رفتن به مطلب

گرمای طاقت فرسای 8350

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

شما فن رو تنظیم کردین که بر مبنایه دمایه سیستم بالا یا پایین بره 

طبق این تست 

تفاوت دما از 810 دور تا 2000 دور در این کولر به 17 درجه رسیده 

post-11230-0-59254000-1390491703_thumb.png

لینک به دیدگاه

• ارسال 94
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

طبق این تست 

attachicon.gif38_diagr_t(xbt).png

حالا الآن دماش خیلی خوب شد ولی تو فصل گرما هم همین میمونه؟

اگه نه یه توضیح بده چقد تفاوت داره؟

لینک به دیدگاه

طبق این تست 

attachicon.gif38_diagr_t(xbt).png

امروز بالآخره حسابی با فن ور رفتم که ببینم که دور خودکار میگیره یا نه.

متاسفانه نه تو بایوس و نه تو ویندوز با برنامه ایسوس سرعت فن پایین نمیاد!

در مورد اون ولتاژ هم چنین چیزی توی بایوسم نداشت داداشی!

بدی این بایوس UEFI که یکی دوتا نیست; تا بیان و بهینش کنن مارو پیر کردن(اول کار هم RTC بایوسم مشکل داشت که بعد از یک ماه مکاتبه بالآخره حرفمو قبول کردن و آپدیت جدید ریلیز کردن که نصفه نیمه کاره مشکلم حل شد!)

به هر حال اگه میتونی یه فن بهم معرفی کن که PWM باشه و از این فنش پرقدرت تر باشه و اگه طول عمر و نویزشم پایین باشه که خیلی خوبه!(قیمت مهم نیست فقط نوش موجود باشه تو بازار!)

در مورد فصل گرما هم یه توضیح بده لطفا.

ویرایش شده توسط ReZa546
لینک به دیدگاه

بدی این بایوس UEFI که یکی دوتا نیست; تا بیان و بهینش کنن مارو پیر کردن(اول کار هم RTC بایوسم مشکل داشت که بعد از یک ماه مکاتبه بالآخره حرفمو قبول کردن و آپدیت جدید ریلیز کردن که نصفه نیمه کاره مشکلم حل شد!)

به هر حال اگه میتونی یه فن بهم معرفی کن که PWM باشه و از این فنش پرقدرت تر باشه و اگه طول عمر و نویزشم پایین باشه که خیلی خوبه!(قیمت مهم نیست فقط نوش موجود باشه تو بازار!)

?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دور فن رو بزارین رویه 1300 تا و این عمل رو اگه میتونید انجام بدید

البته اگه فن هاتون 4 پین باشن pwm میشه و بر مبنایه دما بالا پایین میشه اگه تونستید هم از دور تا 1500 گیر بیارین 

post-11230-0-39742700-1390565900_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

آپدیت :

پس از اجرای نیم ساعت برنامه Prime95 دما به 61 درجه رسید و این دما در بیست دقیقه اخر به این دما رسید و در 10 دقیقه اول به 60 رسید.

که متاسفانه دمایی که AMD به طور غیر رسمی اعلام کرده 60 درجه هستش که معمولا نباید حتی به اون برسیم که این دما حتی از اون جلو هم زده!

دو تا خواهش :

1) قویترین برنامه ای که حداکثر دما رو از پردازنده میگیره چیه؟

2)لطفا یه راه حل بدید دیگه دارم دق میکنم از ناراحتی!

سلام عزیز قویترین برنامه برای تست اینه منتها چشمت به دما باشه زیاد بالا رفت استوپش کن این تست بیشتر برای واتر و فریزه اینم اسمشه دارم میرم بیرون وگرنه لینک هم میزاشتم برات دادا

IntelBurnTest

ویرایش شده توسط vidic
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز داری پردازنده رو داغون می کنی با این فشار الکی !

چه نیازی هست که اینقدر فشار بیاری به پردازنده !؟

به غیر از برنامه های تست پایداری کدوم برنامه یا بازی کاربردی رو سراغ دارید که اینچنین فشاری به پردازنده وارد کنه !

در مورد گرما هم که بهتون گفتم این پردازنده ها ذاتا داغ هستند و چند مورد آسیب دیدن پردازنده رو بنده خودم دیدم به واسطه گرمای زیادی که با فن استوک موجود در جعبه کنترل نشده بود.

تو انجمن خودمون هم هست اگر جستجو کنید !

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

عزیز داری پردازنده رو داغون می کنی با این فشار الکی !

چه نیازی هست که اینقدر فشار بیاری به پردازنده !؟

به غیر از برنامه های تست پایداری کدوم برنامه یا بازی کاربردی رو سراغ دارید که اینچنین فشاری به پردازنده وارد کنه !

در مورد گرما هم که بهتون گفتم این پردازنده ها ذاتا داغ هستند و چند مورد آسیب دیدن پردازنده رو بنده خودم دیدم به واسطه گرمای زیادی که با فن استوک موجود در جعبه کنترل نشده بود.

تو انجمن خودمون هم هست اگر جستجو کنید !

الآن دیگه دنبالش نیستم داشی.

ولی همه رو تست کردم و خیالم فعلا راحت شد که بالا 55 یا فوقش دیگه 56 نمیره.

فقط یکی بیاد به من بگه که آقا تو فصل گرما چند درجه اختلاف ممکنه داشته باشیم; ; که حدس من اینه که به خاطر اینکه تا 20 یا شایدم 40 دقیقه ران بوده تو فصل گرما هم باید همینطور باشه!

لینک به دیدگاه

دور فن رو بزارین رویه 1300 تا و این عمل رو اگه میتونید انجام بدید

البته اگه فن هاتون 4 پین باشن pwm میشه و بر مبنایه دما بالا پایین میشه اگه تونستید هم از دور تا 1500 گیر بیارین 

attachicon.gif1.jpg

1)این کیستون با فن موده نازش تو حلقم که خیلی کارت درسته داداش!

2)این فن متاسفانه توسط سیستم دورش تنظیم نمیشه هر کاری میکنم!

3)یه فن خوب PWM که از اینی که روش هست قوی تر باشه میتونی بهم پیشنهاد بدی؟

4)اگه میتونی یه توضیح کوتاه در مورد فصل گرما بدی که اختلاف دما چطوره و اینا ممنونت میشم.

بازم ممنونتم که پیگیر کارام هستی و راهنمایی میکنی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1)این کیستون با فن موده نازش تو حلقم که خیلی کارت درسته داداش!

2)این فن متاسفانه توسط سیستم دورش تنظیم نمیشه هر کاری میکنم!

3)یه فن خوب PWM که از اینی که روش هست قوی تر باشه میتونی بهم پیشنهاد بدی؟

4)اگه میتونی یه توضیح کوتاه در مورد فصل گرما بدی که اختلاف دما چطوره و اینا ممنونت میشم.

بازم ممنونتم که پیگیر کارام هستی و راهنمایی میکنی.

یادش بخیر این عکس ماله 1391-5-30 هست   با سیپیو 955 و مین 785 

کیس الان داستانش تفاوته زیادی کرده چون سیستم x58  شده و مادربورد واقعا داغی هست همین الان که دارم تایپ میکنم دمایه چیپه جنوبیش بالایه 52 هست در حالی که سیپیو 27 ته 

post-11230-0-17312900-1390574988_thumb.jpg

دوسته عزیز 

فصله گرما یا سرما نداره 

باید ببینی دمایه خونه یا مکانی که هست رو عموما تو چه رنجی نگه میدارین مثلا تو تابستون کولر رو روشن میکنید و تو زمستون بخاری 

در کل بگم 

گرمترین مدلی که یادم میاد وسط تابستون بود که هوا واقعا گرم بود و دمایه پردازنده به 48 رسید با کولر  (البته طوری بود که خودم کنار داشتم عرق میریختم و دمایه گرافیک در بیکاری به 45 رسیده بود 

اما من تفاوته بالایه 10 درجه رو ندیدم چون یه سقف دمایی هست که از اون خیلی زود میاد پایین و از یه حدی خیلی کتر نمیشه و از یه حد دیگه بیشتر مثلا هیچ وقت دمایه 20  رو ندیدم ولی دمایه 50 رو هم بدونه اورکلاک ندیدم 

البته با اور از 2.8 تا 4.2 دما از 40 به 52 3 میرسد که روزهایه گرم نزدیک به 60 میشد ولی خیلی کم چون خیلی کم پیش میومد که پردازنده 100 درصد کار کنه 

به نظره من شما نباید فن رو تعویض کنید چون جزو فن هایه خیلی خوب به حساب میاد هم 2000 دور هست و هم led  داره و دلیله اصلیش که شرکت از فنه 2000 استفاده کرده اینه که کولر از پره هایه نامتوازن استفاده کرده و فن هم وسط هست پس باید قدرت کافی برایه مکش رو داشته باشه 

البته اینو بگم که اگه یک فنه خوب بخاین باید بیشتر از 30 ت هزینه کنید که ارزش نداره 

لینک به دیدگاه

یادش بخیر این عکس ماله 1391-5-30 هست   با سیپیو 955 و مین 785 

کیس الان داستانش تفاوته زیادی کرده چون سیستم x58  شده و مادربورد واقعا داغی هست همین الان که دارم تایپ میکنم دمایه چیپه جنوبیش بالایه 52 هست در حالی که سیپیو 27 ته 

attachicon.gif1392-3-12 (7).jpg

دوسته عزیز 

فصله گرما یا سرما نداره 

باید ببینی دمایه خونه یا مکانی که هست رو عموما تو چه رنجی نگه میدارین مثلا تو تابستون کولر رو روشن میکنید و تو زمستون بخاری 

در کل بگم 

گرمترین مدلی که یادم میاد وسط تابستون بود که هوا واقعا گرم بود و دمایه پردازنده به 48 رسید با کولر  (البته طوری بود که خودم کنار داشتم عرق میریختم و دمایه گرافیک در بیکاری به 45 رسیده بود 

اما من تفاوته بالایه 10 درجه رو ندیدم چون یه سقف دمایی هست که از اون خیلی زود میاد پایین و از یه حدی خیلی کتر نمیشه و از یه حد دیگه بیشتر مثلا هیچ وقت دمایه 20  رو ندیدم ولی دمایه 50 رو هم بدونه اورکلاک ندیدم 

البته با اور از 2.8 تا 4.2 دما از 40 به 52 3 میرسد که روزهایه گرم نزدیک به 60 میشد ولی خیلی کم چون خیلی کم پیش میومد که پردازنده 100 درصد کار کنه 

به نظره من شما نباید فن رو تعویض کنید چون جزو فن هایه خیلی خوب به حساب میاد هم 2000 دور هست و هم led  داره و دلیله اصلیش که شرکت از فنه 2000 استفاده کرده اینه که کولر از پره هایه نامتوازن استفاده کرده و فن هم وسط هست پس باید قدرت کافی برایه مکش رو داشته باشه 

البته اینو بگم که اگه یک فنه خوب بخاین باید بیشتر از 30 ت هزینه کنید که ارزش نداره 

بگو بالای صد تومن!

فقط یه فن خوب بگو که از این بهتر باشه و کارایی رو بالا بیاره. بیخیال ارزش داشتن.(به نظرطون مدل 1500 دور کوگر با 71CFM  و PWM و 9 پره و 42 تومنی چطوره؟ بهترشم هم هست؟)

و اینکه میشه یه آدم آماتوری مثه من بدون خراب کردن کولر مثه شما دتا فن اینور اونورش ببنده؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بگو بالای صد تومن!

فقط یه فن خوب بگو که از این بهتر باشه و کارایی رو بالا بیاره. بیخیال ارزش داشتن.(به نظرطون مدل 1500 دور کوگر با 71CFM  و PWM و 9 پره و 42 تومنی چطوره؟ بهترشم هم هست؟)

و اینکه میشه یه آدم آماتوری مثه من بدون خراب کردن کولر مثه شما دتا فن اینور اونورش ببنده؟

عزیز وقتی این فن که 

• 90.65 CFM (Max) داره نمیتونه رازیت کنه دیگه اون 71 رو بیخیال 
  • من فن هایه خودم رو با 1 تیکه نخه ماهی (خیاط ها میگن - خیلی محکم بود و هم رنگه کولر ) بستم تو عکس ها کمی دقت کنید میفهمید زیاد هنره خاصی نمیخاد فقط باید کمی با سیستم کلنجار بری 
  • سیس ما هم چون جلو رو مون بود و در نداشت مام هم بیکار نمیذاشتیمش و روشن یا خاموش روش کخ میریختیم (البته منظور همون ور رفتن هست ولی خودمونیش)
  •  
لینک به دیدگاه

عزیز وقتی این فن که 

• 90.65 CFM (Max) داره نمیتونه رازیت کنه دیگه اون 71 رو بیخیال 
  • من فن هایه خودم رو با 1 تیکه نخه ماهی (خیاط ها میگن - خیلی محکم بود و هم رنگه کولر ) بستم تو عکس ها کمی دقت کنید میفهمید زیاد هنره خاصی نمیخاد فقط باید کمی با سیستم کلنجار بری 
  • سیس ما هم چون جلو رو مون بود و در نداشت مام هم بیکار نمیذاشتیمش و روشن یا خاموش روش کخ میریختیم (البته منظور همون ور رفتن هست ولی خودمونیش)
  •  

خوب پس برا فن پیشنهادت چیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چون گفتی گفتم بزار تست بزنم 

الان 2 تا فنه 1500 دور رو کولر گذاشتم تا ببینم دمایه بیکاری چقدر تفاوتشه 

از 27 رسیده به 24 

لینک به دیدگاه

چون گفتی گفتم بزار تست بزنم 

الان 2 تا فنه 1500 دور رو کولر گذاشتم تا ببینم دمایه بیکاری چقدر تفاوتشه 

از 27 رسیده به 24 

سه درجه؟

میشه با فن داخلیش جایگزینشونم کنی یه تست بگیری خبرشو بدی؟

ویرایش شده توسط ReZa546
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب فنه داخلی رو رویه 1500 میزارم چرا عوضشون کنم 

لینک به دیدگاه

با توجه به سنگین شدن زیاد تاپیک و حل شدن مشکل از مدیران محترم خواهشمندم در صورت نیاز تاپیک را حذف نمایند!

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

دوست عزیز این مشکل به احتمال زیاد به خاطر اینه که سطح مسی هیت سینکت کامل با سی پی یو تماس نداره و یا خمیر سیلیکون روببه شکل درست رو سطح پردازنده نزدین حواستون باشه اگه فنی که داخل کیس نصب کردین خلاف جهت فن سی پی یو کار کنه نتیجه معکوس میتونه بذاره

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

داداش یه کاری کردی که اینطوریه  من خودم fx-8350 دارم با همون مادربورد که شما دارین با کولر فابریک +یه فن ty143
حتما یه اشتباهی کردی  من الان خودم رو حالت  عادی دمام رو 15 درجه است حداقل رو حالت 100درصد هم 60 بیشتر نمیشه
نشد که شما یه اشتباه کردی به بقیه که میخوان بخرن راهنمایی غلت بکنی 
خوب میگن amdحرارتش بالاست نه دیگه با اون کولر غول 

xyhj614i5hoyb0owpi_s.jpg

xcd8ncqf6bzzfo9j099m_s.jpg

ویرایش شده توسط amin8speed
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...