رفتن به مطلب

Recommended Posts

ممنون میشم بنده رو هم کمک کنید

درود

توی همین تالار بود!

نمیدونم چطور ندیدین!

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=25550

لینک به دیدگاه

• ارسال 82
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام.ببخشید دوستان بنده کمو بیش از اسمبل سردر میارم قطعات رو هم با مشاوره از دوستان لیون کامپیوتر خریداری کردم.ممنون میشم اگه تاپیکی یا چیزی وجود داره برای کمک در اسمبل قطعات بهم معرفی کنید

لطفا بروز باشه چون قطعات کمی میشه گفت حرفه ای هستن

بازم تشکر شدید

ببخشید اگه جاش اینجا نیست این سوال

درود

دوست عزیز اگه قطعات حرفه ای هستن  بهترین گزینه اینکه از یک نفر که در این زمینه تجربه داره کمک بگیرید تا براتون شخصا انجام بده.

چون بعضی وقتی به ریسکش نمیارزه .

اگر سئوالی هم داشتید می تونید از من بپرسید

ویرایش شده توسط Mahdi-Lion
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز اگه قطعات حرفه ای هستن  بهترین گزینه اینکه از یک نفر که در این زمینه تجربه داره کمک بگیرید تا براتون شخصا انجام بده.

چون بعضی وقتی به ریسکش نمیارزه .

اگر سئوالی هم داشتید می تونید از من بپرسید

با تشکر از آقا محمد

و مخصوصا شما آقا مهدی.راستش خیلی دوسدارم این کار رو انجام بدم و یاد بگیرم به یکی از دوستان هم گفتم اگه زحمتی نیست تشریف بیارن و خونه ما اسمبل رو انجام بدن که من هم ببینم و یاد بگیرم،مثل اینکه فکر کرد میخوام یاد بگیرم تا نونش رو آجر کنم گفت نمیشه و اینها...منم دیگه اسرار نکردم.بخاطر همین هم دیگه نمیخوام به کسی رو بندازم

ممنون میشم بگید کدوم قطعات ریسک بالایی دارن و باید مواطب باشم تا مشکلی پیش نیاد و بهتره چطور نصبشون کنم

لینک به دیدگاه

جالب وخوندنی و آموزنده بود   خیلی  مورد هایی دیدم که اسمبل سیستمها خیلی ناشی گرایانه صورت میگیره توسط افراد مبتدی و فضای کیس رو بدون هیچ دلیل شلوغ کردن و به گرمای داخل کیس خیلی کمک کردن

عکسهایی رو که گذاشتین دیدم و خیلی خوب و با سلیقه بود با اینکه یک سیستم low بود   ولی اسمبل سیستمهای نیمه حرفه ای رو هم اگه بشه درج کنید خیلی خوب هست  چون بشتر سیستمهایی که اسمبل و فروخته میشه 80 درصد نیمه حرفه ای هست  فکر کنم جاش خالی باشه

لینک به دیدگاه

با تشکر از آقا محمد

و مخصوصا شما آقا مهدی.راستش خیلی دوسدارم این کار رو انجام بدم و یاد بگیرم به یکی از دوستان هم گفتم اگه زحمتی نیست تشریف بیارن و خونه ما اسمبل رو انجام بدن که من هم ببینم و یاد بگیرم،مثل اینکه فکر کرد میخوام یاد بگیرم تا نونش رو آجر کنم گفت نمیشه و اینها...منم دیگه اسرار نکردم.بخاطر همین هم دیگه نمیخوام به کسی رو بندازم

ممنون میشم بگید کدوم قطعات ریسک بالایی دارن و باید مواطب باشم تا مشکلی پیش نیاد و بهتره چطور نصبشون کنم

درود

این قسمت ها یکم حساس هست و باید با دقت بیشتری انجام بدید

1-جا زدن سی پی یو

2- پایه ها سی پی یو یا سوکت سی پی یو روی مین بورد

3- اتصالات برق مین بورد و سایر قطعات

4-هارد دیسک

5-عدم بوجود آمدن اتصال کوتاه

....

کلا کار پیچیده ای نیست ولی اگه دقت نکنید شاید براتون مشکل پیش بیاد.

لینک به دیدگاه

درود

این قسمت ها یکم حساس هست و باید با دقت بیشتری انجام بدید

1-جا زدن سی پی یو

2- پایه ها سی پی یو یا سوکت سی پی یو روی مین بورد

3- اتصالات برق مین بورد و سایر قطعات

4-هارد دیسک

5-عدم بوجود آمدن اتصال کوتاه

....

کلا کار پیچیده ای نیست ولی اگه دقت نکنید شاید براتون مشکل پیش بیاد.

ببخشید توی اون لینک که دوستمون داده بودن که موضوعش راهنمایی مبتدیان برای اسمبل بود درباره بایوس سوال شده بود.این قسمت برای چی هست و چه کاری باید کرد؟

ویرایش شده توسط !roham
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود

این سیستم رو یکی از همکارای پاساژمون به مشتریش پیشنهاد داده بوده موقع اسمبلش به مشکل برخودن و نتونستن تمومش کنن.آوردن من درستش کردم (اگه توی همون حالتی که خودشون اسمبل کرده بودن روشن کرده بودن احتمالا همه قطعاتش نابود می شد )

کیس با مین بورد اصلا هماهنگ نبود و حدود 5 سانت از مین بورد با سینی مین بورد اتصال داشت که طبق درخواست خودشون و قبول مسئولیت با گذاشتن ابر و پلاستیک آنتی استاتیک مشکل حل شد.

67m3ioyc3lfi3kop3t45.jpg

h6mgdvicezwm0mvq24x.jpg

eh01gd3c0ia5s0wgfv.jpg

*

i7 4930 + rampage IV  Extreme + TR 120M

Vengeance 2133 8GBx2

GTX 780 Poseidon

Green 700A-HP

Case Falcon

ویرایش شده توسط Mahdi-Lion
لینک به دیدگاه

درود

این سیستم رو یکی از همکارای پاساژمون به مشتریش پیشنهاد داده بوده موقع اسمبلش به مشکل برخودن و نتونستن تمومش کنن.آوردن من درستش کردم (اگه توی همون حالتی که خودشون اسمبل کرده بودن روشن کرده بودن احتمالا همه قطعاتش نابود می شد )

کیس با مین بورد اصلا هماهنگ نبود و حدود 5 سانت از مین بورد با سینی مین بورد اتصال داشت که طبق درخواست خودشون و قبول مسئولیت با گذاشتن ابر و پلاستیک آنتی استاتیک مشکل حل شد.

67m3ioyc3lfi3kop3t45.jpg

h6mgdvicezwm0mvq24x.jpg

eh01gd3c0ia5s0wgfv.jpg

*

i7 4930 + rampage IV  Extreme + TR 120M

Vengeance 2133 8GBx2

GTX 780 Poseidon

Green 700A-HP

Case Falcon

کاش این همه که هزینه کردن یه کیس بزرگ تر انتخاب می کردن 

قطعات دارن اون تو می ترکن از کمبود فضا 

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام

آقا مهدی من کیسم   hunter هست 

کابلهای پاور خیلی به همریخته هستند میشه اگر مقدوره راهنمایی کنید من چطور کابلها را درست جمع کنم

من میتوانم کابلها را از پشت مین بورد رد کنم؟

با تشکر از شما 

ویرایش شده توسط S.HAMID.M
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام آقا مهدی ممنون از آموزش شما! بنده هم با استفاده از آموزش استادی مثل شما تصمیم به اسمبل دوباره سیستم گرفتم! البته به خوبی و تمیزی کار شما نمیرسه ولی بدک هم نیست...

اینم از عکس هاش:

post-17012-0-54522700-1408909655_thumb.jpg

post-17012-0-35564600-1408909687_thumb.jpg

ممنون از تاپیک فوق العاده شما!

لینک به دیدگاه

سلام

آقا مهدی من کیسم   hunter هست 

کابلهای پاور خیلی به همریخته هستند میشه اگر مقدوره راهنمایی کنید من چطور کابلها را درست جمع کنم

من میتوانم کابلها را از پشت مین بورد رد کنم؟

با تشکر از شما 

درود

کیس هانتر هم قابلت رد کردن کابلها از پشت رو داره ولی چون فضای محدودی داره باید خیلی مرتب و با حوصله این کار بکنید

سعی می کنم اگه مورد برای اسمبل خورد عکس تهیه کنم بزارم

سلام آقا مهدی ممنون از آموزش شما! بنده هم با استفاده از آموزش استادی مثل شما تصمیم به اسمبل دوباره سیستم گرفتم! البته به خوبی و تمیزی کار شما نمیرسه ولی بدک هم نیست...

اینم از عکس هاش:

attachicon.gif1.jpg

attachicon.gif2.jpg

ممنون از تاپیک فوق العاده شما!

درود

عالی شد دوست عزیز

آفرین

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

سلام

یه راهنمایی برای green oraman هم بزارید.

من که هر دفعه در سمت راست (پشت سینی) رو باز میکنم باید کیس رو بغل کنم تا دوباره در بسته شه(همه ی خار هاش چفت شن)

لینک به دیدگاه

سلام

یه راهنمایی برای green oraman هم بزارید.

من که هر دفعه در سمت راست (پشت سینی) رو باز میکنم باید کیس رو بغل کنم تا دوباره در بسته شه(همه ی خار هاش چفت شن)

درود

عزیز تا الان از اسمبل توی ارامان عکس نگرفتم

حتما موردی بعدی رو عکس تهیه می کنم توی تاپیک قرار میدم

لینک به دیدگاه

اگه میشه آموزش اسمبل از قطعات High end هم بگذارید.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام

اقا مهدی کیس اورامان رو حتما بزارید چون بد جوری نیازمندم!!!

بعد دقیقا چکار باید کرد که اتصال کوتاه برقرار نشه؟؟؟

چجوری جلو گیری کرد از این کار همون پیچ برنجی ها رو ببندیم کافیه؟؟؟

ممنون میشم اینم توضیح بدید!!

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...
  • 2 هفته بعد...

من در پای دوستان بلد نیستم ولی تجربه هایی داشتم رو میگم برا کابل درایو یا هارد قدیمی همون ide  چیزی به ذهن من رسید این که به بقل دیواره سینی یه جوری به صورت صاف بندش کنید چون واقعا زشت و مزاحمه 
یکی هم کابل پاور رو حتما از پشت سینی بیارید برا سیستمای قدیمی که جای کابل ندارن میشه از پشت رد داد تو 4 تا سیستم انجام دادم ولی به شرط این که دسته سیم روکش نداشته باشه و سیم رو قشنگ پهن کنید بعد در رو ببندید دیگه باد نمیکنه  در 
سیم و چیزای دیگه هم سعی کنید از پشت مین یا از گوشه ها رد بدید که تو  چشم نیان  با سیم استخونی میتونید  کابلا رو جمع کنید یا به گوشه های کیس ببندید  
از نظر من اسمبل چیزی نیست که بخواید شما مثلا کیس haf x  رو مثل همون عکس اسمبل کنید نه من مخالف این عقیده ام شما با دیدن هر کیسی میتونید ازش ایده بگیرید و همه اش به خلاقیت بستگی داره وقتی شما از خلاقیت خودتون استفاده کنید  خیلی احساس رضایت دارید  :) 
اینم نمونه اسمبل من که خودم از کار خودم راضی شدم  حالا اگر جاییش مشکل داره دوستان بگن خوشحال میشم حالا جای کار کردن داره  اون سیم برا usb جلو چون هنوز پنل جلو رو نساختم اینجوریه 
شاید اسمبلم در پای بقیه بد باشه ولی ..
post-16104-0-38602500-1459758626_thumb.jpgpost-16104-0-17238600-1459758632_thumb.jpg

ویرایش شده توسط amin8speed
لینک به دیدگاه

سلام

اقا مهدی کیس اورامان رو حتما بزارید چون بد جوری نیازمندم!!!

بعد دقیقا چکار باید کرد که اتصال کوتاه برقرار نشه؟؟؟

چجوری جلو گیری کرد از این کار همون پیچ برنجی ها رو ببندیم کافیه؟؟؟

ممنون میشم اینم توضیح بدید!!

درود

کیس اورمان زیاد فضای مدیریت کابل نداره ولی اگر موردی برای اسمبل بود حتما سعی میکنم اینجا به اشتراک بزارم

بله همون پیچ های برنجی کافی هست

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • 2 ماه بعد...

سلام..

من سیستم قبلیم همین کیسی بود که شما تو پست اول ازش استفاده کردین

اسمبلش خیلی داغون بود

چند روز پیش اسمبل رو به روش مشابه شما تغییر دادم ولی وقتی که خواستم سیستم رو روشن کنم ، روشن نشد

مطمئنم همه چیز رو درست زدم البته به جز چند تا سیم خاموش و روشن رو فکر کنم اشتباه زدم

همین سیم هایی که میگن + و - داره

لطفا یه راهنمایی با عکس در این مورد بذارین که این سیم های خاموش و روشن و + و - رو دقیقا کجای مادربرد باید زد؟؟

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • 2 هفته بعد...

سلام دوستان...

یه سوال داشتم من اگر بخوام قطعاتم رو بیرون از کیس روی میز اسمبل کنم اشتباهه...؟ یعنی مشکلی از لحاظ فنی پیش میاد...

سیستمم هم توی امضام هست فقط به جای گرافیک ۹۶۰ خودم که فروختمش تا چند روز دیگه ۴۸۰ یا ۱۰۷۰ میخوام بخرم البته تصمیم گرفتم یه کولر هم برای سی پی یو بگیرم در حدود ۸۰ با ۹۰ تومن؟

اگر میشه این کار رو کرد لطفا نکاتی رو که باید رعایت کنم بهم بگید

دو تا نکته اول اینکه همیشه آرزو داشتم اینکار رو بکنم الان هم مصمم هستم برای این کار البته تا حدودی آشنایی با اسمبل هم دارم همین سیستم رو هم خودم اسمبل کردم دوم اینکه به گفته دوستان کیسم مناسب نیست و دما رو خوب کاهش نمیده من هم نه پولش رو دارم که کیس جدید بگیرم و نه دلم راضی میشه برم سراغ کیس جدید...

ممنون منتظر نظرات شما اساتید هستم

ویرایش شده توسط Darksiren.s
لینک به دیدگاه

سلام دوستان...

یه سوال داشتم من اگر بخوام قطعاتم رو بیرون از کیس روی میز اسمبل کنم اشتباهه...؟ یعنی مشکلی از لحاظ فنی پیش میاد...

سیستمم هم توی امضام هست فقط به جای گرافیک ۹۶۰ خودم که فروختمش تا چند روز دیگه ۴۸۰ یا ۱۰۷۰ میخوام بخرم البته تصمیم گرفتم یه کولر هم برای سی پی یو بگیرم در حدود ۸۰ با ۹۰ تومن؟

اگر میشه این کار رو کرد لطفا نکاتی رو که باید رعایت کنم بهم بگید

دو تا نکته اول اینکه همیشه آرزو داشتم اینکار رو بکنم الان هم مصمم هستم برای این کار البته تا حدودی آشنایی با اسمبل هم دارم همین سیستم رو هم خودم اسمبل کردم دوم اینکه به گفته دوستان کیسم مناسب نیست و دما رو خوب کاهش نمیده من هم نه پولش رو دارم که کیس جدید بگیرم و نه دلم راضی میشه برم سراغ کیس جدید...

ممنون منتظر نظرات شما اساتید هستم

سلام مجدد دوستان

من کیسم رو دارم باز می کنم برای اسمبلی مجدد ممنون میشم پاسخ سوالم رو بدید میخوام اگر بشه اینکار رو بکنم ...ممنون

لینک به دیدگاه

قطعات عالی خریدن ی طرفه ماجراست و اسمبل تمیز کردن سیستم ی طرف دیگه؛ گاهی هرچقدرم که بهترین قطعات رو نخرید و به قولیhigh end درست کنید اگر قطعات به درستی و تمیزی اسمبل نشده باشن لذت خاصی توی داشتن شون به ادم القا نمیشه؛ و بنظر من به همین دلیل هم هست که امروزه مدینگ کردن کیس ها انقدر طرفدار پیدا کرده، چون به شخصه خودم وقتی ی کیس مودینگ شده رو میبینم لذت میرم.

درست قابل مقایسه نیستند اما مایشن های سوپر اسپرت هم یکی از دلایلی که از بقیه ماشین ها بیشتر طرف دار دارند قیافه و رخ شون؛ بخاطر همین بنظرم خیلی مهم اسمبل کرد کیس

ممنون از دوست گلم بخاطر این پست عالی ش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...