رفتن به مطلب

محبوب ترین مرورگرها به روایت لیون کامپیوتر

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

یه سوال چطور 14 هزار کاربر 2500 بازکننده از تالار؟؟؟

...........................................

سوال بود دیگه شرمنده

دوست عزیز 14000 کاربر تعداد اعضا هستند، و قرار نیست همه این عزیزان هر روز به سایت سر بزنند. و اگر دقت کنید براساس آمار انجمن امروز 451 کاربر در سایت حضور داشته اند.

اما 2500 بازدید کننده کسانی هستند که براساس IP آدرس و مشخصات سیستم کاربری شناسایی شده اند و به تالار گفتگو آمده اند.

این اطلاعات توسط سرویس Google Analytics بدست آمده است، که نمی توان ایرادی به آن گرفت ;)

لینک به دیدگاه

• ارسال 85
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

منم مرورگر کومودو دراگون دانلود کردم البته چون کروم ویندوزم خراب بود 

اما بهش وابسته شدم احساس میکنم از مرورگر کروم بهتر هست البته امنیت بیشتریی

هم داره چون متعلق به شرکت امنیتی کومودو هست 

سرعت مرورش هم به نظرم نسخه تکامل یافته کروم هست   :) 

http://soft98.ir/internet/web-browser/3116-Comodo-Dragon.html

لینک به دیدگاه

من كه با هيچ مرورگري جز فايرفاكس نتونستم ارتباط برقرار كنم . خاصه :p

لینک به دیدگاه

دوست عزیز 14000 کاربر تعداد اعضا هستند، و قرار نیست همه این عزیزان هر روز به سایت سر بزنند. و اگر دقت کنید براساس آمار انجمن امروز 451 کاربر در سایت حضور داشته اند.

اما 2500 بازدید کننده کسانی هستند که براساس IP آدرس و مشخصات سیستم کاربری شناسایی شده اند و به تالار گفتگو آمده اند.

این اطلاعات توسط سرویس Google Analytics بدست آمده است، که نمی توان ایرادی به آن گرفت ;)

ip راکه خودم میدونم 

سوالم اینه کسانی که به عنوان مهمان میان اونها هم حساب میشن...

و یعنی از زمان  که انجمن ساخته شده تا حالا 2500 تا ip داشته

لینک به دیدگاه

نه دوست عزیز اگه پست اول را بخوانید این 2500 تا بازدید مربوط بهمین امروز است.

خواهشا بگرد دنبال یه بهونه دیگه، جان تو راه نداره چوب لا چرخ این آمار بزاری :D

لینک به دیدگاه

شرمنده ولی...

امروزه مروگرهای مختلفی توسط کاربران برای وب گردی استفاده می شود. یکی از مبحث داغ این حوزه، جدال توسعه دهندگان بر سر محبوبیت آنهاست. هر از مدتی شاهد گزارش هایی هستیم که هر کدام رتبه بندی متفاوتی را ارائه می دهند.امروز با اجازه از آقای حسینی ( مدیریت لیون کامپیوتر ) قصد دارم آمار محبوب ترین مرورگر های کاربران لیون کامپیوتر را براساس مرورگری که بازدید داشته اند اینجا ارائه بدهیم.

امروز 15 فوریه 2014 میلادی معادل 26 بهمن 1392 شمسی آمار بازدیدهای سایت به شرح زیر است.

attachicon.gif2014-02-15_16-21-24.png

از مجموع 2463 بازدیدکننده تالار گفتگو لیون کامپیوتر میزا محبوبیت مرورگرها به شرح ذیل است:

attachicon.gif2014-02-15_16-23-32.png

خوشحالم به اطلاع عاشقان فایرفاکس برسانم که همچنان با اختلاف 0.29 درصدی از مرورگر کروم، اول هستیم :x

دوست عزیز 14000 کاربر تعداد اعضا هستند، و قرار نیست همه این عزیزان هر روز به سایت سر بزنند. و اگر دقت کنید براساس آمار انجمن امروز 451 کاربر در سایت حضور داشته اند.

این اطلاعات توسط سرویس Google Analytics بدست آمده است، که نمی توان ایرادی به آن گرفت  ;)

نه دوست عزیز اگه پست اول را بخوانید این 2500 تا بازدید مربوط بهمین امروز است.

خواهشا بگرد دنبال یه بهونه دیگه، جان تو راه نداره چوب لا چرخ این آمار بزاری  :D

از فکرش اومدم بیرون اقا خداحافظ
ویرایش شده توسط Amir Hossien
لینک به دیدگاه

سلام عزیزان .....

من ازهر چهارتاشون ie-opera-chrom-firefox استفاده میکنم  :)

یه وقتایی یکی از یکی بهتر عمل میکنن .....

یه وقتایی هم یکی از یکی  گندتر میشن .....

اما سر جمع نظرم روی opera هست .....

لینک به دیدگاه

شرمنده ولی...

از فکرش اومدم بیرون اقا خداحافظ

1- انجمن تقریبا 14000 کاربر دارد که هر کدام یک ID دارند

2- امروز حدودا 450 تا از 14000 به انجمن سر زده اند

4- کل ترافیک بازدید کننده امروز ( کاربر عضو و کاربر مهمان ) حدود 2500 کاربر بوده است

یعنی واقعا درک این مطلب سخته؟ :blink:

لینک به دیدگاه

خوشحالم به اطلاع عاشقان فایرفاکس برسانم که همچنان با اختلاف 0.29 درصدی از مرورگر کروم، اول هستیم :x

هیپ هیپ .... هورا  B)

عشق است

mozilla-wordmark-red.png

لینک به دیدگاه

سلام

لطفا مشکل فنی انجمن با IE حل کنید چون نمیشه باهاش پست داد و به خصوص نقل قول کرد و همیشه برای اینکار مجبورم از Firefox استفاده کنم

لینک به دیدگاه

کی از اپرا استفاده کرده ؟ :D

من از اپرا استفاده می کنم و واقعا از این مرورگر راضیم . 

ظاهرا تو کرمانشاه فقط 2 نفر از با این مرورگر لیون رو Browse می کنن. 

البته مشکل از این نیست که کی از اپرا استفاده کرده باید فهمید این جماعتی که از IE استفاده کردن اونم در این حجم کیا هستن !!! 

احتمالا تهدیدی ، تطمیعی چیزی در میان بوده که راضی به استفاده از IE شدن ! باید یه فکری به حالش کرد بوی فتنه میاد !!! post-7706-0-51489700-1392488728_thumb.gif

ویرایش شده توسط ace
لینک به دیدگاه

به نظر من برای کسانی که می خوان فقط جهت مرور سایتهای مختلف از مرورگر استفاده کنند کروم خیلی بهتر و روون تره!

ولی کسایی که حوصله تنظیمات پیشرفته دارند و از مرورگر استفاده ای فراتر از صرف استفاده از چند سایت خبری دارند فایرفاکس بهتره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینم جهت اطلاع عاشقان سینه چاک آیفون :D  ببینم بازم میگید iOS محبوب تره 8-X

attachicon.gif2014-02-15_16-50-41.png

خب اگه محصولات اپل با قیمت زیر 500 تومن عرضه بشه تو ایران اونموقع میشه فهمید که اوضاعش چجوری هست

الان باید حقوق 2-3 برج کارمندی رو داد فقط یه گوشی ش رو خرید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ما از قدیم با روباه مکار خاطره داریم

منم همینطور :D :D :D

خاطره های خوب مثل گول زدن کلاغ و .... :lol: :lol: :lol:

لینک به دیدگاه

دلایل زیاد هست، اما چند مورد از اون که برای کاربران شاید جذاب باشه را توضیح میدم.

1- خیلی خوب انعطاف پذیر و قابل سفارشی شدن هست ( مثلا با کمی تنظیمات سرعت باز کردن صفحات بعد از چند مرتبه کار کردن قابل قیاس با هیچ مرورگری نیست - بزودی تنظیمات را در سایت میزارم )

2- شما برای انتقال اطلاعات خود از یک سیستم به سیستم دیگر لازم نیست همه دارایی خود را به گوگل تقدیم کنید که مرورگرها سینک شوند. با پلاگینی مثل FEBE براحتی بصورت زمان بندی شده می توانید ازمرورگر بک آپ بگیرید و آنرا هرجا خواستید بازگردانی کنید

3- اگر دقت کرده باشید بعضی سایت ها وقتی لینک دانلود وقتی به دانلودمنیجر ارسال می شود از کار می افتد، اما در فایرفاکس با پلاگین دانلودمنیجر DownThemAll با عملکردی مشابه دانلود منیجرهای حرفه ای بدون مشکل میتوانید کار خود را انجام بدهید

4- یکی از علت های کند شدن سایت ها این تبلیغات نامناسب هست که اکثر مواقع آزار دهنده هست خوب شما با استفاده پلاگین Adblock Plus بطور خودکار از شر آنها راحت می شوید و در نهایت بعضی سایت ها مانند NeedRom که ابزارهای ضد تبلیغات را شناسایی می کنند می توانید توسط پلاگین Greasemonkey و اسکریپیت Anti-Adblocker Killer را دور بزنید ;)

5- هیچکدام از مرورگرهای فعلی بجز فایرفاکس Inspect Element کاملی را ارائه نداده است. شما با کمی مهارت می توانید پست هایی که بابت تشکر یا حد مشخص امتیاز محتوا را مخفی کرده اند، دور بزنید B)

6- مدیریت منابع و تنظیمات جامع مرورگر را در اختیار شما قرار میدهد

7- همزمان با استفاده از پلاگین FlashGot می توانید بدون تداخل از انواع دانلودمنیجر های نصب شده روی سیستم بسته به نیازتان استفاده کنید.

8- با استفاده از FireFTP میتوانید FTP Manager کاملی را در محیط مرورگر داشته باشید

9- شما وقتی یک صفحه از وب را ذخیره میکنید چندین فایل ایجاد می شود که خوب نگهداری سخت است اما پلاگین Mozilla Archive Format این امکان را به شما میدهد تمام اجزا صفحه مورد نظر را در قالب یک فایل در اختیار داشته باشید، حتی تصاویری که از آدرس های خارجی در صفحه لود شده است.

10- با استفاده از پلاگین Tab Mix Plus میتوانید یک سشن از تمام تب های باز شده ذخیره کنید و بعدا سر فرصت هر موقع خواستید با بازگردانی آن همه صفحات را در اختیار داشته باشید

11- پلاگین NoScript به شما کمک در جلوگیری از کدهای جاوا غیر مرتبط با سایت (عمدتا تبلیغات ) می کند و سرعت لود صفحات بیشتر خواهد بود

اما نکات فنی خود فایرفاکس بماند برای تاپیک آموزشی ;)

سلام و درود خدمت هامش عزیز

تمام فرمایشتون متین و قابل قبوله امـــا مواردی مانند ماژول و پلاگین هائی رو که شما بهشون اشاره کردین رو دقیقا میشه در مرورگر کروم نیز یافت کرد.

ضمن اینکه موارد بسیار زیاد و ظریفی نیز در مرورگر کروم وجود داره که متاسفانه هنوز در هیچ مرورگری یافت نشده.

یکی از مهمترین محبوبیت های موزیلا در بین کاربرا همین افزونه ها و پلاگین های متنوعش هست,ضمن اینکه اپن سورس بودنش نیز مزید بر علته...

اما سرعت بسیار بالا در کروم و سازگاری با CSS3  و نیز پشتیبانی از انواع ماژول ها و کدهای Html و از همه مهمتر ترفندها و نکات بسیار کلیدی و  ریز کروم,واقعا جائی برای حرف نمیزاره... 

البته خدای نکرده سوء تفاهم پیش نیاد;این فقط نظر و تجربه شخصی بنده از این دو مرورگر بود که کاملا قابل اثبات و بررسی هم هستش...

لینک به دیدگاه

سلام و درود خدمت هامش عزیز

تمام فرمایشتون متین و قابل قبوله امـــا مواردی مانند ماژول و پلاگین هائی رو که شما بهشون اشاره کردین رو دقیقا میشه در مرورگر کروم نیز یافت کرد.

ضمن اینکه موارد بسیار زیاد و ظریفی نیز در مرورگر کروم وجود داره که متاسفانه هنوز در هیچ مرورگری یافت نشده.

یکی از مهمترین محبوبیت های موزیلا در بین کاربرا همین افزونه ها و پلاگین های متنوعش هست,ضمن اینکه اپن سورس بودنش نیز مزید بر علته...

اما سرعت بسیار بالا در کروم و سازگاری با CSS3  و نیز پشتیبانی از انواع ماژول ها و کدهای Html و از همه مهمتر ترفندها و نکات بسیار کلیدی و  ریز کروم,واقعا جائی برای حرف نمیزاره... 

البته خدای نکرده سوء تفاهم پیش نیاد;این فقط نظر و تجربه شخصی بنده از این دو مرورگر بود که کاملا قابل اثبات و بررسی هم هستش...

سلام دوست عزیز

این چند پلاگین که اسم بردم بخشی از انعطاف پذیری فایرفاکس هست. مدتها دنبال معادل آنها در کروم و ا‍پرا بوده ام اما چیزی ‍پیدا نکردم. ممنون میشوم اگر سراغ دارید برایمان اسم ماژول ها را نام ببرید.

در مورد CSS3 و HTML5 باید بگم تا این لحظه با آخرین نسخه فایرفاکس با هیچ سایتی مشکل نداشته ام. در مورد ترفندهای کروم هم بیشتر توضیح بدهید. :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

gheysar1364 جان اگه پلاگین ftp تایید شده و امنی برا کروم سراغ داری بزار مام استفاده کنیم . یکدونه هست اون هم فقط مشاهده و دانلود ftp هست که بدرد مدیریت نمیخوره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

:D این GoogleAnalytic لعنتی : از کجا اومدیم به کجا میریم با چی اومدیم کی هستیم به چی توجه میکنیم دنبال چی میگردیم و ...

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

این چند پلاگین که اسم بردم بخشی از انعطاف پذیری فایرفاکس هست. مدتها دنبال معادل آنها در کروم و ا‍پرا بوده ام اما چیزی ‍پیدا نکردم. ممنون میشوم اگر سراغ دارید برایمان اسم ماژول ها را نام ببرید.

در مورد CSS3 و HTML5 باید بگم تا این لحظه با آخرین نسخه فایرفاکس با هیچ سایتی مشکل نداشته ام. در مورد ترفندهای کروم هم بیشتر توضیح بدهید. :)

با سلام دوباره خدمت هامش عزیز

اول از همه من یه توضیحی خدمتتون عرض کنم:

اینکه شما این افزونه ها و قابلیت هارو در مرورگر موزیلا بهشون اشاره کردین,فقط جنبه استفاده شخصی داره;یعنی اینکه این افزونه ها از نظر شما جالب جالب به نظر رسیده و بهش میشه گفت نظر شخصی...

در صورتیکه این افزونه ها به هیچ عنوان بدرد خیلی از کاربرای نت نمیخوره همانطور افزونه های دیگری رو میشه نام برد که کاربرای دیگه ازش استفاده میکنن و از نظر من و شما اصلا جالب نیست...

همینطور بنده قبلا اشاره کردم یکی از محبوبیت های موزیلا همین وجود تنوع در افزونه هاش هست ولی بنا به گفته شما نظیر این افزونه هارو تنونستین در هیچ مرورگری پیدا کنید ولی بنده اینجا بعضیاشو بهتون خیلی خلاصه معرفی میکنم:

برای مثال شما از افزونه FEBE نام بردین که بنده مشابهشو بهتون معرفی میکنم=افزونه Xmarks در مرورگر کروم

..................................................................

افزونه Adblock Plus در موزیلا=افزونه Adblock Plus و همچنین پلاگین Minimalist for Everything در مرورگر کروم

شما از قابلیت Inspect Element موزیلا نام بردین در صورتیکه در بعضی جاها با مشکل میشه میشه و حتی اکثر ماژولهای تجاری CSS در وبسایتهارو در صورت عدم وجود htaccess. خیلی راحت میشه در کروم تخلیه کرد;ضمن اینکه بنده ظرافت و دقت عمل این قابلیت ( Inspect Element) رو در هیـــچ مرورگری بجز کروم ندیدم.

.....................................................

مثلا جنابعالی از پلاگین NoScript موزیلا و کارائیش صحبت کردین که مشابه همین افزونه رو بنده بهتون معرفی میکنم:

1-اول اینکه برای غیرفعال کردن جاوا و یا سایت های تبلیغاتی و مزاحم و کوکی ها و عکس ها در مرورگر کروم اصلا نیازی به پلاگین نیست چون با تنظیمات خود کروم تمامی اینکارها براحتی انجام میشه بدین صورت که وارد settings کروم شده و از قسمت privacy روی گزینه content settings کلیک میکنیم و در صفحه باز شده میتونیم تمامی موارد اعم از جاوا,عکس ها,کوکی ها و اسکریپت های مزاحم رو بلوک کنیم.

2-استفاده از افزونه Script Defender در مرورگر کروم

3- استفاده از افزونه  NotScripts باز در مرورگر کروم

.................................................................

برای مدیریت و استفاده از چند دانلود منیجر بنده به جای پلاگین FlashGot در موزیلا افزونه ی فوق العاده ی Downloaders رو در کروم بهتون معرفی میکنم که بعد از نصب وارد تنظیمات مرورگر کروم و لیست افزونه ها شده و روی گزینه ی options در پائین افزونه Downloaders,لیست تمامی دانلود منیجرهائی رو که در سیستم دارید میتونین مشاهده کنید و هر کدوم از اونهائی رو که مائلید روی All links only بزارید و سپس در بخش Integration mode settings گزینه Use left click to download را انتخاب کنید.حال میتونید در جعبه ای که ظاهر شده در خط اول(پسوند فرمت ها) پسوند هر فرمتیکه که دوست دارین در همون خط اول قرار بدین و در نهایت روی گزینه  Save and Close کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شود(ضمن اینکه این افزونه 95% دانلود منیجر های موجود رو ساپورت میکنه)

..............................................................

بجای پلاگین Mozilla Archive Format که در مرورگر موزیلا نام بردید میشه از افزونه PageArchiver در مرورگر کروم استفاده کرد.

یا

از افزونه ی دیگه ای مثه Download master در کروم یاد کرد و 

از همه اینها راحتتر میشه از خود تنظیمات کروم استفاده کرد بدین صورت که:

در مرورگر کروم  رو تایپ کند و در صفحه ظاهر شده با کلیدهای ترکیبی "Ctrl+F" عبارت MHTML رو سرچ کنید و گزینه Save Page as MHTML  رو پیدا کرده و اونو روی گزینه Enable قرار بدید و در نهایت بر روی  Relaunch Now کلیک کنید با اینکار دیگه صفحات وب بجای ذخیره شدن در چند فرمت و  فایل مختلف فقط به شکل یک فایل اونهم با فرمت MHT ذخیره میشن.

............................................................

بجای پلاگین Tab Mix Plus در موزیلا میشه از افزونه ی فوق العاده و جذاب Too Many Tabs در مروگر کروم استفاده کرد که بصورت خیلی ساده و کامل تب های مرورگر رو مدیریت کنید.

ضمن اینکه با افزونه ی OneTab در مرورگر کروم نیز میشه تب هارو Export,import و پشتیبان گیری و بازیابی کرد.

................................................

یکی دیگه از افزونه های مهم کروم افزونه SEO SERP Workbench هستش که در خیلی جاها به کمک وب مسترها و حتی صاحبان وب سایت میاد و خیلی راحت و با کمی دانش میتونین از این افزونه در جهت بهینه سازی و سئوی سایتشون همراه با امکاناتی که در این افزونه وجود داره,بهره ی کامل رو ببرن.

برای مثال افزونه FVD Downloader یکی از بهترین افزونه های کروم بوده که اکثر کاربرا از این برای دانلود فایل ها با فرمت های مختلف از سایت ی.و.ت.و.ب استفاده میکنن.

نمونه دیگه میشه از افزونه جالب و فوق العاده  Text Mode نام برد که کاربرا رو از شره عکس ها و فیلم های مزاحم و تبلیغاتی موجود در صفحات وب که باعث پرش افکار کاربر میشه نام برد.

و بسیاری دیگر از پلاگین ها و افزونه های مختلف و بی نظیری که میشه ازش در کروم نام برد که واقعا کاربردی بوده ولی متاسفانه در حال حاضر از حوصله بنده خارج....

ولی انشاا... بزودی روش های جالبی و ظریفی رو برای سرعت بخشیدن به مرورگر کروم اینجا مزارم تا هر کی تمایل داشت از این ترفندها استفاده کنه. 

نکته: ضمنا مروگر کروم 2 قابلیت بسیار قدرتمندی رو در زمینه کمک به هک در خودش داره که هنوز هیچ مرورگری خوابشو هم ندیده ;) (هامش جان این همون نکته ای که قبلا بهش اشاره کردم ولی متاسفانه نمیشه در موردش به هیچ عنوان صحبت کرد,گرفتی؟؟ ^_^)

در مورد مشکل موزیلا در اجرای کدهای CSS3 تو pm یه سایت رو برا نمونه بهت معرفی میکنم که خودت در هنگام اجرای ماژول امتحانش کنی.
لینک به دیدگاه

فقط Opera 12

امکاناتی که اپرا داری هیچ مرورگری تو دنیا نداره! (*) مال حرفه ایاست

O

البته این ورژن جدید که شبیه کرومه اصلاً خوشم نمیاد باید همون قبلیرو توسعه میدادن

ویرایش شده توسط drjackool
لینک به دیدگاه

من کروم رو به عنوان مرور گر کمکی استفاده می کنم . وقتی 70 80 تب در فایر فاکس باز هست ممکنه فلش پلیر کرش کنه برای اینکه لنگ نمونم کروم هم نصب کردم.

طبق معمول ie هم برای رفتن در سایت دانشگاه :lol:

لینک به دیدگاه

اینکه شما این افزونه ها و قابلیت هارو در مرورگر موزیلا بهشون اشاره کردین,فقط جنبه استفاده شخصی داره;یعنی اینکه این افزونه ها از نظر شما جالب جالب به نظر رسیده و بهش میشه گفت نظر شخصی...

در صورتیکه این افزونه ها به هیچ عنوان بدرد خیلی از کاربرای نت نمیخوره همانطور افزونه های دیگری رو میشه نام برد که کاربرای دیگه ازش استفاده میکنن و از نظر من و شما اصلا جالب نیست...

همینطور بنده قبلا اشاره کردم یکی از محبوبیت های موزیلا همین وجود تنوع در افزونه هاش هست ولی بنا به گفته شما نظیر این افزونه هارو تنونستین در هیچ مرورگری پیدا کنید ولی بنده اینجا بعضیاشو بهتون خیلی خلاصه معرفی میکنم:

برای مثال شما از افزونه FEBE نام بردین که بنده مشابهشو بهتون معرفی میکنم=افزونه Xmarks در مرورگر کروم

افزونه Adblock Plus در موزیلا=افزونه Adblock Plus و همچنین پلاگین Minimalist for Everything در مرورگر کروم

شما از قابلیت Inspect Element موزیلا نام بردین در صورتیکه در بعضی جاها با مشکل میشه میشه و حتی اکثر ماژولهای تجاری CSS در وبسایتهارو در صورت عدم وجود htaccess. خیلی راحت میشه در کروم تخلیه کرد;ضمن اینکه بنده ظرافت و دقت عمل این قابلیت ( Inspect Element) رو در هیـــچ مرورگری بجز کروم ندیدم.

.....................................................

مثلا جنابعالی از پلاگین NoScript موزیلا و کارائیش صحبت کردین که مشابه همین افزونه رو بنده بهتون معرفی میکنم:

1-اول اینکه برای غیرفعال کردن جاوا و یا سایت های تبلیغاتی و مزاحم و کوکی ها و عکس ها در مرورگر کروم اصلا نیازی به پلاگین نیست چون با تنظیمات خود کروم تمامی اینکارها براحتی انجام میشه بدین صورت که وارد settings کروم شده و از قسمت privacy روی گزینه content settings کلیک میکنیم و در صفحه باز شده میتونیم تمامی موارد اعم از جاوا,عکس ها,کوکی ها و اسکریپت های مزاحم رو بلوک کنیم.

.................................................................

برای مدیریت و استفاده از چند دانلود منیجر بنده به جای پلاگین FlashGot در موزیلا افزونه ی فوق العاده ی Downloaders رو در کروم بهتون معرفی میکنم که بعد از نصب وارد تنظیمات مرورگر کروم و لیست افزونه ها شده و روی گزینه ی options در پائین افزونه Downloaders,لیست تمامی دانلود منیجرهائی رو که در سیستم دارید میتونین مشاهده کنید و هر کدوم از اونهائی رو که مائلید روی All links only بزارید و سپس در بخش Integration mode settings گزینه Use left click to download را انتخاب کنید.حال میتونید در جعبه ای که ظاهر شده در خط اول(پسوند فرمت ها) پسوند هر فرمتیکه که دوست دارین در همون خط اول قرار بدین و در نهایت روی گزینه  Save and Close کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شود(ضمن اینکه این افزونه 95% دانلود منیجر های موجود رو ساپورت میکنه)

..............................................................

بجای پلاگین Mozilla Archive Format که در مرورگر موزیلا نام بردید میشه از افزونه PageArchiver در مرورگر کروم استفاده کرد.

یا

در مرورگر کروم  رو تایپ کند و در صفحه ظاهر شده با کلیدهای ترکیبی "Ctrl+F" عبارت MHTML رو سرچ کنید و گزینه Save Page as MHTML  رو پیدا کرده و اونو روی گزینه Enable قرار بدید و در نهایت بر روی  Relaunch Now کلیک کنید با اینکار دیگه صفحات وب بجای ذخیره شدن در چند فرمت و  فایل مختلف فقط به شکل یک فایل اونهم با فرمت MHT ذخیره میشن.

بجای پلاگین Tab Mix Plus در موزیلا میشه از افزونه ی فوق العاده و جذاب Too Many Tabs در مروگر کروم استفاده کرد که بصورت خیلی ساده و کامل تب های مرورگر رو مدیریت کنید.

ضمن اینکه با افزونه ی OneTab در مرورگر کروم نیز میشه تب هارو Export,import و پشتیبان گیری و بازیابی کرد.

یکی دیگه از افزونه های مهم کروم افزونه SEO SERP Workbench هستش که در خیلی جاها به کمک وب مسترها و حتی صاحبان وب سایت میاد و خیلی راحت و با کمی دانش میتونین از این افزونه در جهت بهینه سازی و سئوی سایتشون همراه با امکاناتی که در این افزونه وجود داره,بهره ی کامل رو ببرن.

برای مثال افزونه FVD Downloader یکی از بهترین افزونه های کروم بوده که اکثر کاربرا از این برای دانلود فایل ها با فرمت های مختلف از سایت ی.و.ت.و.ب استفاده میکنن.

نمونه دیگه میشه از افزونه جالب و فوق العاده  Text Mode نام برد که کاربرا رو از شره عکس ها و فیلم های مزاحم و تبلیغاتی موجود در صفحات وب که باعث پرش افکار کاربر میشه نام برد.

و بسیاری دیگر از پلاگین ها و افزونه های مختلف و بی نظیری که میشه ازش در کروم نام برد که واقعا کاربردی بوده ولی متاسفانه در حال حاضر از حوصله بنده خارج....

ولی انشاا... بزودی روش های جالبی و ظریفی رو برای سرعت بخشیدن به مرورگر کروم اینجا مزارم تا هر کی تمایل داشت از این ترفندها استفاده کنه. 

نکته: ضمنا مروگر کروم 2 قابلیت بسیار قدرتمندی رو در زمینه کمک به هک در خودش داره که هنوز هیچ مرورگری خوابشو هم ندیده ;) (هامش جان این همون نکته ای که قبلا بهش اشاره کردم ولی متاسفانه نمیشه در موردش به هیچ عنوان صحبت کرد,گرفتی؟؟ ^_^)

در مورد مشکل موزیلا در اجرای کدهای CSS3 تو pm یه سایت رو برا نمونه بهت معرفی میکنم که خودت در هنگام اجرای ماژول امتحانش کنی.

سلام و احترام خدمت شما

همانطور که میدونید همیشه قوی ترین پلاگین ها برای موزیلا ساخته میشه و بعد از مدتی کاربران کروم هم برای این مرورگر پلاگین میسازن پس در مورد بروز بودن پلاگین ها موزیلا حرف اول میزنه

درباره سرعت مرورگر کروم هم باید بگم که این مرور گر قدرت کش بالایی داره که این باعث این میشه منابعی از پسوردها و کدهای سایت شمارو در خطر بندازه (ربوده شدن توسط هکرها) و همچنین وقتی شما سایتتون یا سایتی رو تغییرات اسکریپتی میدین خیلی دردسر ها باید بکشید که کروم کش هاشو با اسکریپت های جدید بروز کنه (کروم نوعی زیاده روی در ذخیره کش ها برای بالا بردن سرعت لود سایت داره)

مثلا اگر شما دقت کنید میبینید در متااسپلویت بیشترین باگ های گزارش شده توسط هکر ها از کروم هست و دلیلش هم قدرت کروم نیست بلکه ضعفهای به مراتب بالا در مقابل موزیلا هستش  که البته این بخش کمی تخصصی هست و دوستان اشنا به هک با متااسپلویت اشنایی کامل دارند

همیچنین در جواب کاربر  gheysar1364 عزیز درباره مشکلان css 3 در سایتشون باید بگم هر مرورگری در برنامه نویسی تحت وب برای خودش استاندارهایی داره که باید در موقع نوشتن پلاگین اون برنامه نویس  رعایت قوانین مرورگر مورد نظرش قرار بده البته این یک نکته برنامه نویسی هست و در این توضیح کوتاه نمیگنجه علاقه شخصی یک برنامه نویس در ساخت ماژول برای یک سایت میتونه دخیل باشه که عیب css یک مرورگر رفع کنه و دیگری به حالت خودش  بزاره

درضمن باید خاطر نشان کنم که مرورگر کروم هم اوپن سورس هست و فقط موزیلا اوپن سورس نیست البته باید در نظر داشته باشید فعلالیت ها سیاسی و جانب گرایانه گوگل دلهره ای رو در قلب بعضی کاربرانش برای تحریم شدن نمایشگاه های پلاگین های این مرورگر و همچنین دزدیدن منابع خصوصی کاربران درست میکنه

همچنین شاید باید این هم گفت که در مسابقات Pwn2Own کروم اولین مرورگری بود که چندین بار هک شد

از نظر امنیت شما موزیلا را خیلی بالا تر کروم میبینید البته این نظر معمولا در سایت های و انجمن های امنیتی هم دیده میشه

درباره ترفندها هم باید بگم که دوست من شما از کروم بیشتر استفاده کردی خب طبیعی ترفندهای کروم بیشتر بدونی و فکر کنی کروم الان خدای ترفند هستش ولی باید با دید حقیقت دید  که موزیلا دارای ترفندهای بسیار زیادتری هستش

درباره نکته دیگری که شما فرمودید که کروم دارای قابلیت هایی هست که موزیلا دارای اون قابلیت ها نیست باید بگم هر شرکتی دارای ساخت انحصاری هستش که شما اینگونه قابلیت ها رو در مرورگر موزیلا هم میتونید ببنید مثلا از پایه اولین مرورگر اوپن سورس موزیلا بوده و بعد از سالها مرورگر کروم هم ساخته شد و همین نکته کوچیک یک چراغ سبز بیشتر برای موزیلا هست که باید این مرورگر رو پدر اوپن سورس دونست همچنین امنیت بالای موزیلا باعث شده که شرکت ها  و سیستم عامل های اوپن سورس مانند لینوکس و زیر مجموعه های اون و همچنین سیستم عامل فوق حرفه ای و محبوب هکر ها back track موزیلا را بصورت پیشفرض مرورگر رسمی خودشون بشناسن

امید وارم شما اخرش بفرمایید این نکات ظریف چیه کا ما هنوز در کروم کشفش نکردیم

البته این یک جواابیه بود و هنوز بنده حرفی از نکات مثبت موزیلا در مقابل کروم نزدم

موفق باشید

ویرایش شده توسط farshid142
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

بله افزونه ها و تنظیمات مرورگرها کاملا جنبه شخصی دارد و حرف شما صحیح است. اما بحث ما سر ماژول های پرکاربردی است که عموم به آن نیازمند هستند، مثلا فکر نکنم کسی دنبال دانلود منیجر حرفه ای در مرورگر، حذف تبلیغات، تهیه پشتیبان از پروفایل کاربری اش در مروگر و ... نباشد و حداقل این مواردی که بنده مثال زدم طبق آمار بخش های مارکت مربوط به افزونه هر مرورگر جز محبوب ترین ها برای کاربران هستند.

در زیر بطور جزئی به ضعف افزونه های معرفی شده شما اشاره خواهم داشت:

دوست عزیز XMARKS افزونه ای است برای تهیه پشتیبان از bookmarks و تب های بازشده اما FEBE از تمام تنظیمات مروگر و پروفایل شما، کوکی ها، سشن ها و غیره پشتیبان تهیه می کند و در نهایت XMARKS اصلا قابل قیاس با FEBE نیست ;)

در مورد افزونه  Minimalist for Everything که برای حذف تبلیغات بطور خودکار ساخته نشده است اما در خصوص Adblock Plus کروم باید بگم که هنوز به کاملی نسخه فایرفاکس نیست چرا؟ هنوز نمیتواند تعریف کرد که فرضا تبلیغاتی در در یکسری صفحات خاص سایت نمایش داده نشود. یا مثلا در چه سایت هایی یک تبلیغ خاص نمایش داده شود و در سایت های دیگر نمایش داده نشود.

مگه Inspect Element یک Web Grabber هست! در اصل یک ابزار برای مدیریت المان های صفحه است و برای دانلود CSS ها و به اصطلاحا Template leech ربطی به htaccess. ندارد که باشد یا نه باشد. و تقریبا 99 درصد جزئیات آنها در مرورگرهای مختلف یکسان است و بحث اصلی سر توانایی آن در خصوص دو زدن محدودیت های سایت است.

1- دوست عزیز امروزه یکی از تهدید های امنیتی در وب همین جاوا اسکریپت های آلوده است. حالا من اجازه بدهم که یک جاوا اسکریپت روی سیستم باز شود تا بعد برم دسترسی برایش تعیین کنم! یعنی وقتی سیستم آلوده شد!

2- افزونه Script Defender واقعا کامل و کاربردی است اما هنوز توانایی تفکیک اسکریپت ها سایت اصلی از بقیه سایت ها را ندارد یا بطور مثال هنوز توانایی شناسایی حملات XSS، HTTPS و ABE را ندارد ;)

3- افزونه ای با نام NotScripts در لیست Chrome Extensions پیدا نکردم

دوست عزیز افزونه Downloaders را در Chrome Extensions پیدا نکردم اما FlashGot بجز اینکه امکان مدیریت دانلود منیجر های مختلف را میدهد در هر لحظه که شما روی یک لینک کلیک می نمایید به شما می گوید از کدام دانلود منیجر استفاده شود. آیا این ماژول شما این امکان را دارد؟

یا

دوست عزیز فرمت MHTML یک فرمت استاندارد بین تمام مروگرهاست که براساس RFC 2557 طراحی شده است. و برای ذخیره آن نیازی به دانلود منیجر خاصی نیست و اکثر مرورگرها حتی IE توانایی ذخیره آن را دارد.اما فرمت MAFF که در Mozilla Archiver Format استفاده شده است توانایی ذخیره video و audio را علاوه بر اطلاعات MHTML داراست. و افزونه  PageArchiver نیز هنوز از این امکان بی بهره است.

این افزونه Too Many Tabs حتی یک درصد توانایی Tab Mix Plus را ندارد ;)  چرا؟
1- هنوز توانایی قفل کردن تب ها را ندارد
2- امکان ذخیره و بازیابی session ها را ندارد
3- امکان رنگ بندی تب ها را ندارد
4- امکان تعریف نحوه باز شدن تب های جدید را ندارد
و بسیار امکانات دیگر

در مورد OneTab که بهتره مقایسه نشود چون اصلا هیچ چیزی فراتر از امکان پشتیبان گیری تب ها و دسته بندی آنها ندارد.

اگر در بحث SEO دنبال ابزارهای SERP هست که در فایرفاکس نمونه های زیادی وجود دارد که البته من زیاد در این بخش تست روی ماژول ها نداشتم اما میتوان به SeoQuake SEO یا SEO & Website Analysis یا SEO Profesional Toolbar یا Majestic SEO Backlink Analyzer یا RDS bar یا SERPTrends SEO Extension و بسیاری دیگر اشاره نمود.

این امکان در دانلودمنیجر DownAllThem وجود دارد و همزمان شما میتوانید کیفیت های مختلف را باهم دانلود کنید ;)

این امکان توسط افزونه Adblock Plus و ماژول Pop آن انجام می شود ;)

دوست عزیز واقعا ماژول ارزشمندی سراغ دارید که تنها در کروم است بفرمایید امیدوارم مثل نمونه های فوق مواردی در فایرفاکس وجود نداشته باشد که کروم به یک درصد آن هم نرسد :D

در مورد قابلیت بسیار قدرتمند هک باید جهت اطلاع عرض کنم اگر اون 2 مورد همان چیزهایست که من فکر میکنم باید بگم کاملا در فایرفاکس وجود دارد منتها بستگی دارد کی راننده این ماشین باشد ;)

سلام هامش جان

برای اینکه بعضی از مشکلات موزیلا اونهم در اجرای درست و کامل CSS3 رو ببینی میتونی به این سایت یه سری بزنی و در همون صفحه ی اول اجرای افکت موس رو روی کالاها ببینی.

http://films3d.ir

یا علـــی @};-

سلام عزیزجان

اول از همه ما چیز مخفی در این خصوص از کاربران نداریم که بخواهیم در موردش در پیغام خصوصی صحبت کنیم، این موارد فنی بهتر است عمومی بحث شود تا یک کاربران بتوانند بهتر در انتخاب مرورگرهایشان تصمیم بگیرند.

از قسمت پیوست میتوانید ویدئویی را دریافت کنید که بنده سایت مذکور را با موزیلا فایرفاکس 27.0.1 باز کردم و افکت اجرای موشواره روی کالاها شبیه کروم است ;)

بی نهایت ممنونم که وقت گذاشتید تا بحث بازتر شود

@};-

mozilla css3.zip

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

بله افزونه ها و تنظیمات مرورگرها کاملا جنبه شخصی دارد و حرف شما صحیح است. اما بحث ما سر ماژول های پرکاربردی است که عموم به آن نیازمند هستند، مثلا فکر نکنم کسی دنبال دانلود منیجر حرفه ای در مرورگر، حذف تبلیغات، تهیه پشتیبان از پروفایل کاربری اش در مروگر و ... نباشد و حداقل این مواردی که بنده مثال زدم طبق آمار بخش های مارکت مربوط به افزونه هر مرورگر جز محبوب ترین ها برای کاربران هستند.

در زیر بطور جزئی به ضعف افزونه های معرفی شده شما اشاره خواهم داشت:

دوست عزیز XMARKS افزونه ای است برای تهیه پشتیبان از bookmarks و تب های بازشده اما FEBE از تمام تنظیمات مروگر و پروفایل شما، کوکی ها، سشن ها و غیره پشتیبان تهیه می کند و در نهایت XMARKS اصلا قابل قیاس با FEBE نیست ;)

در مورد افزونه  Minimalist for Everything که برای حذف تبلیغات بطور خودکار ساخته نشده است اما در خصوص Adblock Plus کروم باید بگم که هنوز به کاملی نسخه فایرفاکس نیست چرا؟ هنوز نمیتواند تعریف کرد که فرضا تبلیغاتی در در یکسری صفحات خاص سایت نمایش داده نشود. یا مثلا در چه سایت هایی یک تبلیغ خاص نمایش داده شود و در سایت های دیگر نمایش داده نشود.

مگه Inspect Element یک Web Grabber هست! در اصل یک ابزار برای مدیریت المان های صفحه است و برای دانلود CSS ها و به اصطلاحا Template leech ربطی به htaccess. ندارد که باشد یا نه باشد. و تقریبا 99 درصد جزئیات آنها در مرورگرهای مختلف یکسان است و بحث اصلی سر توانایی آن در خصوص دو زدن محدودیت های سایت است.

1- دوست عزیز امروزه یکی از تهدید های امنیتی در وب همین جاوا اسکریپت های آلوده است. حالا من اجازه بدهم که یک جاوا اسکریپت روی سیستم باز شود تا بعد برم دسترسی برایش تعیین کنم! یعنی وقتی سیستم آلوده شد!

2- افزونه Script Defender واقعا کامل و کاربردی است اما هنوز توانایی تفکیک اسکریپت ها سایت اصلی از بقیه سایت ها را ندارد یا بطور مثال هنوز توانایی شناسایی حملات XSS، HTTPS و ABE را ندارد ;)

3- افزونه ای با نام NotScripts در لیست Chrome Extensions پیدا نکردم

دوست عزیز افزونه Downloaders را در Chrome Extensions پیدا نکردم اما FlashGot بجز اینکه امکان مدیریت دانلود منیجر های مختلف را میدهد در هر لحظه که شما روی یک لینک کلیک می نمایید به شما می گوید از کدام دانلود منیجر استفاده شود. آیا این ماژول شما این امکان را دارد؟

دوست عزیز فرمت MHTML یک فرمت استاندارد بین تمام مروگرهاست که براساس RFC 2557 طراحی شده است. و برای ذخیره آن نیازی به دانلود منیجر خاصی نیست و اکثر مرورگرها حتی IE توانایی ذخیره آن را دارد.اما فرمت MAFF که در Mozilla Archiver Format استفاده شده است توانایی ذخیره video و audio را علاوه بر اطلاعات MHTML داراست. و افزونه  PageArchiver نیز هنوز از این امکان بی بهره است.

این افزونه Too Many Tabs حتی یک درصد توانایی Tab Mix Plus را ندارد ;)  چرا؟
1- هنوز توانایی قفل کردن تب ها را ندارد
2- امکان ذخیره و بازیابی session ها را ندارد
3- امکان رنگ بندی تب ها را ندارد
4- امکان تعریف نحوه باز شدن تب های جدید را ندارد
و بسیار امکانات دیگر

در مورد OneTab که بهتره مقایسه نشود چون اصلا هیچ چیزی فراتر از امکان پشتیبان گیری تب ها و دسته بندی آنها ندارد.

اگر در بحث SEO دنبال ابزارهای SERP هست که در فایرفاکس نمونه های زیادی وجود دارد که البته من زیاد در این بخش تست روی ماژول ها نداشتم اما میتوان به SeoQuake SEO یا SEO & Website Analysis یا SEO Profesional Toolbar یا Majestic SEO Backlink Analyzer یا RDS bar یا SERPTrends SEO Extension و بسیاری دیگر اشاره نمود.

این امکان در دانلودمنیجر DownAllThem وجود دارد و همزمان شما میتوانید کیفیت های مختلف را باهم دانلود کنید ;)

این امکان توسط افزونه Adblock Plus و ماژول Pop آن انجام می شود ;)

دوست عزیز واقعا ماژول ارزشمندی سراغ دارید که تنها در کروم است بفرمایید امیدوارم مثل نمونه های فوق مواردی در فایرفاکس وجود نداشته باشد که کروم به یک درصد آن هم نرسد :D

در مورد قابلیت بسیار قدرتمند هک باید جهت اطلاع عرض کنم اگر اون 2 مورد همان چیزهایست که من فکر میکنم باید بگم کاملا در فایرفاکس وجود دارد منتها بستگی دارد کی راننده این ماشین باشد ;)

سلام عزیزجان

اول از همه ما چیز مخفی در این خصوص از کاربران نداریم که بخواهیم در موردش در پیغام خصوصی صحبت کنیم، این موارد فنی بهتر است عمومی بحث شود تا یک کاربران بتوانند بهتر در انتخاب مرورگرهایشان تصمیم بگیرند.

از قسمت پیوست میتوانید ویدئویی را دریافت کنید که بنده سایت مذکور را با موزیلا فایرفاکس 27.0.1 باز کردم و افکت اجرای موشواره روی کالاها شبیه کروم است ;)

بی نهایت ممنونم که وقت گذاشتید تا بحث بازتر شود

@};-

با سلام خدمت شما @};-

جناب هامش عزیز شما ظاهرا مطالب بنده رو خیلی خلاصه خوندین که اینطوری به خودتون زحمت ندادین حتی یه تحقیق کوچیک کنید.

یه توضیحی در مورد مطالبتون اینجا بدم اونهم اینه که شما گشتین مثلا یه نکته مغایر و انحرافی با این افزونه ها پیدا کردین و گفتین که مثلا این افزونه فلان امکانو نداره ولی افزونه ی ها موزیلا فلان چیرو دارن...

من واقعا از شما متعجبم...

ما اینجا داریم از عموم کاربرای نت صحبت میکنیم نه از گروهی خاص با کاربریه خاص!!!!

در مورد افزونه NotScripts شما خیلی کم لطفی کردین:

chrome.google.com/webstore/detail/notscripts/odjhifogjcknibkahlpidmdajjpkkcfn

ضمن اینکه Inspect Element چطور ربطی به  htaccess.  نــــداره؟؟؟!!!

اگه ربطی نداشته باشه پس دیگه چیزی بنام ماژول های تجاری هم وجود نداره و امنیتشون در خطره....!!!!

و هر کی میتونه بهش دسترسی پیدا کنه!!!

ضمن اینکه افزونه هائی رو که بنده در کروم به شما معرفی کردم فط جهت اطلاع از فرمایش حضرتعالی بود که فرمودین که "بنده مشابه این پلاگین ها رو در هیچ مرورگری پیدا نکردم"

یه چیزه جالب اونهم اینه که شما چطور تونستید در عرض کمتر چند ساعت تمام این افزونه های رو بطور کامل با هم مقایسه کنید؟؟!! ;)

حال که میبینم خیلی مشتاق بررسی اجمالی مرورگرها هستین,خیلی راحت میتونین به لینک زیر مراجعه کنید تا همه چی دستتون بیاد ;)

the-web-browser-which-are-superior-firefox-5-0-ie-9-opera-11-chrome-12-and-safari-5-bonus.html

با اینکه ورژن مرورگرها یخورده قدیمه ولی خیلی راحت میشه به نتیجه کار پی برد.

......................................................................................................................

و یه چیزه خیلی مهمتر اینه که واقعا بنده از شما که مدیر فنی سایت هستین تعجب میکنم که همچین حرکتی رو از خودتون نشون دادین:

سلام عزیزجان

از قسمت پیوست میتوانید ویدئویی را دریافت کنید که بنده سایت مذکور را با موزیلا فایرفاکس 27.0.1 باز کردم و افکت اجرای موشواره روی کالاها شبیه کروم است.

میتونین معنی این کارتون رو بهم بگین؟؟!!!

یعنی چی که ما چیز مخفی نداریم؟؟؟

خیلی دوست دارم همینجا توضیح بدین...

شما تو این متن طوری وانمود میکنید که اگه هیچکی ندونه فکر میکنه چه خبره و چه مطلب خاصی رو من تو  pm بهتون گفتم!!!

هامش عزیز اگه مسائل فنی باشه که تماما همینجا عنوان کردم حتما دلیل خاصی دیدم که این مطلبو تو pm بهتون گفتم.

هامش اجان هرگز قضاوت بی مورد نکن چون امکان داره اگه جوابی بشنوی خیلی شرمنده بشی.

شما بنده رو اصلا نمیشناسی ضمن اینکه علاقه ای هم ندارم که بشناسی,ولی اونقدر رک و صریح و بدون متعارف صحبت میکنم که حتما متعجب میشی.

بازهم میگم خیلی دوست دارم جواب این حرکتتو اینجا در جمع توضیح بدی.

اگه ما اینجا چیزی بنام pm نداریم پس پیشنهاد میکنم اصلا گزینه"پیغام خصوصی" از فروم حذف کنید.

با برداشت شما ظاهرا این خیلی عاقلانه تره....

در مورد کلیپی هم که گذاشتین سخت در اشتباهین چون همونطور که بهتون گفتم شما سایت مذکور رو حتما با کروم هم تست کنید بعد متوجه میشین که موزیلای عزیز در اجرای این ماژول ریپ میزنه و در حالت لود کامل و زوم نسبت به کروم ریپ زده و لرزش داره.

بازهم از پاسخگوئیتون ممنونم  @};- 

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...