رفتن به مطلب

خدمات کامپیوتری سیار و وسایل مورد نیاز

ali nvidia
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

میخام یه خدمات کامپیوتری سیار راه بندازم.میخام ببینم ابتدائا" چه وسایلی نیاز هست که بتونم سیستم ها رو از لحاظ سخت افزاری چک و بررسی و تعمیر کنم؟

پاور که میخام داشته باشم که باهاش چک کنم باید چند وات باشه که به کار بیاد؟

رم چی ؟DDR  و  DDR2 و DDR3  باید داشته باشم؟؟

سی پی یو چند مدل باید داشته باشم که بتونم سیستم ها رو چک کنم از لحاظ اشکال سی پی یو؟؟

چه چیزهای دیگری نیاز است؟

با تشکر

ویرایش شده توسط m.javvi
لینک به دیدگاه

دوستان سخت افزاری و تعمیرکاران لطف کنند راهنمایی کنن

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام

میخام یه خدمات کامپیوتری سیار راه بندازم.میخام ببینم ابتدائا" چه وسایلی نیاز هست که بتونم سیستم ها رو از لحاظ سخت افزاری چک و بررسی و تعمیر کنم؟

آیا برای تست پاور حتما" نیاز به تستر پاور یا مولتی متر هست یا نه؟

با تشکر

نه به پاور تستر نیازی نیست می تونید از یه پاور یدک که باهاتون هست و تعوض با پاور مشکوک از سلامت پاور مطمئن بشید

لینک به دیدگاه

والا بیشتر بستگی به مهارت شما داره که تا چه حد وارد باشین..

مشکلات کامپیوتر یکی دوتا نیستند ولی اگه وارد باشین میتونین از روی اررور هایی که سیستم میده بوق های مادربرد و اینا تشخیص بدین که مشکل سیستم چیه.

لینک به دیدگاه

با سلام

سی پی یو چند مدل باید داشته باشم که بتونم سیستم ها رو چک کنم از لحاظ اشکال سی پی یو؟؟

با تشکر

شما نیاز نیست همه این هارو همراه خودتون داشته باشید

حداقل یک رم از هر نوع رم همراهتون داشته باشید به همراه یک عدد پاور متوسط با مارک مطمئن

گرچه از صدای بوق میشه عموما مشکلات رو تشخیص داد(صدای بوق برای هر مادربرد و ورژن بایوس اون متفاوت هست ) اگر مشکل از رم و گرافیک نبود سپس سیستم رو به محل خودتون بیارید و پردازنده رو چک کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما نیاز نیست همه این هارو همراه خودتون داشته باشید

حداقل یک رم از هر نوع رم همراهتون داشته باشید به همراه یک عدد پاور متوسط با مارک مطمئن

گرچه از صدای بوق میشه عموما مشکلات رو تشخیص داد(صدای بوق برای هر مادربرد و ورژن بایوس اون متفاوت هست ) اگر مشکل از رم و گرافیک نبود سپس سیستم رو به محل خودتون بیارید و پردازنده رو چک کنید

درود فرشید خان ،

این خط قرمز رو مطمئنی ؟ چون اگه اینطور باشه که دیگه صدای بوق ابزار دیباگ نمیشه !

لینک به دیدگاه

درود فرشید خان ،

این خط قرمز رو مطمئنی ؟ چون اگه اینطور باشه که دیگه صدای بوق ابزار دیباگ نمیشه !

با سلام

پاور متوسط چند وات مثلا"؟؟/

سی پی یو باید چند تا و از چه نوع هایی؟؟

یه مرجع کامل صدای بوق مادر بورد میخاستم؟؟ اگه توضیح بدید یا لینک ممنون میشم

نقل قول چندگانه کارش چیه؟؟ الان خواستم پست 4 و 5 و 6 رو نقل قول بگیرم و جواب بدم نشد!! چجوریه؟

ویرایش شده توسط m.javvi
لینک به دیدگاه

درود فرشید خان ،

والا جناب محمدی من راستش داخل یکی از فروم های خارجی که بایوس هارو بررسی میکرد دیدم این داستان رو ...

ظاهرا بوق هایی که زده میشه به صورت کد های کوتاه و بلند هست که این ها در هر ورژن از بایوس فرق میکنه و در حقیقت به متصل نبودن بخشی از قطعات اصلی سیستم نشون میده

گرچه من تا به این روز نتونستم به فهمم کدوم بوق بلند هست و کدامین کوتاه!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست بزرگوارم

اولا باید به مشکلات سخت افزاری سسیستمها اشنا باشین تا با مثلا شنیدن بوق ممتد مثلا در جا بفهمید که از فلان جاست / این یعنی سرعت عمل و پیشبرد کارتون

وسایل هم با توجه به اینکه سیار کار خواهید کرد باید کامل باشه مثل : پیچ های مخصوص مادربرد و هارد و کیس ... اچار هم طبق نیازتون باید کامل باشه

مثل پیچ گوشتی و چهارسو و ... چراغ کوچک و ذره بین بزرگ هم باشه بهتر است برای مواقع ضروری .

پاور هم در صورت امکان میانه باشه تا به مثلا سیسمتهای با مصرف بالا هم بخوره و کارتونو لنگ نذاره / از برند معتبر انتخاب کنید مثلا گرین که میتونید

کارکردشو با کمی جستجو تو فروم پیدا کنید / هارر اینترنال هم sata و هم ide با ظرفیت خیلی پایین برای تست خرابی هارد الزامیه

رم از هر سه سری باید باشه برای تست خرابی رم / تستر خطاهای برد هم در حد امکان وسایلتونو تکمیل میکنه و باید اشنایی کامل داشته باشین باهاش

سی پی یو هم اصولا باید از انواع سوکتها داشته باشین از 775 گرفته تا مثلا 1155 که کامل باشین / چون معلوم نیست سیستم خراب شده سوکت 1155 باشه یا 775

این اقلام رو همشونو میتونید به صورت کارکرده از فروم یا فروشنده ها تهیه بفرمایید

کیبرد و ماوس کارکرده سالم برای تست هم ps2 و هم usb باید تو وسایلتون باشه / انواع ویندوز و نرم افزار باید تو وسایلتون باشه 

باطری مادربرد و کابل سالم vge سیم سالم برق پاور تبدیل برق لپ تاپ وسیم برق ساتا و خود کبل ساتا و بست و چسب قطره ای باید داشته باشین

بقیه اقلام هم به مرور و طبق نیازهای جدیدتون اضافه کنید به وسایلتون تا تکمیل باشه جعبه ابزارتون

شاید فکر کنین این همه وسایل ایا لازمه واقعا ؟ بهتون اطمینان میدم همشون در مواقع ضروری استفاده خواهند شد / اینو طبق تجربه میگم

البته بنده تعمیر کار نیستم ولی کل و حتی بیشتر از این وسایل رو دارم و همشون هم به کارم اومده

اطلاعات سخت افزاری و تجربه هم حرف اول رو در این شغل میزنه و باید بدون فوت وقت عیب یابی و رفع عیب کنید 

امیدوارم کمک کرده باشه / تو این کار هم اصلا نباید استرس و ترس به خودتون راه بدید و کاملا با اعتماد به نفس به کارتون ادامه بدین

لینک به دیدگاه

دوست بزرگوارم

اولا باید به مشکلات سخت افزاری سسیستمها اشنا باشین تا با مثلا شنیدن بوق ممتد مثلا در جا بفهمید که از فلان جاست / این یعنی سرعت عمل و پیشبرد کارتون

وسایل هم با توجه به اینکه سیار کار خواهید کرد باید کامل باشه مثل : پیچ های مخصوص مادربرد و هارد و کیس ... اچار هم طبق نیازتون باید کامل باشه

مثل پیچ گوشتی و چهارسو و ... چراغ کوچک و ذره بین بزرگ هم باشه بهتر است برای مواقع ضروری .

پاور هم در صورت امکان میانه باشه تا به مثلا سیسمتهای با مصرف بالا هم بخوره و کارتونو لنگ نذاره / از برند معتبر انتخاب کنید مثلا گرین که میتونید

کارکردشو با کمی جستجو تو فروم پیدا کنید / هارر اینترنال هم sata و هم ide با ظرفیت خیلی پایین برای تست خرابی هارد الزامیه

رم از هر سه سری باید باشه برای تست خرابی رم / تستر خطاهای برد هم در حد امکان وسایلتونو تکمیل میکنه و باید اشنایی کامل داشته باشین باهاش

سی پی یو هم اصولا باید از انواع سوکتها داشته باشین از 775 گرفته تا مثلا 1155 که کامل باشین / چون معلوم نیست سیستم خراب شده سوکت 1155 باشه یا 775

این اقلام رو همشونو میتونید به صورت کارکرده از فروم یا فروشنده ها تهیه بفرمایید

کیبرد و ماوس کارکرده سالم برای تست هم ps2 و هم usb باید تو وسایلتون باشه / انواع ویندوز و نرم افزار باید تو وسایلتون باشه 

باطری مادربرد و کابل سالم vge سیم سالم برق پاور تبدیل برق لپ تاپ وسیم برق ساتا و خود کبل ساتا و بست و چسب قطره ای باید داشته باشین

بقیه اقلام هم به مرور و طبق نیازهای جدیدتون اضافه کنید به وسایلتون تا تکمیل باشه جعبه ابزارتون

شاید فکر کنین این همه وسایل ایا لازمه واقعا ؟ بهتون اطمینان میدم همشون در مواقع ضروری استفاده خواهند شد / اینو طبق تجربه میگم

البته بنده تعمیر کار نیستم ولی کل و حتی بیشتر از این وسایل رو دارم و همشون هم به کارم اومده

اطلاعات سخت افزاری و تجربه هم حرف اول رو در این شغل میزنه و باید بدون فوت وقت عیب یابی و رفع عیب کنید 

امیدوارم کمک کرده باشه / تو این کار هم اصلا نباید استرس و ترس به خودتون راه بدید و کاملا با اعتماد به نفس به کارتون ادامه بدین

بسیار ممنون و متشکر

پاور چند وات خوبه؟؟

تستر خطاهای برد چکار میکنه؟

دو عدد سی پی یو کافیه یکی 775 و دیگری 1155؟

جعبه خاصی برای گذاشتن این وسایل هست؟؟ که بشه اینها رو جمع و جور توی جعبه گذاشت مثل جعبه ابزار؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

عطا جان همه چیزهای لازم رو فرمودند

فقط حتماً یک عدد DVD رایتر اکسترنال هم همراه داشته باشید.تقریباً همه تعمیرکاران در محل دارند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بسیار ممنون و متشکر

پاور چند وات خوبه؟؟

تستر خطاهای برد چکار میکنه؟

دو عدد سی پی یو کافیه یکی 775 و دیگری 1155؟

جعبه خاصی برای گذاشتن این وسایل هست؟؟ که بشه اینها رو جمع و جور توی جعبه گذاشت مثل جعبه ابزار؟

خواهش میکنم / ببخشید دیر ج میدم کمی سرم مشغوله 

پاور هم از گرین یا سایر برندهای معتبر انتخاب کنید / مثلا 650 وات که به اکثر سیستمها بخوره و بتونه بالا بیاره / و مچنین میتونید یه 330 وات رو دم دستتون قرار بدین و برای سیستمهای قدیمی و معمولی ازش استفاده کنید 

تستر هم نوع مشکل برد ( در صورتی که مشکل از برد باشه ) رو با کد مخصوص نشون میده که باید به کدهاش اشنا باشین یا دفترچشو داشته باشین / مثلا تستر کد 25 رو نشون میده که کد 25 مربوط به سوختن چیپه یا نقاط دیگر 

همونا کافیه و به مرور متنوع هم میشن چه بخواین چه نخواین !

بله با مراجعه به ابزار فروشیها میتونید طبق اندازه و نیازتون جعبه مورد نظرتونو خریداری کیند / بهتر است جعبه ها هم متنوع باشن / جعبه ای کوچولو برای پیچها و اچار الات و جعبه بزرگ برای اقلام بزرگتر و الی اخر که به سلیقه خودتون مربوط میشه 

همونطور که جناب مجید جان فرمودند رایتر اکسترنال هم جزو مهمترین اقلامیه که باید داشته باشین برای مثلا زدن ویندوز برای سیستمس که رایتر نداره یا خراب شده 

اقلام زیاده که به مرور و طبق نیازتون خودتون موجودشون خواهید کرد 

موفق باشین 

لینک به دیدگاه

فقط باید احتمالا از هر سری سی پی یو یک عدد بخری که تعدادش هم کم نیست

مخصوصا اینتل که تقریبا هر 2سال یه سوکت جدید داده بیرون. چالش بزرگیه !!!

البته غیر از تعمیر سوکت های مادربرد و خطاها یا ایراداتی که ممکنه از سوکت lga یا مسیر رم ها باشه احتمالا بتونی بدون سی پی یو با همون تستر های مخصوص خطاهای مادربرد مشکلتو حل کنی

لینک به دیدگاه

با سلام

با تشکر

سلام دوست عزیز اگه فعالیت شما در بخش تعمیرات زیاده که دوستان پیشنهاداته خوبی دادن من نظر اینه که شما یه دستگاه دیباگر خوب تهیه کنید پاور هم یه دونه 350 گیرین کافیه

هرچند کم به کارتون میاد چون عموما ایرادات پاور راحت قابل تشخیص هست ولی رم را هم از هر نوع یکی خوبه که همرات باشه یه vga pic ex ارزون هم همراهت باشه بقیش دیگه

بستگی به تجربه وتخصص خودتون داره امید وارم که موفق باشید

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز اگه فعالیت شما در بخش تعمیرات زیاده که دوستان پیشنهاداته خوبی دادن من نظر اینه که شما یه دستگاه دیباگر خوب تهیه کنید پاور هم یه دونه 350 گیرین کافیه

هرچند کم به کارتون میاد چون عموما ایرادات پاور راحت قابل تشخیص هست ولی رم را هم از هر نوع یکی خوبه که همرات باشه یه vga pic ex ارزون هم همراهت باشه بقیش دیگه

سلام و درود

دیباگر همون تستر خطاهای برد هست؟؟ یا دستگاه دیگه ای هست؟ چیکار میکنه؟

vga pic ex  رو متوجه نشدم چیه؟؟!! منظورت کارت گرافیکه؟؟!!

برای سی پی یو چند تا باشه؟ غبر از سوکت 775 و 1155چه سوکت دیگه ای هست؟ از هر سوکت یکی باشه کافیه؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز از دید من دوستان کاملا شما رو راهنمایی کردن .

ولی دیدگاه من :

برای اینکه شما مشکلات رو حل کنید و با این تز که کالا موجود کنید باید کلی قطعه موجود کنید ولی با این حال قطعات زیر رو میتونید بخرید و موجود داشته باشید : چون عمده مشکلات روی سیستمهای قدیمیه

power ATX معولی

RAM  DDR1   DDR2  DDR3

CPU AMD سوکتهای متفاوتی داره هر وقت ارزونش رو پیدا کردید بخرید .

cpu اینتل هم ارزونش گیر میاد سوکتهای 775 و 1155 کافیه فعلا

یه هارد داشته باشید برای ویندوز نصب کردن

به نظر من اینها از نظر قطعات کافیه و مابقی بر میگرده به تجربه شما

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز از دید من دوستان کاملا شما رو راهنمایی کردن .

ولی دیدگاه من :

برای اینکه شما مشکلات رو حل کنید و با این تز که کالا موجود کنید باید کلی قطعه موجود کنید ولی با این حال قطعات زیر رو میتونید بخرید و موجود داشته باشید : چون عمده مشکلات روی سیستمهای قدیمیه

power ATX معولی

RAM  DDR1   DDR2  DDR3

CPU AMD سوکتهای متفاوتی داره هر وقت ارزونش رو پیدا کردید بخرید .

cpu اینتل هم ارزونش گیر میاد سوکتهای 775 و 1155 کافیه فعلا

یه هارد داشته باشید برای ویندوز نصب کردن

به نظر من اینها از نظر قطعات کافیه و مابقی بر میگرده به تجربه شما

برای نصب ویندوز دی وی دی یا کول دیسک بهتر نیست؟؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلامم.2 سوال
1- یه هارد داشته باشید برای ویندوز نصب کردن یعنی چی؟ برای نصب ویندوز دی وی دی یا کول دیسم بهتر نیست؟
2- قطعات پست 1 http://lioncomputer....topic=26746&hl= رو دارید؟ چنده؟ قیمت های پست 5 چطوره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلامم.2 سوال

1- یه هارد داشته باشید برای ویندوز نصب کردن یعنی چی؟ برای نصب ویندوز دی وی دی یا کول دیسم بهتر نیست؟

2- قطعات پست 1 http://lioncomputer....topic=26746&hl= رو دارید؟ چنده؟ قیمت های پست 5 چطوره؟

ببین دوست عزیز ، شما با هر چیزی خواستی ویندوز عوض کن .

حرف دوستان بیشتر رو این هست که شما تو کارت اوستا شو بقیه اش دستت میاد ، ابزارو هیچوقت از قبل نمیشه کامل جور کرد خودت که بهشون نیاز پیدا کردی متوجه میشی چی دنبال خودت ببری .

نظر من این هست که شما کارت رو شروع کن و اینقدر به ابزار اینا گیر نده ، اوستا بشی یه 10 سانت سیم با یه فلش بوت شده تو جیبت داشته باشی همه جور عیبی رو متوجه میشی :D

این لیست داشته باشی برا شروع خوبه :

پاور تستر ، دیباگر مادربورد ، 2 تا چهارسو 2 تا دوسو ، روغن روانکاری ، کابل پاور ، کابل ساتا ، کابل ide ، تبدیل مولکس به ساتا ، کابل hdmi ، dvi ، هندسفری ، یدونه رایتر اکسترنال یا کول دیسک از پیش بوت شده .

باز هم میگم اصلا لازم نیست از پیش ابزار داشته باشی شما کارت رو شروع کن بقیه ردیف میشه .

یه جور جعبه ابزار هست پلاستیکی و سبک (شفاف و زیبا هم هست ) ، لینک از فروشگاه چاره ،خیلی با کلاسه :D

برو ببینیم چیکار میکنی .

لینک به دیدگاه

برای نصب ویندوز دی وی دی یا کول دیسک بهتر نیست؟؟

با تشکر

هارد رو از این جهت گفتم که بعضی وقتها باید خود هارد سیستم شخص رو چک کنید که ایا سالمه یا نه . چون هارد قطعه ای هستش که مشکلات زیادی براش پیش میاد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کیف سی دی حاوی نرم افزار ؛ سیستم عامل ، گیم های فلش ! 

پنس ، پیچ کوشتی , سیم چین ، انبر دست ، هویه ، سیم و روغن لحیم 

کابل برق کیس ، کابل اسپیکر ، چند عدد فیوز پاور 

یک مجله برای مطالعه !

لینک به دیدگاه

سلام و درود

دیباگر همون تستر خطاهای برد هست؟؟ یا دستگاه دیگه ای هست؟ چیکار میکنه؟

vga pic ex  رو متوجه نشدم چیه؟؟!! منظورت کارت گرافیکه؟؟!!

برای سی پی یو چند تا باشه؟ غبر از سوکت 775 و 1155چه سوکت دیگه ای هست؟ از هر سوکت یکی باشه کافیه؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

کیف سی دی حاوی نرم افزار ؛ سیستم عامل ، گیم های فلش ! 

پنس ، پیچ کوشتی , سیم چین ، انبر دست ، هویه ، سیم و روغن لحیم 

کابل برق کیس ، کابل اسپیکر ، چند عدد فیوز پاور 

یک مجله برای مطالعه !

فیوز پاور به چه کاری میاد؟

و مجله!؟

هویه و روغن لحیم؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...