI کرد.

البته تا اون بیاد و قیمتش تعدیل بشه دنیا با نسل 9xx انویدیا خداحافظی کرده.

لینک به دیدگاه

سال 2014 سری 8 ارایه میشه و خبری از 790 نیست و این یک شایعه هست وبس

معماری کپلر به پایان راه رسیده و نمونه های اولیه ماکسول تولید شده  تا 4 ماه دیگه 

GTX 880 به بازار میاد 

post-14851-0-37437900-1390466477_thumb.p

post-14851-0-37437900-1390466477_thumb.png

ویرایش شده توسط میلاد
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...