رفتن به مطلب

گرمای طاقت فرسای 8350

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوست عزیز من تو این 2 هفته 10تا سیستم 8120 فروختم. تو این فروم و پی تی. یکی 2 تا از سیستمها رو که چک کردم حسابی از لحاظ دمایی مشکل داشتن. که بعد از سرچ فهمیدم همه گیره این قضیه. که بعد از آپدیت بایوس و همون آپدیت بالا دما تو لود به 50 هم نمی رسید. البته تو 8 دیگه اون آپدیت ویندوزی که بالاست لازم نیست. گفتم شاید این مطلب کمکت کنه.

لینک به دیدگاه

• ارسال 94
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوست عزیز من تو این 2 هفته 10تا سیستم 8120 فروختم. تو این فروم و پی تی. یکی 2 تا از سیستمها رو که چک کردم حسابی از لحاظ دمایی مشکل داشتن. که بعد از سرچ فهمیدم همه گیره این قضیه. که بعد از آپدیت بایوس و همون آپدیت بالا دما تو لود به 50 هم نمی رسید. البته تو 8 دیگه اون آپدیت ویندوزی که بالاست لازم نیست. گفتم شاید این مطلب کمکت کنه.

ممنون که جواب دادی ولی من رشتم کامپیوتره و سر این اپدیت و اینا وسواس دارم و حتی صفحه مربوط به آپدیت های قطعاتمو بوکمارک میکنم و همیشه به محض اینکه جدیدش اومد آپدیت میکنم.

آپدیت الآنم = 2201

لینک به دیدگاه

آپدیت :

پس از اجرای نیم ساعت برنامه Prime95 دما به 61 درجه رسید و این دما در بیست دقیقه اخر به این دما رسید و در 10 دقیقه اول به 60 رسید.

که متاسفانه دمایی که AMD به طور غیر رسمی اعلام کرده 60 درجه هستش که معمولا نباید حتی به اون برسیم که این دما حتی از اون جلو هم زده!

دو تا خواهش :

1) قویترین برنامه ای که حداکثر دما رو از پردازنده میگیره چیه؟

2)لطفا یه راه حل بدید دیگه دارم دق میکنم از ناراحتی!

لینک به دیدگاه

راهی که به نظرم میرسه یرای کاهش دما ، کاهش ولتاژ هست.

تاجایی که سی پی یو تو تست پایداری رو از دست نده ولتاژ رو کم کنید .

اگر امکانش هست در زمان تست یه شات از CPU-Z بگیرید و اینجا قرار بدین .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما با فن استوک تا چه دمایی رفته بودین؟

ممکنه اونقدری داغ شده باشه که کلا دما کاری پردازنده بالا رفته باشه. ولی اینکه تفاوت بین2 کولر نباشه با عقل جور در نمیاد.

شما فعلا با پرایم، زیاد تست نگیر. تا بیش از این به پردازنده فشار نیاد. بهتره یکبار از اول تست های لازم انجام بشه.

پایه های پردازنده رو نگاه کنید، خمیدگی یا شکستگی و...

اگه کولر پایه مخصوص داره، دوبازه مهره ها رو باز کنید و با دقت ببیندید.

خمیر قبلی رو پاک کنید و کف هیتسینگ کولر رو ببنید شاید شکافی با قوسی چیزی داشته باشه و خوب چفت نشه.

خمیر بزنید و بعد از بستن کولر ، با دست سعی کنید تا کولر رو از لحاظ محکم بودن امتحان کنید.

درب کیس رو باز بزارید و کیس رو روی زمین بخوابونید. فن های اضافی رو هم بردارید.

لینک به دیدگاه

بزرگترین اشتباه شما استفاده از کیس غیر استاندارده . اشتباه دوم بستن فنهای عقب کیس به صورت ورودیه . شما هوای گرمی رو که فن کولر میخواد بیرون بده با این کار داخل کیس نگه میدارید و اینطوری علاوه بر خنک نشدن پردازنده ، قطعات دیگه هم گرم میشن . فن هارد رو به صورت ورودی هوا ببندید . فنهای عقب رو هم خروجی . اگر نمیتونید این کارها رو بکنید در کیس رو باز بذاید . از برنامه SIV برای دیدن دمای سیستم استفاده کنید . بهتر نشون میده . این هم لینک دانلودش :

http://rh-software.com/

لینک به دیدگاه

منم 4100 داشتم مین هم ام اس ای 990 بود .فن خودش که توی بازیهای سنگین سرعتش میرفت بالا با نویز زیاد 

اول فکر کردم گرافیک ضعیفه که به سی پی یو فشا  میاد دما میره بالا و سرعت فن زیاد میشه گرافیک قوی انداختم ولی باز مشکل حل نشد

و کلا با کلی ضرر سیستم رو دادم رفت و ایتتل بستم خرید ای ام دی مخصوصا سری FX بزرگترین اشتباه هست

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

گفته های حامد جان درست هست اگه امکانش هست جهت فن ها رو عوض کنید

cpu من 8150 هست من با کولر ice blead pro که از کولر شما هم ضعیف تر هست 20 ساعت روی حالت 100% داشت کار میکرد اما دما بالای 42 نرفت درسته 8150 یه مقدار خنک تر هست نه در حد 20 درجه.

این هم عکس از همون کاری که من باهاش انجام دادم.

34978404951692405772.jpg

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز

cpu من 8150 هست من با کولر ice blead pro که از کولر شما هم ضعیف تر هست 20 ساعت روی حالت 100% داشت کار میکرد اما دما بالای 42 نرفت درسته 8150 یه مقدار خنک تر هست نه در حد 20 درجه.

34978404951692405772.jpg

رامین جان شما دمای واقعیت همون CPUTIN هست !47 حداقل و 61 در حداکثر.

برای فهمیدن دمای درست پردازنده های FX داخل بایوس و در قسمت hwmonitor دقت کنید.

هر دمایی که در ویندوز شبیه اون بود اون دمای واقعی سوکت هست.

نکته دیگه دمای هسته ها هست!پردازنده ای که دمای هسته هاش تا 60 هم میره نمیشه ماکزیمم سوکت 40 درجه باشه.

و همینطور ولتاژ بالا نمایانگر دمای بیش از این هاست...

و در آخر دماهای 18-20 درجه که در برنامه ها می بینید اصلا درست نیست !

امکان نداره در محیط مثلا 25 درجه سانتیگراد هسته ی پردازنده زیر ایر کولر 17 یا 20 درجه باشه.

دمای پردازنده 8150 در فرکانس 4.2 و ولتاژ 1.23 با کولر ماچو گرین تا 63 بالا میرفت !داغی بیش از حد پره ها و هیت پایپ ها هم همین دمای بالای 60 درجه رو تایید می کرد !

این سری پردازنده ها بخاطر داشتن 8 هسته ی واقعی دما و مصرف خیلی بالایی دارند...

لینک به دیدگاه

نکته دیگه دمای هسته ها هست!پردازنده ای که دمای هسته هاش تا 60 هم میره نمیشه ماکزیمم سوکت 40 درجه باشه.

امکان نداره در محیط مثلا 25 درجه سانتیگراد هسته ی پردازنده زیر ایر کولر 17 یا 20 درجه باشه.

دمای پردازنده 8150 در فرکانس 4.2 و ولتاژ 1.23 با کولر ماچو گرین تا 63 بالا میرفت !داغی بیش از حد پره ها و هیت پایپ ها هم همین دمای بالای 60 درجه رو تایید می کرد !

ممنون از اصلاح اشتباهی که من گفتم.

لینک به دیدگاه

داداش من هم دقیقا همین مادربرد را دارم. این مادربرد ماها یک قابلیتی داره که دور فن cpu را تو سه حالت انتخابی تنظیم میکنه ، 1.حالت بی صدا (دور فن پایین - گرما بالا) 2. حالت معمولی 3. حالت سرد (دور فن بالا - گرما کم) ، تو قسمت پیشرفته تنظیمات بایوس دنبالش بگرد ، یادم نیست چه اسمی براش گذاشته ولی ترجمش همینه ، من خودم رو حالت بی صدا گذاشتم ، دور فن سی پی یو ام رو 600 تاست !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جناب این چیزی که شما میگید غیر ممکنه کولر aftermarket اختلافش با فن های رفرنس  اینتل و amd قابل مقایسه نیست من توی حالت لود اختلاف دمای 40 درجه رو تجربه کردم یعنی 85با فن اینتل 40تا 45 با ترمال رایت ماچو وخمیر chillfactor خود کولر .ضمنا کیستون هم فکر میکنم مناسب کولر غیر رفرنس نیست و یک کیس بهتر کارایی کولر رو خیلی بالا میبره.

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

34978404951692405772.jpg

داداش دمای هسته که فوقش به 46 برسه در بدترین حالت.

دمای پردازنده شما هم 58 درجه هستش!

لینک به دیدگاه

بزرگترین اشتباه شما استفاده از کیس غیر استاندارده . اشتباه دوم بستن فنهای عقب کیس به صورت ورودیه . شما هوای گرمی رو که فن کولر میخواد بیرون بده با این کار داخل کیس نگه میدارید و اینطوری علاوه بر خنک نشدن پردازنده ، قطعات دیگه هم گرم میشن . فن هارد رو به صورت ورودی هوا ببندید . فنهای عقب رو هم خروجی . اگر نمیتونید این کارها رو بکنید در کیس رو باز بذاید . از برنامه SIV برای دیدن دمای سیستم استفاده کنید . بهتر نشون میده . این هم لینک دانلودش :

من یک فن پایین جهت ورودی و دو تای پشت رو خروجی کردم.

دما در حد سه تا چار درجه بهتر شد و تو نیم ساعت PRIME95 به من 61 داد که 1 درجه از دمای امنش جلو زده(تو بیست دقیقه آخر تازه!)

لینک به دیدگاه

جناب این چیزی که شما میگید غیر ممکنه کولر aftermarket اختلافش با فن های رفرنس  اینتل و amd قابل مقایسه نیست من توی حالت لود اختلاف دمای 40 درجه رو تجربه کردم یعنی 85با فن اینتل 40تا 45 با ترمال رایت ماچو وخمیر chillfactor خود کولر .ضمنا کیستون هم فکر میکنم مناسب کولر غیر رفرنس نیست و یک کیس بهتر کارایی کولر رو خیلی بالا میبره.

یعنی با تعویض کیس ممکنه تا 20 درجه اختلاف دما بگیرم.

البته یه چیزایی هم هستش :

1)پاور در قسمت بالا و کیپ مین قرار داره که 5 درجه دمارو بالا میاره!

2)کابل هل ها در فضای کیس پراکنده می باشند که تا 3 درجه رو دما تاثیر داره!

3)فضای کم کیس و نداشتن فن.

ولی بازم تا 20 یا 30 درجه به نظر من غیر ممکنه!

لینک به دیدگاه

من امروز صبح که کامپیوترم رو دانلود بود و معمولا تا چند ساعت در هوای بدون بخاری اتاق ولش میکنیم به 25 درجه رسیده بود و دمای هسته هاش هم تا 5 درجه رسیده بود!

و درضمن یکی از رفیقام که رشتش الکترونیک بود میگفت که میشه یه مداری طراحی کرد که گرما رو پایین بیاره حالا من میگم که این مدار که او به فکرش رسیده و الآن هنوز دیپلمشو نگرفته اونایی که چندین میلیارد ترانزیستور رو تو یه سانتیمتر مکعب میارن به ذهنشون نرسیده؟

حدس من = این مدار همین الآن تو قطعه ها هست و باعت پایین اومدن دما ها میشه!

بازم ما آماتوریمو شما حرفه ای ; شاید واقعا الکین!!!!!!

ویرایش شده توسط ReZa546
لینک به دیدگاه

داداش من هم دقیقا همین مادربرد را دارم. این مادربرد ماها یک قابلیتی داره که دور فن cpu را تو سه حالت انتخابی تنظیم میکنه ، 1.حالت بی صدا (دور فن پایین - گرما بالا) 2. حالت معمولی 3. حالت سرد (دور فن بالا - گرما کم) ، تو قسمت پیشرفته تنظیمات بایوس دنبالش بگرد ، یادم نیست چه اسمی براش گذاشته ولی ترجمش همینه ، من خودم رو حالت بی صدا گذاشتم ، دور فن سی پی یو ام رو 600 تاست !!!

سر خرید این مین حسابی اعصابم به هم ریخت.

چیپ 780FX رو دادم که 970 رو بگیرم.

هیچکی نبود مارو راهنمایی کنه بگه آقا سرعت رم این حتی از دو نسل قبل ترش هم پایین تره!

ولی امکانات خوبی داره در کنار سرعت پایین تر(منظورم امکانات جانبیه که ایسوس ارائه میده!

لینک به دیدگاه

متاسفانه این برنامه با ویندوز 8.1 X64 سازگار نبود!

من برنامه های زیادی رو امتحان میکنم مثه خود ASUS AI SUIT و یا CORE TEMP و یا HW MONITOR که بین اینا همه مثه هم اغلام میکنن ولی HW MONITOR خیلی دقیقه و دما رو با اعشارش میگه.

و یه نکته اینه که داداش این دما ها همشون از تو بایوس یا خود پردازنده میاد و همه ی برنامه ها هم باید از همونجا بگیرن.

من فکر نمیکنم که اینا مثله دماسنج باشن که با هم فرقی داشته باشند.

قصد بی احترامی نداشتم جناب فقط طرز فکرم اینه و اگه اشتباه میکنم خوشحال میشم که راهنماییم کنید. :wub:

لینک به دیدگاه

دوست عزیزم سلام

اولا خیلی خوشحالم که که از پلتفرم ای ام دی استفاده می کنی و ما ها حتما به بهشت میریم.

دوما اینکه شما خودت به عوامل گرما ساز سیستم خودت واقفی، کابل ها،پاور،کیس، فن ها پس حلشون کن

سوما ، دمای 60 درجه مشکل خاصی ایجاد نمیکنه،زیاد نگران نباش.

چهارم ، من خودم با ای ام دی بزرگ شدم از  دوران بگیر تا اپترون ، همشون عالی بودن مخصوصا اتلون 64 6000

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه سوال 

شما دوره فنه کولرتون تا چند میره - کولر رو وصل کردین به اون تنظیم فن یا نه مستقیم زدین 

اگه مستقیم زدین دوره فن رو تو دمایه 60 درجه بگین چون باید حدوده 1800 rpm  رسیده باشه کولر 

کلا سیپیو رو ببرین رو تست و ببینید دوره فنه کولر تا چند بالا میاد 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من امروز صبح که کامپیوترم رو دانلود بود و معمولا تا چند ساعت در هوای بدون بخاری اتاق ولش میکنیم به 25 درجه رسیده بود و دمای هسته هاش هم تا 5 درجه رسیده بود!

و درضمن یکی از رفیقام که رشتش الکترونیک بود میگفت که میشه یه مداری طراحی کرد که گرما رو پایین بیاره حالا من میگم که این مدار که او به فکرش رسیده و الآن هنوز دیپلمشو نگرفته اونایی که چندین میلیارد ترانزیستور رو تو یه سانتیمتر مکعب میارن به ذهنشون نرسیده؟

حدس من = این مدار همین الآن تو قطعه ها هست و باعت پایین اومدن دما ها میشه!

بازم ما آماتوریمو شما حرفه ای ; شاید واقعا الکین!!!!!!

به نظرتون دمای 5 درجه در محیط 25 درجه ممکن هست !

پس داغی هیت پایپ ها  چی میگه!

همون موقع که دمای هسته ها 5 درجه هست دست بزنید هیت پایپ هاتون راحت گرماش حس میشه !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوسته عزیز 

پاورتون که 485 هست نه 585 

ولتاژه شاخه 12 ش رو تست کردین ببینید چند میده زیره فشار 

لینک به دیدگاه

یه سوال 

شما دوره فنه کولرتون تا چند میره - کولر رو وصل کردین به اون تنظیم فن یا نه مستقیم زدین 

اگه مستقیم زدین دوره فن رو تو دمایه 60 درجه بگین چون باید حدوده 1800 rpm  رسیده باشه کولر 

کلا سیپیو رو ببرین رو تست و ببینید دوره فنه کولر تا چند بالا میاد 

دور فن رو تو کمترین حد گذاشتم که 1000 هستش!

لینک به دیدگاه

دوسته عزیز 

پاورتون که 485 هست نه 585 

ولتاژه شاخه 12 ش رو تست کردین ببینید چند میده زیره فشار 

یه کوچولو بالاتر از 12 میده!

ولتاژ مربوط به پردازنده که 3.3 هستش که این ولتاژ حسابی با خازن های اطراف سوکت پردازنده صاف میشه و تا زیر 2 میاد و اونوقت به پردازنده میرسه!

پاورم رو توی تست پاور شرکت گرین هم تست کردم و پاور 430 رو پیشنهاد دادن که من 485 رو خریدم و تصمیم دارم که در آینده 600 HP بخرم.

ولتاژ های دقیق طبق برنامه خود ایسوس :

VCORE : 0.900

+3.3 : 3.312

+5 : 4.950

+12 : 12.252

+VDDA : 2.520

ویرایش شده توسط ReZa546
لینک به دیدگاه

به نظرتون دمای 5 درجه در محیط 25 درجه ممکن هست !

پس داغی هیت پایپ ها  چی میگه!

همون موقع که دمای هسته ها 5 درجه هست دست بزنید هیت پایپ هاتون راحت گرماش حس میشه !

نمیدونم واللا ولی این دمای هسته هستش که در داخل خود پردازنده قرار داره.

اندازه اصل پردازنده حدودا 1 سانت مربع هستش که تو این اندازه یه فضای زیادی رو باس ها و کش ها فرا میگیرن و مقدار هم هسته ها قرار میگیرن!

و من حدس میزنم که گرما یه مقداریش از کش ها باشه و نه صرفا پردازنده!

اگه دقت کنی حافظه های از نوی فلش هم در موقع انتقال اطلاعات داغ میکنن و تا 70 درجه هم میرن!

شاید هم واقعا دماشون بالاتره و سنسورها اشتباه میکنند.

من رشتم نرم افزاره و اگه سخت افزار بودم حتما از استادامون می پرسیدم و جواب تخصصی و درست بهتون میگفتم; اینا همش فکر منه و هیچ جا مدرکی برای حرفام ندارم!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...