رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی فوری از اساتید

palazplz
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت اساتید

بنده دیروز یک سیستم امانی دستم بود و از یکی دوستان یک سی پی یو به دستم رسید که خواستم آنرا در آن سیستم امانتی تست کنم

سی پی یو را در جای خودش قرار دادم و بدون آنکه کولر آنرا نصب کنم سیستم را روشن کردم. قبل از آنکه ویندوز کاملا بالا بیاید سی پی یو داغ کرد و سیستم خاموش شد و دیگر روشن نشد

clear cmos کردم (بارها) و حتی باطری cmos را هم در آوردم و بعد سرجایش قرار دادم. سی پی یو را عوض کردم (چندین سی پی یو) ولی اصلا سی پی یو ها علائم حیاتی نشان نمی دهند.

در هنگام روشن کردن سیستم فن سی پی یو و فن کارت گرافیک شروع به کار می کنند ولی سیستم هیچگونه علائم حیاتی ندارد. آیا مادربرد سوخته ؟ با توجه به اینکه سیستم امانت بود بدجوری گیر کردم لطفا به داد برسید

main board: gigabyte ep31-ds3l

cpu: e5700 - pentium 4 3, 3.4 ghz

ram ddr 2

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز من به فکرم میرسه شما همه اتصالات رو از مادربرد در بیار یه چند لحظه صبر کن بعد دوباره بزن

فقط 24 پین و 4 پین مادربرد رو

فن رو حتما بگذار !!

این اولین موردی هست که بدون فن شندیم تا مرحله ویندوز اومده.

ویرایش شده توسط ALTEC Lansing
لینک به دیدگاه

تمامی این کارها رو انجام داده ام ولی هیچ تاثیری نداشته

چند وقت پیش با مادربرد giga p31-ds3l و سی پی یو e8400 ویندوز کاملا بالا آمد و بعدش سیستم خاموش شد البته اون اون موقع دوباره روشن شد

ولی این سیستم فبل از بالا آمدن کامل ویندوز خاموش شد و دیگه روشن نشده :lol:

ویرایش شده توسط palazplz
لینک به دیدگاه

تا به حال از دوستان کسی بوده که این تجربه رو داشته باشه و مادربوردش سوخته باشه؟

لینک به دیدگاه

سالار سی پی رو  دوباره بذار سرجاش.بدون فن 5 ثانیه روشن کن.انگشتتو بذار روی سی پی یو اگه داغ نشد احتمال زیاد مین سوخته.اگه داغ شد امیدی هست اونموقه اول رمو در بیار دوباره نصب کن وتست کن اگه نشد گرافیک و رمو عوض کن.اگه انبورده گرافیک بذار.اگه اسپیکر کوچولو به مین وصل کنی صدای بوقش کمک زیادی واسه عیب یابی بهت میکنه.اگه بوق بزنه به احتمال زیاد مین سالمه .

لینک به دیدگاه

.

ویرایش شده توسط hamid5566
لینک به دیدگاه

سالار سی پی رو  دوباره بذار سرجاش.بدون فن 5 ثانیه روشن کن.انگشتتو بذار روی سی پی یو اگه داغ نشد احتمال زیاد مین سوخته.اگه داغ شد امیدی هست اونموقه اول رمو در بیار دوباره نصب کن وتست کن اگه نشد گرافیک و رمو عوض کن.اگه انبورده گرافیک بذار.اگه اسپیکر کوچولو به مین وصل کنی صدای بوقش کمک زیادی واسه عیب یابی بهت میکنه.اگه بوق بزنه به احتمال زیاد مین سالمه .

لینک به دیدگاه

.

ویرایش شده توسط hamid5566
لینک به دیدگاه

سالار سی پی رو  دوباره بذار سرجاش.بدون فن 5 ثانیه روشن کن.انگشتتو بذار روی سی پی یو اگه داغ نشد احتمال زیاد مین سوخته.اگه داغ شد امیدی هست اونموقه اول رمو در بیار دوباره نصب کن وتست کن اگه نشد گرافیک و رمو عوض کن.اگه انبورده گرافیک بذار.اگه اسپیکر کوچولو به مین وصل کنی صدای بوقش کمک زیادی واسه عیب یابی بهت میکنه.اگه بوق بزنه به احتمال زیاد مین سالمه

استاد تمام این کارا رو کردم نه سی پی یو گرم میشه و نه سیستم کوچکترین فعالیتی از خودش نشون میده ، نه تست قطعاتی توسط سیستم و نه بوقی ، خاموش خاموش. فقط فن سی پی یو و فن گرافیک کار می کنن

لینک به دیدگاه

احتمال اینکه مادربورد سوخته باشه خیلی زیاده . بهتره با یک مادربورد دیگه سیستم رو تست کنید .

باطری سیموس رو در بیار و قطبهای محل نصب باطری رو برای 3 ثانیه به هم با یک پیچ گوشتی اتصال بده . بعد باطری رو دوباره جا بزن . شاید راه افتاد .

لینک به دیدگاه

اینجور مواقع اکثرا مشکلی واسه مین پیش نمیاد.مگر وقتی که مین خیلی کارکرده و مستعمل باشه.بارها واسه من پیش اومده یادم بره فن نصب کنم.ولی بعداز خاموش روشن کردن مشکلی نداشته.فقط 1مورد بود اونم جوری شده بودکه بایدچند بار خاموش روشن میکردی تا تصویر بده.اصطلاحا مین نیمه سوز شده بود.مال شماممکنه کامل سوخته باشه

لینک به دیدگاه

سلام فکر کنم موقع تعویض سی پی یو به سوکت و پایه های اون صدمه زدید با یک ذره بین چک کنید ببینید پایه ها خم نشده یا اتصال نکرده؟

عکس سوکت سالم:

post-5898-0-77411300-1391845382_thumb.jpg

ویرایش شده توسط sh.m
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست خوب وقتی سیستم به این حالته اکثرا یعنی cpu مشکل داره. سیستم بوق میزنه؟احتمال زیاد سی پی بو مشکل داره.

لینک به دیدگاه

دوست خوب وقتی سیستم به این حالته اکثرا یعنی cpu مشکل داره. سیستم بوق میزنه؟احتمال زیاد سی پی بو مشکل داره.

با چند تا سی پی یو دیگه هم تست کردم حل نشد

هیچ بوقی هم نمیزنه عزیز

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با چند تا سی پی یو دیگه هم تست کردم حل نشد

هیچ بوقی هم نمیزنه

عزیزخوب پس دیگه مین بورده اشکال نداره تنت سالم !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

داداش مین رو دادی بر باد تموم شد رفت :lol:  :lol:

دوست گرامی رفیقمون ضرر کرده خنده تحویل میدی؟؟عجیبه واقعا

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز برد رو بردم تعمیر گفتند تعمیرش کردیم درست شده

آوردم نصبش کردم بازم بوت نشد. پاور هم مشکل داشت. پاور رو عوض کردم سیستم درست شد

اینو گفتم برای دوستان یک تجربه ثبت شده باشه در این خصوص

حالا یه سوالی برام بوجود آمده و اونم این هست که آیا حرارت سی پی یو زده پاورو از کار انداخته یا نه پاور از اول مشکل داشته و زده مادربردو از کار انداخته؟ :wacko:

لینک به دیدگاه

پاور از اول مشکل داشته ممکنه این کار شما تکمیلش کرده باشه( که احتمالش به نظر من کم هست) ولی دیگه از این کارا نکن.

لینک به دیدگاه

ویرایش :lol:

ویرایش شده توسط Mohamad Hajati
لینک به دیدگاه

درود

خداروشکر که مشکل حل شد

پاورتون ضعیف بوده باعث آسیب زدن به بقیه قطعات شده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...