رفتن به مطلب

مشاوره در خرید سیستم برای یادگیری اورکلاک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان عزیز
به نظر شما این سیستم خوبی میشه ؟ هدفم بیشتر یادگیری آورکلاک هست اما خوب میخوام راه رو درست برم

ASUS Maximus VI Extreme LGA1150 Z87 MB

Core i7 4770K

Ram Dual chanal Corsair XMS3 4*2=8GIG 2000MHZ

GPU =GTX 650Gainward 1gig DDR5

SSD:corsair 128

HDD : 2T +3T=5T

Coler Master V8

پاور Enermax ECO 80+ 500W 80Plus یا Enermax NAXN 650W

لینک به دیدگاه

درود دوستان عزیز

به نظر شما این سیستم خوبی میشه ؟ هدفم بیشتر یادگیری آورکلاک هست اما خوب میخوام راه رو درست برم

Core i7 4770K

Coler Master V8

به نظر من اگر برای پایه و از صفر می خواهی یاد بگیرید سراغ 4770 نرید چون عموما پردازنده داغ هست

و خب یک لحظه هم غفلت دیگه دیگه

البته این نظر من هست

گرچه همانطوری که دوست مون گفتند پاور رو هم مد نظر داشته باشید

البته اگه این سیستم فقط برای یاد گیری هست 5ترا حافظه به نظرم یکم زیاد هست

لینک به دیدگاه

تو سیستم های که برا اور مورد استفاده قرار میگیره پاور خیلی مهمه.

شما باید یه پاور با وات بالا تر تهیه کنی و صد البته استاندارد بالا داشته باشه

بهتره پاور با استاندارد گولد یا پلاتینیوم باشه

بله حق باشماست گرامی

چون خاطره خوشی از برندهای مختلف ندارم بنده فقط به برند Enermax  و Corsair از برند پاورها اعتماد دارم  و ظاهرا بسیارگرون درمیاد این نوع پاورها

واقعیتش بعضی قطعات رو خریدم و فقط مونده پاور +مادربورد+پردازنده که تا 2200 میتونم براش هزینه کنم

اطلاعات رو کامل نوشتم که بهتربشه راهنمایی کرد

کاربرد گیم آنچنانی ندارم و بیشتر فیلم و نهایتا داداش کوچک PES2014 بزنه تو رگ و اولویتم یادگیری آورکلاک هست و چون پول توجیبی نیست وبراش زحمت کشیدم دیگه نمیتونم زیاد هزینه کنم دی

راستی کیس هم یک عدد RAid maz agust گرفتم حدود 450 تومن و بسیارخنک هست برای کولر هم V8 روی i5 3470 که دارم در حالت لود 100 درصد به دمای 50 درجه بیشترنمیرسه (به دلیل خنک بودن کیس) و اگر شما پیشنهاد بهتری دارید بفرمایید

و یک نکته دیگه که هم هست بنده یک کارت D-V-B دارم که حتما باید مین اسلاتش رو داشته باشه

حال اگر کمی به خودم فشاربیارم میتونم بودجه اینم پیداکنم

واترکولر Enermax ELC 120 - قیمت 330/000 تومان

واترکولر Enermax ELC 240 - قیمت 445/000 تومان

سپاس

لینک به دیدگاه

به نظر من اگر برای پایه و از صفر می خواهی یاد بگیرید سراغ 4770 نرید چون عموما پردازنده داغ هست

و خب یک لحظه هم غفلت دیگه دیگه

البته این نظر من هست

گرچه همانطوری که دوست مون گفتند پاور رو هم مد نظر داشته باشید

البته اگه این سیستم فقط برای یاد گیری هست 5ترا حافظه به نظرم یکم زیاد هست

خوب سوکت 1150 گفتم باشه چون آینده داره و برای ارتقا میشه یه کاریش کرد گرامی و تاجایی که میدونم پردازنده 4770 خیلی بدنیست

نظرشما چیه ؟

5 ترا رو بعد از پایداری سیستم میبندم روش فقط جهت اطلاع عرض کردم برای بازبینی پاور

لینک به دیدگاه

خوب سوکت 1150 گفتم باشه چون آینده داره و برای ارتقا میشه یه کاریش کرد گرامی و تاجایی که میدونم پردازنده 4770 خیلی بدنیست

نظرشما چیه ؟

5 ترا رو بعد از پایداری سیستم میبندم روش فقط جهت اطلاع عرض کردم برای بازبینی پاور

چرا عیب میزارین رو پردازنده :D

من کی گفتم بد هست

گفتم کمی این پردازنده گرم مزاج هست و اگر برای خنک کردنش چیزی همچون واتر کولینگ نداشته باشید تو اور های بالای 4.5 (به صورت تقریبی عدد ) ممکن یکم دست پا گیر بشه

اما در کل پردازنده عالی هست

ویرایش شده توسط farshid0018
لینک به دیدگاه

چرا عیب میزارین رو پردازنده :D

من کی گفتم بد هست

گفتم کمی این پردازنده گرم مزاج هست و اگر برای خنک کردنش چیزی همچون واتر کولینگ نداشته باشید تو اور های بالای 4.5 (به صورت تقریبی عدد ) ممکن یکم دست پا گیر بشه

اما در کل پردازنده عالی هست

چرا عیب میزارین رو حرف من (مزاح بود )

عیب نذاشتم گرامی فقط خواستم دلیل و ملاک شما رو بدونم

پس واتر کولینگ اگر باشه خوبه درسته ؟ واترکولر Enermax ELC 240  خوبه به نظرتون ؟ (حدود 500 ت )

لینک به دیدگاه

چرا عیب میزارین رو حرف من (مزاح بود )

عیب نذاشتم گرامی فقط خواستم دلیل و ملاک شما رو بدونم

پس واتر کولینگ اگر باشه خوبه درسته ؟ واترکولر Enermax ELC 240  خوبه به نظرتون ؟ (حدود 500 ت )

والا روی پردازنده های 3570 و 3770 نسبتا خوب عمل کردند اما روی 4770 نظری ندارم  والا

گرچه اگر اور کلاک حرفه ایی نمی خواهید انجام بدید فعلا با یک air cool خوب سیر کنید بعدا که در زمینه اور کلاک حرفه ایی شدید و قلق ها دستتون امد  و خواستید بیشتر اور کنید واترکولینگ نصب کنید

لینک به دیدگاه

درود دوستان عزیز

درود  

۱-ssd  را سامسونگ 840 pro  بگیر واقعا تفاوت سرعت  با corsiar  داره  چون من ۲ تاشو دارم و تفاوت سرعت هم حس میکنم اگه میتونی هم به جای ۱۲۸ --۲۵۶ بگیر اما خوب قیمت هم میره بالا --۲۵۶ سامسونگ    پرو  900 میشه 

2-hdd  هم وسترن بلک بخر  اما با 5 ترا بایت میخواهی چه کار کنی ؟

لینک به دیدگاه

درود دوستان عزیز

Core i7 4770K

Coler Master V8

برای یادگیری اورکلاک نیازی به کولر خیلی قوی نداری . همین V8 جواب میده . البته برای یادگیری . اگر اورکلاک رو بخوای بالاتر ببری مجبوری کولر بهتر بگیری .

رم های شما خیلی برای اورکلاک مناسب نیست . دوستانی که این مدل رو داشتن خیلی راضی نبودن .

گرافیکی که انتخاب کردی اورکلاک پذیر نیست . البته اگر قصد اورکلاک گرافیک رو نداری موضوع مهمی نمیشه .

مادربورد و پردازنده که حرفی توشون نیست . ولی مادربورد اسلات برای قطعه ای که گفتید نداره . Gigabyte GA-Z87X-OC و GIGABYTE Z87X-UD5H این اسلات رو دارن .

پاور رو بهتره که قویتر برداری . چرا سری OC گرین رو نمیگیری ؟ 1000 واتش حدود 540 تومانه. پاور خیلی خوبی هم هست .

لینک به دیدگاه

پاور رو بهتره که قویتر برداری . چرا سری OC گرین رو نمیگیری ؟ 1000 واتش حدود 540 تومانه. پاور خیلی خوبی هم هست .

درود حامد جان 

برای سیستم من پاور چی پیشنهاد میکنید ؟ 

همین مدلی که گفتین ؟

لینک به دیدگاه

درود حامد جان 

برای سیستم من پاور چی پیشنهاد میکنید ؟ 

همین مدلی که گفتین ؟

میخوای اورکلاک انجام بدی ؟ اگر آره بهتره که همین رو بگیری . اما اگر نه یک پاور 600 تا نهایتا 700 وات کفایت میکنه . سری HP گرین پاور 600 و 700 وات داره که قیمت خیلی خوبی هم دارن .

لینک به دیدگاه

درود  

۱-ssd  را سامسونگ 840 pro  بگیر واقعا تفاوت سرعت  با corsiar  داره  چون من ۲ تاشو دارم و تفاوت سرعت هم حس میکنم اگه میتونی هم به جای ۱۲۸ --۲۵۶ بگیر اما خوب قیمت هم میره بالا --۲۵۶ سامسونگ    پرو  900 میشه 

2-hdd  هم وسترن بلک بخر  اما با 5 ترا بایت میخواهی چه کار کنی ؟

گرامی آرشیو دارم اما برای زمان آور وصل نمیکنم به سیستم

5 ترا هم کمه و ممکنه 6 ترا بگیرم

برای یادگیری اورکلاک نیازی به کولر خیلی قوی نداری . همین V8 جواب میده . البته برای یادگیری . اگر اورکلاک رو بخوای بالاتر ببری مجبوری کولر بهتر بگیری .

رم های شما خیلی برای اورکلاک مناسب نیست . دوستانی که این مدل رو داشتن خیلی راضی نبودن .

گرافیکی که انتخاب کردی اورکلاک پذیر نیست . البته اگر قصد اورکلاک گرافیک رو نداری موضوع مهمی نمیشه .

مادربورد و پردازنده که حرفی توشون نیست . ولی مادربورد اسلات برای قطعه ای که گفتید نداره . Gigabyte GA-Z87X-OC و GIGABYTE Z87X-UD5H این اسلات رو دارن .

برای گرافیک برم سراغ 680 یا 770 و این سری؟ ..زود نیست ؟ چون تازه دارم شروع میکنم

رم رو هم سعی میکنم یک برند بهتر بگیرم

خودم هم این برند Gigabyte GA-Z87X-OC مدنظرم هست اما میگن رابط کاربریش ضعیفه !!

برای پاور هم بله قرار شد بیشترهزینه کنیم و یکی از این 2 برند گرین هنوز برا من یک برند معتبری نیست (به خاطر نابود کردن یک مین پاور 1035 وات بود)

Enermax Revolution87+ 650W 80Plus Gold

660

یا

Corsair AX760i 80Plus Platinum Power Supply

700

کدوم به نظرشما ؟

ویرایش شده توسط m343
لینک به دیدگاه

گرامی آرشیو دارم اما برای زمان آور وصل نمیکنم به سیستم

5 ترا هم کمه و ممکنه 6 ترا بگیرم

برای گرافیک برم سراغ 680 یا 770 و این سری؟ ..زود نیست ؟ چون تازه دارم شروع میکنم

رم رو هم سعی میکنم یک برند بهتر بگیرم

خودم هم این برند Gigabyte GA-Z87X-OC مدنظرم هست اما میگن رابط کاربریش ضعیفه !!

برای پاور هم بله قرار شد بیشترهزینه کنیم و یکی از این 2

Enermax Revolution87+ 650W 80Plus Gold

یا

Corsair AX760i 80Plus Platinum Power Supply

زود که هست . ولی شما الان میخوای یک کارت 650 بگیری و بعد دوباره هزینه کنی و اون رو با مدل بالاتر عوض کنی ؟ خب از همین الان یک کارت قویتر بگیر .

رابط کاربری بورد رو من در جریان نیستم :p  چند تا از دوستان کار کردن با این بورد و بهتر میتونن کمک کنن .

اگر همین گرافیک 650 رو بگیری ، پاور 760 وات کفایت میکنه . ولی اگر بخوای گرافیک قویتر بگیری ، این پاور برای اورکلاک ممکنه اذیت کنه . بهتره قویتر باشه .

لینک به دیدگاه

زود که هست . ولی شما الان میخوای یک کارت 650 بگیری و بعد دوباره هزینه کنی و اون رو با مدل بالاتر عوض کنی ؟ خب از همین الان یک کارت قویتر بگیر .

رابط کاربری بورد رو من در جریان نیستم :p  چند تا از دوستان کار کردن با این بورد و بهتر میتونن کمک کنن .

اگر همین گرافیک 650 رو بگیری ، پاور 760 وات کفایت میکنه . ولی اگر بخوای گرافیک قویتر بگیری ، این پاور برای اورکلاک ممکنه اذیت کنه . بهتره قویتر باشه .

گرافیک 650 رو از قبل دارم (رو سیستم قبلی هست ) چون خودم زیاد به گرافیک نیاز ندارم و هیچ کاری باهاش ندارم عرض کردم

یعنی اگر یک گرافیک 760 یا Litingh باشه و پردازنده و رم فقط آور بشه (خودم اعتقادی به آور گرافیک ندارم مگر در شرایط دمای بسیارخوب)  باز هم پاور Corsair AX760i 80Plus Platinum Power Supply 

امکان داره کم بیاد ؟

لینک به دیدگاه

گرافیک 760 با یک سیستم 1150 i7 رو به بالا ، حدود 650 وات پاور نیاز داره . لوازمی هم که اضافه دارید حساب کنید در حدود 700 وات باید برای کار نرمال کنار بذارید . فقط حدود 60 وات برای استفاده در اورکلاک میمونه که واقعا کمه . تو اورکلاک مصرف پردازنده ، مادربورد ، خنک کننده ، فن های کیس و رم میره بالا . حداقل 150 وات نیاز داره . 200 وات مطمئن تره . پس میشه همون پاور 950 یا 1000 وات . تازه این برای اورکلاک تفریحیه . برای تست و این چیزها . اگر بخوای سیستم رو استیبل کنی و در حالت اورکلاک ازش استفاده کنی  به پاور قویتری نیاز پیدا میکنی .

لینک به دیدگاه

درود

دوستان هنوز داریم این سیستم خودمون رو میبندیم

Gigabyte Z87-oc  & Maximus VI Extreme

I7 4770K

Ram 16Gig

Power Corsair 1000Gold & corsair 1200 Platinum

SSD:Corsair Force120

قصدم بر این بود که با توجه به بودجه گرافیک نخرم اما یکی از دوستان گفتن شما انتخاب کن به عنوان هدیه خودش حساب میکنه و بسیارهم جدیه..سرتون به درد نیارم

بین حدود قیمت 2 تا نهایتا 2.600.000 تومان نظر شما چیه ؟

ترجیحا برند Asus یا Msi باشه بهتره و کارتی که درجه حرارت زیادی تولیدنکنه که مجبور به خرید کولر باشم

نظر خودم

ASUS R9 290X 4GB GDDR5    = 2.575.000

آیا دو عدد ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5  بهتر از یک عدد ASUS GTX 780 OC DCII 3GB GDDR5  جواب میده ؟

حال من بین این 3 گزینه شک دارم ..اگر هم شما پیشنهادی دارید بفرمایید

لینک به دیدگاه

ماشالله شما 3-4 تا فروم مشاوره گرفتین!!!

یک عدد 780 بخرید. در آینده و در صورت نیاز، کارت دوم رو می تونید بهش اضافه کنید جهت SLI.

اما همون 780 هم اینقدر قدرتمند هست که براتون کافی باشه.

290 هم بر خلاف انتخاب شما، دمای بالایی تولید می کنه! کارت های رفرنس هم به نسبت همینطور هستن.

در مورد 770 هم بله. قطعاً دو عدد 770 کاملاً برتر از 780 هست! اما نظر بنده، همچنان بر تک کارت 780 هست و این کار رو توصیه می کنم به آینده موکول کنید و بر روی 780 می تونید اعمال کنید. (اگر خییییییییلی حرفه ای اهل گیم سطح بالا باشید!)

ضمناً شما باید در همون تاپیک قبلی خودتون این مشاوره رو می گرفتید! نه اینکه برای هر قطعه، تاپیک جدا ایجاد کنید!!

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=26069

ویرایش شده توسط Hessam II
لینک به دیدگاه

ماشالله شما 3-4 جا مشاوره گرفتین! :D

یک عدد 780 بخرید. در آینده و در صورت نیاز، کارت دوم رو می تونید بهش اضافه کنید جهت SLI.

اما همون 780 هم اینقدر قدرتمند هست که براتون کافی باشه.

290 هم بر خلاف انتخاب شما، دمای بالایی تولید می کنه! کارت های رفرنس هم به نسبت همینطور هستن.

در مورد 770 هم بله. قطعاً دو عدد 770 کاملاً برتر از 780 هست! اما نظر بنده، همچنان بر تک کارت 780 هست و این کار رو توصیه می کنم به آینده موکول کنید و بر روی 780 می تونید اعمال کنید. (اگر خییییییییلی حرفه ای اهل گیم سطح بالا باشید!)

آقا آبرومو نبر :lol:  من همیشه همه جا مشورت میکنم بیش از حد و تاحالا ضررنکردم

شما برای حداقل 2-3 سال آینده منظورتونه که SLI کنم ؟ چون قیمتش حقوق 2 ماه منه -_-

اگر پول روش بذاریم Litghting بگیریم چطوره ؟ یا بازم 780 بهتره ؟ راستی 780 هم چندمدل داره اگر دقیق بفرمایید کدومش ممنون میشم

لینک به دیدگاه

آقا آبرومو نبر :lol:  من همیشه همه جا مشورت میکنم بیش از حد و تاحالا ضررنکردم

شما برای حداقل 2-3 سال آینده منظورتونه که SLI کنم ؟ چون قیمتش حقوق 2 ماه منه -_-

اگر پول روش بذاریم Litghting بگیریم چطوره ؟ یا بازم 780 بهتره ؟ راستی 780 هم چندمدل داره اگر دقیق بفرمایید کدومش ممنون میشم

بله. البته 2-3 سال که نه! 1 سال! باز هم میگم اگر خیلی حرفه ای اهل گیم نباشید، اصلاً نیازی نیست!

لایتینگ موجود نیست!

فعلاً دو مدل ایسوس و گیگابایت ازش موجوده.

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-290X-vs-GeForce-GTX-780

ویرایش شده توسط Hessam II
لینک به دیدگاه

نظر من خرید ٢٩٠x هست.از 780 قویتر و در حد تایتان هست و احتمال اینکه بازهای آینده (با توجه به اینکه کنسولهای ps4وone هر دو از یک سخت افزار اونهم از amd استفاده شده) فریم بیشتری نسبت به همتای انودیای خودش داشته باشه.برای گرما هم شما میتونید سافایر بگرید که تو رویوها خوب از پس گرما بر اومده.

لینک به دیدگاه

سلام

عزیز اگه میخوای کمتر هزینه کنی یه 780 asus dcII oc بگیر نسبت به قیمت کارایی و کیفیت عالی داره نظر بنده 

فکر کنم 2050 گیر بیاری

موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود

نظر بنده طبق گفته دوستمون حسام روی یک عدد 780 هست.حالا چرا؟

چون SLI کردن دو یا بیشتر کارتهای گرافیک فقط در صورتی توجیه و صرفه داره که شما بخوای از چند گرافیک با رزولوشن های بالا استفاده کنی! شما می تونید با خرید یک 780 ایسوس تمام بازی ها رو در حد اعلی اجرا کنی و هیچ مشکلی ازین بابت نداری.مدل های MSI Lightening و Twin Forzr هم پیشنهاد میشه

کارت 290 هم به دلیل تولید گرمای بالا توصیه نمیشه.

شما برای این منظور میتونید از کاربر پیام هم قیمت ها و مدل های مختلف رو استعلام بگیری

لینک به دیدگاه

ASUS GTX 780 Ti 3GB GDDR5 ------- 2795

195 هم خودت بذار روش اینو بگیر .

با اینکارت از تمام سقف هدیه هم استفاده کردی . ;)

لینک به دیدگاه

ASUS GTX 780 Ti 3GB GDDR5 ------- 2795

195 هم خودت بذار روش اینو بگیر .

با اینکارت از تمام سقف هدیه هم استفاده کردی . ;)

خب کارت پیشنهادی شما رفرنس هست.استارتر در پست اول اشاره کردند که خنک کنندگی براشون مهمه، پس اگر قصد خرید 780TI دارند باید صبر کنند تا مدل های غیر مرجع بیاد بازار

یا از دوستان وارد کننده استعلام قیمت کنند ببینند میصرفه تا براشون از برندهایی مثه MSI Lightening یا EVGA ClassField تهیه کنند

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...