رفتن به مطلب

سیستم حراجی و خرید و فروش قطعات و اعتماد سازی بین افراد راه اندازی شد

Recommended Posts

درود

دوستان همانطور که قبلا هم قول داده بودیم ما سیستم حراجی و اعتماد سازی سایت لیون کامپیوتر رو با ساخت یک پنل کاملا ساده به ادرس http://lioncomputer.ir/haraji/ راه اندازی شد.

خوب اول راه هستش و امکان داره که یه سری مشکلات داشته باشه ولی مطمئنم که با کمک شما دوستان عزیز این سیستم میتونه به خیلیها برای اعتماد در اینترنت کمک بکنه که بتونن از همدیگر کالا بخرن .

شما قبل از هر چیزی باید قوانین و راهنمای سایت رو مطالعه کنید فکر میکنم که در اینصورت هستش که از نحوه کار کاملا مطلع میشید .

ما سعی میکنیم که یه سری حراجی هم از طرف لیون کامپیوتر قرار بدیم که همه رو نسبت به قیمت شکه کنه و قیمتها طوری باشه که دوستان از ورود به این سیستم پشیمون نشن .

لینک به دیدگاه

درود

این سیستم میتونه به شما دوستان برای اعتماد بیشتر به همدیگر کمک کنه و در این سیستم بهتر میتونید کالاهای خودتون رو به فروش برسونید .

دوستان من میخوام نظرات و پیشنهادات شما رو در این مورد بدونم .

پیشا پیش از نظرات شما تشکر میکنم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقای حسینی این لینک فقط توش یه تبلیغه حالا ما باید چه کارکنیم :-? من هیچی نوفهمم

لینک به دیدگاه

آقای حسینی این لینک فقط توش یه تبلیغه حالا ما باید چه کارکنیم 8-X من هیچی نوفهمم

درود :-?

دوست عزیزم منوی راهنما رو یه دور بخون .

ولی من یه توضیح کوچیک میدم این پنل رو ما ایجاد کردیم تا دو نفر بتونن با اعتماد بیشتر با هم در اینترنت معامله کنن . به این صورت با مثال بهتون میگم :

اگر شخص الف کالایی برای فروش داره ، اول باید توی سیستم حراجی ثبت نام کنه و هزینه شارژ که سه ماهه 5000 تومان هستش رو واریز کنه در مدت این سه ماه قسمت انجمن حراجی براش باز میشه و میتونه توش پست بده شما اگه الان امتحان کنید در قسمت حراجی فروم نمیتونید پست بدید چون هنوز در پنل حراجی ثبت نام نکردید .

شخص الف کالاشو برای حراج با قیمت 95000 تومان میگذاره برای فروش مثلا به مدت 2 روز توی این دو روز بالاتری قیمت که بهش دادن 100000 تومان بوده شخص ب که خریدار این کالا هستش باتوافقی که با فروشنده کرده مبلغ 101500 تومان به حساب ما واریز میکنه اون ما معاملات زیر 500000 تومان رو 3 درصد و بالای 500000 تومان رو 2 درصد بر میداریم که نصف نصف بر عهده خریدار و فروشنده هستش .

زمانی که خریدار مبلغ رو واریز کرد ما در پنل حراجی به فروشنده خبر میدیم و ادرس خریدار رو میدیم و فروشنده کالا رو موظف هستش که طی 24 ساعت به ادرس خریدار بفرسته . کالا وقتی به دست خریدار رسید باید کاال رو تست کنه فقط 24 ساعت مهلت تست داره وقتی کالا سالم بود خریدار ما رو خبردار میکنه و پیغام میفرسته و ما هم مبلغ 98500 تومان رو کثر 3 درصد خودمون برای فروشنده کالا میفرستیم .

فکر نکنم زیاد سخت باشه اگر دقت کامل داشته باشید . کم کم این قضیه رونشتر میشه برای دوستان

لینک به دیدگاه

در ضمن دوستان قیمتهای که در قسمت حراجی داده میشه به هیچ عنوان ربطی به قیمتهای فروشگاه لیون نداره و این کالاها فقط و فقط مربوط به قسمت حراجی هستش

لینک به دیدگاه

سيستم خيلي خوبيه و واقعاً جاي تحسين داره.

اونطور كه من خبر دارم تنها تيپاكس هست كه كالا رو يك روزه تحويل مي ده پس اگر كسي به غير از تيپاكس كالا ارسال بكنه كه مدت زيادي طول مي كشه و از اون 24 ساعت هم مي گذره، تكليفش چيه؟!

اگه مهلتي كه براي فروش تعيين مي شه به اتمام برسه چطور مي شه؟

پيشنهادي هم كه داشتم اين بود كه براي شروع كالاهاي بيشتري بگذارين تا افراد بيشتري ترغيب به عضويت بشن.:-?

ویرایش شده توسط LORD5
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هان فکر کنم دارم یه چیزایی کم کم می فهمم:-?=d>

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این سیستم یه مشکلی داره که من خودم تو خرید اینترنتی با اون مواجه شدم

این مشکل اینه که مثلا من یه cpuسالم را ارسال می کنم برا یه خریدار این فرد میاد cpu اورکلاک میکنه و یا با نداشتن اطلاعات صحیح اونو خراب می کنه بعد به شما میگه که خراب بود و پسش میده اینجا تکلیف چیه اگه هم بخواهید خود شما تست را انجام بدهید که فکر نکنم به این راحتی باشه:-?

لینک به دیدگاه

سيستم خيلي خوبيه و واقعاً جاي تحسين داره.

اونطور كه من خبر دارم تنها تيپاكس هست كه كالا رو يك روزه تحويل مي ده پس اگر كسي به غير از تيپاكس كالا ارسال بكنه كه مدت زيادي طول مي كشه و از اون 24 ساعت هم مي گذره، تكليفش چيه؟!

اگه مهلتي كه براي فروش تعيين مي شه به اتمام برسه چطور مي شه؟

پيشنهادي هم كه داشتم اين بود كه براي شروع كالاهاي بيشتري بگذارين تا افراد بيشتري ترغيب به عضويت بشن.:-?

پ.ن:حساب سيبا هم عضو شتاب ـه ديگه؟

درود

لورد عزیز سوال خوبی پرسیدید ولی احساس میکنم که مطلب رو یه مقدار اشتباه گرفتید که من براتون توضیح میدم .

ببنید هنگامی که خریدار مبلغ رو واریز میکنه فروشنده موظفه طی 24 ساعت کالا رو برای خریدار بفرسته .و. البته نحوه ارسال رو باید در همین قسمت حراجی فروم با خریدار هماهنگ کنه . اگر در قسمت راهنما مطالعه کرده باشید .

فروشنده زمان احتمال کالا رو به روز در قسمت پنل فروش عنوان میکنه مثلا میگه 2 روز . یعنی خریدار 2 روز دیگه کالا به دستش میرسه و 1 روز هم خریدار مهلت تست داره که جمعا میشه سه روز البته وقتی . اون 24 ساعت منظورم وقتی هستش که کالا به دست خریدار برسه عزیز .

به عکس زیر توجه کنید این عکس زمانی هستش که فروشنده کالا رو برای خریدار ارسال میکنه و زمانی احتمالی کاال رو در قسمت مربوطه عنوان میکنه

:

t1mpqu0o4b30wszt6klh.jpg

لینک به دیدگاه

این سیستم یه مشکلی داره که من خودم تو خرید اینترنتی با اون مواجه شدم

این مشکل اینه که مثلا من یه cpuسالم را ارسال می کنم برا یه خریدار این فرد میاد cpu اورکلاک میکنه و یا با نداشتن اطلاعات صحیح اونو خراب می کنه بعد به شما میگه که خراب بود و پسش میده اینجا تکلیف چیه اگه هم بخواهید خود شما تست را انجام بدهید که فکر نکنم به این راحتی باشه:-?

درود

باز هم سوال خوبی پرسیدی ولی جواب این سوالت توی قوانین بود که فکر میکنم مطالعه نکردی :

– در صورت خراب بودن کالا این مسئله توسط تیم لیون بررسی خواهد شد و این پروسه امکان دارد که چند هفته به طول انجامد .

14 – در صورت خرابی کالا و اثبات آن شخص خاطی متحمل جریمه نقدی معادل 10 درصد کل معامله میگردد .

15 – در صورت اشتباه از سمت هر طرف معامله هزینه ارسال عودت کالا بر عهده شخص خاطی خواهد بود .

16 – کالای رسیده به دست خریدار اگر خراب باشد خریدار موظف به اثبات این قضیه بوده و باید آن کالا را برای تست و بررسی به لیون کامپیوتر ارسال نماید .

17 - در صورت عدم اثبات خرابی کالا توسط خریدار مبلغ او برگردانده نخواهد شد .

18 – در صورت متوجه شدن لیون کامپیوتر از هر گونه فریب دادن طرفین نسبت به همدیگر یا نسبت به لیون کامپیوتر در معامله ، فرد خاطی جریمه خواهد شد .

نکته : جریمه افراد خاطی ، اخطار یا امتیاز منفی یا حذف فرد از سیستم خواهد بود .

لینک به دیدگاه

در ضمن دوستان حراجیهایی که لیون کامپیوتر میگذاره دیگه اون 3 درصد و 2 درصد روش اعمال نمیشه :-?

ما هم داریم جنسهای داخل حراجی رو افزایش میدیم .

نظرتون در مورد قیمتها چیه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقای حسینی شما مثل اینکه فکر همه جاشم کردید

اما خداییش خیلی فکر کردید که به این نتایج رسیدید :-?چون تو بقیه فروم ها کسی تا حالا همچین سیستم خوبی درست نکرده بود اما برا خودتون هم دردسر و زحمت درست کردید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

آقای حسینی شما مثل اینکه فکر همه جاشم کردید

اما خداییش خیلی فکر کردید که به این نتایج رسیدید :-?چون تو بقیه فروم ها کسی تا حالا همچین سیستم خوبی درست نکرده بود اما برا خودتون هم دردسر و زحمت درست کردید

موفق باشید

درسته درد سر داره ولی هر کاری اگه بخواد جدید باشه درد سر داره دیگه

لینک به دیدگاه

خب يك سوالي ذهن منو مشغول كرد.

قوانين رو هم كه براي بار دوم خواندم چيزي در موردش نديدم.

اگر خريداري، از خريد كالايي منصرف بشه چطور مي شه؟!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اصولا حراجی یا بازارچه ها هرچه مخاطب بیشتری داشته باشند خرید فروش در آنها با قیمت بیشتر و بهتر انجام میشه اینکه یه فرد بیاد و 5000تومان پول به خاطر 3ماه بده و شاید اصلا در این سه ماه هیچ خریدی نکنه فکر می کنم باعث بشه مشتری کمتری برا حراجی پیدا بشه و از طرفی 5000تومان برای جریمه کردن یه مقدار مبلغ کمیه

نظر من اینه که شما یک بند دیگه به قوانین خود اضافه کنید که هر فرد برای عضویت مثلا 20000تومان به عنوان امانت به حساب شما واریز کنه و تا زمانی که دوست داره در حراجی عضو باشه این 20000تومان پیش شما می مونه و برای اینکه یه نفر بازی در نیاره و مثلا امروز 20000تومان را واریز کنه و فردا بعد از معامله طلب دریافت اون 20000تومان را بکنه یه حداقل زمان عضویت در نظر بگیرید که مثلا این فرد از زمان عضویت حداقل تا یکسال اجازه پس گرفتن پولشو نداره.

و میشه اینکه فرد روش اول که عضویت 3ماه را قبول کنه یا این روش را در اختیار کاربر بگذارید

به نظر من با این روش و یک تبلیغات گسترده میشه یک حراجی پر رونق و سود آور را درست کرد

شاید در این روش اون 5000در آمد شما حذف شده باشه اما در مقابل شما تعداد کاربر بیشتر (به نظر من حتی تا 5 برابر) و از طرفی یک سرمایه چند میلیونی با تضمین یک ساله به دست آوردید

وووووووووووووووای خسته شدم از بس حرف زدم(اصلا کی از من نظر خواست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟):-?

لینک به دیدگاه

خب يك سوالي ذهن منو مشغول كرد.

قوانين رو هم كه براي بار دوم خواندم چيزي در موردش نديدم.

اگر خريداري، از خريد كالايي منصرف بشه چطور مي شه؟!

اگر خریداری از خرید کالا منصرف بشه امتیاز منفی میگیره و هر 100000 تومان معامله بهم بزنه 1 امتیاز منفی میگیره و در ضمن اگر کسی 100000 تومان معامله درست انجام بده 1 امتیاز مثبت میگیره که این امتیازها اعتمبار شخص رو بالاتر میبره که بعدها یه فکارهایی برای افرادی که اعتبار بالایی دارن میکنیم

لینک به دیدگاه

اصولا حراجی یا بازارچه ها هرچه مخاطب بیشتری داشته باشند خرید فروش در آنها با قیمت بیشتر و بهتر انجام میشه اینکه یه فرد بیاد و 5000تومان پول به خاطر 3ماه بده و شاید اصلا در این سه ماه هیچ خریدی نکنه فکر می کنم باعث بشه مشتری کمتری برا حراجی پیدا بشه و از طرفی 5000تومان برای جریمه کردن یه مقدار مبلغ کمیه

نظر من اینه که شما یک بند دیگه به قوانین خود اضافه کنید که هر فرد برای عضویت مثلا 20000تومان به عنوان امانت به حساب شما واریز کنه و تا زمانی که دوست داره در حراجی عضو باشه این 20000تومان پیش شما می مونه و برای اینکه یه نفر بازی در نیاره و مثلا امروز 20000تومان را واریز کنه و فردا بعد از معامله طلب دریافت اون 20000تومان را بکنه یه حداقل زمان عضویت در نظر بگیرید که مثلا این فرد از زمان عضویت حداقل تا یکسال اجازه پس گرفتن پولشو نداره.

و میشه اینکه فرد روش اول که عضویت 3ماه را قبول کنه یا این روش را در اختیار کاربر بگذارید

به نظر من با این روش و یک تبلیغات گسترده میشه یک حراجی پر رونق و سود آور را درست کرد

شاید در این روش اون 5000در آمد شما حذف شده باشه اما در مقابل شما تعداد کاربر بیشتر (به نظر من حتی تا 5 برابر) و از طرفی یک سرمایه چند میلیونی با تضمین یک ساله به دست آوردید

وووووووووووووووای خسته شدم از بس حرف زدم(اصلا کی از من نظر خواست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)8-X

خوب اگر این کار رو بکنیم خیلی افراد کمتر میان . به اینصورت که طرف اصلا میخواد بیاد فقط یک معامله 10000 تومان بکنه اونوقت هیچ وقت نمیاد 20000 تومان پول بگذاره

در کل باز هم منتظر پیشنهاد خوب شما هستم

در ضمن اون جمله اخرتون ما رو نیم ساعت خندوند :-?

لینک به دیدگاه

من چرا نمیتونم توی قسمت حراجی sign up کنم؟crysmiley1.gif باید قبلش 5 تومن بدم؟crysmiley1.gif شماره حساب چیه؟flowerysmile.gif

لینک به دیدگاه

سلام

خوب یه شخصی مثله من که فقط میخوام مثلا فلان محصول 5000 تومنی رو خریداری کنم باید 5000 هزار تومان حق اشتراک بدم خوب اینجوری که بد میشه چون مثلا قیمت همون محصول توی بازار مثلا 11000 تومنه خوب اینجوری فرق به حال ما نداره 1000 تومان (البته به فرض اینکه دیگه از حراجی استفاده نکنه)

پس برای اینکه این مشکل پیش نیاد یا حق اشتراک رو از محصولات زیر 10000 تومن بردارید یا اینکه محصولی زیر 10000 نذارید

لینک به دیدگاه

من چرا نمیتونم توی قسمت حراجی sign up کنم؟crysmiley1.gif باید قبلش 5 تومن بدم؟crysmiley1.gif شماره حساب چیه؟flowerysmile.gif

درود

به لینک زیر مراجعه کنید همه چی مشخص شده

http://lioncomputer.ir/haraji/learn.php

لینک به دیدگاه

سلام

خوب یه شخصی مثله من که فقط میخوام مثلا فلان محصول 5000 تومنی رو خریداری کنم باید 5000 هزار تومان حق اشتراک بدم خوب اینجوری که بد میشه چون مثلا قیمت همون محصول توی بازار مثلا 11000 تومنه خوب اینجوری فرق به حال ما نداره 1000 تومان (البته به فرض اینکه دیگه از حراجی استفاده نکنه)

پس برای اینکه این مشکل پیش نیاد یا حق اشتراک رو از محصولات زیر 10000 تومن بردارید یا اینکه محصولی زیر 10000 نذارید

امین جان درسته در صورتی که معامله کم باشه ارزش نداره ادم در این سیستم بیاد ولی یه مسئله ای هستش . ما برای تشویق دوستان کالاهایی میگذاریم که شما حتی اگر اون کالا رو به بازار ببرید بالاتر از سیستم حراجی ازتون میخرن . در ضمن شما تا 3 ماه اشتراک دارید و برای یکی دیگه هم میتونید خرید کنید و یا در حراجی به جای یکی دیگه شرکت کنید .

لینک به دیدگاه

سوالي داشتم.

مثلاً يك حراجي تا تاريخ 23ام پا برجاست.

حراجي در چه ساعتي به پايان مي رسه؟

لینک به دیدگاه

سوال به جا و خوبی بود : تبصره 6

http://lioncomputer.ir/forum/showthread.php?p=33888#post33888

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...