رفتن به مطلب

MSI GTX 780 Ti Lightning نمایش داده شد، اورکلاک شد ، تست شد

Recommended Posts

qa8kd3n6o9hkfu94o7rg.jpg

قبل از عرضه این کارت به بازار ، نشریه تکنولوژی فرانسوی Le Comptoir du Hardware یک نمونه اولیه را بدست آورد و هیچ زمانی را برای گرفتن تصاویر با کیفیت بالا از کارت ، قسمتهای داخلی آن و گرفتن بنچمارک از دست نداد . اولین نظر آنها ؟ EVGA's GTX 780 Ti Classified K|ngp|n رقیب خود را ملاقات کرد . بلندتر از بیشتر کارتهای گرافیک و ضخیم تر از دو اسلات ، MSI GTX 780 Ti Lightning بر پایه نسل جدید سیستم خنک کننده TriFrozr ، مشابه خنک کننده GTX 780 Lightning ، ساخته شده است .  اساس PCB آن نیز بدون تغییر مانده است . کارت انرژی مورد نیاز خود را از طریق یک جفت کانکتور 8 پین دریافت کرده و توسط یک VRM عظیم 20 فاز کنترل می نماید . VRM از دو کنترلر مجزا برای GPU و حافظه + PLL استفاده می کند . GPU و حافظه انرژی خود را از کانکتورها دریافت می کنند . فقط PLL انرژی مورد نیاز را از طریق اسلات PCI-E می گیرد . به این ترتیب اورکلاک حافظه توسط منبع تغذیه PCI-E محدود نمی شود .

mdufcjbgx4wggjvfw3g9.jpg

z549rhwea5ucrwkqd3t.jpg

fetragw9a0wj08w1jgbl.jpg

rxsze4rc9gl3e50u9mwi.jpg

1kcqyevg0skr5hyzsj36.jpg

همچنین PCB مجهز به نقاط اندازه گیری ولتاژ تثبیت شده ، هدر فن مستقل برای هر کدام از سه فن کولر ( به شما اجازه می دهد تا سرعت هر کدام از فنها را کنترل کنید ) و دو بایوس می باشد . خنک کننده مجهز به چند دسته پره آلومینیومی است که حرارت را از پایه مسی با پوشش نیکل جذب و به وسیله هفت لوله انتقال حرارت 8 میلیمتری  منتقل می نمایند که این حرارت توسط سه عدد فن تهویه می گردد . MSI ادعا می کند که این خنک کننده قادر است تا حرارت ناشی از توان 550W را کنترل کند . نماد Lightning در قسمت بالای کارت با توجه به مقدار حرارتی که خنک کننده دفع می کند ، روشن می شود . تا 150W سفید است ، بین 150W تا 210W روشن تر می شود و بالای 210W به رنگ قرمز در می آید .

qzo4ldk0ecjsm2rjvvl5.jpg

wvh8l5bwrx69kzet2v.jpg

7pt09n1ilz01yk7bpim.jpg

zgb2jweiap7e73fk8ac.jpg

o6hdxdiz3tfjrsltz0z.jpg

ct7qiwzo6j706ftpuho.jpg

imosuxjxtzrgncpsek1.jpg

ui48amohdiqk83g7exmj.jpg

lyux3v3v7ad6ycx333r6.jpg

کارت دارای سرعت کلاک هسته 993MHz در حالت عادی ، 1059MHz در حالت Boost و سرعت فرکانس حافظه 7.00GHz است . بررسی کننده توانست بدون دست زدن به فرکانس حافظه ، کلاک هسته را تا رقم هولناک 1248MHz در حالت عادی و 1314MHz در حالت Boost اورکلاک نماید . فرکانس حافظه نیز به طور جداگانه ، درحالیکه GPU در حالت اولیه بود ، تا 8.00GHz اورکلاک شد . کارت بر روی سیستمی با پردازنده Core i7-4960X ، حافظه 16GB DDR3-2500MHz در حالت چهار کاناله و مادربورد MSI Big Bang XPower II تست شد . کارت در نرم افزار 3DMark 11 ( با عملکرد پیش فرض ) ، به تنهایی امتیاز P17872 را بدست آورد .

v0j7jbrco24rrjk8e4k.jpg

4tbf3nrelekmw13hz3oz.jpg

xjoac0sjvgczhbjjarm.jpg

ozxbhcxeqvhpz84hzr0s.jpg

منبع : techpowerup

ترجمه : حامد قربانی

لینک به دیدگاه

مشخص نیست . ولی اینطور که من میبینم بدجور دندون تیز کردی براش :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشخص نیست . ولی اینطور که من میبینم بدجور دندون تیز کردی براش :D

:blush: :daydreaming: :Praying: :Praying:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چیزی که برام عجیبه این هست که چرا سری لایتینگ msi با وجود توانایی و پتانسیل اورکلاک بسیار عالی , کلاک کارخونه ای خیلی بالایی ندارند ولی در سری کلاسیفاید EVGA کلاک کارخونه ای هم بالاست.همین 780ti کلاسیفاید کلاک پایه و بوست به ترتیب 1020 و 1085 هستند

اینطور که مشخصات 780ti لایتینگ رو با Classified مقایسه کردم لایتینگ قدرت اورکلاک بهتری داره . آیا دلیل خاصی وجود داره که حتی بیس و وبوست لایتینگ از OC Mode کارت 780Ti GAMING خود MSI هم پایین تره؟

خودم فکر میکنم این کارت فقط برای اکستریم اورکلاکرها ساخته شده و نه برای کاربران عادی و گیمرها؟ اینطور نیست؟

لینک به دیدگاه

کسی میتونه عکس از این چراغ lighting بزاره خیلی باحال بود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کسی میتونه عکس از این چراغ lighting بزاره خیلی باحال بود

برا MSI GeForce GTX 780 LIGHTNING

فرق داره با Ti  ؟؟؟؟

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

چیزی که برام عجیبه این هست که چرا سری لایتینگ msi با وجود توانایی و پتانسیل اورکلاک بسیار عالی , کلاک کارخونه ای خیلی بالایی ندارند ولی در سری کلاسیفاید EVGA کلاک کارخونه ای هم بالاست.همین 780ti کلاسیفاید کلاک پایه و بوست به ترتیب 1020 و 1085 هستند

اینطور که مشخصات 780ti لایتینگ رو با Classified مقایسه کردم لایتینگ قدرت اورکلاک بهتری داره . آیا دلیل خاصی وجود داره که حتی بیس و وبوست لایتینگ از OC Mode کارت 780Ti GAMING خود MSI هم پایین تره؟

خودم فکر میکنم این کارت فقط برای اکستریم اورکلاکرها ساخته شده و نه برای کاربران عادی و گیمرها؟ اینطور نیست؟

موسوی جان این تعجب در مورد تایتان هم صادقه و واقعا عجیبه

لینک به دیدگاه

برا MSI GeForce GTX 780 LIGHTNING

attachicon.gifimg_9133.jpg

attachicon.gifimg_9135.jpg

فرق داره با Ti  ؟؟؟؟

نه . مثل هم هستن . اون هم همین شکلیه .

لینک به دیدگاه

کلاک کارخونه ای شاید برای این کارت بالا نباشه ولی طبق تستی که گرفته شده براحتی توسط یوزرها از کارتای دیگه میره بالاتر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه . مثل هم هستن . اون هم همین شکلیه .

توی چند تا فروم نوشته بودش که فقط 12 تا میره برا فروش !!!

لینک به دیدگاه

توی چند تا فروم نوشته بودش که فقط 12 تا میره برا فروش !!!

نه بابا . شایعه هست . برای 12 تا کارت که نمیان این همه دنگ و فنگ راه بندازن . لامبورگینی نیست که :D

کارت مارس ایسوس 999 تا تولید میشه . سری لایتینگ MSI که تا الان اینطور نبوده و تولید انبوه داشته  .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه بابا . شایعه هست . برای 12 تا کارت که نمیان این همه دنگ و فنگ راه بندازن . لامبورگینی نیست که :D

کارت مارس ایسوس 999 تا تولید میشه . سری لایتینگ MSI که تا الان اینطور نبوده و تولید انبوه داشته  .

برا همین چند تا ایمیل زدم / ای شانس بیارم :smug: :smug: :smug:

لینک به دیدگاه

شوخی نکن :blink:  واقعا دنبالش افتادی ؟ :-t

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شوخی نکن :blink:  واقعا دنبالش افتادی ؟ :-t

آره بخدا/ چرا ؟؟؟

لینک به دیدگاه

الان یه کارت داری که فقط یه کوچولو ضعیفتره ها :D کارت من رو ببین :D بعد میبینی که همین هم که داری زیاده =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان یه کارت داری که فقط یه کوچولو ضعیفتره ها :D کارت من رو ببین :D بعد میبینی که همین هم که داری زیاده =))

:( :blush:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...