رفتن به مطلب

IPS 5ms vs TN 1ms

اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نام خدا

سلام به همه

من میخوام بین دو مانیتور vx228 و vx229 از برند asus یکیشون رو بگیرم

استفاده اصلیم گیم ، فیلم ، وب گردی هست

یکیشون پنل IPS داره ولی response time 5 میلی ثانیه هست

و دیگری پنل  Tn داره ولی در عوض response time  1 میلی ثانیه هست

میخواستم از دوستان بپرسم که مانیتور با response time پنج میلی ثانیه برای گیم مناسب نیست؟ایا واقعا تفاوت رو چشم میتونه تشخیص بده؟(لطفا این سوال رو فقط عزیزانی پاسخ بدن که مانیتورهای با responce time های مختلف رو تست کردن نه اینکه صرفا یه چیزایی در اینترنت خوندن)

من وقتی مطالب انگلیسی رو تو اینترنت میخوندم اغلب افراد نوشته بودن که حیفه به خاطر موضوع response time ادم مانیتوتر IPS نگیره و رنگ ها در مانیتور های IPS خیلی بهتر و روشن ترن  و از رنگ مانیتورهای TN انتقاد کرده بودن و گفته بودن که رنگ ها از کناره  ها در مدل های TN بد و بهم ریخته و تیره هست

حالا با این تفاسیر میخوام نظر شما سروران داخلی رو بدونم

با سپاس فراوان

ویرایش شده توسط JEFF HARDY
لینک به دیدگاه

من با مانیتور 2 میلی و 5 میلی کار کردم . واقعا تفاوتی ندیدم . این تفاوت بین زمان پاسخدهی فقط تو تصاویر خیلی پرسرعت و در شرایط خاصی احساس میشه . تازه اون هم خیلی خیلی باید دقت کرد تا متوجه شد . بالای 5 میلی تاثیر بیشتری میذاره . ولی تا 5 میلی برای بازی مشکلی نیست . من به شخصه پنل IPS رو ترجیح میدم . چون دوست دارم رنگها واقعی تر باشن .

لینک به دیدگاه

ممنون از پاسختون

تو اغلب فروم های انگلیسی زبان هم که میخوندم اغلب نظرشون به شما نزدیک بود گرچه افراد اندکی هم گفته بودن که تفاوت خیلی واضح و مشهوده

لطفا بقیه دوستان هم اگر تجربشو داشتن یه نظری بدن،این موضوع میتونه به بقیه هم کمک کنه،چون من تو فروم های فارسی تقریبا مطالب خاصی در این زمینه ندیدم

لینک به دیدگاه

سلام .

دوست عزیز من خودم مشکلی دقیقا مثل شما داشتم و در اخر vx 228h رو خریدم .

همونطور که حامد عزیز هم گفتن تفاوتی وجود نداره و در واقع چشم نمیتونه تشخیص بده 1 تا 5 میلی ثانیه رو مگر اینکه تو گیم باشه و تصاویر واقعا سریع .. به شخصه 1 میلی و 5 رو تست کردم تفاوتشون انقدر نبود که بخواد مشکل ساز شه و در مواقع خاص حس میکردم یه چیزایی .. البته من وسواس شدیدی دارم! و سر همین موضوع و کاربرد اصلیم که گیم و فیلم هست 228 رو انتخاب کردمو انصافا ازش راضیم .

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

من هم VX238H رو تجربه کردم و هم PA238Q دارم که 6 میلی ثانیه هست. البته دومی حرفه ای و برای گرافیک هست و مسلما تفاوت رنگش با IPS معمولی هم واضحه. ولی در کل، اگه زاویه دید برات مهمه بعلاوه اینکه مانیتور با اینچ بالا می خوای بگیری، همون IPS بگیر. ولی اگر مانیتور رو در فاصله 50 تا 100 سانتیمتری استفاده می کنی واز رو به رو یا مثلا 22 یا 23 اینچ می خوای بخری،‌ با توجه به کیفیت پنل های جدید TN ایسوس،‌ تفاوت آنچنانی رو با IPS متوجه نمی شید قیمت جهانی VX228H با پنل TN، ده دلار گرونتر از VX229H با پنل IPS هست.    

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

توی بازی تجربه ندارم. توی تصویرهایی که با دوربینهای حرفه ای گرفته شده تفاوت تاخیر محسوسی ندیدم.آبشاری که با سرعت شاتر بالا و و نرخ فریم بالا گرفته شده باشه یا یک صحنه ی اکشن نمونه هایی هستن که تاخیر رو با دقت زیاد میشه توشون دید.

با توجه به همه ی جوانب به ویژه کنتراست و تنوع فام و اشباع پنل آی پی اس، اون رو سفارش می کنم، مگر این که بازی مورد نظرت ویژگی برجسته ای مرتبط با تاخیر داشته باشه.

البته رده ی vx از پنل ah-ips مربوط به ال جی استفاده می کنه ولی برای کاری که باش می کنی تفاوتش با ips مهم نیست.

لینک به دیدگاه

درود

برای کمک به استارتر و خودم که شاید این سوال پیش بیاد، با اجازه استارتر میپرسم

اگر فرقی ندارن، پس چرا اکثر مانیتور های گیمینگ دارای پنل TN هستن؟

ربفریش ریت چطور؟

اونم تاثیر نداره؟

http://www.tomshardware.com/reviews/top-best-computer-monitors,3917.html

لینک به دیدگاه

درود

برای کمک به استارتر و خودم که شاید این سوال پیش بیاد، با اجازه استارتر میپرسم

اگر فرقی ندارن، پس چرا اکثر مانیتور های گیمینگ دارای پنل TN هستن؟

ربفریش ریت چطور؟

اونم تاثیر نداره؟

http://www.tomshardw...itors,3917.html

توی این لینک یه دونه ips هست و اون هم 6ms...شاید ساخت پنل ips با response time پایین مشکل باشه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...