رفتن به مطلب

راهنمای برای ساخت کیس دست ساز

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من میخواستم یک میز بسازم که کیس باشه حالا شما میتونید راهنمای کنید که چی باید کجا باشه تا یک کیس خنک و خوب بسازم برای مثال کجا جای مادربرد باشه کجا پاور....

لینک به دیدگاه

• ارسال 61
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

:wub:  :huh: سلام  خوبی یک میزتوضیح بدهید :unsure:  :wacko:  :blink: ...{عزیز نکنه منطورت کیس سور فیس مایکروسافت است}  ان مانیتوره قربانت؟all in one هستش ؟؟؟؟؟؟////// موفق باشی  :p کمک هستم ولی دقیق بفرمایید چکار می خواهی انجام بدهی :D  :D 

لینک به دیدگاه

عجب کاری هم میخای انجام بدی!

فک کنم خیلی هزینه برداره

ولی عجب کار جالبی میشه

امیدوارم موفق به ساختش باشی

لینک به دیدگاه

اما برای این کار به مشکل برخوردم که ایا میشه جای هارد رو پیدا کرد یا باید از یک کیس برداشت

18913ff658518980c65fb6ee383fb7a5.jpg

و ایا از این ها گیرم میاد که بخرم یا باید از یک کیس بردارم

015.jpg

و میزی که میخوام درست کنم از فلز باشه یا از چوب و.....

لینک به دیدگاه

:-j  :-j سلام دوست عزیز :x  وبا اجازه بزرگان و عرض ادب خدمت سروران گرامی @};-  :-j خواهمشندم بزرگان فن نیز قدم رنجه بفرمایند ودر این کار به دوستمان  کمک کند تا دیگران فکر نکنند در خارج کشور برای چنین کاری اپولو هوا می کنند واینجا هم دوستان به کمک هم می توانند  طراحهای جالبی که به ذهننشان می اید اجرا کنند البته شاید بخاطر دلال بازها گران باشد ولی کار شاقی نیست؟؟؟ @};- @};- با اجازه 

@};-خوب همانطور که گفته شده این کارها پول زیادی می خواهد ؟(بودجه چنین کاری را داری ---مشکل مالی نداری )

:clapping: 1- قبلا روی کارهای کوچکتر کار کرده ائی (تجربه ائی داری )

:clapping: :party:  2-اگه تجربه نداری بهتر فعلا از یه سیستم کوچک شروع کنی بعد سری دوم  وسوم....بقول معروف نردبان پله  پله با این کاریک تجربه  خوب و به کارت مسلط میشوی از این بابت مطمئن باش و لذت بیشتری می بری :x  :x  :x  

:clapping:  =)) 3-حالا می اییم سراصل مطلب خوب اول بایستی ببینی چه سیستمی میخواهی داشته باشی مثلا مادر برد سرور یا کامپیوتر معمولی به عبارت ساده یک( دیزاینر) وبه زبان خودمان طراحی لازم داری حالا یا خودت یا یک کارشناس حرفه ایی بستگی به شما داره   

:clapping:  4- حالا میرسم به اجرا :redface: نکته مهم :redface: از جمله چون این سیستم ها گرما زا هستند پس مهمه این قسمت جدای از کامپیوتر شما حساب میشه باز هم لازم به تذکر این شکل سیستم بسته و نیاز به سرمایش خاص داره 

:clapping: 5- تهیه قطعات ووسایل مورد نیاز.... خوب برای یک کامپیوتر ساده بیشتر  قطعات موجوده اما برای همچین سیستمی باز بر می گردیم به پول و :Idea:  حالا زمان (پول بده از هر جای دنیا خواستی برات میارند یا پول میدی (هر قطعی خواستی سازندهای حرفه ائی در ایران قطعات فلزی را برات می سازند ) اینجا بستگی به کار خودت داره ؟

:clapping:  :clapping:  6- چیدن الامنهای مختلف بستگی به طراحی اولیه داره ولی خوب بعضی وقتها ممکن یک طرح داشته باشی ولی در عمل یا درست از اب در نیاد یا خوشت نیایی یا اینکه به هر دلیلی می خوای جاش را عوض کنی ؟فعلا :clapping:  |-)  =;   @};-   :-h  اساتید بزرگوار قابل بدانید و کمک کنیید @};- با------------ سسسسسسسسسسسسسسسپاس از بزرگواران @};- 

ویرایش شده توسط Mahdi-Lion
لینک به دیدگاه

سلام من اول میخوام یک میز درست کنم ولی میخوام بدونم که از فلز درست کنم یا از تخته و از چه نوع 

لینک به دیدگاه

:-j  :-j سلام دوست عزیز :x  وبا اجازه بزرگان و عرض ادب خدمت سروران گرامی @};-  :-j خواهمشندم بزرگان فن نیز قدم رنجه بفرمایند ودر این کار به دوستمان  کمک کند تا دیگران فکر نکنند در خارج کشور برای چنین کاری اپولو هوا می کنند واینجا هم دوستان به کمک هم می توانند  طراحهای جالبی که به ذهننشان می اید اجرا کنند البته شاید بخاطر دلال بازها گران باشد ولی کار شاقی نیست؟؟؟ @};- @};- با اجازه 

@};-خوب همانطور که گفته شده این کارها پول زیادی می خواهد ؟(بودجه چنین کاری را داری ---مشکل مالی نداری )

:clapping: 1- قبلا روی کارهای کوچکتر کار کرده ائی (تجربه ائی داری )

:clapping: :party:  2-اگه تجربه نداری بهتر فعلا از یه سیستم کوچک شروع کنی بعد سری دوم  وسوم....بقول معروف نردبان پله  پله با این کاریک تجربه  خوب و به کارت مسلط میشوی از این بابت مطمئن باش و لذت بیشتری می بری :x  :x  :x  

:clapping:  =)) 3-حالا می اییم سراصل مطلب خوب اول بایستی ببینی چه سیستمی میخواهی داشته باشی مثلا مادر برد سرور یا کامپیوتر معمولی به عبارت ساده یک( دیزاینر) وبه زبان خودمان طراحی لازم داری حالا یا خودت یا یک کارشناس حرفه ایی بستگی به شما داره   

:clapping:  4- حالا میرسم به اجرا :redface: نکته مهم :redface: از جمله چون این سیستم ها گرما زا هستند پس مهمه این قسمت جدای از کامپیوتر شما حساب میشه باز هم لازم به تذکر این شکل سیستم بسته و نیاز به سرمایش خاص داره 

:clapping: 5- تهیه قطعات ووسایل مورد نیاز.... خوب برای یک کامپیوتر ساده بیشتر  قطعات موجوده اما برای همچین سیستمی باز بر می گردیم به پول و :Idea:  حالا زمان (پول بده از هر جای دنیا خواستی برات میارند یا پول میدی (هر قطعی خواستی سازندهای حرفه ائی در ایران قطعات فلزی را برات می سازند ) اینجا بستگی به کار خودت داره ؟

:clapping:  :clapping:  6- چیدن الامنهای مختلف بستگی به طراحی اولیه داره ولی خوب بعضی وقتها ممکن یک طرح داشته باشی ولی در عمل یا درست از اب در نیاد یا خوشت نیایی یا اینکه به هر دلیلی می خوای جاش را عوض کنی ؟فعلا :clapping:  |-)  =;   @};-   :-h  اساتید بزرگوار قابل بدانید و کمک کنیید @};- با------------ سسسسسسسسسسسسسسسپاس از بزرگواران @};-

اره تجربه دارم و من سیستمم رو نمیخوام خیلی قوی باشه فقد برای گیم و کم کم به شکل و شمایل کیس و چیدمان هم میرسیم و خودم هم میتونم از خارج بخرم قطعات رو

لینک به دیدگاه

توی همین فروم رو بگردی یکی از دوستان هم میخواست کار شما رو انجام بده!

کار خاصی نیست

2 تا حالت داره،

یا میز رو خودتون میسازین، یا اینکه میدین به نجار!
واسه جفتش باید طرح داسته باشین

باید از واتر کولر استفاده کنید

میتونید واسه هارد خودتون براکت بسازید

سوالی بود در خدمتم

فقط یکم باید هزینه کنید!

لینک به دیدگاه

نگفتین حالا با الومینییوم بسازم یا با چوب که برای اتصالاتش مشکل نباشه مقاوم باشه و خراب نشه کدوم بهتره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

قطعا با الومینیوم بهتر و خنک تر هست وهمچنین کار تمام شده وزن کمتری رو هم خواهد داشت

همچنین میتونی برای قسمتهای ورودی  و خروجی هوا که به شکل توری هستن بدی برات برش لیزری بزنن که شبیه کار کارخونه ای از آب در بیاد

و برای روی شیشه میز هم میتونی از حکاکی لیزری استفاده کنی  مثلا یه طرح بخصوصی یا لبه های شیشه دارای حاشیه باشه که جلوه خاصی خواهد داشت

چون اینکار کار بزرگی هستش قدرت مانور زیادی داری پس سعی کن زیاد الگو برداری از نمونه های قبلی نکنی و طرحی باشه که کمتر موجود باشد تا بیشتر تو چشم بیاد

تو نور پردازی ها دقت کن

برای سیمهای پاور از براکت های هدایت کننده سیم همونی که برای سیم کشی شبکه تو ساختمانها استفاده میشه استفاده کن خیلی تو تمیزی کار تاثیر داره

بعد از تمام این کارها میتونی بدی میز رو برات معرق کنن با زمینه مشکی پلی استر :D که این تیکه خودش برات بالای دو میلیون در میاد ولی اووووووووووووووووووف در حد بنز میشه :lol:

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

نگفتین حالا با الومینییوم بسازم یا با چوب که برای اتصالاتش مشکل نباشه مقاوم باشه و خراب نشه کدوم بهتره 

با خودته عزیز

زیاد فرقی نداره، آلمینیوم سبک تره و استحکام بالاتری داره، چوب هم میتونه قشنگ بشه،

برای اتصالات با جفتش هم مشکلی نداری، چون چیز خاصی نیست!

کلا اگر طرحت طوری باشه که همه چی توش برنامه ریزی شده باشه، میتونه یه کار قشنگ باشه

البته حداکثر بودجه مهمه!

لینک به دیدگاه

من پیشنهاد میکنم بیرون یعنی پایه و دور میز رو چوبی انتخاب کنی چون عموما چوب برای میز بهتر هست و جلوه خاصی میده

اما برای فضای داخلش و دور تا دور (جایی که قطعات رو نصب میکنی ) المنیومی باشه

در خصوص خروجی هوای فن ها هم دقت کن که در موقع نشستن در مجاورت هوای خروجی نباشه که تابستون  داستان میشه

و یک سوال شما ماکس هزینه رو هم بگید بهتر هست و دوستان و کمی بنده شاید بهتر بتونن ایده مناسب کارتون بدن

لینک به دیدگاه

بودجه اشکال نداره کم کم میسازمش.الگوی من اینه که اول یک میز تخته ای مربع ساده بسازم ولی جلو ان میخوام اینجوری باشه:

54177872746748036145.png

و بعد داخلشو بدم به یکی که کارش اسمبل است درست کنه مثلا سینی مادربرد و براکت و مکان رد کردن سیم ها و....و همه اینهارو از الومینیوم میسازم.و یک عکس از این هم براتون گذاشتم:

19788913369271672048.png

ویرایش شده توسط kiya_69000
لینک به دیدگاه

بودجه اشکال نداره کم کم میسازمش.الگوی من اینه که اول یک میز تخته ای مربع ساده بسازم ولی جلو ان میخوام اینجوری باشه:

54177872746748036145.png

به نظرم اون حالت انحنای به سمت داخل رو ندید بهتر هست

چون ممکن هست فضا برای قرار دادن قطعات کم بیاورید و یا مجبور بشوید قطعات رو یک سمت میز و دیگر قطعات رو قسمت دیگر و نکته دیگر هم به کیبور دقت کنید

چون اگر قرار باشه کیبورد روی میز باشه مصلما این انحنا دیگر چیز زیادی برای جلوه نداره چون کیبورد روش قرار میگیره

پیشنهاد میکنم پنل کنترل سرعت فن رو  هم به سمت راست بیاورید که با سمت دیگر توازن برقرار باشد

لینک به دیدگاه

به نظرم اون حالت انحنای به سمت داخل رو ندید بهتر هست

چون ممکن هست فضا برای قرار دادن قطعات کم بیاورید و یا مجبور بشوید قطعات رو یک سمت میز و دیگر قطعات رو قسمت دیگر و نکته دیگر هم به کیبور دقت کنید

چون اگر قرار باشه کیبورد روی میز باشه مصلما این انحنا دیگر چیز زیادی برای جلوه نداره چون کیبورد روش قرار میگیره

پیشنهاد میکنم پنل کنترل سرعت فن رو  هم به سمت راست بیاورید که با سمت دیگر توازن برقرار باشد

نه مشکلی پیش نمیاد برای فضا و من میخوام همین کار کنم قسمتی از سیستم سمت راست و قسمتی سمت چپ مانند تصویر زیر:

19991312544870071985.png

16482448140587669375.jpg

Meas_Front.png4

Meas_Side1.png

Single_desk.pngleg_3.png

leg_1.pngleg_2.pngHDD_Cage_4.pnghdd_Cage_3.pngCross_9.pngCross_8.pngCross_7.png

لینک به دیدگاه

نه مشکلی پیش نمیاد برای فضا و من میخوام همین کار کنم قسمتی از سیستم سمت راست و قسمتی سمت چپ مانند تصویر زیر:

19991312544870071985.png

16482448140587669375.jpg

Meas_Front.png4

Meas_Side1.png

Single_desk.pngleg_3.png

leg_1.pngleg_2.pngHDD_Cage_4.pnghdd_Cage_3.pngCross_9.pngCross_8.pngCross_7.png

به نظرم شما اول قطعاتی که مایلید داخل کیس قرار بدید رو مشخص کنید بعد روی دو تیکه کردن و غیره فکر کنید

شما چه قطعاتی می خواهید ببندید؟

لینک به دیدگاه

به نظرم شما اول قطعاتی که مایلید داخل کیس قرار بدید رو مشخص کنید بعد روی دو تیکه کردن و غیره فکر کنید

شما چه قطعاتی می خواهید ببندید؟

توی پروفایلم هست قطعات.با این انحنا میز دو تیکه نمیشه فقد اون قسمت یکم بالا تر از بقیه است و با یکم بلند کردن کناره میز ها عمقش زیاد میشه و دیگه هیچ فرقی نمیکنه و من میخوام اونجا مادربرد قرار بگیره و دو طرف دیگر چیز های دیگر.حالا میخوام کم کم درستش کنم و هر کاری که کردم عکس میزارم

لینک به دیدگاه

چند تا سوال می پرسم بعد یه طرح کامل می دم خدمتون 

1-) مشکل بوجه ندارید 

2-) فضای اتاق در چه حد هست

3-) قصد انجام واتر کولینگ دارید ( بهتره انجام بدید به زیبا رو 2 چندان می کند ) 

4-) قصد بستم واتر کولینگ xspc دارید یا واتر کولینگ معمولی با توجه به کارت گرافیکتون می گم ( درصورت مثبت بودن جواب 3 ) 

5-) از چند مانیتور می خواهید استفاده کنید 

6-) ایا می جواهید در زیر میز کشو باشد ( قرار دادن CD و ....) 

7-) ایا می خواهید سکو بر روی میز باشد تا پیرینتر یا تلفن یا مدم یا ........ قرار گیرد 

8-) ایا می خواهید موس و کی برد زیر میز باشد و به صورت کشوای از زیر میز بیرون بیاید و دوباره به داخل برود یا می خواهید روی میز باشد 

ویرایش : 

9-) چند کامپیوتر می خواهید توی میز قرار دهید 

اگر سوالی دیگر به فکرم رسید می پرستم 

کجا هستید 

من وسایل کامل برای برش دارم اره ی عمود بر و .......

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

سلام من یکی یکی به سوالات شما جواب میدم

مشکل بودجه ندارم

اتاقم بزرگ است اون مشکل ندارم

100% واتر کولینگ میخوام معمولی نمیخوام نه3

از 3 مانیتور استفاده می کنتم

کشو نمیخوام

اره سکو میخوام که یک 50 سانتی بره بالا 

موس و کیبورد هم اره اگه به الگوی من نگاه کنید یک انحنا زیر میز است که اونجا برای این کاره

1 کامیوتر میخوام

من تهران نیستم بچه شهرستانم

لینک به دیدگاه

2 سوال اخر 

1-) می خوای سکو قابلیت بالا پایین رفتن داشته باشه 

2-) می خوای موس و کیبورد کشو جدا داشته باشن یا کشو یکی باشه

لینک به دیدگاه

بفرما امیدوارم خوشت بیاد تا فردا 3 بعدیش رو قرار می دم 

قبل از از این که از پینت یا 3DS MAX استفاده کنی باید روی کاغد طرح رو پیدا کنی من چون 2 ساله کلاس طراحی می رم خیلی از این کارا دوست دارم یه 2 هفته ی دیگه کیس خودم تموم می شه 

الیته هر کس باید طرح خودش رو بسازده چون هرچی خودت درست کنی بیشتر بهت می چسبه پس شما طرح خودت رو بده من بدجوری می خوام نتیجه کارت رو ببینم پس طرح خودت رو هم بریز و از طرح بقیه هم استفاده کن 

New Bitmap Image.bmp

post-14499-0-79166500-1392313651_thumb.jpg

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

2 سوال اخر 

1-) می خوای سکو قابلیت بالا پایین رفتن داشته باشه 

2-) می خوای موس و کیبورد کشو جدا داشته باشن یا کشو یکی باشه

این سکوی کناری که توی الگوت بود خیلی خوب بود اما من میخوام دو گوشه بالای کیس یک میله بلند بخوره بره بالا اونجا سکو باشه 

من فقد کشوی کیبور میخواستم دیکه موس رو روی میز میگزارم 

لینک به دیدگاه

بفرما امیدوارم خوشت بیاد تا فردا 3 بعدیش رو قرار می دم 

قبل از از این که از پینت یا 3DS MAX استفاده کنی باید روی کاغد طرح رو پیدا کنی من چون 2 ساله کلاس طراحی می رم خیلی از این کارا دوست دارم یه 2 هفته ی دیگه کیس خودم تموم می شه 

الیته هر کس باید طرح خودش رو بسازده چون هرچی خودت درست کنی بیشتر بهت می چسبه پس شما طرح خودت رو بده من بدجوری می خوام نتیجه کارت رو ببینم پس طرح خودت رو هم بریز و از طرح بقیه هم استفاده کن 

attachicon.gifNew Bitmap Image.bmp

attachicon.gif2.jpg

این الگو رو چجوری کشیدی اگه برنامه است منم میخوام تا خودم اون چیزی که میخوام درست کنم 

لینک به دیدگاه

باشه بینم چی می شه 

با همون paint ولی چون خیلی با هاش کار کردم خوب می تونم باهاش کار کنم 

من براتون سه بعدی  هم قرار می دم تا یه نتیجه ی کلی بگیریم 

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...