رفتن به مطلب

قابلیت Xfast ram مادربوردهای ازراک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

از دوستانی که تجربه استفاده از مادربوردهای ازراک رو دارن سوالی در مورد قابلیت xfast ram داشتم . اون طوری که من تحقیق کردم این قابلیت بر روی سیستم عامل 32 بیت که بیشتر از 4 گیگابایت رم داشته باشه قابل اجراست ولی جایی خوندم که روی ویندوز هشت 64 بیتی هم اجرا میشه؟!! اشکال کار اینجاست که 64 بیتی از تمام رم استفاده میکنه و چیزی برای استفاده نمیمونه که بخواهد این قابلیت از رم مرده استفاده کنه

سوال دومم از دوستان اینه که بین دو مدل مادربورد گیر کردم برای این پردازنده Core i3-4130 Haswel

بورد اول ازراک: ASRock FATAL1TY H87 Performance LGA1150

بورد دوم: ASUS TUF B85 Vangard LGA1150

این رو هم بگم که من گیمر نیستم و سوکت و پورت و قابلیت کراس فایر برام مهم نیست اور کلاک هم نمیکنم فقط کیفیت ساخت و صدای آنبورد برام مهمه که کیفیت ایسوس فکر میکنم بهتر باشه ولی چیپ و امپ صدای ازراک بهتره هالا موندم اگه ازراک اونطور که میگن تو این سری جدیدش کیفیت ساخت خوبی داره ازراک بگیرم بودجه برای بورد هم بیشتر از 400 نمیتونم بزارم.

ممنون میشم نظر دوستان رو هم بدونم

لینک به دیدگاه

روی ویندوز 32بیتی اصلا بیشتر از 4 گیگ رم رو نمیشناسه که بخاد ازش استفاده بشه.

روی ویندوز 64 بیتی بدون هیچ مشکلی کار کرد. شما هر مقدار رم رو که انتخاب کنید برای درایو ram همون مقدار از رم گرفته میشه.

رم من 6 گیگ هست درایو رو 1 گیگ انتخاب کردم بعد از اجرا همین مقدار از رم گرفته شد.

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز ولی خود سایت ازراک گفته این قابلیت میتونه از رم بلا استفاده در ویندوز 32 بیتی استفاده کنه ولی اگه اینطور که شما میگین رو 64 هم جواب بده که خیلی بهتره

شما مدل مادربوردتون چیه؟

لینک به دیدگاه

اگه اون مقدار رم رو توی ویندوز 32بیتی استفاده کنه که یعنی تونسته آدرس دهی کنه و این غیر ممکنه. به جاز حالتی که cpu از PAE پشتیبانی کنه

این برنامه فقط میاد یه قسمتی از رم رو به عنوان درایو ایجاد میکنه یعنی قبلش باید اون مقدار رم توی ویندوز شناسایی شده باشه.

این برنامه قابلیت مادربورد نیست اصلا یه برنامه جانبی هست فقط که قبلا توی کامپیوتر قدیمیم پنتیوم هم درایو رم با برنامه های دیگه ایجاد کرده بودم. فقط این برنامه رو محدود کردم که روی مادربورد های ازراک کار کنه فقط.

770de3l

ویرایش شده توسط hassanshaikhi
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...