رفتن به مطلب

مشکل با کولر بوفالو

hamidsoft
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من یک عدد کولر بوفالو گرین خریدم برای سی پی یو core 2 duo E6850 که تو کارایی عالی بود به طوری که با فن استوک دمای عادی حدود 40 درجه و دمای لود 85 درجه بود اما با نصب کولر بوفالو دمای عادی به 28 درجه و دمای لود به 48 درجه میرسه که عالی هست.

اما مشکل!

این کولر الان داره روی دور اخر میچرخه که 1935 هست و یکم صدا و نویزش زیاده وقتی فن استوک نصب بود در حالت عادی و لود دور فن اتومات تنظیم میشد که دیگه تو حالت عادی که میزاشتم سیستم را برای دانلود سیستم صدا  نمیداد اما الان فیکس رو 1935 دور این کولر میچرخه و دورش خودکار تنظیم نمیشه باید چکار کنم؟

مادربرد من giga p41-d3p هست

اتصال سه پین کولر بوفالو را هم درست به سه پین مخصوص سی پی یو مادربرد وصل کردم

تو لود که دور کولر باید بالا باشه برای خنک کنندگی با صداش مشکل ندارم اما تو حالت بیکاری میخوام که دورش بیاد پایین که چند درجه دماش هم بره بالا مشکلی نیست چون شبا دیگه صداش اذیت میکنه.

ممنون میشم من رو راهنمایی کنید. :mellow:

لینک به دیدگاه

من قبلا از این کولر دیده بودم.

ولی یادم نمونده که سوکت برقش 3 پین بود یا 4 پین!

اون کابلی که میزنی به مین برد 3 پین بود یا 4 پین.؟؟

من اگه اشتباه نکنم کولر بوفالو گرین کنترل سرعت نداره !

ولی شاید بشه تو بایوس براش سرعت تعیین کرد.

میگم چرا یه کولر GAMAX 300 نخریدی من گاما دارم خداییش محشره.

دیگه دماش بماند.

با کاراییش مشکلی ندارم خیلی خوب خنک میکنه فقط دورش زیاده که صدای زیادی تولید میکنه

توی بایوس باید چه گزینه ای را برای تنظیمش تغییر بدم؟

لینک به دیدگاه

کاراییش که خیلی خوبه کم کم از فن استوک که خیلی بهتره.

تو بایوس بگرد دنبال جایی که مشخصات فن سی پی یو و فن سیستم رو نشون میده.

احتمالا تو بخش کنترل باشه.

تو بایوس هم به اسم CPU FAN نوشته شده. به صورت یه نمودار برات میاره که میتونی ماکزیمم رو کاهش بدی من خودم الان تو فول لود از 75 درصد سرعت استفاده میکنه.

منم مشکل شما رو داشتم تو ویندوز 900 دور بود ولی تو فول لود 1700 که صدای گوش خراشی رو درست میکرد.

بایوس من خیلی معمولی هست و خبری از نمودار و اشکال توش نیست و گزینه ای برای کنترل دور فن  توش ندیدم فقط اطلاعاتی از وظعیت دور فن سیپی یو و ... بود که کمرنگ بود و غیر قابل تغییر

لینک به دیدگاه

از شانس بد شما ابزاری برای کنترل سرعت فن نداره.

ولی میتونی از نت دانلود کنی.

البته اینو بگم هر بار که میای تو ویندوز باید دوباره بهش برنامه بدی و مینی مایزش کنی.

کاراییش زیاد جالب نیست.ولی تنها راه حله

ممنون از راهنماییتون اسم برنامه را هم میگید که دانلود کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

یه عکس از صفحه بایوستون بذارید لطفا.

اگر قسمت هاردور مانیتور Hwmonitor هم داره یه عکس هم از اونجا بذارید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود 

تو بایوس سمت راست پایین ترین سربرگ دنباله cpu fan control  باشین و بزارینش رویه ولتاژ ببینید چی میشه 

اگه کار نکرد نرم افزاره مخصوص مادربورد هایه گیگابایت به نامه et6  رو میتونید بگیرین و تنظیم کنید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود 

تو بایوس سمت راست پایین ترین سربرگ دنباله cpu fan control  باشین و بزارینش رویه ولتاژ ببینید چی میشه 

اگه کار نکرد نرم افزاره مخصوص مادربورد هایه گیگابایت به نامه et6  رو میتونید بگیرین و تنظیم کنید 

post-11230-0-71298700-1391325427_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

درود

یه عکس از صفحه بایوستون بذارید لطفا.

اگر قسمت هاردور مانیتور Hwmonitor هم داره یه عکس هم از اونجا بذارید.

اگه تصویر تار بود بگید تا ماشین مجازی راه اندازیکنم و ویندوز نصب کنم و تصویر واضح بگیرم

گزینه دوم را هم نداشتpost-14732-0-99773200-1391326638_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گزینه PC Health Status رو باز کنید و دنبال تنظیمات فن باشید و اسکرین شات مثل همینی که گذاشتید هم بذارید تا بشه راهنمایی کرد...

لینک به دیدگاه

گزینه PC Health Status رو باز کنید و دنبال تنظیمات فن باشید و اسکرین شات مثل همینی که گذاشتید هم بذارید تا بشه راهنمایی کرد...

post-14732-0-35348800-1391327544_thumb.jpg

تمام گزینه ها enable و disabale دارند و گزینه اخر فقط یک حالت auto اضافه دارد

لینک به دیدگاه

درود 

در پست 16 تصویری از قسمت تنظیم cpu گزاشتم و گزینه ای که فرمودید نبود اما cpu smart fan control وجود داشت که فقط سه حالت enable &disable & auto دارد

نرم افزاری را هم که گفتید دانلود و نصب کردم دور فن را پایین می اوردم ولی کار نمیکرد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گزینه Cpu Smart Fan control رو از حالت auto خارج و به Enable تغییر بدید.

سایر گزینه های موجود رو هم بنویسید.

احتمالا یکسری گزینه های دیگه هم زیرش اضافه میشه.اونها رو هم بنویسید یا عکس بذارید ازش...

لینک به دیدگاه

گزینه Cpu Smart Fan control رو از حالت auto خارج و به Enable تغییر بدید.

سایر گزینه های موجود رو هم بنویسید.

احتمالا یکسری گزینه های دیگه هم زیرش اضافه میشه.اونها رو هم بنویسید یا عکس بذارید ازش...

انجام دادم اما تغییری نکرد همانطور که گفتم (تمام گزینه ها enable و disabale دارند و گزینه اخر فقط یک حالت auto اضافه دارد) و گزینه دیگری ندارند

لینک به دیدگاه

نظر دوستان در مورد تعویض فن کولر با یک فن سایلت چی هست ؟

اگه مثبته چه فنی روش سوار میشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در پست 16 تصویری از قسمت تنظیم cpu گزاشتم و گزینه ای که فرمودید نبود اما cpu smart fan control وجود داشت که فقط سه حالت enable &disable & auto دارد

نرم افزاری را هم که گفتید دانلود و نصب کردم دور فن را پایین می اوردم ولی کار نمیکرد

گذاشتین رویه advansed و بعد از تنظیم set  رو زدین 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

cpu smart fan control  رو روی Enable بذارید و با دکمه F10 ذخیره و خارج کنید .

فن بوفالو با سایر فنهای 92 و 100 میلیمتری قابل تعویض هست ولی سخت پیدا میشه توی بازار.

دلیل تغییر نکردن دور فن هم سه پین بودن اون هست.

ولی یکسری بردهای شرکت های دیگه قابل تنظیم دور فن برای فنهای 3 پین رو هم دارند...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

cpu smart fan control  رو روی Enable بذارید و با دکمه F10 ذخیره و خارج کنید .

فن بوفالو با سایر فنهای 92 و 100 میلیمتری قابل تعویض هست ولی سخت پیدا میشه توی بازار.

دلیل تغییر نکردن دور فن هم سه پین بودن اون هست.

ولی یکسری بردهای شرکت های دیگه قابل تنظیم دور فن برای فنهای 3 پین رو هم دارند...

پیشنهاده آپدیت بایوس رو بدیم به نظرتون تفاوتی کنه ؟

لینک به دیدگاه

گذاشتین رویه advansed و بعد از تنظیم set  رو زدین 

بله تغییری نداشت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پیشنهاده آپدیت بایوس رو بدیم به نظرتون تفاوتی کنه ؟

این مادربرد رrev های زیادی داره و اشتباه داره اشتباه آپدیت کنن و مشکلات جانبی...

بهترین گزینه استفاده از همون ایزی تیون 6 هست و تنظیم بصورت استارت آپ در ویندوز...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

داداش من کولر deepcool beta20 st دار که سه پین هست

که خودش هم دورش رو تنظیم میکنه ولی اولین بار که وصل کردم در بیشترین دور خود یعنی 2500 میچرخید توی بایوس مادربرد یه قسمتی داره که تعداد پین کولر رو انتخاب میکنی که  از 4 پین به 3 پین تغییر دادم و دما رو هم روی 40 درجه تنظیم کردم.الان روی 1400 دور میچرخه و وقتی دما به 40 درجه رسید کم کم شروع به دور گرفتن میکنه تا این که وقتی دما به حدود 50 درجه رسید فول 2500 میچرخه.همه اینهارو گفتم که بدونین فن 3 پین هم کنترل داره

شما میتونید از نرم افزار speed fan استفاده کنید که براش تعریف میکنید سرعت دور فن چقدر باشه.

اگه به مشکل در برنامه بر خوردی بگو تا راهنماییت کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش من کولر deepcool beta20 st دار که سه پین هست

که خودش هم دورش رو تنظیم میکنه ولی اولین بار که وصل کردم در بیشترین دور خود یعنی 2500 میچرخید توی بایوس مادربرد یه قسمتی داره که تعداد پین کولر رو انتخاب میکنی که  از 4 پین به 3 پین تغییر دادم و دما رو هم روی 40 درجه تنظیم کردم.الان روی 1400 دور میچرخه و وقتی دما به 40 درجه رسید کم کم شروع به دور گرفتن میکنه تا این که وقتی دما به حدود 50 درجه رسید فول 2500 میچرخه.همه اینهارو گفتم که بدونین فن 3 پین هم کنترل داره

شما میتونید از نرم افزار speed fan استفاده کنید که براش تعریف میکنید سرعت دور فن چقدر باشه.

اگه به مشکل در برنامه بر خوردی بگو تا راهنماییت کنم

اون برای مین های MSI هست و مینهای گیگا همچین قابلیتی تو بایوسشون ندارند...

لینک به دیدگاه

سلام بر استارتر و بقیه دوستان عزیز .

cpu smart fan control سه حالت داره درسته ؟ روی هر سه حال قرار بدین و بعد از هر بار حتما باید F10 رو بزنید تا تنظیمات ذخیره بشه . تفاوتی مشاهده میکنید ؟

اگر تغییری حاصل نشد از نرم افزار کمک بگیرید ولی یادتون باشه برای اعمال تغییر به وسیله نرم افزار cpu smart fan control حتما باید Disable باشه .

اگر هم با این دو راه نشد تنها گزینه تعویض فن با نمونه 4 پین هست .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...