رفتن به مطلب

محبوب ترین مرورگرها به روایت لیون کامپیوتر

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

امروزه مروگرهای مختلفی توسط کاربران برای وب گردی استفاده می شود. یکی از مبحث داغ این حوزه، جدال توسعه دهندگان بر سر محبوبیت آنهاست. هر از مدتی شاهد گزارش هایی هستیم که هر کدام رتبه بندی متفاوتی را ارائه می دهند.امروز با اجازه از آقای حسینی ( مدیریت لیون کامپیوتر ) قصد دارم آمار محبوب ترین مرورگر های کاربران لیون کامپیوتر را براساس مرورگری که بازدید داشته اند اینجا ارائه بدهیم.

امروز 15 فوریه 2014 میلادی معادل 26 بهمن 1392 شمسی آمار بازدیدهای سایت به شرح زیر است.

post-55-0-09932500-1392468922_thumb.png

از مجموع 2463 بازدیدکننده تالار گفتگو لیون کامپیوتر میزا محبوبیت مرورگرها به شرح ذیل است:

post-55-0-06246600-1392469092_thumb.png

خوشحالم به اطلاع عاشقان فایرفاکس برسانم که همچنان با اختلاف 0.29 درصدی از مرورگر کروم، اول هستیم :x

لینک به دیدگاه

• ارسال 85
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

کی از اپرا استفاده کرده ؟ :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امروزه مروگرهای مختلفی توسط کاربران برای وب گردی استفاده می شود. یکی از مبحث داغ این حوزه، جدال توسعه دهندگان بر سر محبوبیت آنهاست. هر از مدتی شاهد گزارش هایی هستیم که هر کدام رتبه بندی متفاوتی را ارائه می دهند.امروز با اجازه از آقای حسینی ( مدیریت لیون کامپیوتر ) قصد دارم آمار محبوب ترین مرورگر های کاربران لیون کامپیوتر را براساس مرورگری که بازدید داشته اند اینجا ارائه بدهیم.

امروز 15 فوریه 2014 میلادی معادل 19 بهمن 1392 شمسی آمار بازدیدهای سایت به شرح زیر است.

attachicon.gif2014-02-15_16-21-24.png

از مجموع 2463 بازدیدکننده تالار گفتگو لیون کامپیوتر میزا محبوبیت مرورگرها به شرح ذیل است:

attachicon.gif2014-02-15_16-23-32.png

خوشحالم به اطلاع عاشقان فایرفاکس برسانم که همچنان با اختلاف 0.29 درصدی از مرورگر کروم، اول هستیم :x

دادا تقویم شمسیت خواب موندس،درجا زدست...(اصفونیه)

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

جالبه...میزان محبوبیت اینترنت اکسپلورر از اپرا هم بیشتره!!!من که حاظرم از هر مرورگری بجز اینترنت اکسپلورر استفاده کنم...

لینک به دیدگاه

کی از اپرا استفاده کرده ؟ :D

براساس اطلاعات 54.72% کاربران اپرا موقعیتشون مشخص نیست. اما اطلاعات کاملش به شرح زیر است

post-55-0-95048000-1392470160_thumb.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینم از سوتی ما، ممنون بابت تذکر :wub:

شرمنده دست خودم نیست !

همش تقصیر رفقای ناباب هست !

کمپین سوتی گیری راه انداختند و عادت کردن به این مسئله برای بنده داره به فاجعه تبدیل میشه !چند وقت پیش نزدیک بود سوتی یک پیری رو در یک جمع بگیرم که به خیر گذشت  ^#(^

------------------------در بخش مرورگرها+---------------------

only chrome  :lol:

خداییش فایرفاکس هم خوبه ومعمولا رقابت تنگاتنگی دارند این دو مرور گر !

بقیه مرورگرها با فاصله زیادی از این دو از مرحله پرت هستند>

(لود و بارگذاری صفحات،سرعت،امنیت و خلاصه هرچیزی که از یک مرورگر خوب توقع دارید...)

لینک به دیدگاه

اون اخری چیه اسمش هم نشنیدم 

S40 Ovi Browser مرورگر سیستم عامل سیمبیان ( نوکیا مرحوم ) است.

لینک به دیدگاه

بهتره زیاد خوشحال نباشید... :angry: 

.....................................................

ولی کروم یه سر وگردن بالاتر ه ;) 

ویرایش شده توسط Amir Hossien
لینک به دیدگاه

اینم جهت اطلاع عاشقان سینه چاک آیفون :D  ببینم بازم میگید iOS محبوب تره 8-X

post-55-0-74815100-1392470691_thumb.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم کروم رو بیشتر دوست دارم !بهتره بگم بهش اعتیاد دارم...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جالبه...میزان محبوبیت اینترنت اکسپلورر از اپرا هم بیشتره!!!من که حاظرم از هر مرورگری بجز اینترنت اکسپلورر استفاده کنم...

بله ، چون ویندوز روش اینترنت اکسپلورر نصبه ، مایکروسافت قبل ار اکسپلورر 10 فقط مرورگر میداد بیرون که اسمی ازش باشه .

هنوزم دولوپرهای وب بخاطر این اینترنت اکسپلورر در عذاب هستند  :-S  ، کلی استثنا باید قائل شد و ... باز از 10 به بعد یکمقداری آدم شد  :blush:

ولی در کل اینترنت اکسپلورر روبه نابودی بره باعث خوشحالیه .

لینک به دیدگاه

شنیدی میگن شتر در خواب بیند پنبه دانه ;)

به هزار و یک دلیل فنی ثابت میکنم کروم به پا فایرفاکس نمیرسه :D

لینک به دیدگاه

میشه در پیام خصوصی دلایلتون رو بدونم.(مشتاق شدم بدونم)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وقتی شما بگی نمیرسه ؛شاید واقعا نمیرسه  ;)

لینک به دیدگاه

دلایل؟؟؟

من عادت کردم به کروم ولی مردونه سرعتش خیلی بهتره فابرفاکس

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز ، هامش جان .

همینکه فایرفاکس تا اینجا پابه پای کروم پیش رفته خودش نشون از تیم قوی پشت این مرورگر داره ، که تونسته توی لینوکس هم موفق باشه .

اما آینده از آن کروم هست ،

در مجموع اوضاع همینطور پیش بره آینده دنیای نرم افزار کاملا گوگل میشه ، درسته در ابتدا شاید به نظر عالی برسه این موضوع اما قدرت گرفتن و انحصاری بازی گوگل میتونه تحدید هم باشه .

لینک به دیدگاه

اینم جهت اطلاع عاشقان سینه چاک آیفون :D  ببینم بازم میگید iOS محبوب تره 8-X

attachicon.gif2014-02-15_16-50-41.png

خوشم اومد

لینک به دیدگاه

میشه در پیام خصوصی دلایلتون رو بدونم.(مشتاق شدم بدونم)

دلایل زیاد هست، اما چند مورد از اون که برای کاربران شاید جذاب باشه را توضیح میدم.

1- خیلی خوب انعطاف پذیر و قابل سفارشی شدن هست ( مثلا با کمی تنظیمات سرعت باز کردن صفحات بعد از چند مرتبه کار کردن قابل قیاس با هیچ مرورگری نیست - بزودی تنظیمات را در سایت میزارم )

2- شما برای انتقال اطلاعات خود از یک سیستم به سیستم دیگر لازم نیست همه دارایی خود را به گوگل تقدیم کنید که مرورگرها سینک شوند. با پلاگینی مثل FEBE براحتی بصورت زمان بندی شده می توانید ازمرورگر بک آپ بگیرید و آنرا هرجا خواستید بازگردانی کنید

3- اگر دقت کرده باشید بعضی سایت ها وقتی لینک دانلود وقتی به دانلودمنیجر ارسال می شود از کار می افتد، اما در فایرفاکس با پلاگین دانلودمنیجر DownThemAll با عملکردی مشابه دانلود منیجرهای حرفه ای بدون مشکل میتوانید کار خود را انجام بدهید

4- یکی از علت های کند شدن سایت ها این تبلیغات نامناسب هست که اکثر مواقع آزار دهنده هست خوب شما با استفاده پلاگین Adblock Plus بطور خودکار از شر آنها راحت می شوید و در نهایت بعضی سایت ها مانند NeedRom که ابزارهای ضد تبلیغات را شناسایی می کنند می توانید توسط پلاگین Greasemonkey و اسکریپیت Anti-Adblocker Killer را دور بزنید ;)

5- هیچکدام از مرورگرهای فعلی بجز فایرفاکس Inspect Element کاملی را ارائه نداده است. شما با کمی مهارت می توانید پست هایی که بابت تشکر یا حد مشخص امتیاز محتوا را مخفی کرده اند، دور بزنید B)

6- مدیریت منابع و تنظیمات جامع مرورگر را در اختیار شما قرار میدهد

7- همزمان با استفاده از پلاگین FlashGot می توانید بدون تداخل از انواع دانلودمنیجر های نصب شده روی سیستم بسته به نیازتان استفاده کنید.

8- با استفاده از FireFTP میتوانید FTP Manager کاملی را در محیط مرورگر داشته باشید

9- شما وقتی یک صفحه از وب را ذخیره میکنید چندین فایل ایجاد می شود که خوب نگهداری سخت است اما پلاگین Mozilla Archive Format این امکان را به شما میدهد تمام اجزا صفحه مورد نظر را در قالب یک فایل در اختیار داشته باشید، حتی تصاویری که از آدرس های خارجی در صفحه لود شده است.

10- با استفاده از پلاگین Tab Mix Plus میتوانید یک سشن از تمام تب های باز شده ذخیره کنید و بعدا سر فرصت هر موقع خواستید با بازگردانی آن همه صفحات را در اختیار داشته باشید

11- پلاگین NoScript به شما کمک در جلوگیری از کدهای جاوا غیر مرتبط با سایت (عمدتا تبلیغات ) می کند و سرعت لود صفحات بیشتر خواهد بود

اما نکات فنی خود فایرفاکس بماند برای تاپیک آموزشی ;)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ، هامش جان .

همینکه فایرفاکس تا اینجا پابه پای کروم پیش رفته خودش نشون از تیم قوی پشت این مرورگر داره ، که تونسته توی لینوکس هم موفق باشه .

اما آینده از آن کروم هست ،

در مجموع اوضاع همینطور پیش بره آینده دنیای نرم افزار کاملا گوگل میشه ، درسته در ابتدا شاید به نظر عالی برسه این موضوع اما قدرت گرفتن و انحصاری بازی گوگل میتونه تحدید هم باشه .

درسته کروم به سرعت داره پیشرفت میکنه اما مشکلات امنیتی که در این مروگر هر روز اعلام می شود، به نظر من بزودی شاهد یک روند کاهشی خواهد بود. اما در آینده معتقدم اپرا جایگزین کروم خواهد شد، چرا؟ چون با بازنویسی سورس کروم و رفع مشکلات امنیتی آن و افزودن توانمندی مرورگرهای دیگر رقیب سر سختی برای کروم خواهد بود. همین نسخه اپرا 19 شما وقتی استفاده کنید واقعا از کروم بهتر است و کاربر را جذب می کند. بخصوص مدیریت منابع اپرا واقعا عالی است و به نظر من در حوزه مدیریت منابع رقیبی ندارد.

لینک به دیدگاه

درود

بسیار عالی @};-

بنده هم از firefox استفاده می کنم ولی باکروم هم کارمیکنم! ولی نمیدونم چرا به firefox علاقه بیشتری دارم!

فکرکنم دلایلش بی ربط به توضیحات هامش عزیز نباشه :wub:

هامش جان منتظر تنظیمات پیشرفته برای افزایش سرعت مرورگر فایرفاکس هستیم

مرسی @};- 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درسته کروم به سرعت داره پیشرفت میکنه اما مشکلات امنیتی که در این مروگر هر روز اعلام می شود، به نظر من بزودی شاهد یک روند کاهشی خواهد بود. اما در آینده معتقدم اپرا جایگزین کروم خواهد شد، چرا؟ چون با بازنویسی سورس کروم و رفع مشکلات امنیتی آن و افزودن توانمندی مرورگرهای دیگر رقیب سر سختی برای کروم خواهد بود. همین نسخه اپرا 19 شما وقتی استفاده کنید واقعا از کروم بهتر است و کاربر را جذب می کند. بخصوص مدیریت منابع اپرا واقعا عالی است و به نظر من در حوزه مدیریت منابع رقیبی ندارد.

بله درسته ، ولی در مجموع شاهد پیشرفت سریع web api ها هستیم ، الان اونقدر ابزار تحت اختیار هست که تحت مرورگر خیلی از برنامه های کاربردی حتی ویرایش تصویر میتونند با سرعت بسیار خوبی پردازش بشن . مثلا همین ابزار canvas توی HTML5 سرعت رندی فوقولعاده اون حتی امکان ساخت و اجرای بازی های دوبعدی رو هم میده .

پویا بودن CSS3 باعث شد فلش پلیر نقشش کمرنگ بشه (خیلی خوبه کلا حذف بشه ) .

ولی در کل آینده دنیای نرم افزار دست مرورگر هاست ، شاید این وسط خیلی از شرکت ها (یکیش همین مایکروسافت) دوست نداشته باشن مروگر ها قدرت بگیرین  و از ابزار صرفا برای مرور صفحات خارج بشن . اما ناکام موندن ، w3c با قدرت پیش میره  :D

لینک به دیدگاه

یه سوال چطور 14 هزار کاربر 2500 بازکننده از تالار؟؟؟

...........................................

سوال بود دیگه شرمنده

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...