رفتن به مطلب

گرمای طاقت فرسای 8350

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با عرض سلام.

من بالآخره موفق به خرید یک خنک کننده به اصطلاح OVERCLOCKING و خمیر بسیار مرغوب Nocota NT-H1 شدم و اینا رو با یک تهویه که از توی یوتیوب و ویدیو های آموزشی کولر Tuniq TOWER 120Extreme Rev1 توی کیسم قرار دادم و اختلاف دمای این کولر که اورکلاکینک رو با خودش یدک میکشه و 6 هیت پایپه هستش و دو برابر کولر خودم اندازه داره با همون کولر خودم 0 درجه هستش.

بله کاملا درست شنیدید به یه نکبتی اومدم این خنک کننده رو خریدم و جا انداختم و خمیر روش حروم کردم واس خاطر 0 درجه اختلاف دما.

به خدا دیگه اعصابم به هم ریخته موندم چه کار کنم هر کاری میکنم این دمای اینو نمیتونم پایین بیارم.

MY SYSTEM :

MainBoard : M5A97 R2.0

(CPU : AMD FX-8350(AMD TURBO CORE TEC ENABLED @4.2GHZ

(ای کاش جای خرید این یه G2020 میخریم و کلا پلتفرم عوض میکردم :angry: )

VGA : XFX 7770 GHZ Edition 1Gb Dual Fan (یکی از معدودترین بهترین انتخاب هام که همیشه ازش از هر لحاظ راضی بودم :) )

RAM : KINGSTONE HYPERX BEAST BLACK 4GB*2 @1866

POWER : GREEN GP585B(اینم دقیقا مثه GPU ازش خیلی راضیم :) )

CASE : TSCO 4025(که یک کیس کاملا معمولی و بدون تحویه خاصه :D )

CPU COOLER : TUNIQ TOWER 120 EXTREME REV1

THERMAL PASTE : NOCOTA NT-H1

من دقیقا در مسیر هوای خنک کنندم دو تا فن 8 سانتی گذاشتم که کمکش کنن.

ویرایش : دما هر دو در این فصل = 62 درجه سانتی گراد.

وای به حال فصل گرما!

شات از CPU-Z

31027112849850249393.jpg

تصاویر از نحوه بست و جریان هوا :

98857338251844025100.jpg30824528748459893349.jpg40000576707591270376.jpg40724716070733846103.jpg02243368237572141547.jpg94765401452335227884.jpg

ویرایش شده توسط ReZa546
لینک به دیدگاه

• ارسال 94
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوست عزیز شما از یه سی پی یو کولر نباید به اندازه واتر کولینگ انتظار داشته باشید.

کولر دما رو اندازه دمای محیط یک کمتر نگه میداره.

منظورم محیط کیس هست.

ولی مهم ترین حسنش اینه که دما نمی ذاره از این بالاتر بره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مطمعن هستین این کولر رو درست بستین 

اون 2 تا فنی که روش گذاشتین چظور بسته شدن 

من از همین کولر دارم و خیلی رازیم قبلا 955 داشتم که با 1 گیگاهرتز اور دواش از 49 رد نمیشد تو تابستون گرمه ما کویری ها به 55 نمییرسید 

الان هم رویه i7  930 هست و تو تابستون دماش به 42 میرسدی بدونه اور و با اورکلاک از 2.8 تا 4200 دما به 50 رسید 

اما الان که سیستم تو مغازس و اطرافش خنکه دمایه لود 100 به 38 هم نمیرسه 

لینک به دیدگاه

درود رضا جان یه شات از نحوه بستن کولر میذاری اینجا؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز منم این مشکلو دارم با کولر axp140 ترمالایت که 210 تومان پارسال خریدم که دما تا 60 در حالت فول لود میشه به نظرم شما که کولر بهتر از من داری باید اختلاف دمای پایینی داشته باشی 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خدمت شما 

تو بیکاری 27 و تو لود 38 

الان 3 روزی میشه سیستم یکسره روشنه اون هم به چه دوره فنی 

post-11230-0-47780600-1390410229_thumb.jpg

تازه با خمیره z5

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

کولر رو دقیقا مثل دفترچش بستم و خمیر رو هم دقیقا یه لایه خیلی نازک رو با کمک کارت روی پردازنده پخش کردم(نزدیک به سه ساعت وقت گذاشتم).

حقیقتش من دوربین خوبی ندارم ولی سفت و دقیق بستمش.

به هر حال اگه لازمه که نحوه بستنمو رو ببینید بفرمایید که من تا فردا یه دوبین که فک کنم 3.2 باشه قرض بگیرم و براتون شات بزارم(زوایای مد نظرتون رو هم بفرمایید)

و اینکه من یه مدتی به دلیل اینکه از لحاظ دماش خیالم راحت باشه فرکانسشو رو 3400 ثابت نگه داشته بودم و فرکانس رمم هم 1333 بود و دماش زیر 45 بود.

لینک به دیدگاه

من هم میخوام 8350 بخرم 

پس اگه اینطوریه کنسل میشه دیگه :wacko:

من پیشنهاد میکنم 1100 بخری داداشی.

لینک به دیدگاه

مطمعن هستین این کولر رو درست بستین 

اون 2 تا فنی که روش گذاشتین چظور بسته شدن 

من از همین کولر دارم و خیلی رازیم قبلا 955 داشتم که با 1 گیگاهرتز اور دواش از 49 رد نمیشد تو تابستون گرمه ما کویری ها به 55 نمییرسید 

الان هم رویه i7  930 هست و تو تابستون دماش به 42 میرسدی بدونه اور و با اورکلاک از 2.8 تا 4200 دما به 50 رسید 

اما الان که سیستم تو مغازس و اطرافش خنکه دمایه لود 100 به 38 هم نمیرسه 

با تشکر از نظرتون و اینکه اشتباه بستنش چه چیزهایی میتونه باشه؟

اگه اشتباه بسته باشم اصن باید خنک کنه یا نه.

آیا این 8350 بدون خنک کننده با فن بالا میاد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما گفتین رو فن 2 تا فنه دیگه بستین یا نه رو کیس 

بعد وقتی روشنه سیستم دستتون رو بزارین رویه کولی ببینید هوا رو به چه سمتی میده و اگه به سمته پشته کیس نیست جهت رو عوض کنید و رو به سمته پشت کیس کنید 

درب کیس بسته هست یا باز 

درود 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز شما از یه سی پی یو کولر نباید به اندازه واتر کولینگ انتظار داشته باشید.

کولر دما رو اندازه دمای محیط یک کمتر نگه میداره.

منظورم محیط کیس هست.

ولی مهم ترین حسنش اینه که دما نمی ذاره از این بالاتر بره.

ممنونم از نظرت دوست من ولی :

متاسفانه شرکت AMD همیشه روی پردازنده هاش خنک کننده های بی کیفیتی میذاره که ارزون تر بیرون بیان.

من هم الآن یکی از بهترین و محبوب ترین خنک کننده های بادی رو خریدم و سرش هم حسابی تحقیق کردم و این چیزی که خریدم نسبت به اون چیزی که بهم پیشنهاد داده بودن(TRUE SPIRIT 120) هم قوی تره و سر آینده نگری این رو خریدم.

اینکه این کولر بیاد و بدون اخلاف دما کار کنه عجیبه داداشی.

فکرشو بکن :

AMD FX-8350STOCK COOLER = TUNIQ TOWER 120 Extreme

لینک به دیدگاه

شما گفتین رو فن 2 تا فنه دیگه بستین یا نه رو کیس 

بعد وقتی روشنه سیستم دستتون رو بزارین رویه کولی ببینید هوا رو به چه سمتی میده و اگه به سمته پشته کیس نیست جهت رو عوض کنید و رو به سمته پشت کیس کنید 

درب کیس بسته هست یا باز 

درود 

من اول به سمات خروج از پشت کیس بسته بودم ولی اون فن های 8 سانتی رو روی کیسم نبسته بودم ولی باز بازش کردم و عوض کردم و حالا از پشت کیس جریان هوا به سمت کولر هدایت میشه به سمت باد موافق کولر.

لینک به دیدگاه

من اول به سمات خروج از پشت کیس بسته بودم ولی اون فن های 8 سانتی رو روی کیسم نبسته بودم ولی باز بازش کردم و عوض کردم و حالا از پشت کیس جریان هوا به سمت کولر هدایت میشه به سمت باد موافق کولر.

جهت هوا باید به سمت پشت باشه . یعنی باید خارج بشه از کیس . فن پشت و بالای کیس هم باید هوا رو بکشه بیرون . فن جلو و پایین کیس باید هوا رو داخل بکشن . فن بغل هم باید هوا بیرون بکشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نگاه کنید عزیز 

بهترین حالت اینه که در داخله کیس هوا جریان داشته باشه وتعداد فن ها اصلا مهم نیست 

شما باید طوری فن رو ببندید که به سمته بیرونه کیس باد بده و فنی که رویه کیس پشت فن زیره پاور بستین باید هوا رو بده بیرون 

بهتره فن 2 م رو رویه دربه کیس سمته چپ ببندید و به عنوانه ورودی و او یکی دیگه رو به عنوان خروجی 

اگه تونستین هم که عکس بزارین 

لینک به دیدگاه

جهت هوا باید به سمت پشت باشه . یعنی باید خارج بشه از کیس . فن پشت و بالای کیس هم باید هوا رو بکشه بیرون . فن جلو و پایین کیس باید هوا رو داخل بکشن . فن بغل هم باید هوا بیرون بکشه .

فقط میتونم پشت کیس ببندم به خاطر کمبود فضا بقیه جا نمیشن و کیسم فن بالا و پایین و جلو هم نداره.

فن هارد داره و روبرو داره و پشت!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ایر کولر اسمش روشه 

و تا زمانی که تهویه درست نباشه به جایه بهتر شدن بدتر کار میکنه و هوایه گرم رو دوباره به قطعات میزنه 

شما باید فکری بکنی تا هوا رو از خارج از کیس (وبهتره از پایینه کیس باشه) به داخل بکشی با فن و از بالا با فن اون رو بدین بیرون 

لینک به دیدگاه

فن چسبیده به در کیس و روی در نمیشه فن بست مگه اینکه یه سوراخی پایین در روبرویی هست که اونجارو با کلک رشتی یه فن دوازده سانتی ببندم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متاسفانه بدیه کیس هایه غیر استاندارد همینه 

شما چند حالت فن ها رو ببندین و ببینید تو کدوم حالت بیشتر تاثیر داره 

لینک به دیدگاه

تصاویر نحوه بسته شدن کولر جهت بررسی دقیقتر به پست اول اضافه گردیدند!

لینک به دیدگاه

ایر کولر اسمش روشه 

و تا زمانی که تهویه درست نباشه به جایه بهتر شدن بدتر کار میکنه و هوایه گرم رو دوباره به قطعات میزنه 

شما باید فکری بکنی تا هوا رو از خارج از کیس (وبهتره از پایینه کیس باشه) به داخل بکشی با فن و از بالا با فن اون رو بدین بیرون 

الآن یه کاریش میکنم و خبر تستشو میگم.

لینک به دیدگاه

واسه کار با پردازنده های سری FX تو ویندوز 7 حتما باید این آپدیت ویندوز رو نصب کنید:

http://www.ngohq.com/news/21092-amd-bulldozer-performance-hotfixes-for-windows-7-a.html

لینک به دیدگاه

واسه کار با پردازنده های سری FX تو ویندوز 7 حتما باید این آپدیت ویندوز رو نصب کنید:

http://www.ngohq.com/news/21092-amd-bulldozer-performance-hotfixes-for-windows-7-a.html

Operating System = Windows 8.1 Enterprice X64 With Rollup.

لینک به دیدگاه

فن ها طبق گفته شما تنظیم کردم و دما توی Prime 95 1024m به 53 رسید.

همین الآن که دارم مینویسم دارم تست Prime 95 رو میگیرم.

که متاسفانه در پنج دقیقه اول دما به 60 رسیده! :(

ویرایش شده توسط ReZa546
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...