رفتن به مطلب

سوکت 1150 یا 2011 دو راهی دشوار

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان گل
من میخوام سیستمم رو ارتقا بدم و فعلا رو 1155 با Core i5 3770 دارم کار میکنم

بعضی از دوستان میگن که سوکت 2011 با اینکه قدیمی تره اما بازدهی بالاتری داره
آیا درسته میگن؟فرکانس پردازنده برام مهمه
استفاده ام گیمه و وبگردی و نرم افزار وحشتناک حسابداری که نیازبه پردازنده قوی داره

عجله ای ندارم بنابراین آیا صبرکنم که پردازنده های intel broadwell بیاد بازار و سوال اینجاست که این پردازنده ها از چه سوکتی پشتیبانی میکنند ؟ آیا سوکتشون جدیده؟

اگر هم که ارزش نداره صبرکنم اختلاف پردازنده سری K و سری X به جزفرکانس توچیا هست؟
برای سوکت2011 بهترین پیشنهادتون چی هست که حداقل 4-5 سال عقب نیفته به نسبت بازارعادی و نرمافزارها رو روون اجرا کنه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان گل

استفاده ام گیمه و وبگردی و نرم افزار وحشتناک حسابداری که نیازبه پردازنده قوی داره

عجله ای ندارم بنابراین آیا صبرکنم که پردازنده های intel broadwell بیاد بازار و سوال اینجاست که این پردازنده ها از چه سوکتی پشتیبانی میکنند ؟ آیا سوکتشون جدیده؟

اگر هم که ارزش نداره صبرکنم اختلاف پردازنده سری K و سری X به جزفرکانس توچیا هست؟

برای سوکت2011 بهترین پیشنهادتون چی هست که حداقل 4-5 سال عقب نیفته به نسبت بازارعادی و نرمافزارها رو روون اجرا کنه

خب شما بودجتون چقدر هست و کلا چقدر می خواهید خرج کنید؟

k,x تو تعداد هسته هاشون و همینطور میزان حافظه کش شون هست

لینک به دیدگاه

خب شما بودجتون چقدر هست و کلا چقدر می خواهید خرج کنید؟

k,x تو تعداد هسته هاشون و همینطور میزان حافظه کش شون هست

2 تا سیستم میبندم معمولا و همشون هماهنگ با هم

یک سیستم تا 10 میلیون تومان و یکی هم تا حداکثر 15-16 میلیون بیشتر از این در توانم (پدرجان :D ) نیست

ویرایش شده توسط fake
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان گل

دورود دوست عزیز 

2011 هیچگوه قدیمی نیست و شما میتونین از پردازنده های جدید 2011 استفاده کنین که بروز هست از جمله 4820 , 4930, 4960 که سه پردازنده ی قدرتمن و جدید هستند 

صبر در انتخاب سیستم اصلا پیشنهاد نمیشه چون همنجوری داره سوکتهای جدید ، پردازنده های جدید ووو هزاران چیز دیگه تولید میشه پس صبر کردن در بستن سیستم معنایی نداره !

لینک به دیدگاه

2 تا سیستم میبندم معمولا و همشون هماهنگ با هم

یک سیستم تا 10 میلیون تومان و یکی هم تا حداکثر 15-16 میلیون بیشتر از این در توانم (پدرجان :D ) نیست

خب شما می تونید دو سیستم 2011 ببندید یا 1کی 1150 و دیگری 2011

البته نظر شخصی بنده با توجه به بودجتون و کارتون دو تا 2011 ببندید بهتر هست

هر کدوم رو که مایل بودید بگید که ردیف کنم پیشنهادتم رو :-D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست خوب تکنولوژی رو نمیشه نگه داشت یا منتظرش موند من هم مثل شما بودم این دست اون دست میکردم بعدش تصمبم گرفتم سوکت 1150 گرفتم الان هم از سرعت و قدرتش لذت میبرم .هر دو سوکت خوبن فقط چیپ 87z بهبود پیداکرده یه سری ویژگی ها ی جدید داره

لینک به دیدگاه

تا ند ماه دیگه سوکت 2013 حمایت کننده رم دی دی ار 4 میاد

چند ماه دیگه هم گرایکهای انویدیا ماکسول میاد .البته شاید زودتر هم روانه بازار بشه 

سال 2015 سال تحولات خیلی جدی نیست و تحولات سخت افزاری در نیمه دوم سال 2016 هست 

گرافیک های  ولتای انویدیا پهنای باند بسیار بالا و افزایش مقدار رم های بالا همنین حمایت از DIRECTX12

و احتمالا مین بوردهای ساپورت رم ddr5

پس تا 2 سال دیگه خبری نیست از همین فناوریهای روز استاده کنید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چند ماه دیگه هم گرایکهای انویدیا ماکسول میاد .البته شاید زودتر هم روانه بازار بشه 

گرافیک های  ولتای انویدیا پهنای باند بسیار بالا و افزایش مقدار رم های بالا همنین حمایت از DIRECTX12

سلام اقا میلاد جان 

اگر بخوایم اینجوری فکر کنیم که تا اخر عمر باید انتظار یک سیستم رو بکشیم 

لینک به دیدگاه

کدوم سوکت به نظرتون ساپورت بیشتری میشه و آینده داره؟

خب شما می تونید دو سیستم 2011 ببندید یا 1کی 1150 و دیگری 2011

البته نظر شخصی بنده با توجه به بودجتون و کارتون دو تا 2011 ببندید بهتر هست

هر کدوم رو که مایل بودید بگید که ردیف کنم پیشنهادتم رو :-D

دوست خوب تکنولوژی رو نمیشه نگه داشت یا منتظرش موند من هم مثل شما بودم این دست اون دست میکردم بعدش تصمبم گرفتم سوکت 1150 گرفتم الان هم از سرعت و قدرتش لذت میبرم .هر دو سوکت خوبن فقط چیپ 87z بهبود پیداکرده یه سری ویژگی ها ی جدید داره

سری زد به نظرتون کارایی بهتری داره؟

فکرنکنم اینجوری باشه

هرروز شرکتها سعی در بهترشدن دارن

مرسی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کدوم سوکت به نظرتون ساپورت بیشتری میشه و آینده داره؟

سری زد به نظرتون کارایی بهتری داره؟

فکرنکنم اینجوری باشه

هرروز شرکتها سعی در بهترشدن دارن

مرسی

همیشه سوکت 2011 هم کارایی بیشتر وهم ساپورت بیشتری داره 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان گل

درود دوست عزیز

2011 فکرنمی کنید قدیمی  نیست!! چه کسی همچین حرفی زده؟

هنوز زمان زیادی از ارائه پردازنده های نسل جدید 2011 با عنوان ivy bredge e ، نگذشته و حتی هنوز core i7 4970x هم ، وارد بازارایران نشده (صحبت ازقدیمی شدن میزنن دوستان ، درتعجبم)

پردازنده های برادول هم که بیان بازهم درکارایی نسبت به پردازنده های سوکت 2011 ، قدرت کمتری دارن ، چون معمولا برادول ها برای گیم و کارهای سطح متوسط استفاده میشه ، برای EXTREME WORK (چه رندر ، چه گرافیک ، چه طراحی ، حسابداری یا هرچیزدیگه ای که قدرت بالایی نیازداره ) بهترین انتخاب سوکت 2011 هست درحال حاضر!

برادول وارد بازاربشه با نسل جدید مادربرد همراه هست و روی مادربردهای الان هاسول ، قابل استفاده نیست!

اختلاف پردازنده های سری K  و سری X   درکش پردازنده و قدرت معماری و تعداد هسته بالاتر هست

برای سوکت 2011  بهترین انتخاب به نظر بنده :

البته بستگی به سقف هزینه شما داره که من روی 15 میلیون تومن (یعنی سیستم دوم ) حساب میکنم!

MSI XPOWER II BIG BANG  قابلیت ساپورت تا 128گیگ RAM یعنی حالا حالاها بی نیاز

CORE I7 4960X

4*8G با فرکانس 2666 GSKILL TRIDENT

SSD 2*256G SAMSUNG 840 PRO  RAID

POWER 1500 PLATIMAX ENERMAX

CASE FULMO GT ENERMAX ***COS MOS II COOLER MASTER****HAFX COOLER MASTER****X9 GREEN

VGA GTX 780TI (ASUS___GIGABYTE

WATER COOLING KIT AX360 XSPC KIT

این سیستم تا مدت ها ازهرلحاظ کاملا جواب گوی شما هست و حدود قیمت هم 15میلیون تومن هست ، البته جا برای تغییرات زیاد هست!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما اگه میتونید تصمیمه خودتون رو نهایی کنید تا دوستان بتونن پیشنهاد هاشون رو کامل تر بدن 

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

2011 فکرنمی کنید قدیمی  نیست!! چه کسی همچین حرفی زده؟

هنوز زمان زیادی از ارائه پردازنده های نسل جدید 2011 با عنوان ivy bredge e ، نگذشته و حتی هنوز core i7 4970x هم ، وارد بازارایران نشده (صحبت ازقدیمی شدن میزنن دوستان ، درتعجبم)

پردازنده های برادول هم که بیان بازهم درکارایی نسبت به پردازنده های سوکت 2011 ، قدرت کمتری دارن ، چون معمولا برادول ها برای گیم و کارهای سطح متوسط استفاده میشه ، برای EXTREME WORK (چه رندر ، چه گرافیک ، چه طراحی ، حسابداری یا هرچیزدیگه ای که قدرت بالایی نیازداره ) بهترین انتخاب سوکت 2011 هست درحال حاضر!

برادول وارد بازاربشه با نسل جدید مادربرد همراه هست و روی مادربردهای الان هاسول ، قابل استفاده نیست!

اختلاف پردازنده های سری K  و سری X   درکش پردازنده و قدرت معماری و تعداد هسته بالاتر هست

برای سوکت 2011  بهترین انتخاب به نظر بنده :

البته بستگی به سقف هزینه شما داره که من روی 15 میلیون تومن (یعنی سیستم دوم ) حساب میکنم!

MSI XPOWER II BIG BANG  قابلیت ساپورت تا 128گیگ RAM یعنی حالا حالاها بی نیاز

CORE I7 4960X

SSD 2*256G SAMSUNG 840 PRO  RAID

POWER 1500 PLATIMAX ENERMAX

CASE FULMO GT ENERMAX ***COS MOS II COOLER MASTER****HAFX COOLER MASTER****X9 GREEN

این سیستم تا مدت ها ازهرلحاظ کاملا جواب گوی شما هست و حدود قیمت هم 15میلیون تومن هست ، البته جا برای تغییرات زیاد هست!

دوست خوبم منظورشما اینه که تا حداقل 3 تا 4 سال آینده سوکت 2011 ساپورت میشه و از 1150 قدیمی تر نیست ؟

حالا اگه برا کار خونگی هم باشه 2011 ضرری داره ؟ یعنی مشکلاتی پیش میاد که دوستان اصرار بر 1150 دارن ؟

و برادول که میگن قدرت بیشتری به نسبت 1150 و حتی 2011 داره یا من اشتباه متوجه شدم

من مانیتور و ماوس و کیبورد هم میخوام

اینم نفهمیدم چی به چیه CASE FULMO GT ENERMAX ***COS MOS II COOLER MASTER****HAFX COOLER MASTER****X9 GREEN

(*)

لینک به دیدگاه

دوست خوبم منظورشما اینه که تا حداقل 3 تا 4 سال آینده سوکت 2011 ساپورت میشه و از 1150 قدیمی تر نیست ؟

حالا اگه برا کار خونگی هم باشه 2011 ضرری داره ؟ یعنی مشکلاتی پیش میاد که دوستان اصرار بر 1150 دارن ؟

و برادول که میگن قدرت بیشتری به نسبت 1150 و حتی 2011 داره یا من اشتباه متوجه شدم

من مانیتور و ماوس و کیبورد هم میخوام

اینم نفهمیدم چی به چیه CASE FULMO GT ENERMAX ***COS MOS II COOLER MASTER****HAFX COOLER MASTER****X9 GREEN

(*)

ببینید سوکت 2011 تا یک سال دیگه تقریبا ساپورت میشه! بعد ازاون سوکت جدید برای این گونه پردازنده ها  وارد بازاربشه

مهم و نکته اصلی اینجاست ، که شما با تهیه یک سیستم 2011 ، حداقل تا 3یا 4 سال دیگه ازهرنوع تغییر و کمبود قدرت بی نیازهستین!

چون سی پی یو بسیار قدرت مندی داره این نسل 2011

سوکت 1150 هم تا مدتی بعد احتمال قدیمی شدنش هست ، چون برادول 14 نانومتری هنوزدقیق مشخص نیست که روی 1150 باشه یا سوکت دیگه!

هرسوکتی باشه ، مهم اینه که الان شما 1150 هم که تهیه کنین بازبا اومدن برادول ، باید مادربرد رو عوض کنین!

برداول پردازنده ای مانند  4770 هست  البته با تغییراتی درمعماری و افزایش پرفورمنس تا حدود 20درصد (البته دقیق مشخص نیست هنوز) که هنوز هم نسبت به پردازنده مثلا 4960x ، خیلی ضعیف تر هست

درخرید 2011 ، شک نداشته باشین ،چه برای کارهای عادی چه برای کارهای سنگین!

با خرید 2011 ، کاراقتصادی می کنید درحین اجرای راحت کارهای روزمره سبک ، نگران انجام کارهای سنگین هم نیستین و مشکلی پیش نمیاد و برای هرکاری مناسب هست 2011 چه خانگی چه حرفه ای (البته برای خانگی زیادی قدرتمند هست ولی ضررنداره)

منظور ازاون چندتا گزینه هم 4تا کیس بسیارعالی هست که به ترتیب ازبالا به پایین ، لیست شدن هرکدام رو بخاین میتونین تهیه کنین

مثلا با انتخاب X9 گرین ، میتونین یه کیبورد و موس خوب هم تهیه کنید

جا برای تغییرات هست! شما انتخاب نهاییتون رو عنوان کنین ، تا بهترو دقیق تر بشه راهنمایی کرد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببینید سوکت 2011 تا یک سال دیگه تقریبا ساپورت میشه! بعد ازاون سوکت جدید برای این گونه پردازنده ها  وارد بازاربشه

مهم و نکته اصلی اینجاست ، که شما با تهیه یک سیستم 2011 ، حداقل تا 3یا 4 سال دیگه ازهرنوع تغییر و کمبود قدرت بی نیازهستین!

سوکت 1150 هم تا مدتی بعد احتمال قدیمی شدنش هست ، چون برادول 14 نانومتری هنوزدقیق مشخص نیست که روی 1150 باشه یا سوکت دیگه!

هرسوکتی باشه ، مهم اینه که الان شما 1150 هم که تهیه کنین بازبا اومدن برادول ، باید مادربرد رو عوض کنین!

برداول پردازنده ای مانند  4770 هست  البته با تغییراتی درمعماری و افزایش پرفورمنس تا حدود 20درصد (البته دقیق مشخص نیست هنوز) که هنوز هم نسبت به پردازنده مثلا 4960x ، خیلی ضعیف تر هست

با خرید 2011 ، کاراقتصادی می کنید درحین اجرای راحت کارهای روزمره سبک ، نگران انجام کارهای سنگین هم نیستین و مشکلی پیش نمیاد و برای هرکاری مناسب هست 2011 چه خانگی چه حرفه ای (البته برای خانگی زیادی قدرتمند هست ولی ضررنداره)

منظور ازاون چندتا گزینه هم 4تا کیس بسیارعالی هست که به ترتیب ازبالا به پایین ، لیست شدن هرکدام رو بخاین میتونین تهیه کنین

جا برای تغییرات هست! شما انتخاب نهاییتون رو عنوان کنین ، تا بهترو دقیق تر بشه راهنمایی کرد

کاملا حق با اقا حمیده !! شما چرا همش دنبال یه چیز جدید هستین اصل اینه کار شما رو کاملا راه بندازه حال میخاد هر چی بیاد هی بره شما میخاین یه سیستم فوق العاده داشته باشین و تمام کارتونو راه بندازه پس به حرف اقا حمید گوش کنین و سیستمایی که پیشنهاد میدن بخرین ممئنم پشیمون نمیشین  ;)

لینک به دیدگاه

مین این چطوره ؟

ASUS Rampage IV Extreme LGA2011 X79 MB

cpu 4960x

SSD 256G SAMSUNG 840 PRO  RAID یکی کافیه

پاور خودم دارم یعنی 3 عدد 1200 corsair A  دارم

کیس هم هیچکدوم چون زیبایی مهمه اگر میشه یه مدل دیگه بگید مرسی

لینک به دیدگاه

مین این چطوره ؟

cpu 4960x

به غیر از SSD فکنم یک هارد کم دارید

http://lioncomputer.ir/product/3253/Western%20Digital%20RE%20WD2000FYYZ%202TB%207200%20RPM%2064MB%20Cache%20SATA%206.0Gb/s/

البته پیشنهاد میکنم یک 2ترا اکسترنال هم برای بک اپ تهیه کنید به هر حال حادثه هست

و در خصوص این که کدوم سوکت در اینده بیشتر پشتیبانی دارد این که کلا اینتل زیاد روی یک سوکت نمی مونه

پس صبر کردن و منتظر موندن برای این که فلان سوکت در فلان تاریخ بیاد (حالا با اون قیمت فضاییش که عموما در ایران رایج هست در اوایل ورود هر کالا جدیدی) یک سال یک سال نیم بعد یک چیز جدید تر میاد

پیشنهاد میکنم رو همین سوکت 2011 تهییه کنید حال یا دو عدد 2011 یا یک 2011 و یک 1150 البته نظر شخصی بنده دو 2011 بهتر هست هم از لحاظ قدرت و هم از نظر پشتیبانی

در خصوص کیس هم من رو این نظرم هست

http://lioncomputer.ir/product/2739/RaidMax%20Case%20SUPER%20AEOLUS/

http://lioncomputer.ir/product/2743/RaidMax%20Case%20AGUSTA/

لینک به دیدگاه

مین این چطوره ؟

cpu 4960x

اون مادربرد هم خوب هست ، ولی پیشنهاد من msi xpower ii big bang هست

کیسی که بتونید این قطعات رو توش ببندید و ازهمه مهم تر قدرت تهویه خوبی داشته باشه ، گزینه های دیگه ای توی ایران نیست!هرچند یک یا دومورد ازهمون کیس ها هم نایاب و کمیاب هست!

تنها X9 با قیمت مناسب توی بازارهست و شاید با کمی جست و جو haf x که عالی هست!

لینک به دیدگاه

راستی اینا آور هم میشن؟ :huh:

بله که اورکلاک میشن!

با پرفورمنس فوق العاده!

البته خنک کننده قوی هم میخوان که دارین تهیه میکنین(xspc)

لینک به دیدگاه

به غیر از SSD فکنم یک هارد کم دارید

http://lioncomputer.ir/product/3253/Western%20Digital%20RE%20WD2000FYYZ%202TB%207200%20RPM%2064MB%20Cache%20SATA%206.0Gb/s/

البته پیشنهاد میکنم یک 2ترا اکسترنال هم برای بک اپ تهیه کنید به هر حال حادثه هست

و در خصوص این که کدوم سوکت در اینده بیشتر پشتیبانی دارد این که کلا اینتل زیاد روی یک سوکت نمی مونه

پس صبر کردن و منتظر موندن برای این که فلان سوکت در فلان تاریخ بیاد (حالا با اون قیمت فضاییش که عموما در ایران رایج هست در اوایل ورود هر کالا جدیدی) یک سال یک سال نیم بعد یک چیز جدید تر میاد

پیشنهاد میکنم رو همین سوکت 2011 تهییه کنید حال یا دو عدد 2011 یا یک 2011 و یک 1150 البته نظر شخصی بنده دو 2011 بهتر هست هم از لحاظ قدرت و هم از نظر پشتیبانی

در خصوص کیس هم من رو این نظرم هست

http://lioncomputer.ir/product/2739/RaidMax%20Case%20SUPER%20AEOLUS/

http://lioncomputer.ir/product/2743/RaidMax%20Case%20AGUSTA/

هارد خودمون داریم 15 ترابایت  اکسترنال با فایروال قوی و بک آپ اتوماتیک که فکر کنم خیلی گرون خریدیم

کیس AGUSTA خیلی خوشگل بود ولی جای واترکولینگ نداره حیف شد

پس انشالله یکی 1150 و یکی 2011

مرسی

لینک به دیدگاه

اون مادربرد هم خوب هست ، ولی پیشنهاد من msi xpower ii big bang هست

کیسی که بتونید این قطعات رو توش ببندید و ازهمه مهم تر قدرت تهویه خوبی داشته باشه ، گزینه های دیگه ای توی ایران نیست!هرچند یک یا دومورد ازهمون کیس ها هم نایاب و کمیاب هست!

تنها X9 با قیمت مناسب توی بازارهست و شاید با کمی جست و جو haf x که عالی هست!

یعنی گیگا مین قوی تری داره از شرکت راگ ؟

کیس X9 جا برای واترکولینگ زیرسقف هم داره ؟ چون برای هردوتا نمیشه واترکولینگ XSPC خرید و یکیشون باید یا Enermax 240 یا corsair 100i بگیریم

مرسی

لینک به دیدگاه

سلام 

با این بوجه واقعا انتخابها خیلی سخت میشه  ^_^

ولی در کل من 2011 رو پیشنهاد میکنم

لینک به دیدگاه

درود

سوالم ربطی به تاپیک نداره، اما سوال شد خوب!

دقیقا چه کاری انجام میدین که این همه قطعات عجیب دارین؟؟؟
15 ترا هارد؟؟؟/؟؟

3 تا پاور 1200 ؟؟؟؟؟؟

نمیخوای یکیشم بده به ما :D :D

لینک به دیدگاه

یعنی گیگا مین قوی تری داره از شرکت راگ ؟

کیس X9 جا برای واترکولینگ زیرسقف هم داره ؟ چون برای هردوتا نمیشه واترکولینگ XSPC خرید و یکیشون باید یا Enermax 240 یا corsair 100i بگیریم

مرسی

گیگابایت بهترین مادربردش دراین سوکت x79s up5 هست که حدود1150 قیمتش هست

به پای Asus و msi نمیرسه!

big bang xpower ii که ازشرکت msi و با گارانتی ماتریکس هست ، انتخاب من هست!

کیس x9 هم بله جای رادیات هست ولی فن توی سقف رو باید بازکنی تا رادیات کامل بشینه توی سقف!و رادیات 360mm هم جا میشه توی سقف ، ولی درایورdvd باید پایین ترنصب بشه

پیشنهاد میشه enermax رو تهیه کنین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...