رفتن به مطلب

امکان عرضه زودتر چیپ جدید برادول اینتل !! شایعه یا واقعیت

Recommended Posts

امکان عرضه زودتر چیپ جدید برداول اینتل !! شایعه یا واقعیت

chs8cgrnj01n6y8ddu5.jpg

برای‌ هواداران دنیای سخت افزارهای کامپیوتری خبرهای خوب احتمالی‌ به گوش می‌رسد.
طبقه شایعات منتشر شده اولین پردازنده مبتنی‌ بر تکنولوژی ۱۴ نانو متری اینتل با کد برادول(BROADWELL) زودتر از زمان مورد انتظار،حوالی سه ماه سوم سال ۲۰۱۴ میلادی به بار عرضه خواهد شد.
پیش از این برایان کرزانیچ یکی‌ از مسئولان اینتل زمان عرضه این چیپ را اواخر سال ۲۰۱۴ یا اوایل ۲۰۱۵ میلادی در یک موقعیت خاص تجاری مربوط به بازار سخت افزار عنوان کرده بود و دلیل این زمان را مشکلات ناشی‌ از فرایند ساخت پردازنده‌های ۱۴ نانومتری دانست.

mz30qplowaks924tv1jx.png

اما اکنون ظاهراً این غول آمریکایی‌ صنعت چیپ پیشرفتهایی در زمینهٔ فناوری ۱۴ نانومتری حاصل کرده و همین امر سبب شده تا زمان عرضه برادول پایان تابستان و شروع فصل مدارس تخمین زده شود.
البته باید توجه داشت که این خبر هنوز رسما به تایید اینتل نرسیده و فعلا در حد گمانه زنی‌ می‌باشد. پلتفرم برادول جز در نازکتر شدن چیپ که به مصرف کمتر منجر میشود و گرافیک مجتمع بهتر از نظر معماری بهبود عمده دیگری ندارد.

3ogb7ebfyhodfgo8mejb.png

حتی اگر این محصول در سال جاری نیز روانه بازار گردد باز هم عمده تولیدات کمپانی اینتل به سری هاسول ختم خواهد شد چرا که برادول در تیراژ کم تولید میشود لذا اگرقصد خرید یک سیستم جدید را دارید بهتر است اقدام به خرید سری هاسول نمایید.

منبع :www.hitechreview.com

مترجم : ناجی فریدنیا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خبر بر اساس واقعیت هم باشه ما باید 3 ماهه سوم 2015 میلادی روش حساب کنیم اخه نه اینکه با کاروان شتر میاد زمان میبره دیگه :D بعد هزینه حمل +پول چایی و... بهش میخوره میشه به عبارتی 3200000

بعد چون بدبختیم پولش نیست باید سه ماهه سوم 2016 روش حساب کنیم  =))

ولی باز ممنون از استارتر عزیز 

ماکه دیگه قوه لامسه مون از کار افتاده بجاش قوه بینایی مون قوی تر شده :D

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

خبر بر اساس واقعیت هم باشه ما باید 3 ماهه سوم 2015 میلادی روش حساب کنیم اخه نه اینکه با کاروان شتر میاد زمان میبره دیگه :D بعد هزینه حمل +پول چایی و... بهش میخوره میشه به عبارتی 3200000

بعد چون بدبختیم پولش نیست باید سه ماهه سوم 2016 روش حساب کنیم  =))

ولی باز ممنون از استارتر عزیز 

ماکه دیگه قوه لامسه مون از کار افتاده بجاش قوه بیناییمون قوی تر شده :D

ممنوم مهدی جان 

به نظر من تو ریلیزها فقط و فقط باید منتظر بود و امیدوار

ضمنا ما به همین سی پی یو های دوست داشتنی نسل 2 خودمون هم قانعیم فعلا ^_^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خواستی برادول بگیری نسل دوتو میدی به من خواهش میکنم :D            خدا وکیلی ما ایرانی ها ته صف وایستادیم حالا کی برسیم جلو و ایا جنس بمونه و تموم نشه خدا داند

لینک به دیدگاه

به نظرم منتظر موندن برای برادول حداقل برای ما صرفه نداره باید به سری بعد از برادول منتظر موند و الان بهترین انتخاب سری هاسول هست

لینک به دیدگاه

همین شایعه یا واقعیت باعث شده من سیستم گرازمو فعلاً عوض نکنم ! به نظرتون این تراشه جدید عرضه شه قیمت سی پی یو های 1150 و 2011 کمی پایین نمیاد !؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا وقتی که چند ماه از زمان ورودشان نگذره نه قیمت این قطعه پایین میاد نه نسل قبلی

چون وارد کننده ها که اول فکر سود خودشون هستند و بیشتر اقشار جامعه هم که توان خرید جنس گران قیمت رو ندارن و به همون نسل قبلی اکتفا میکنن 

کاهش قیمت چشمگیری رو فکر نمیکنم شاهد باشیم که به قول خارجی ها بگیم wow :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه سوال از استارتر عزیز

این سی پی یو ایا باز هم سوکت عوض میکنه؟

به نظرم مهمترین مسئله همین موضوع باشه

چون اگه جواب بله باشه پس باید به فکر تهیه مین مخصوصش هم بود که اونهم زمان ورودش قیمت فضایی خواهد داشت

به قولی قوض بالا قوض میشه

لینک به دیدگاه

درود مرسی ناجی جان 

بابت مطلب خوبت

دوستان مطمئن باشین به محض اینکه وارد بازار جهانی بشه ، هفته بعدش توی ایران بعضی ازدوستان تهیه و حتی  تست هاشو میذارن تا ببینیم :D  :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام حمید جان خوبی داداش 

خسته نباشی

اقا مطمئنی اونی که تو ایران هفته اول  تست میزاره ایرانیه احیانا از ایران رد نمیشده :)اخه وقتی هفته اول تو جهان عرضه بشه طرف تا بیاد کارای سفارتشو انجام بده  یه ماه طول میکشه مگه اینکه از قبل برنامه هاشو روال کرده باشه که تا از بازار خرید از باند فرود بلند شه به سمت ایران برای قرار دادن تست. :D مثلا یه ایرانی جلوترین شخص تو صف فروشگاه زمان عرضه باشه 

وارد کننده هم که عمرا بتونه یک هفته ای وارد کنه (گمرک مثل شیر وایستاده)

تست هاشو هم که قبل از تست ما بچه های گل ایران تو نت فراون میشه پیدا کرد

لینک به دیدگاه

درود مرسی ناجی جان 

بابت مطلب خوبت

دوستان مطمئن باشین به محض اینکه وارد بازار جهانی بشه ، هفته بعدش توی ایران بعضی ازدوستان تهیه و حتی  تست هاشو میذارن تا ببینیم :D  :D

آره دیگه ! میشه همین چریان Maximus VI Extreme و 4770K =)))) که 2هفته هم نشد ! زود وارد کردن ! بعضی از دوستان :دی :D

لینک به دیدگاه

یه سوال از استارتر عزیز

این سی پی یو ایا باز هم سوکت عوض میکنه؟

به نظرم مهمترین مسئله همین موضوع باشه

چون اگه جواب بله باشه پس باید به فکر تهیه مین مخصوصش هم بود که اونهم زمان ورودش قیمت فضایی خواهد داشت

به قولی قوض بالا قوض میشه

بله مهدی جان پلت فرم سری ۹ محل استقرار دوست تازه واردمون خواهد بود. بهدهر حال این سیاست اینتل همدهست که با تغییر چیپست کلی هم درامد از این طریق عاید خودش کنه

Sent from my C5303 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

همین شایعه یا واقعیت باعث شده من سیستم گرازمو فعلاً عوض نکنم ! به نظرتون این تراشه جدید عرضه شه قیمت سی پی یو های 1150 و 2011 کمی پایین نمیاد !؟

همونطور که دوستمون گفتن بعید می دونم تا مدتها پس از عرضه اش قیمتهای هاسول حداقل تکون بخوره

لینک به دیدگاه

درود مرسی ناجی جان

بابت مطلب خوبت

دوستان مطمئن باشین به محض اینکه وارد بازار جهانی بشه ، هفته بعدش توی ایران بعضی ازدوستان تهیه و حتی تست هاشو میذارن تا ببینیم :D :D

مرسی حمید جون ما به شما درس پس میدیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله مهدی جان پلت فرم سری ۹ محل استقرار دوست تازه واردمون خواهد بود. بهدهر حال این سیاست اینتل همدهست که با تغییر چیپست کلی هم درامد از این طریق عاید خودش کنه

به به چه شود  

مین+سی پیو  4میلیون !!!

کل سیستم من بزور بشه2 :D

البته این عوض کردن سوکت هم به همین راحتی نیست که ما در موردش نظر میدم

خود تغییر سوکت کلی دانش و حساب کتاب پشتش خوابیده 

نوش جونشون این پولها حق زحمتشونو میگیرن  :excl:

لینک به دیدگاه

به به چه شود

مین+سی پیو 4میلیون !!!

کل سیستم من بزور بشه2 :D

البته این عوض کردن سوکت هم به همین راحتی نیست که ما در موردش نظر میدم

خود تغییر سوکت کلی دانش و حساب کتاب پشتش خوابیده

نوش جونشون این پولها حق زحمتشونو میگیرن :excl:

البته من کامل جواب شما رو ندادم. طبق بعضی از اخبار گفته میشه که ممکنه سوکت همون 1150 باشه اما چیپست قطعا تغییر میکنه که همین باعث یه سری اختلالات میتونه بشه،پس در نتیجه تغییر مین بورد هم محتمله...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ناجی جان وقتی سوکت بمونه و چیپ عوض بشه و تو عملکرد اختلال رویت بشه پس باید به فکر مین با چیپ جدیدش هم بود دیگه پس باز هم همون قضیه اقتصادی میاد وسط

درسته؟

لینک به دیدگاه

ناجی جان وقتی سوکت بمونه و چیپ عوض بشه و تو عملکرد اختلال رویت بشه پس باید به فکر مین با چیپ جدیدش هم بود دیگه پس باز هم همون قضیه اقتصادی میاد وسط

درسته؟

بله بدون شک.

منم در راستای حرف شما جواب دادم

لینک به دیدگاه

اقا یکی بگه آیا ارزش دارد بخاطر برادول صبر کنیم یا همین هاسول4770kرو بگیریم ? برادول نهایتش تا مرداد شهریور میاد دیگه ? تفاوتش از لحاظ پرفرمنس با هاسول زیاده? من یه جا خودم گفته بود 30الی چهل درصد قدرتش بیشتر از هاسوله. حالا دقیق نمیدونم .از یه طرف میخوام صبر کنم واسه برادول برای اون 14 نانومتریش و اون قدرت بیشترش نسبت به هاسول از یه طرف هم دمای بالای پردازنده هاسول که 22نانومتری هست نگرانم کرده..یه سوال دیگه آیا برادول همراه رمهای DDR4میاد ?لطفا یکی کامل راهنمایی کنه . مرسی

ویرایش شده توسط Blacksound
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا یکی بگه آیا ارزش دارد بخاطر برادول صبر کنیم یا همین هاسول4770kرو بگیریم ?

میتونید همین هاسول ها رو بگیرید که الان تقریبا قیمتشون منطقی شده.

برادول نهایتش تا مرداد شهریور میاد دیگه ? تفاوتش از لحاظ پرفرمنس با هاسول زیاده?

تفاوت خیلی نیست و بیشتر در زمینه پردازش گرافیک مجتمع پیشرفت خواهد بود.

من یه جا خودم گفته بود 30الی چهل درصد قدرتش بیشتر از هاسوله.

اشتباه بوده و شایعه هست !30 40 درصد تقریبا محاله ولی در زمینه پردازش گرافیکی احتمالش هست...

حالا دقیق نمیدونم .از یه طرف میخوام صبر کنم واسه برادول برای اون 14 نانومتریش و اون قدرت بیشترش نسبت به هاسول از یه طرف هم دمای بالای پردازنده هاسول که 22نانومتری هست نگرانم کرده.

دمای بالا بحث دیروز امروز نیست !

.یه سوال دیگه آیا برادول همراه رمهای DDR4میاد ?

نه بازهم DDR3 هست ولی اگر DDR4 هم باشه اصلا جالب نیست !چون اولین ماژول DDR4 که رو نمایی شد فرکانس 2133 بود و تاخیر به مراتب گشادتر از DDR3 ها.

لطفا یکی کامل راهنمایی کنه . مرسی

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

دوست عزیز بسیارممنونم از راهنماییتون ..چند تا سوال دیگه هم داشتم. 1-دمای این 4770kدر حالت فول لود و بیکاری چند هست 2-ایا کولر enermax etd t60-vdمیتونه از لحاظ خنک کنندگی واسه این پردازنده مناسب باشه ? 3- رم با فرکانس 2400زمان تاخیرش 11 هست ایا زیاد هست یا نه دو تا ماژول چهار گیگ از برند کینگستون میخوام بگیرم.مادربرد هم ایسوس z87-a

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بسیارممنونم از راهنماییتون ..چند تا سوال دیگه هم داشتم. 1-دمای این 4770kدر حالت فول لود و بیکاری چند هست 2-ایا کولر enermax etd t60-vdمیتونه از لحاظ خنک کنندگی واسه این پردازنده مناسب باشه ? 3- رم با فرکانس 2400زمان تاخیرش 11 هست ایا زیاد هست یا نه دو تا ماژول چهار گیگ از برند کینگستون میخوام بگیرم.مادربرد هم ایسوس z87-a

دوست عزیز جای این سوالتون اینجا نیست . سوالات خودتون رو در تاپیک های مرتبط بپرسید . با تشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...