رفتن به مطلب

تعویض پلاتر هارد دیسک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود 

من یک هارد 2 ترا دارم که توش پر از ارشیو فیلمهای شخصی هست هارد از کار افتاده و هدش درست کار نمیکنه 

نمیخوام بدم بیرون ریکاروی .ایا میشه یک هارد مشابه با pcb یکسان پیدا کرد و پلاترها رو فقط ایگیزین کرد و اصلاعات رو 

بازیابی کرد 

توی 2 یا 3 تا فروم انگلیسی روش تعویض pcb هست ولی حرفی از تعویض پلاتر زده نشده لطفا راهنمایی بفرمایید 

post-14851-0-99427200-1390745202_thumb.jpg

ویرایش شده توسط میلاد
لینک به دیدگاه

کاربر UnforgiveN اطلاعاتش در این زمینه خیلی خوبه . بهش پیغام بده .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:D درود بله میتونی تعویض کنی . ولی چرا پلاتر ها رو برداری ؟! تعویض پلاتر ها ابزار مخصوص خودش رو داره هارد های امروزی چند پلاتری هستند . اگر مطمئنی ایراد از هد ها هست و ایراد دیگه ای نیست هد ها رو تعویض کن بسته به مدل هارد معمولا 3-4 تا هد هست . ابزار کار رو هم میتونی بخری یا حتی خودت ابتکاری درست کنی . اگر هد مشکل دار باشه پلاتر ها رو هم خراب میکنه میتونی وضعیت پلاتر ها رو از نظر فیزیکی بررسی کنی . کلا کار حساسی هست چه تعویض پلاتر چه هد . توصیه میکنم روی یه مدل که اطلاعات خاصی روش نیست اول کار کنی یه کانال رو یوتیوب هست که ویدئو آموزشی برای تعمیر هارد داره تعویض هد ، پلاتر و ... اینجا هست youtube.com/user/SalvationDataOfficia/videos

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این کانال youtube.com/user/soniyahdrc/videos رو هم میتونی ویدئو هاش رو ببینی مهمترین مسئله چه تو تعویض هد چه پلاتر نحوه پارک کردن هد ها هست برای این کار اگر تو ویدئو ها نگاه کنی هر کسی ابزار خودش رو داره ابزار خاصی نیست ولی کار خاصی هست که باید به دقت انجام بشه در غیر اینصورت یا پلاتر ها صدمه میبینند یا هد ها .

لینک به دیدگاه

درود 

من اگر بخوام میتونم پلاتر یک هارد رو روی هارد دیگه با چیپ روم متفاوت یا ایسی کنترلر متفاوت نصب کنم....... خوانده میشه 

متاسفانه منابع ازاد پارسی پیدا نکردم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از نظر من هر مرحله کار اضافی یعنی یه بار ریسک اگر موضوع تعمییر بود داستان فرق میکرد تو ریکاوری کوچک ترین مشکل یعنی ریسک . منابع ازاد پارسی برای چه کاری ؟ ویدئو ها به اندازه ایی گویای کار هست که حتی نیاز به توضیح ندارن . درست جستجو کنی DVD های آموزشی فارسی هست مثل این http://www.novinarda.com/index.php?route=product/product&product_id=69 درست جستجو کنی لینک هایی مثل این هست http://www.aparat.com/v/KLA4T که فارسی هست تو کانالشون ویدئو های بیشتری میتونی پیدا کنی ....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...