رفتن به مطلب

تصویر سیستم بالا نمیاد

Abbas68
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام یه سیستم دارم هرکاری کردم تصویر نداد

1. پاور رو عوض کردم تصویر نداد
  2. گرافیک رو عوض کردم تصویر نداد
  3. رم رو عوض کردم
  4. و در آخر مادر بورد و سی پی یو دیگه ای هم انداختم روش و قطعات خودش رو به مادربورد جدید وصل کردم (مادربورد سالم) یک بار تصویر داد ولی هارد رو نشناخت ولی وقتی که ریستارت کردم که برم داخل تنظیمات بایوس دیگه تصویر نداد!
  5. قطعات دیگه ای مثل کارت کپچر و مودم و... داشت که اونها رو درآوردم بعد تست کردم

دیگه چی میتونه باشه؟ همه چی عوض شد ولی بازم بالا نمیاد!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز

پاورتون چی هست؟

احتمالا پاور اولی مشکل داره و هرچی بش وصل میکنی میسوزونه

ویرایش شده توسط MJ Motamedi
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مادربورد از این اسپیکر ها داره 

منظور روشن که میکنید بوق اخطار نمیزنه 

لینک به دیدگاه

الان قطعاتی که روی سیستم معیوب گذاشتم رو تست کردم... نسوختن... مادربرد سالمی که برای تست نصب کرده بودم الان روی یه کیس دیگه ای زدم، کار میکنه مشکلی نیست

لینک به دیدگاه

فقط تصویر نداری ؟ شاید مشکل از مانیتوره .

مانیتور رو که توی مغازه دارم استفاده میکنم برای تست کیس ها. سالمه

درود دوست عزیز

پاورتون چی هست؟

احتمالا پاور اولی مشکل داره و هرچی بش وصل میکنی میسوزونه

الان قطعاتی که روی سیستم معیوب گذاشتم رو تست کردم... نسوختن... مادربرد سالمی که برای تست نصب کرده بودم الان روی یه کیس دیگه ای زدم، کار میکنه مشکلی نیست

مادربورد از این اسپیکر ها داره 

منظور روشن که میکنید بوق اخطار نمیزنه 

اسپیکر فقط 1 بیپ میزنه

لینک به دیدگاه

درود 

دوست من رو یه مانیتور دیگه یا lcd منزل امتحان کنید

یا از سالم بودن کابل های مانیتور مطمعن شید

ویرایش شده توسط Amir hossien
لینک به دیدگاه

صحه بایوس میاد یا نه 

تحت داس هم با سی دی راه انداز یا دیسک نجات بالا نمیاد 

اگر دیباگر داری مینو باهاش تست کن 

تست سی پی یو میتونی لحظه ای فن رو برداری روشن کن سریع اگر داشت داغ میکرد سالمه سریع خاموش کن 

از هاردت هم باشه وقت بالا امدن سیستم گیر میکنه و یا ریبوت میکنه 

ویرایش شده توسط میلاد
لینک به دیدگاه

درود 

دوست من رو یه مانیتور دیگه یا lcd منزل امتحان کنید

یا از سالم بودن کابل های مانیتور مطمعن شید

مانیتور سالمه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هارد رو با سیستم دیگه ای تست کردید؟دیتکت شد؟

میتونی وارد محیط بایوس بشی؟

لینک به دیدگاه

صحه بایوس میاد یا نه 

تحت داس هم با سی دی راه انداز یا دیسک نجات بالا نمیاد 

اگر دیباگر داری مینو باهاش تست کن 

تست سی پی یو میتونی لحظه ای فن رو برداری روشن کن سریع اگر داشت داغ میکرد سالمه سریع خاموش کن 

از هاردت هم باشه وقت بالا امدن سیستم گیر میکنه و یا ریبوت میکنه 

کلید پاور رو که میزنی هیچی نمیاد چراغ مانیتور خاموش و روشن میشه مادربورد و سی پی یو دیگه ای هم تست کردم جواب نداد.

لینک به دیدگاه

هارد رو با سیستم دیگه ای تست کردید؟دیتکت شد؟

میتونی وارد محیط بایوس بشی؟

1 - هارد اگر مشکل داشته باشه باید سیستم صفحه ش بیاد بعد پیغام بده که هارد مشکل داره

2 - نه

لینک به دیدگاه

دقیقا بنویس پاور اولیت چی بوده 

پاور بعدی که زدی چی بوده 

نو ...دست دو 

چند وات 

ریل  بوده یا معمولی 

سی پی یو یه دقیق؟

مین ؟

رم ؟

هارد ؟

گرافیک ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام/

من سیستمی که گرفته بودم روشن میکردیم تصویر نمیداد و خاموش میشد /

آخر سر یکی گفت که بایوس آپدیت بشه ، مشکل حل میشه/

آپدیت کردیم و حل شد

لینک به دیدگاه

سلام

احتمالا یا از پاوره یا مانیتور چون شما همه چیزو عوض کردی غیر از مانیتور و پاور

احتمال داره یه قسمتی از برد هارد اتصال کرده باشه و یا سوخته باشه و جریان بکشه (چون گفتی هارد رو نمیشناخت)

ببین روی مادربورد ها اولین چیزی که داغ میشه چیه غیر از سی پی یو و چیپست (منظورم مدارات و ای سی ها و خازنها و مقاومتهای اطراف پین برق اصلی مادربرد و ای سی های اطراف پورت تصویر گرافیک انبورد مادربرد)

یکی از دوستان هم گفت احتمالا مادربرد اولی و دومی فرکانس تصویرش فرق میکنه یا شما بین انالوگ و دیجیتال سوییچ کردی که (حالا من نمیدونم چقدر صحت داره) ولی راه حلش اینه: اول کابل مانیتور رو قطع کن وقتی سیستم رو روشن میکنی بعد کابل رو بزن و مانیتور رو خاموش روشن کن تا سرچ سیگنال بین انالوگ و دیجیتال کنه احتمالا تصویر بیاد

لینک به دیدگاه

دقیقا بنویس پاور اولیت چی بوده 

پاور بعدی که زدی چی بوده 

نو ...دست دو 

چند وات 

ریل  بوده یا معمولی 

سی پی یو یه دقیق؟

مین ؟

رم ؟

هارد ؟

گرافیک ؟

سوزن هایی که روی سوکت مادربورد برای پردازنده هست یکیش شکسته بود واسه همین کلا مادربورد دیگه ای همراه با پردازنده روش تست کردم (پردازنده ش pentium هست و مادربوردش soltek) مادربورد asrock با پردازنده celeron روش انداختم برای تست

پاوری که روی سیستم معیوب بود اسمی روش نیست... پاوری که من برای تست گذاشتم Perfect معمولی فکر کنم 200 وات بود (دست دوم، ولی روی سیستم دیگه دارم باهاش کار میکنم)

رم 512 ddr1

هارد 160 sata maxtor

گرافیک AGP 256MB

سلام/

من سیستمی که گرفته بودم روشن میکردیم تصویر نمیداد و خاموش میشد /

آخر سر یکی گفت که بایوس آپدیت بشه ، مشکل حل میشه/

آپدیت کردیم و حل شد

چجوری آپدیت میشه بایوس؟

سلام

احتمالا یا از پاوره یا مانیتور چون شما همه چیزو عوض کردی غیر از مانیتور و پاور

احتمال داره یه قسمتی از برد هارد اتصال کرده باشه و یا سوخته باشه و جریان بکشه (چون گفتی هارد رو نمیشناخت)

ببین روی مادربورد ها اولین چیزی که داغ میشه چیه غیر از سی پی یو و چیپست (منظورم مدارات و ای سی ها و خازنها و مقاومتهای اطراف پین برق اصلی مادربرد و ای سی های اطراف پورت تصویر گرافیک انبورد مادربرد)

یکی از دوستان هم گفت احتمالا مادربرد اولی و دومی فرکانس تصویرش فرق میکنه یا شما بین انالوگ و دیجیتال سوییچ کردی که (حالا من نمیدونم چقدر صحت داره) ولی راه حلش اینه: اول کابل مانیتور رو قطع کن وقتی سیستم رو روشن میکنی بعد کابل رو بزن و مانیتور رو خاموش روشن کن تا سرچ سیگنال بین انالوگ و دیجیتال کنه احتمالا تصویر بیاد

مانیتور رو که من دارم استفاده میکنم روی چند تا سیستم استفاده کردم مشکلی نداره. میمونه پاور که چون خودم برای تست پاور دسته دوم انداختم شک دارم که شاید از دسته دوم بودنش باشه

لینک به دیدگاه

سوزن هایی که روی سوکت مادربورد برای پردازنده هست یکیش شکسته بود واسه همین کلا مادربورد دیگه ای همراه با پردازنده روش تست کردم (پردازنده ش pentium هست و مادربوردش soltek) مادربورد asrock با پردازنده celeron روش انداختم برای تست

پاوری که روی سیستم معیوب بود اسمی روش نیست... پاوری که من برای تست گذاشتم Perfect معمولی فکر کنم 200 وات بود (دست دوم، ولی روی سیستم دیگه دارم باهاش کار میکنم)

رم 512 ddr1

هارد 160 sata maxtor

گرافیک AGP 256MB

چجوری آپدیت میشه بایوس؟

مانیتور رو که من دارم استفاده میکنم روی چند تا سیستم استفاده کردم مشکلی نداره. میمونه پاور که چون خودم برای تست پاور دسته دوم انداختم شک دارم که شاید از دسته دوم بودنش باشه

تقریبا شما تمامی قطعات رو چک کردید و سالم هست او فقط پاورتون می ماند

برند پاورتون چیز نسبتا جالبی نیست یا بهتر هست بگم کلا جالب نیست, بهتر هست با یک پاور از یک برند نسبتا نام دار استفاده کنید

چون همانطور که دوستان گفتند ممکن هست هر بار که قطعات جدیدی رو با این پاور تست میکردید به دلیل مشکلی که در پاور هست اون قطعات رو هم دچار اشکال میکرد

و یا از اول هم کلا پاورتون در برق رسانی به قطعات دچار اشکال هست

لینک به دیدگاه

امروز برای چندمین بار دوباره قطعات رو از نو تست کردم دکمه ی کیس رو که زدم روشن شد بلافاصله یه قسمت از مادربورد اتصال کرد و آتیش گرفت. از پاور میتونست باشه؟ عکس زیر:

کلا قطعات خود مشتری رو وصل کرده بودم تا دونه دونه قطعات دیگه ای بهش وصل کنم تا تست کنم که در اولین روشن شدن سوخت!

xo7206f04asfllg3cf9d.jpg

ویرایش شده توسط عباس مسرور
لینک به دیدگاه

امروز برای چندمین بار دوباره قطعات رو از نو تست کردم دکمه ی کیس رو که زدم روشن شد بلافاصله یه قسمت از مادربورد اتصال کرد و آتیش گرفت. از پاور میتونست باشه؟ عکس زیر:

کلا قطعات خود مشتری رو وصل کرده بودم تا دونه دونه قطعات دیگه ای بهش وصل کنم تا تست کنم که در اولین روشن شدن سوخت!

xo7206f04asfllg3cf9d.jpg

اخ ...اخ ... اخ

این پاور های پرفکت هم داستان هایی میکنند

چند وقت پیش هم یکی از کاربران که گیمینگ هم بودند از این پاور داشتن و از کم اوردنش میگفتند :mellow:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...