رفتن به مطلب

مشاوره برای انتخاب SSD (اینتل و آدیتا)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان و متخصصان فروم که از SSD خوب سر در میارن میخواسام بدونم کدوم SSD در اندازه 120 گیگ بهتره !؟ (سامسونگ رو نمیشه پیدا کرد! حالا شما یکی از این دوتا رو بگین اونم با دلیل)
خیلی ممنون میشم اگه اطلاعات کافی بدین ! چون غیر از من برای خیلی ها هم پیش اومده که دنبال کدوم برند در رابطه با SSD برن...

با تشکر

aeuxw4x8c6sv8y616ez.jpg

لینک به دیدگاه

Adata خوبه و بهتر از اينتله.

درود آرمین جان !

میشه بپرسم چرا آدیتا بهتره !؟ چون سرعت Writesh 30 مگابایت بیشتره !؟ یا دلیل خاص دیگه ای هم داره !؟ خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین !

لینک به دیدگاه

درود 

معین جان

Adata علاوه برسرعت بالاتر

دارای  IOPS بالاتر به  منزله اجرای عملیات ورود و خروج بالاتر درهرثانیه هست که نسبت به اینتل این مزیت بزرگی هست 

لینک به دیدگاه

همانطور که دوستان گفتند من هم adata رو پیشنهاد میدم گرچه مقداری از نظر قیمت فرق میکنند

لینک به دیدگاه

قیمت مهم نیست ! اصل کاراییه !!! پس تصمیم شد همون ADATA :دی متشکرم از همه دوستان :big bug:

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ببخشید این رو هم مد نظر بگیرید

Plextor 128m5pro

به نظر من محشره و هم قیمتش مناسب تره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و درود 

در انتخاب SSD فقط نمیشه به مشخصات خود مثلا ادیتا نگاه کرد که زده مثلا 540 سرعت رید رو میزنه پس صد در صد میزنه طبق چیزی که من میدونم تا حالا هر دوشو استفاده کردم ولی از هیچ کدومش اونجوری که باید راضی میبودم نبودم چون که سرعتی که خود کمپانی ها اعلام کرده بودند اصلا نبود ! ولی به سامسونگ مطمئنم که عالیه ! 

لینک به دیدگاه

منم اون plextor رو پیشنهاد میدم!

از این 2 تا خیلی بهتر به نظر میاد! طبق ریویو هایی که ازش توی Tomshardware خوندم!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ببخشید این رو هم مد نظر بگیرید

Plextor 128m5pro

به نظر من محشره و هم قیمتش مناسب تره

آها ممنون دوست من !

عمرمفیدش 2.4 میلیونه ...

IOPS هم بالا ... فکر کنم واقعاً چیز خوبی باشه ! فقط سرعت رایتش یکم کمه...

سلام و درود 

در انتخاب SSD فقط نمیشه به مشخصات خود مثلا ادیتا نگاه کرد که زده مثلا 540 سرعت رید رو میزنه پس صد در صد میزنه طبق چیزی که من میدونم تا حالا هر دوشو استفاده کردم ولی از هیچ کدومش اونجوری که باید راضی میبودم نبودم چون که سرعتی که خود کمپانی ها اعلام کرده بودند اصلا نبود ! ولی به سامسونگ مطمئنم که عالیه ! 

آره درسته احسان جان ! همین باعث میشه که از افرادی که تخصص دارن سوال میکنم ... به گفته کمپانی ها نمیشه اعتماد کرد...

منم اون plextor رو پیشنهاد میدم!

از این 2 تا خیلی بهتر به نظر میاد! طبق ریویو هایی که ازش توی Tomshardware خوندم!

این اس اس دی ها رم کش هم داشتن و ما نمیدونستیم ... ! خیلی تو سرعتشون فرق میکنه ؟ :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره درسته احسان جان ! همین باعث میشه که از افرادی که تخصص دارن سوال میکنم ... به گفته کمپانی ها نمیشه اعتماد کرد...

درود دوباره بر شما : 

اگر میخواین یک ssd فوق العاده و با سرعتی نجومی داشته باشید عجله نکنین و ssd samsung 840 pro یا فوقش evo انتخاب کنین !! واقعا یک ssd حرفه ای هست شما در اون ssd میتونین بدون فعال کردن تکنولوژی رپید حداقل سرعت هم در رید هم در رایت رو 540 یا فوقش 530 بگیرین !! و با فعال کردن رپید میتونین 950 سرعت رید و رایت رو به ارمغان بیارید ! که هیچ ssd تا کنون نتونسته چنین سرعتی رو بده !

بعد از این دو مدل گفته شده میتونین ocz ورتکس 4 رو انتخاب کنید اینم ssd واقعا عالی هست !

یک نکته ی مهم : 

در ssd ادیتا به خاطر اینکه در کشور ما حدود 5 سال گارانتی آونگ داره قیمتاش خیلی نجومی شده همه فکر میکنن بهترین ssd هست اما این طرز فکر کاملا اشتباهه وگرنه ارزش ssd ادیتا اونقدرها نیست ! 

امیدوارم به ssd دلخواه خود برسید ! " چیزی رو انتخاب کنین که بعد ها پشیمون نشین چون خودم چندین بار مجبور به تعویض ssd با ضررهای هنگفت شدم دوست ندارم بقیه ضرر کنم "  :)

لینک به دیدگاه

درود دوباره بر شما : 

اگر میخواین یک ssd فوق العاده و با سرعتی نجومی داشته باشید عجله نکنین و ssd samsung 840 pro یا فوقش evo انتخاب کنین !! واقعا یک ssd حرفه ای هست شما در اون ssd میتونین بدون فعال کردن تکنولوژی رپید حداقل سرعت هم در رید هم در رایت رو 540 یا فوقش 530 بگیرین !! و با فعال کردن رپید میتونین 950 سرعت رید و رایت رو به ارمغان بیارید ! که هیچ ssd تا کنون نتونسته چنین سرعتی رو بده !

بعد از این دو مدل گفته شده میتونین ocz ورتکس 4 رو انتخاب کنید اینم ssd واقعا عالی هست !

یک نکته ی مهم : 

در ssd ادیتا به خاطر اینکه در کشور ما حدود 5 سال گارانتی آونگ داره قیمتاش خیلی نجومی شده همه فکر میکنن بهترین ssd هست اما این طرز فکر کاملا اشتباهه وگرنه ارزش ssd ادیتا اونقدرها نیست ! 

امیدوارم به ssd دلخواه خود برسید ! " چیزی رو انتخاب کنین که بعد ها پشیمون نشین چون خودم چندین بار مجبور به تعویض ssd با ضررهای هنگفت شدم دوست ندارم بقیه ضرر کنم "  :)

ممنون احسان جان !!!

به برتری SSD های سامسونگ شکی نیست ! ولی تو بازار پیدا نمیشه ... اگه هم بشه قیمتش خیلی نجومه میشه ! فکر کنم 600 700 ای مدل 128 گیگش پیدا شه !

256 رو هم که خدا میدونه ... اگه تو ایران پیدا میشد و قیمتش مناسب بود میخرم حتماً

OCZ ورتکس 4 رو هم که ندیدم کسی بیاره ... :(

لینک به دیدگاه

Plextor 128m5pro

به   اینجا سر یزن

ویرایش شده توسط ReZaNiNja
لینک به دیدگاه

Plextor 128m5pro

به   اینجا سر یزن

ممنون دوست عزیز سر زدم ! نسبت به قیمتش خیلی خوبه ... ولی برای من کیفت مهمتر از قیمته ...

samsung 840 pro

بی نظیر

آره حمید جان ! این اس اس دی بی نظیره ...اگه 128 پیدا شه من میخرم ! 256 اش هست 900 ... که برای من 128 کافیه ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...