رفتن به مطلب

سیستم پیشنهادی بازیهای نسل 8 اعلام شد فقط 8 هسته ای/خبری از i5 ها نیست!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

پلتفرم کنسول تحت 1.6یا 1.8  گیگاهرتز عمل میکنه

اما PC جا داره روی ایر 5 گیگاهرتز بزنه

باز هم مطمئن هستین 4 هسته کمه؟

ایکس باکس 360 با 3 هسته 3 گیگاهرتزی و PS3 با 7 هسته و همون فرکانس نرخ فریم بالای 30 یا 60 نمیدادن

اما کامپیوتر های رومیزی با یه پردازنده E7500 به بالا همون بازیا رو تو فریم بالای 60 هم میتونستن اجرا کنن

دلیل 8 هسته بودن کنسول روی فرکانس 1.6 یا 1.8 کاهش گرمای فضایی چیپ های AMD تو اون باکس کوچیک و خفه هست

دقیقا صحبتاتون عالی بود

تماما

لینک به دیدگاه

اینچور نیست که شما بگید CPU دخیل نیست چرا هست خیلی مهمه شما برای مثال مقایسه کن یک بازی رو داره با HASWELL اجرا میشه حالا همون سیستم همون قطعات رو ببر مثلا روی CORE I7 920 یا 950 کارایی تفاوت داره ، پردازنده خیلی مهمه اگر اینطور بود  که همش  برای اجرامیگفتن کارت گرافیک ولی اینطور نیست شما قوی ترین گرافیک روببیند CPU ضعیف ببیند اصلا تمام توانGPU گرفته میشه باید SYNC بشن از لحاظ قدرت پردازش.

از اون نظر و گلوگاه این داستانا که کلا صحبتش جداست حرف های شما کاملا صحیح :)

لینک به دیدگاه

بچه ها کسی میدونه سی پی یو تا چند فریم تو بازی تاثیر داره

یعنی اگه سی پی یو ما بالفرض مثال core i3 باشه تو بازی 20 فریم بده

اگه ما سی پی یو رو بکنیم core i5 یا core i7 چند فریم تو بازی تاثیر می زاره

اگه جواب بدید خیلی ممنون میشم جوابش برام خیلی واجبه  :)  (*)  8-X

ویرایش شده توسط hamidskyrim
لینک به دیدگاه

بچه ها کسی میدونه سی پی یو تا چند فریم تو بازی تاثیر داره

یعنی اگه سی پی یو ما بالفرض مثال core i3 باشه تو بازی 20 فریم بده

اگه ما سی پی یو رو بکنیم core i5 یا core i7 چند فریم تو بازی تاثیر می زاره

اگه جواب بدید خیلی ممنون میشم جوابش برام خیلی واجبه  :)  (*)  8-X

عزیز بستگی به نوع بازی داره!

بعضی بازی ها سی پی یو محور و بعضی گرافیک محورهستن!

برای مثال شما :

i5درحدود 35 فریم و i7 درحدود40تا45 فریم میده (تقریبی هست)

لینک به دیدگاه

عزیز نگران نباشید در مورد تعداد هسته ها.در نسل گذشته هم مثلا xbox 360 اگه اشتباه نکنم 3 هسته فیزیکی و 6 ترد داشت اما شما با یک پزدارنده دوال کور میتونستید در سطح کنسول با pc تون بازی کنین.

نکته دیگه که مقایسه پردازنده ای مثل 8350 با پردازنده ای مثل 3960 اصلا توجیه نداره (پست اول) چون این دو پردازنده نه از نظر قیمت و نه از نظر کارایی هیچ شباهتی به هم ندارن مثل این میمونه که شما پژو رو با پیکان قیاس کنین.ببینین نزم افزار cinebench تمام هسته های پردازنده رو استفاده میکنه و 8350 هم 100 درصد زیر فشار میره ببینین زیر فشاز کامل و استفاده از همه ترد ها (8 هسته 8350) این پزدارنده 4 گیگاهرتزی حتی در مقابل 2600k شانسی نداره چه برسه با غول 12 تردی 3960!و 8350 زیر فشار کامل تونسته با فاصلاه نه چندان زیادی از 3570 که با فرکانس کمتری هم از 8350 کار میکنه پیشی بگیره:

http://www.bit-tech.net/hardware/2013/06/01/intel-core-i7-4770k-cpu-review/7

مشکل پردازنده های amd با تعداد هسته و یا بالا بردن نجومی فرکانس حل نمیشه (مثل 9590) مشکل اساسی معماری هست.ضعف معماری پردازنده های amd باعث میشه که کارایی به ازای هر کلاک در آنها بسیار نسبت به پردازنده های intel پایینتر باشه و به هین خاط هست که یه پزدارنده 8 هسته ای 4 گیگاهرتزی amd در سطح یه پردارنده 4 هسته ای اینتل با فرکانس پایینتر عمل میکنه

لینک به دیدگاه

اصلا تو بنچمارک 4670 i5  و 4770 i7  در بازی هیچ تاثیری نداره فقط تو محاسبات و رندر گیری فرق داره بعد اینکه pc  رو داره با کنسول مقایسه میکونین زمین تا آسمون با هم فرق دارن الان کنسول ps4 بازی coll of duty ghost  رو 1080p زیر 25 فریم میداد ولی در pc با یک گرافیک مثل ۶۵۰ti bost بالای ۶۵ تا ۷۰ فریم میده اونم تو ۱۰۸۰ با یه سیستم core i3 اون وقت میدونی مشخصات  ps4 چیه amd  ۸ هسته ای با رم ۸ گیگ ddr5  گرافیک ۳گیگ حالا خودت بقیشو بخون دیگه در درجه اول در بازی فقط گرافیک شرط اول می باشد در pc

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یک بحثی هست مبنی بر اینکه در بازیهای نسل هشت به دلیل هشت هسته ای بودن پردازنده های XBOX one و PS4 و پورت شدن آنها برای PC پردازنده های 4 هسته ای حتی i5 ها از پردازنده های 8 هسته ای حتی FX 8350 کم میارن...

حتی 2 بازی نسل 8 جدید که آمده پیشنهاد آنها یا i7 هست یا FX 8350

منبع:

http://www.game-deba...game=Watch Dogs

منبع

http://www.game-deba...game=Thief 2014

در سایت تامز هارد وار هم کاربری اشاره کرده در نسل بعدی هشت هسته ای ای ام دی از آی پنج ها جلو می زنه

شما متوجه هستی که هیچکدوم از i7 ها هم 8 هسته ای نیستن ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این خبر اصلا با عقل جور در نمیاد. سی پی یو 7 هسته ای نداریم ....

تمامی i7ها 4هسته یا 6 هسته واقعی هستند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظرم منظور این خبر این بوده که بازیها قرار تا 8 هسته رو ساپورت کنن که خبر خیلی خوبی هست برای هر دو طرف  و اینکه باید شاهد افزایش تعداد هسته ها در سری های بعدی باشیم... پس هرچی هسته ها بیشتر باشه عملکرد بمراتب دقت کنید بمراتب بهتری خواهید دید، یعنی اون سی پی یو های دارای هسته های بیشتر نسبت به تست های قبلی خودشون عملکرد بهتری ارائه میدن نه اینکه فقط تعداد 8 هسته ملاک ارزیابی نهایی در اجرای بازی باشه و فقط یک پوئن مثبت برای سی پی یو های با هسته های بیشتر هست و درواقع برای محصولات شرکت amd اما بازم فکر نکنم این کار بتونه اختلاف قدرت حال حاضر رو به اون صورت پوشش بدهو از اینتل جلو بزنه اونم فقط تو مقوله بازی و در کارهای دیگه باز هم همون هست ...  :(

لینک به دیدگاه

.ویرایش

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

من این تاپیک رو به طور کامل مطالعه کردم و گفتم بیام و نظر خودم رو بگم که استارتر عزیز کاملا روشن شه!

اول یه سر به لینک زیر بزنید :

Best Gaming CPUs For The Money: January 2014

متاسفانه همونجور که الآن تقریبا کل بچه های تاپیک (به خاطر مشکلات زیادم با پردازنده مرکزیم دارم و اینجا بیان میکنم) میدونند که من یک AMD FX-8350 دارم.

پردازنده خوبیه و حتی رو فرکانس 3.4 و گرافیک 7770 همه بازیا رو روی رزولوشن 1280*1024 روون اجرا میکنه  ولی  در زمینه گیم حرفه ای که میرسیم الآن سلطان پردازنده ها در زمینه گیم حرفه ای پردازنده چند نسل پیش اینتل هستش(I72600K).

خوب حالا میخوام بگم چرا و اینکه واقعا آینده بازی ها چیه؟

با یه کم باز کردن ذهنتون و نگاه کردن به اینکه AMD و اینتل فقط دارن جیبمونو خالی میکنن میفهمیم که در واقع اصلا ربطی به تعداد هسته و فرکانس هسته و فرکانس حافظه اصلی نداره که ما چه نرخ فریمی رو از پردازنده اصلی در بازی میگیریم و صرفا همه اینا به قدرت هسته ربط داره در درجه اول و در درجه دوم به به تعداد هسته و رشته ها و حافظه نهان و ...

خوب حالا حتما میگید که برای این حرفم چه اثباتی دارم؟

خوب اگه حرف شما درست باشه و واقعا پردازش به تعداد هسته ربط داشته باشه پردازنده گرافیکی در سیستم طرز کارش به صورتیه که میاد و با هسته های بسیار زیاد و کم قدرت پردازش های گرافیکی رو انجام میده ; خوب ما الآن به اندازازه کافی هسته(مثه 8350 کم قدرت) توی گرافیک داریم, چرا کلا سی پی یو رو حذفش نمیکنیم پس؟

با این همه هسته میتونیم صاف همه رو بفرستیم به سراغ گرافیک و دیگه مثه یه ابر کامپیوتر باید برامون کار کنه دیگه؟

پس:

AMD تا نیاد و معماریشو عوض نکنه و توی اون فضا ترانزیستور های بیشتری قرار نده که قدرت پردازشی بالا بیاد حالا حالا ها با عوض کردن تعداد هسته ها و بازی با اعداد دم دست و جلوی چشم کاربرا سرش گرمه و ماها هم پشت سر هم از اشتباهامون سرافکنده میشیم.

پس با توجه به حرفام میشه نتیجه گرفت که :

1)بالا آوردن تعداد هسته در پردازنده جهت تسریع در انجام کاره و کارا رو بین هسته ها تقسیم میکنه و این عمل موقعی به کارمون میاد که برنامه از همون هسته ی اولش کم نیاره(بحث هسته های کم قدرت) و بعدش بیاد و تقسیم شه.

مثال ما هشت کارگر ایرانی داریم با توان جابه جایی 2 کیلو گرم توسط هر کارگر ولی بسته های ما 4 کیلویی میباشند.

مثال ما 4 کارگر داریم با توان جا به جایی 12 کیلوگرم و بسته های ما 8 کیلویی می باشند.

2)گرمای پردازنده های AMD واقعا روی اعصابت میره و از زندگی سیرت میکنه , این حرفو از یه رنج کشیده بشنو.

3)رایان صبا میگه چون پردازنده های سری9000 به قیمت جهانیشون نزدیکترن و ارزون ترن نمیفروشه! دی.......

4)من شنیدم که بازیسازان قرار بازی ها و برنامه هاشون رو با سیستم چند رشته ای اینتل(تقسیم هسته ها) هماهنگ کنن که همین باعث میشه در اینده 4770 از 2600 تو بازی خودنمایی بهتری کنه!

و در آخر هم اینرو واجب میدونم که بگم که من و خیلی از همکلاسیام و استادام عاشق AMD هستیم ولی بعضیامون حقیقت به خوردمون میره ولی بعضیامون نه.

سیستمی هم که انتخاب کردی اگه اصرار به تعداد هسته بالا داری همون 8350 رو بردار با یه کیس و کولر خوب و اینم بگم که من توی کارکرد دیدم به طور واضح و قابل لمس مخصوصا در بازی با هم تفاوت زیادی ندارن.

ویرایش شده توسط ReZa546
لینک به دیدگاه

اینم اضافه کنم که شرکت اینتل در زمینه ساخت پردازنده و ترانزیستور سابقه بیشتری نسبت به AMD داره و شرکت AMD هم با ایده هاش خیلی جاها اومد و تکنولوژی رو تکون داد.
حالا هم با APU هاش راه جدیدی رو به سوی آینده یکی شدن همه سخت افزار ها برداشته(فعلا پردازنده گرافیکی و مرکزی با هم ترکیب شدن)

و اینکه داداشی مثه من عجله نکن و اگه بازم خواستی AMD بگیری حواستو جمع کن که مادربورد با چیپ 990FX بگیری و لاغیر که تفاوتشون توی سرعت حافظه زیاد و قابله لمسه!

لینک به دیدگاه

اینتل حداقل 2 سال در فناوری از ای ام دی جلوتره

فرض بگیر 8 تا اپارتمان داری  طبقاتش 4 تا بیشتر نیست و امکاناتش پایین هست مثلا اسانسور نداره 

حالا 4 تا اپارتمان داری تعداد طبقاتش بیشتر و امکاناتش بیشتر هست کدوم بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

C2750 هم یک پردازنده 8 هسته ای بر پایه فناوری ساخت 22 نانونتری هست

فرکانس کاری2.4 GHzو درحالت توربو 2.6  4 مگ هم کش داره 

بنظر شما با یک پردازنده دسکتاپ مانند4770 قابل مقایسه هست 

خیر خیلی ضعیفتر از 4770 است .هسته تنها که ملاک نیست  

ویرایش شده توسط میلاد
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...