رفتن به مطلب

سیستم AMD

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به دوستان

من این تاپیک

سیستم پیشنهادی بازیهای نسل 8 اعلام شد فقط 8 هسته ای/خبری از i5 ها نیست!

رو دیدم و نظرم درباره سیستم اینتل عوض شد و تصمیم گرفتم سیستم amd ببندم .این سیستمی که میگم ببینید خوب هستش.

moterboard: asus crosshair v formula-z

cpu:am3 -fx-9590 -4700ghz-x8

memori:gskill 8gb(2*4) 1600

hard:seagate sata 3 1tera byte 64mb buffer 7200

DVD:pioneer asta 24x

vga:asus geforce gtx 760

case:x6 . x7

power:?

لطف کنید یه پاور خوب بهم معرفی کنید.یه سوال در مورد پاور برند enermax چطور هستش نسبت به گرین.

یه سوال دیگه که ذهنمو درگیر کرده میخوام بدونم واتر کولر همون که توی کیس میزاریم هست یا برای عوض کردن آب که درون لوله ها هست یه پمپ هم بیرون کیس داره ؟ اینو موندم از دوستان هر کسی واتر کولر داره یه عکس از بیرون و داخل کیس بزاره ممنون میشم.

سوال سوم آیا واتر کولر برای روشن موندم زیاد سیستم خوبه یا کولر cpu لطفا اینم بگید چون شنیدم cpu های amd حرارت زیادی تولید میکنن ممنون .

سیستم هم تا قیمت 4 تومن هستش اگه چیزی از قلم انداختم بهش اضافه کنید لطف میکنید.

ویرایش شده توسط hosseintopp
لینک به دیدگاه

سلام 

سیستمتون خوبه در مورد پاور هم enermax مارک خوبیه thermaltake هم همینطور 

پاورهای گرین ایرانی چینی هستن مثل گوشی های جی ال ایکس که کل قطعات از چین وارد شده و اینجا مونتاژ می شن 

در مورد اون پاورها نگران نباشید از گرین سرترن 

علت هم اینکه برید تو گوگل یا سایت های معتبر خارجی پاور گرین جستجو کنید به صورت انگلیسی اصلا هیچکدوم این پاور نمی شناسن

پس مارک مطرحی نیس فقط  تو ایران مصرف می شه مثل پیکان یا اردی

ا

این کلمات تو گوگل سرچ کنید ببینید چی میاره

green

green power

www.tomas hardware.com

این سایت هم واسه سخت افزار اطلاعات خوبی می ده و به سوالات هم جواب میده

ویرایش شده توسط asadaga
لینک به دیدگاه

سلام به دوستان

من این تاپیک

سیستم پیشنهادی بازیهای نسل 8 اعلام شد فقط 8 هسته ای/خبری از i5 ها نیست!

رو دیدم و نظرم درباره سیستم اینتل عوض شد و تصمیم گرفتم سیستم amd ببندم .این سیستمی که میگم ببینید خوب هستش.

moterboard: asus crosshair v formula-z

cpu:am3 -fx-9590 -4700ghz-x8

memori:gskill 8gb(2*4) 1600

hard:seagate sata 3 1tera byte 64mb buffer 7200

DVD:pioneer asta 24x

case:x6 . x7

power:?

لطف کنید یه پاور خوب بهم معرفی کنید.یه سوال در مورد پاور برند enermax چطور هستش نسبت به گرین.

یه سوال دیگه که ذهنمو درگیر کرده میخوام بدونم واتر کولر همون که توی کیس میزاریم هست یا برای عوض کردن آب که درون لوله ها هست یه پمپ هم بیرون کیس داره ؟ اینو موندم از دوستان هر کسی واتر کولر داره یه عکس از بیرون و داخل کیس بزاره ممنون میشم.

سوال سوم آیا واتر کولر برای روشن موندم زیاد سیستم خوبه یا کولر cpu لطفا اینم بگید چون شنیدم cpu های amd حرارت زیادی تولید میکنن ممنون .

سیستم هم تا قیمت 4 تومن هستش اگه چیزی از قلم انداختم بهش اضافه کنید لطف میکنید.

پاورهای انرمکس جزو بهترینها هستن . ولی قیمت بالایی هم دارن نسبت به گرین . پاورهای گرین هم کیفیت خوبی دارن . سازنده هایی که گرین باهاشون کار میکنه ، سازنده های انرمکس و ترمال تیک و برندهای معروف دیگه هم هستن . چون اکثر این ها فقط برند هستن و تولید کننده ها شرکتهای دیگه ای هستن که شما اسمشون رو نمیشنوید . اما تو مشخصات پاور ها اومده . شما پاور 750 وات سری OC گرین رو بگیری کافیه . برای اطمینان و جا گذاشتن برای ارتقاء در آینده ، میتونی 850 وات برداری .

هر دو مدل واترکولر داریم . هم اینکه لوله هاش خارج میشن و پمپ میخواد و هم اینکه فقط یک رادیات دارن و رادیات میتونه داخل کیس بسته بشه .

شما اگر نمیخوای اورکلاک کنی ، واتر کولر نیاز نداری . با یک کولر ایر خوب میتونی 24 ساعته از سیستم با خیال راحت استفاده کنی .

به نظر من شما یک SSD هم تهیه کنی بهتره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوسته عزیز 

گریین تو ایران فقط تعمیرات انجام میده و پاور هاش تولیداته یه شرکته اسم و رسم دار هست 

لطفا کمی تحقیق کنید 

اون استانداردهایی که پاس کرده الکی نیست که 

لینک به دیدگاه

سلام 

سیستمتون خوبه در مورد پاور هم enermax مارک خوبیه thermaltake هم همینطور 

پاورهای گرین ایرانی چینی هستن مثل گوشی های جی ال ایکس که کل قطعات از چین وارد شده و اینجا مونتاژ می شن 

در مورد اون پاورها نگران نباشید از گرین سرترن 

علت هم اینکه برید تو گوگل یا سایت های معتبر خارجی پاور گرین جستجو کنید به صورت انگلیسی اصلا هیچکدوم این پاور نمی شناسن

پس مارک مطرحی نیس فقط  تو ایران مصرف می شه مثل پیکان یا اردی

ا

این کلمات تو گوگل سرچ کنید ببینید چی میاره

green

green power

www.tomas hardware.com

این سایت هم واسه سخت افزار اطلاعات خوبی می ده و به سوالات هم جواب میده

عزیز شما خیلی چیزهای دیگه رو هم تو گوگل سرچ کنی میبینی که تو کشورهای دیگه وجود ندارن . شما پیکان و آردی رو مثال زدی ، من میگم تندر 90 . این رو که قبول داری تندر 90 ساخت شرکت رنو هست و فقط اینجا مونتاژ میشه ؟ محصولات گرین هم ساخت تولید کننده های خوب دنیاست و فقط برندش گرینه . اون هم تو ایران توزیع میشه . تو کشور های دیگه با برندهای دیگه میره .

لینک به دیدگاه

ممنون که بهم کمک کردید پس پاور هم گرین میگیرم ولی میشه در مورد سیستم هم نظری بدید .

لینک به دیدگاه

مگه اين پردازنده در ايران يافت ميشه؟!

بنده يه 8320 خريدم آك هنوز هم آكه دنبال يكى ميگردم 8350 باهام تعويض كنه نو يا دست دو فرقى نداره اصلا كلا حتى اون وقت كه ميخواستم بخرم بيشتر دنبال 8350 بودم كه همه نا موجوده....!!

لینک به دیدگاه

درود بر شما دوست عزیز

بله این ‏cpu‏ ای که من گفتم توی سایت رایانه صبا موجود هست و قیمتشم ۹۰۰ هزار تومن هست.

لینک به دیدگاه

دوستان این سیستمی که معرفی کردم چطوریه با سیستم ‏i7 4770K‏ اینتل برابری میکنه یا از اون پایین تر هستش.

لینک به دیدگاه

دوستان این سیستمی که معرفی کردم چطوریه با سیستم ‏i7 4770K‏ اینتل برابری میکنه یا از اون پایین تر هستش.

درود عزیز.

اگر هدفتون گیم هست متاسفانه حتی با این کلاک بوست 5ghz نمیتونین پرفورمنس 4770k رو حالت دیفالت رو داشته باشین(هر چند رو جزئیات بالا در بازی های روز 760 اونقدرا فریم نمیده که 9590 بخواد اذیتش کنه):

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/62166-amd-fx-9590-review-piledriver-5ghz-15.html

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/62166-amd-fx-9590-review-piledriver-5ghz-16.html

حتی در نزم افزارها ی تستی که از همه ترد ها استفاده میکنند مثل cinebench بازهم پرفورمنس کمتر از 4770k هست(البته اختلاف چندان زیاد نیست):

http://www.kitguru.net/components/cpu/zardon/amd-fx9590-5ghz-review-w-gigabyte-990fxa-ud5/13/

اما این پردازنده برای کارهای hashing-video transcoding خیلی خوب و بهتر عمل میکنه.

بستگی به کاری که قصد دارین با سیستمتون انجام بدین پردازنده رو انتخاب کنین.کلا ریویو ها رو بخونین(هر دو رو) ببینین کدوم پلتفرم برای کار شما بهتره صفحه آخر هر کدوم هم یه جمع بندی کلی کرده.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

خیلی ممنون که نظر دادی من این سیستمو بر گیم و کارهایی مثل فتوشاپ به صورت حرفه ای نه ولی در حد متوسط و برنامه نویسی برای صفحات وب و وبگردی و تماشای فیلم در کل کار اصلیم گیم هست در کنار گیم هم همین کارهایی که گفتم.

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون که نظر دادی من این سیستمو بر گیم و کارهایی مثل فتوشاپ به صورت حرفه ای نه ولی در حد متوسط و برنامه نویسی برای صفحات وب و وبگردی و تماشای فیلم در کل کار اصلیم گیم هست در کنار گیم هم همین کارهایی که گفتم.

با اینتل میشه همه اینکارارو کرد! اینتل بیر خودتو راحت کن

لینک به دیدگاه

خب ببخشیدا من زیاد نفهمیدم پرفورمنس چی هست لطفا میشه اینو توضیح بدید توضیحاتتون کامل بود ولی من منوجه نمیشم.

لینک به دیدگاه

من اول میخواستم اینتل بگیرم بعد اون تاپیکی که توی پست اول گذاشتمو خوندم نظرم عوض شد توی اون گفته بازیهای نسل 8 از 8 هسته استفاده میکنن به خاطر همین من رفتم سراغ amd .

لینک به دیدگاه

پرفورمنس یعنی کارایی.

و اما در مورد تعداد هسته ها عزیز تو بازی های فعلی که درحال حاضر به این صورت هست:

تو بازی های فعلی i5 و i7 تفاوت کارایی خاصی ندارن مثلا 4770k با 4670k تو بازی تفاوتشون در حد 2-3 فریم هست که اینم به خاطر این هست که 4770k یکم کلاکش بالاتره اگر 4670k تون رو به کلاک برابر با 4770k برسونین تا شرایطشون با هم برابر بشه اونوقت کاراییشون با هم مساوی میشه حالا علتش چیه؟چون اون 4 تا تردی که i7 اضافه بر i5 داره تو بازی های الان استفاده ندارن.(کلا بحث رو بازی بود عزیز)

در مورد تعداد هسته پردازنده برای نسل بعدی یه چیزی مشخصه:

اگر واقعا cpu که 8 هسته داره نیازه باید i7 ها هم برن کنار چون i7 ها هم (به جز سری اکستریم) در واقع 4 تا هسته فیزیکی دارن( البته 8 ترد داره) که این خیلی غیر ممکنه.حتی تو خود سیستم پیشنهادی یک i7 quad core پیشنهاد شده.

xbox 360 هم 3 هسته و 6 ترد داشت اما میشد بازیهاش رو رو pc با یه پردازنده دوال کور اجرا کرد (در حد خود xbox) پس یه پردارنده 2 هسته ای میتونست جواب xbox که 6 ترد داشت رو بده.

اما ازونور صحبتهاسس که شده از unreal engine 4 و قابلیتش برای استفاده از تعداد هسته بالا.......

.در ضمن پردازنده 9590 فوق العاده داغ هست و چیز جدیدی نداره در واقع همون 8350 هست که تا این فرکانس غول آسا اور شده`( البته چیپ ها حتما دست چین شده هستن و احتمالا چیپ های ویشرا که بهترن رو میزارن که تبدیل بشن به 9590 یا 9370 بقیه میشن 8350 و...) و بخاطر این افزایش فرکانس که کمپانی انجام داده که قیمتش خیلی گرونتر شده.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

عزیز اصلا قصد دارین اورکلاک کنین؟یا یاد بگیرین؟(سوالم مربوط به انتخاب قطعه برای شماست چون همه قطعات قابلیت اورکلاکینگ رو در اختیارتون نمیذارن قطعاتی که قابلیت اور دارن گرونترن پس اگه علاقه ای به این کار ندارین نیازی به هزینه برای این قطعات نیست)

چقدر بودجه دارین؟

بودجتون برای خرید سیستم با مانیتور هست یا بی مانیتور و کیبورد و موس و....؟

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

سیستمی که خودم دوست دارم بگیرم:

cpu:i7 4770k

min:asus hero

ram:gskill 1600 (2*4) 8

hdd:seagate 1 tera 64m 7200

dvd:pioneer

power:green 750oc

case:?

خب من این مادربورد رو به خاطر خروجی صداش انتخاب کردم ولی اگه از این بهتر هست و توی آینده نگری خوب هست عوض میکنم .

رم هم اگه باس 2400 بیاد از اون میگیرم.

حالا آقا kasra تغییرات اگه میخواد با تو ممنون اگه هم چیزی از قلم انداختم بگو .

لینک به دیدگاه

بودجه هم آخرش 4100 فقط هم کیس میخوام .مانیتور دارم ولی شاید عوض کردم اگه مانیتور بگیرم از مانیتور های asus میگیرم تازه اومده قیمتم 850 فکر کنم 22 اینچش باشه .اگه مانیتور اضافه بشه بودجم میشه 5 تومن .

ویرایش شده توسط hosseintopp
لینک به دیدگاه

آقا kasra خوب هستش وایستم تا نسل بعدی که تا دو یا سه ماه دیگه میاد از اون بگیرم نظرتم در مورد این بگو.

لینک به دیدگاه

نکته اول پسوند k پشت اسم پردازنده شما 4770k یعنی قابلیت اور داشتنش

مین انتخابیتون هم که چیپش z87 هست و مناسب اور.

خرید اینا ضرری نداره چون با وجود این قطعات بلاخره به فکرش میافتین.

در مورد رم.

مدل دقیق رم رو مشخص نکردین عزیز.رم 2400 هم بخرین میتونین با فعال کردن xmp از فرکانس بالاش استفاده کنین.(هر چند فرکانس های بالای رم تاثیر خاصی برای فریم بازی نداره).

هارد هم فک کنم منظورتون سیگیت باراکودا هست که انتخاب مناسبیه.

ssd هم چیز بدرد بخوریه ولی بعدا میتونین تهیه کنین فعلا بودجه رو بزارین رو چیزای دیگه.

پاورم خوبه.

خوب عزیز فقط یه نکته مهم میمونه:

ببینین شما اولویت اول کاریتون گیم هست.گرافیک انتخابیتون مناسبه اما عالی نیست.

انتخابی که به باقی قطعات شما هماهنگ باشه حداقل 770 یا 280x هست.

-----------------------------------

عزیز من یه عقیده دارم نظر شخصیمه ، برای خرید قطعه زیاد تعلل نکنین چون پشت هم نسل بعدیش میاد.....هر وقت نیازتون بود بخرین ازش لذت ببرین(مگر اینکه مثلا 1 ماه بیشترنمونده باشه و همه خبرا درز کرده باشه)

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

خب kasra جان سیستمی که گفتم خوب هستش .به نظر شما واتر کولر بگیرم یا ایر کولر .یه مدلی هم ازشون بگید ممنون میشم .اگه بخوام اور کنم خودم میتونم یا باید یکی بلد باشه تا چه فرکانسی اور خوب هست و با این کولرها جواب میده .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...