رفتن به مطلب

چند فریم بر ثانیه؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

میخوام بدونم راهی وجود داره که بفهمیم وقتی در حال بازی کردن هستیم سرعت اجرا بر حسب فریم بر ثانیه چقدره؟

مثلا من دارم بازی کرایسیس 2 رو بازی میکنم چطور بفهمم چند فریم بر ثانیه بهم میده؟

ممنون....

لینک به دیدگاه

درود

معمولا در خود تنظیمات بازی گزینه ای هست که فعال کنید و ببینید این مورد رو

گزینش هم باید vertical sync باشه اگر اشتباه نکنم.

لینک به دیدگاه

درود 

با نرم افزار Fraps

کار باهاشم خیلی راحته 

دانلود

رمزش soft98.ir

لینک به دیدگاه

درود

علاوه بر راه هایی که دوستان گفتن، MSI Afterburner هم خوبه. علاوه بر FPS می تونید دمای GPU، درصد فشار روی GPU و مواردی از این دست رو در بازی ببینید.

لینک به دیدگاه

معمولا بهترين فريم از 30 به بالا بايد باشه؟

بله همین طوره. البته از 50 تا 60 بازی خیلی نرم تر و روون تر هست.

لینک به دیدگاه

من کرایسس 2رو بیشتر مواقع 60 گرفتم ، بعضی مواقع 50 تا 60

ولی زیر 50 نیومد

NFS RIVALS ولی خیلی خراب

آخرش 30 ولی زیر بیست هم اومد

فاجعه

لینک به دیدگاه

30 فریم فریم نرمال هست اما در بازی ها این فریم فرق داره 

در صحنه های شلوغ و پر جزئیات 30 فریم زیاد جالب به نظر نمیاد

هرچند کارتی که 30 فریم بده در صحنه های اوین ورلد و که 

درگیریی شدید هست این فریم افت زیر 20 فریم پیدا میکنه که سر درد شدید میاره!

فریم خوب و راضی کننده 45 تا 60 فریم هست البته این فریم 60 بستگی به 

شخص بازی کننده داره یک بازی خور حرفه ایی زیر 60 فریم راضیش نمیکنه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بعضی از بازی ها بدلیل پورت شدن از نسخه کنسول و معماری موتور گرافیکیشون برای اینکه فریم پایداری داشته باشن باید روی 30 قفل بشن بعضی ها هم 60 فریم هستن منتها وقتی که بازی پورت میشه روی pc بدلیل سخت افزار های متفاوت و قدرت متفاوت از سیستم به سیستم  اگر بازی 30 فریم باشه ،فقط با چند کاهش فریم بازی غیرقابل بازی کردن میشه مثل پورت بازی nfs most wanted 2012 که سازنده با فریم قفل روی 30 به pcپورت کرده بود  باید دستی فریم رو سوییچ میکردیم روی 60و بازی با یکم بالا و پایین شدن فریم خیلی سنگین و غیر وران اجرا میشد و همه از هندلینگ سفت و کند ماشین ها مینالیدن .ولی بازی 60 فریم اگر تا 40 یا 45 هم بیاد باز به راحتی قابل اجرا کردنه.

لینک به دیدگاه

بعضی از بازی ها بدلیل پورت شدن از نسخه کنسول و معماری موتور گرافیکیشون برای اینکه فریم پایداری داشته باشن باید روی 30 قفل بشن بعضی ها هم 60 فریم هستن منتها وقتی که بازی پورت میشه روی pc بدلیل سخت افزار های متفاوت و قدرت متفاوت از سیستم به سیستم  اگر بازی 30 فریم باشه ،فقط با چند کاهش فریم بازی غیرقابل بازی کردن میشه مثل پورت بازی nfs most wanted 2012 که سازنده با فریم قفل روی 30 به pcپورت کرده بود  باید دستی فریم رو سوییچ میکردیم روی 60و بازی با یکم بالا و پایین شدن فریم خیلی سنگین و غیر وران اجرا میشد و همه از هندلینگ سفت و کند ماشین ها مینالیدن .ولی بازی 60 فریم اگر تا 40 یا 45 هم بیاد باز به راحتی قابل اجرا کردنه.

دقیقا رضا منم خواستم همین سوالو بپرسم!!!!!!!!!!!!!!!

اقا اصن تو nfs rivals چه بازی رو حداکثر جزییات چه روی حداقل میذارم چه روی حداقل بازی گیر داره با اینکه سیستمم هم سیستم بدی نیست

من کرایسیس 2 رو با حداکثر جزییات با 60 فریم یا بیشتر اجرا کردم اما این nfs rivals لامصب نمیدونم چشه انگارتا گرافیک 780ti براش نذاری روون نمیشه!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

برنامه FRAPS افت فريم داره ولي MSI خيلي خيلي كمه ( تجربه خودم )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

برنامه evga precision هم هست

حین بازی کردن اطلاعات رو بالای مانیتور میزنه 

فریم ریت-حرارت-دور فن

لینک به دیدگاه

من با سیستم nfs rivals در تمامی صحنه ها به صورت 30 فریم و به صورت کاملا روون و بدون کوچکترین لگ بازی میکنم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دقیقا رضا منم خواستم همین سوالو بپرسم!!!!!!!!!!!!!!!

اقا اصن تو nfs rivals چه بازی رو حداکثر جزییات چه روی حداقل میذارم چه روی حداقل بازی گیر داره با اینکه سیستمم هم سیستم بدی نیست

من کرایسیس 2 رو با حداکثر جزییات با 60 فریم یا بیشتر اجرا کردم اما این nfs rivals لامصب نمیدونم چشه انگارتا گرافیک 780ti براش نذاری روون نمیشه!!!!!!!!!

شما مشخصات سیستم ات چیه؟بازی nfs rivals  کلا روی 30 قفله توی مطلب نوشتم کوچکترین باگ دردرایور یا یه کمبود توان پردازش چه روی cpu gpu باعث میشه فریم بیاد زیر 28 که دیگه لگ میزنه چون چشم انسان متوجه حرکت  کند یا تند میشه راحت احساس میکنی که بازی کند شده در حالی که این بازی چون موتور فراست بایت 3 هستش نمیخواستن روی 1080p 60 فریم بزارن  چون احتمال سنگینی یا افت فریم زیاد بوده احتمالا محدودیت سخت افزاری بوده چه روی کنسول ها ی قدیمی چه جدید و pc بنابراین 30 فریم  توسعه دادن،منتها به کمک motion blur و افکت های دیگه 30 فریم رو یه جوری به شما القا میکنه که حتی وقتی یه ابجکت داره توی بازی مثلا با 280 کیلومتر حرکت میکنه شما احساس همون 60 فریم وسرعت واقعی رو داری. خیلی بازی های نسل جدید همین الان روی x1وps4 با رزولوشن 1080 30 فریم بر ثانیه اجرا میشن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون قابلیت فریم ریت - دما و درصد فعالیت جی پی یو رو از کجا باید فعال کرد تو msi after

لینک به دیدگاه

برنامه رو که باز کردی سمت راست چند نمودار نشون میده اونجا راست کلیک کن properties بزن بعد توی پنجره که باز شده قسمت active hardware monitoring graphs پایینش هر کدوم رو خواستی تیک بزن وقتی تیک بزنی فقط توی قسمت گراف خود برنامه نشون میده واسه اینکه توی بازی هر کدوم رو نشون بده روی هر کدوم که خواستی کلیک کن بعد پاینش تیک show in on screen display رو بزن.

یه محدودیتی که این برنامه داره چون از مانیتورینگ  rivatuner استفاده میکنه rivatuner هم چند سالی هست آپدیت نشده فقط واسه بازی های 32 بیتی کار میکنه. توی بازی های  64 بیتی مثل cod ghost فریم رو نشون نمیده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...