رفتن به مطلب

نحوه ی انتقال فایل های بوت ویندوز از HDD به SSD

Danialdaneshmand
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام

بعد از مدت طولانی دوباره به آغوش Lion برگشتیم و البته با یک سوال  :D

یک مدت پیش من مشکلی پیدا کردم در مورد boot کردن سیستم

مشکل این بود که سعی کردم Ram رو overclock کنم و بعد از اینکه ناموفق بود

از جایی که به خاطر نداشتم کدوم بخش هارو دستکاری کردم سراغ گزینه ی Reset to Defaults رفتم.

مسلما تنظیمات boot هم ریخت بهم.

از اون مدت خیلی دنبال این موضوع گشتم و متوجه شدم ظاهرا اطلاعات Boot ویندوز از روی SSD ظاهرا روی

یکی از هارد های جداگانه ذخیره شده که منبع مشکل هم تا جایی که من متوجه شدم این بود که هنگام نصب ویندوز روی SSD

باید هارد های دیگه رو جدا میکردم.

حالا به دلیل کمبود درگاه SATA مجبورم یکی از هارد ها رو جدا کنم که متاسفانه هارد مورد نظر همون هاردی هست که اطلاعات بوت

ویندوز روش قرار داره.

میخواستم ببینم راهی هست که این اطلاعات رو پیدا کنم و به درایو خود SSD منتقل کنم؟

لینک به دیدگاه

درود،

آرمین جان توی این مطلب توضیح دادن!

) انتقال بوت از HDD به SSD:
خیلی از مواقع حتی وقتی SSD را به عنوان اولین هارد بوت در بایوس قرار میدید بازهم مادربرد بدون توجه به تنظیمات شما، فایل های بوت ویندوز را بر روی پارتیشن Primary و یا System Reserved روی HDD نصب میکند و عملا بوت از طریق هارد انجام میشود. با استفاده از روش زیر میتوان به راحتی فایل های بوت را از روی هارد جدا و به داخل SSD انتقال داد تا از سرعت SSD هنگام بوت هم لذت ببریم:

A. Download EasyBCD. Just click the "Download free for limited, non-commercial use" link
"B. After downloading, start EasyBCD. Select the Tool from the "toolbox" for "BCD Deployment
(C. Make sure that your SSD is selected in the upper box (the partition on the SSD
"D. Click the Radio button for "Install the Vista/Win7 bootloader to the MBR
(E. Click "Write MBR". (This will make a copy of your current BCD onto your SSD
F. Before exiting, click the "View settings" tool, and make sure the Entry shows drive C:\ as the default windows 7 entry. If it does, you're done
G. Shut windows down, reboot
H. Then in disk management delete the 100mb partition from your HDD or format your primary partition of HDD
ویرایش شده توسط silvermn
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دانیال جان ، چطوری ؟ :wub:

داس رو ران از ادمین بکن بزن :

bcdboot c:\windows /s c:

ببینی درست میشه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود،

آرمین جان توی این مطلب توضیح دادن!

) انتقال بوت از HDD به SSD:

خیلی از مواقع حتی وقتی SSD را به عنوان اولین هارد بوت در بایوس قرار میدید بازهم مادربرد بدون توجه به تنظیمات شما، فایل های بوت ویندوز را بر روی پارتیشن Primary و یا System Reserved روی HDD نصب میکند و عملا بوت از طریق هارد انجام میشود. با استفاده از روش زیر میتوان به راحتی فایل های بوت را از روی هارد جدا و به داخل SSD انتقال داد تا از سرعت SSD هنگام بوت هم لذت ببریم:

A. Download EasyBCD. Just click the "Download free for limited, non-commercial use" link

"B. After downloading, start EasyBCD. Select the Tool from the "toolbox" for "BCD Deployment

(C. Make sure that your SSD is selected in the upper box (the partition on the SSD

"D. Click the Radio button for "Install the Vista/Win7 bootloader to the MBR

(E. Click "Write MBR". (This will make a copy of your current BCD onto your SSD

F. Before exiting, click the "View settings" tool, and make sure the Entry shows drive C:\ as the default windows 7 entry. If it does, you're done

G. Shut windows down, reboot

H. Then in disk management delete the 100mb partition from your HDD or format your primary partition of HDD

ظاهرا روش محمد عزیز سریعتر هست اگر به نتیجه نرسیدم حتما امتحان میکنم.
لطف کردید متشکر.

درود دانیال جان ، چطوری ؟  :wub:

داس رو ران از ادمین بکن بزن :

bcdboot c:\windows /s c:

ببینی درست میشه ؟

سلام محمد جان ، ممنون خودت خوبی ، کم پیدا  :blush:

یه توضیح کوتاهی هم میدی ، الان این خودش بوت می سازه یا انتقال میده؟

چون من باید هارد رو قطع کنم تا متوجه بشم.

ویرایش شده توسط Danialdaneshmand
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام محمد جان ، ممنون خودت خوبی ، کم پیدا  :blush:

یه توضیح کوتاهی هم میدی ، الان این خودش بوت می سازه یا انتقال میده؟

آهان من کم پیدام  :blink:

والا مثل اینکه بوت میسازه تستش کن ببین چی میشه  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آهان من کم پیدام  :blink:

والا مثل اینکه بوت میسازه تستش کن ببین چی میشه  :D

لیون رو قبول دارم بی معرفتم  :D

یاهو...

فعلا که Windows رو زدم برای Back up که ظاهرا حالا حالا ها کار داره.

ولی کدی که دادی رو امتحان کردم نوشت Boot files successfully created. متشکر  ^_^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلامٍ مجدد

متاسفانه مشکل هنوز پابرجاست.

اون هاردی که ابتدای کار گفتم اطلاعات بوت روش قرار داره ظاهرا اطلاعات بوت نیست که نمیذاره سیستم بدون اون هارد اجرا بشه

یک سری اطلاعات سیستمی هست که تو عکس زیر طبق Storage management خود ویندود مشخص کردم.

58426510747034274635.jpg

http://www.8pic.ir/images/58426510747034274635.jpg

من اطلاعاتم در مورد اصطلاحات ویندوز برای نام گذاری هارد ها کامل نیست ولی چیزی که متوجه نمیشم اینه که چرا این 35 گیگابایت پارتیشن

از هارد Maxtor 320GB من (که مواردی که Old نامگذاری شدن متعلق به اون هست) به هیچ صورتی قابل دسترس نیست انگار فقط برای آزار و اذیت ایجاد شده

و نه قابل پاک کردن هست ، نه پیدا کردن و نه انتقال دادن. :D

امروز طبق هر دو روشی که بالا پیشنهاد داده شد بدون این هارد Maxtor سیستم بوت نشد که نشد.

یک خط نوشته ی تحت DOS مثل بخش cmd همینطور چشمک میزد و اتفاقی نمی افتاد الان هم که DVD رایتر رو قطع کردم

و هارد Maxtor رو مجددا وصل کردم.

خلاصه اینکه مشکل اعصاب خراب کنی هست ، تا حدودی به فکر خریدن DVD رایتر اکسترنال داشتم می افتادم  :wacko:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دنیل خان ، چطوری برادر؟

سیستم رو بیار بالا هاردی که بوت روش هست رو جدا کن و یه عکس از دیسک منیجمنت بزار .

لینک به دیدگاه

سلامٍ مجدد

متاسفانه مشکل هنوز پابرجاست.

اون هاردی که ابتدای کار گفتم اطلاعات بوت روش قرار داره ظاهرا اطلاعات بوت نیست که نمیذاره سیستم بدون اون هارد اجرا بشه

یک سری اطلاعات سیستمی هست که تو عکس زیر طبق Storage management خود ویندود مشخص کردم.

58426510747034274635.jpg

http://www.8pic.ir/images/58426510747034274635.jpg

من اطلاعاتم در مورد اصطلاحات ویندوز برای نام گذاری هارد ها کامل نیست ولی چیزی که متوجه نمیشم اینه که چرا این 35 گیگابایت پارتیشن

از هارد Maxtor 320GB من (که مواردی که Old نامگذاری شدن متعلق به اون هست) به هیچ صورتی قابل دسترس نیست انگار فقط برای آزار و اذیت ایجاد شده

و نه قابل پاک کردن هست ، نه پیدا کردن و نه انتقال دادن. :D

امروز طبق هر دو روشی که بالا پیشنهاد داده شد بدون این هارد Maxtor سیستم بوت نشد که نشد.

یک خط نوشته ی تحت DOS مثل بخش cmd همینطور چشمک میزد و اتفاقی نمی افتاد الان هم که DVD رایتر رو قطع کردم

و هارد Maxtor رو مجددا وصل کردم.

خلاصه اینکه مشکل اعصاب خراب کنی هست ، تا حدودی به فکر خریدن DVD رایتر اکسترنال داشتم می افتادم  :wacko:

ای کاش فقط از همون راه پیشنهادی من میرفتی، الان هر دو روش رو رفتی به قول گفتنی قاطی پاتی شده.

روی درایو C راست کلیک کن، Mark Partition as ACTIVE بزن، ببین کلمه ی سیستم جابه جا میشه یا خیر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ای کاش فقط از همون راه پیشنهادی من میرفتی، الان هر دو روش رو رفتی به قول گفتنی قاطی پاتی شده.

روی درایو C راست کلیک کن، Mark Partition as ACTIVE بزن، ببین کلمه ی سیستم جابه جا میشه یا خیر.

عجیب هم قاطی پاتی شده.

ظاهرا یکبار که کلیک کردم Active شد ولی سیستم جا به جا نشد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دنیل خان ، چطوری برادر؟

سیستم رو بیار بالا هاردی که بوت روش هست رو جدا کن و یه عکس از دیسک منیجمنت بزار .

سلام محمد جان ، قربانت

85541098388692697129.jpg

http://www.8pic.ir/images/85541098388692697129.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چه خبره چندتا هارد داری ؟!!! همه رو جدا کن و فقط هاردی که سیستم عامل روش هست وصل باشه بعد همون دستور رو تو خط فرمان بزن البته ران از ادمین باشه . تستش کردم کار میکنه !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چه خبره چندتا هارد داری ؟!!! همه رو جدا کن و فقط هاردی که سیستم عامل روش هست وصل باشه بعد همون دستور رو تو خط فرمان بزن البته ران از ادمین باشه . تستش کردم کار میکنه !

اطلاعات زیاده چیکار کنم :دی

سیستم ری استارت شد :-/

فعلا با اجازه باید برم برگشتم امتحان میکنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا دستت درد نکنه ، حل شد.

الان کلمه ی سیستم روی C اومده و بدون هارد Maxtor هم راحت بوت شد.

منتهی یه مشکلی کوچیکی پیش اومده

Genuine ئه ویندوز پرید نمیدونم چرا  :D

اونم دارم تست میکنم ببینم چی میشه.

ولی خوشبختانه مشکل اصلی حل شد.

خیلی لطف کردی متشکر  ^_^  @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...