رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید رم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر سروران گرامی

بنده قصد خرید رم دارم الان 2 تا رم 2 گیگ باس 1333 دارم که هم حجمشون کمه هم فرکانسشون.

بیشتر برازی بازی میخوام ولی خیلی کم هم واسه سالید ورک و کتیا که با اون ها هم زیاد کار ندارم بیشتر واسه گیم گیم میخوام.

به رم ها نگاه میکردم که این رم Kingston HyperX Beast 8GB 4GBx2 2400MHz رو دیدم به نظرم خوب اومد البته مادربد بنده ma770t-ud3 هست که فکر کنم نهایتا تا 1600 ساپورت میکنه البته بعد عید تصمیم دارم مادربرد و سی پی یو رو عوض کنم تا با فرکانس بالا هم مشکلی نداشته باشم.

حالا این رم رو اگر بخرم روی مادربرد من کار می کنه؟ تو بازی فرکانس رم بیشتر تاثیر داره یا حجم رم؟ یا رم 16 گیگ با فرکانس پاینتر بهتر جواب میده؟

لینک به دیدگاه

کار میکنه . ولی با فرکانس 1600 .

تو پلتفرم AMD هم فرکانس تاثیر داره و هم حجم . ولی تو پلتفرم اینتل تاثیر حجم خیلی بیشتر از فرکانسه . در کل تو بازی حجم بیشتر بهتر جواب میده . البته فعلا هیچ بازی ای رم بیشتر از 8 گیگ نیاز نداره .

لینک به دیدگاه

بله، در تایید گفته های استاد حامد عزیز (که البته نیازی هم به تایید بنده ندارن) باید بگم که هزینه کردن برای باس بالاتر در پلتفرم اینتل برای بازی مقرون به صرفه نیست

البته اگر کارهای طولانی با اون دو نرم افزار دیگه که فرمودین انجام میدین، بهتر اینه که رم با باس بالا بردارین، اونم نکته داره!

نکتش هم اینه که اگر پلتفرم اینتل برمیدارین در آینده، حتما مادربرد سری Z و پردازنده هم از خانواده Core I باشه، چون فقط در این شرایط هست که باس بالاتر از 1600 رو میتونید استفاده کنید

لینک به دیدگاه

سرعت اجرای نرم افزار ها رو بالاتر میبره . البته تو نرم افزارهای مختلف میزان اثرگذاری متفاوتی دارن . معمولا تو بازیها تفاوت خیلی کمه و محسوس نیست . مگر اینکه بازیهای خاص با تنظیمات خیلی خیلی بالا .

لینک به دیدگاه

دوستان گرامی این مادربرد ma770t-ud3 من چقدر توانایی اورکلاک رم رو داره ؟ اگه این رم رو بخرمKingston HyperX Beast 8GB 4GBx2 2400MHz

لینک به دیدگاه

درود

رمهای Kingston HyperX Beast 8GB 4GBx2 2400MHz بسیار عالی هستند وقابل رقابت با Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2666MHz DDR3 در بنچمارکها ... و برای مین برد بعدیتون اگه 1155 باشه بسیار خوبه اما اگه 1150 باشه ممکنه در حجمهای بالاتر از 16 گیگ و فعال سازی پروفایل xmp ناپایداری داشته باشین (طبق تجربه خودم)... اما روی مین برد فعلیتون بیشتر از 1666 نمیتونین اوور کنین ...

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود

رمهای Kingston HyperX Beast 8GB 4GBx2 2400MHz بسیار عالی هستند وقابل رقابت با Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2666MHz DDR3 در بنچمارکها ... و برای مین برد بعدیتون اگه 1155 باشه بسیار خوبه اما اگه 1150 باشه ممکنه در حجمهای بالاتر از 16 گیگ و فعال سازی پروفایل xmp ناپایداری داشته باشین (طبق تجربه خودم)... اما روی مین برد فعلیتون بیشتر از 1666 نمیتونین اوور کنین ...

چی؟روی سوکت 1150 رم های 16گیگ به بالا چه اتفاقی میفته

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...